Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów :) Wątek śledzę od dawna gdyż zamierzam wybudować rodoska...

No i mam dylemat - czy ktoś słyszał o tym projekcie ale w wersji z bali drewnianych? Rozważam mocno taka opcję po rozmowie z wykonawcą takich domów. Macie wybudowane już domy, niejedno przeszliście :) Czy wyjdzie ekonomiczniej niż murowany? I pytanie podstawowe - ile wynosi orientacyjny koszt fundamentów oraz instalacji elektrycznej, co i wodnej - przewertowałam wszystkie strony - dane cenowe jakie są podane podejrzewam już deczko nieaktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=kacha30 ile wynosi orientacyjny koszt fundamentów oraz instalacji elektrycznej, co i wodnej - przewertowałam wszystkie strony - dane cenowe jakie są podane podejrzewam już deczko nieaktualne :)[/quote]

 

Ciekawy pomysł z tą wrsją z bali... czy to wersja bardziej ekonomiczna od murowanej ... nie mamy pojecia.

Co do kosztów instalacji co to nas wyniosła ona na stan obecny czyli bez pieca / z grzejnikami / ok. 20 tyś., uzbrojenie kotłowni z piecem to u nas jakieś 10 tyś. , ale to kwestia jak planujesz ogrzewać dom. Instalacja wod.-kan. to u nas koszt ok. 3,5 tyś., elektryke robilismy we własnym zakresie więc nie pomożemy.Koszt naszych fundamentów to ok. 26 tyś.

Duże koszty pochłania wykończeniówka ... właśnie się z nią zmagamy, ale to juz inny temat.

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Rodoska.Nie zawsze mamy możliwości by na berząco śledzić postępy prac, ale fotki same mówią za siebie.Rodoski rosna jak grzyby po deszczu i pieknie się prezentują.My jesteśmy teraz na etapie oczekiwań za tynkarzami.Jeśli ktoś z Was jest już po ociepleniu poddasza to bylibyśmy wdzięczni jak to u was wyszło cenowo.Jak narazie były dwie firmy od ocieplenia poddasza i wycenili robociznę na 44złm2, a druga ekipa 35zł m2 (stan do malowania) Ile m2 jest do ocieplenia w Rodo G2 i jaki jest orientacyjny koszt lub potrzebne metry materiału czyli wełna, stelarze, regips.itp.z góry dziękujemy za odp. pozdrawiamy

IMG_7048.jpg

IMG_7155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha30 ja również przed rozpoczęciem rozmawiałem ze swoim wykonawcą o postawieniu domu z bali (tzn. miałem taką propozycję). Zdecydowałem się jednak na postawienie domu z tradycyjnych materiałów. Przy domku jednostanowiskowym musisz wziąć pod uwagę wszystkie roboty ziemne od ściągnięcia humusu, po wykopanie ław. Potrzebujesz na fundament stal zbrojeniową, ok tysiąca bloczków, sporo cementu i piasek do zasypania ścianek. Dolicz robociznę wg cennika regionu i będzie cena za zerówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zamierzam kupic materiał ,Mozecie napisac jakie bloczki najlepiej nadaja sie na fundamenty i ile potrzeba ich na Rodoska.Po ile ostatnio płaciliscie?

 

Ja potrzebowałem 2000szt. ale ze względu na to, że miałem dużo humusu do zdjęcia wyszły mi głębokie fundamenty (11 warstw pod domem i 9 pod garażem). Co do samych bloczków to nie ma za bardzo dużego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszytskich dlugo nas nie bylo :)

 

Widze ze u wszytskich praca idzie do przodu.

My wreszcie zaczynamy stan zero.

Mam pytanko czy cena 13-15 tys to dobra cena za wykoanie fudamentow w malopolsce?

Oczywiscie po wykonaniu wstawie fotki :)

 

Pozdrawiam wszytskich

 

Z materiałem, czy bez? Jeśli to kwota za samą robociznę, to bym się rozeznał u innych wykonawców w Twojej okolicy. Ja za cały dom zapłaciłem 25tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ratuj, jak zwykle mam kolejny problem. Schody na naszym rodku. Kto miał problem i jak go rozwiązał? Schody wchodzą do salonu przy wstępnym rozrysowaniu. Ja sobie wymyśliłam ze nie będzie zabiegu tylko spocznik na całą szerokość a wejście do pokoju nad garażem na wprost dolnego biegu. No i klops. Aby to zmienić z majstrem uzgodniliśmy że nie będzie jako takiego spocznika tylko przesuniemy go jakby nad garaż (powstanie mały korytarzyk 2m szeroki x 0,8m głęboki) a potem już zwężony tak jak w projekcie. Myślicie że to dobre rozwiązanie? czy ktoś tak ma? Jeśli możecie to wklejcie zdjęcia schodów waszych i podajcie wymiary stopni.

 

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupo ratuj, jak zwykle mam kolejny problem. Schody na naszym rodku. Kto miał problem i jak go rozwiązał? Schody wchodzą do salonu przy wstępnym rozrysowaniu. Ja sobie wymyśliłam ze nie będzie zabiegu tylko spocznik na całą szerokość a wejście do pokoju nad garażem na wprost dolnego biegu. No i klops. Aby to zmienić z majstrem uzgodniliśmy że nie będzie jako takiego spocznika tylko przesuniemy go jakby nad garaż (powstanie mały korytarzyk 2m szeroki x 0,8m głęboki) a potem już zwężony tak jak w projekcie. Myślicie że to dobre rozwiązanie? czy ktoś tak ma? Jeśli możecie to wklejcie zdjęcia schodów waszych i podajcie wymiary stopni.

 

podrawiam

 

Schody proste, spocznik na całość, wejście jak w projekcie. Za słupem w stronę salonu mam pierwszy stopień i prawie cały drugi. Rozmiary mi wyszły 25cm głębokie i 20cm wysokie. Spocznik trzeba było zwęzić do 70cm. Ilość stopni (10 i 3: kąty proste).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wszystkie Rodosy,wiem że odpowiedź padała na forum,napiszcie jak w prosty sposób wkleić zdjęcia ?

Chciałbym pokazać efekty moich starań.Może niektóre,będą dla Was ciekawe...

 

Teraz jest możliwość dołączenia zdjęć do posta z poziomu forum. ("Dodaj grafikę). Możesz również skorzystać z portali hostingujących zdjęcia (fotosik, google picasa). Google ma przyjemny interfejs, dobrze się na nim ogląda zdjęcia, można tworzyć albumy tematyczne do których ustawiasz uprawnienia. Każde zdjęcie z w/w stron ma swój adres, który można wykorzystać np na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!! TAR dziękuję za odp, wydaje mi się, że koszt waszego dachu i jego robocizny jest ok. Wg naszych obliczeń potrzebne jest ok 40 tyś, ponieważ za robociznę wołają ok 20 tyś.

eniac pomysł z wykorzystaniem tego pokoju na suszarnię nie jest taki zły, ale rzeczywiście mi szkoda tego pokoju. Mąż obiecał mi kupić suszarkę elektryczną, ale czas pokarze.

Mamy jeszcze problem z przejściem z domu do garażu, chcieliśmy zamontować drzwi w byłej kotłowni ale jest tam za nisko. Jak to wygląda u was??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO JACEK&MONIA

 

Witam. Ja równiez jestem z małopolski (Tarnów) i dopiero co skończyliśmy wylewać fundamenty. Mnie to kosztowało dokładnie tyle:

 

Beton w sumie 10.000zł (mogło by byc mniej ale koparka wykopała za szeroko i za głęboko w sumie ok 2 tys w plecy:((((

Deski 2.500zł (5 kubików, trochę ich zostało ale przyda się na dach)

Drut 3.000zł (tu moze byc troszkę niedokładnie bo kupiliśmy stali za 6tys i okazało się że z połowa została ale z kolei na strop będzie jak znalazł...)

Geodeta 500zł

Robocizna 2.300zł (mogło być drożej ale nie mamy w ziemi szalowania tylko wylane do równa z poziomen a nad tym dopiero 20-60 cm szalowane)

Koparka 200zł (ale biorą więcej ok 500 tylko mój koparkowy spitrasił robotę....)

Inne 500zł (jakieś gwoździe, paliki, piwo dla robotników:)))

 

W sumie wychodzi 19.000 zł do tego trzeba by jeszcze doliczyć ocieplenie fundamentów i zaliczkę dla kierownika budowy co może zamknie sie kwota 20.000

Do tej pory wydawało mi się że w miarę oszczędnie jest to zrobione. Jak by mi ktoś złożył teraz ofertę na 13 tys. za fundamenty to bym brała bez zastanowienia!!

Bo naprawdę ekipę mamy w miare tanią (inni pisza ze 4 tys..) a przed zakupem materiałów sprawdzaliśmy ceny w kilku miejscach.

Proponuję tylko upewnić się że w tej cenie jest wszystko bo naprawdę coś za tanio, nawet jak na małopolskę..

P.S a gdzie budujecie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas niestey tez jest za nisko, mozna zrobic dodatkowy stopien jak Marlena i Marcin. My sie za pozno zorientowalsmy (instalacje juz byly w podlodze) no i nie chielismy pomniejszac pomieszczenia. Ostatecznie zrobimy od strony garazu drzwi przesuwne pelne w kasecie zamykane na klucz. Liczymy sie z tym ze nie beda tak szczelne jak normalne drzwi , no coz ale cos kosztem czegos. Jakos to bedzie :)

.

 

TAR o jakich drzwiach piszecie? Chcemy sprawdzić u nas bo jeszcze nie mielismy pomiaru drzwi wewnetrznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...