Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję wam za odpowiedzi i wskazówki.

 

Co do ceny własnie dostałąm ofertę na braasa bałtycką i robena sredzką i roben jest taniej o ok 2000 wiec to nie jest jakaś duża kwota. Zerknę sobie jeszcze na tego creatona i koramic.

Co do gustu wiadomo każdy ma inaczej, ja lubie ciepłe kolory, więc okna mam w orzechu a kominy podmurówkę i dachówkę chce właśnie w kasztanowym czy miedzianym bo to najbardziej mi odpowiada. Antracyt też mi się podoba jako kolor ale nie pasuje mi do domku wiec wogle go nie biorę pod uwagę. No i chciałam dachówki typu S czy też holenderską bo to podobne do siebie.

 

Jeszcze to sobie przemyślę :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za odpowiedzi i wskazówki.

Co do ceny własnie dostałąm ofertę na braasa bałtycką i robena sredzką i roben jest taniej o ok 2000 wiec to nie jest jakaś duża kwota. Zerknę sobie jeszcze na tego creatona i koramic.

 

A my mamy niemieckiego Nelskampa Nibra 10 czerwonobrązowa angoba i jesteśmy bardzo zadowoleni, równa , twarda i ładnie sie prezentuje na dachu / aż miło spojrzeć przez okno dachowe :-)) ). Zastanawialiśmy sie początkowo nad antracytem ale ostatecznie wybraliśmy tradycyjna czerwień. Koramica nam odradzano, dachówka musi być masywna i twarda, creaton z całą pewnością godny polecenia, no i nie warto kupować dachówek cementowych, ceramika to ceramika. Dachówka prezentuje sie ładnie dopiero na dachu, jak sie ogląda wystawki w składach można mieć mieszane uczucia ... udanych wyborów.

 

TAR gratulujemy postępów, u nas trwa kafelkowanie, czekamy aż przestanie padać i robimy ogrodzenie frontowe.

 

pozdrawiamy ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy. Od soboty mieszkamy już w naszym domku. Oczywiście narazie wszystko jeszcze w rozsypce, wszystkiego szukam w pudłach i workach, ale po wolutku dojdziemy do normalności. Zdjęcia powklejam za tydzień kiedy trochę ogarniemy bałagan w pokojach. Dom jest super, dużo przestrzeni, bardzo funkcjonalny i oczywiście piękny.

DO RUDI 82. Jeśli chcesz zobaczyć domek nażywo to zapraszamy do Włocławka. Jakoś się musimy tylko zgrać.

 

Pozdrawsiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Był u mnie wczoraj wykonawca od elewacji. Wycenił swoją pracę na 50zł (po moim marudzeniu zszedł do 45zł za m2). Z tego co mówił, to nie opłaca mi się robić najpierw styropianu z klejem, a w następnym etapie samego tynku. Dla niego robota razy dwa przy zabezpieczaniu okien i rozkładaniu rusztowań. Czas pracy został określony na 3-3,5 tygodnia, w tym tynki ok 2-3 dni. Więc rzeczywiście może szkoda zachodu i od razy wypadałoby zrobić komplet. Tutaj jedyny argument to kasa za tynk.

 

Podpowiedzcie mi proszę, czy robić elewację na gotowo przed wszystkimi pracami w środku. W tym posadzkami, o które się martwię. Czy przy wyjściu posadzki na balkon wykonawcy są w stanie nie ubrudzić elewacji?

Na tym etapie proszę wszystkich co mają te prace za sobą, o podsumowanie. Opiszcie ewentualnych problemy przy wykonywaniu elewacji. O czym pamiętać, czego przestrzegać? Z tego co pamiętam mówiliście wcześniej o wykończeniu balkonów. Jak podejść do tego tematu. Jak je zabezpieczyć i ocieplić?

Zastanawiam się, czy nie zostawić elewacji po zakończeniu wylewek w środku. Pomóżcie mi to poukładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar: dzięki za opis.

Póki pogoda pozwala, muszę podciągnąć tematy w środku domu. Załatwię jak najszybciej instalacje i robię tynki. Tutaj ekipa jest już umówiona. Zaraz za tynkami pójdą wylewki (muszę tak to zgrać w czasie, żeby zaczęli mi wylewki na górze i na dole instalacje c.o.) Góra jest dogrzewana powietrzem z kanałów sufitowych, więc problem instalacji pod grzejniki mam z głowy. Razem z sypialniami zrobi się balkony i można zaczynać elewacje :) Muszę iść puścić totka, bo na bank nie starczy mi na to kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na Waszego slicznego "rodoska" i mam pytanko...jakiej wilekosci macie okna od frontu czyli kuchnia i łazienka , i jeszcze jedno jak to w łaziencie sie sprawdzi w sensie ustawienia kabiny itp. Ja jestem u stóp szczytu (niestety) i zastanawiam się jakie okna tam zrobic, chciałabym zeby były symetryczne ,ale nie mam pewnosci czy jedno - czy dwuskrzydłowe,poniewaz boje sie ,ze jak powieksze to w łazience to bede miala problem z ustawieniem kabiny 90 ..bardzo prosze bardziej doswiadczonych o radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na Waszego slicznego "rodoska" i mam pytanko...jakiej wilekosci macie okna od frontu czyli kuchnia i łazienka , i jeszcze jedno jak to w łaziencie sie sprawdzi w sensie ustawienia kabiny itp. Ja jestem u stóp szczytu (niestety) i zastanawiam się jakie okna tam zrobic, chciałabym zeby były symetryczne ,ale nie mam pewnosci czy jedno - czy dwuskrzydłowe,poniewaz boje sie ,ze jak powieksze to w łazience to bede miala problem z ustawieniem kabiny 90 ..bardzo prosze bardziej doswiadczonych o radę

Hmm... W Rodo 6 nie ma okna w dolnej łazience...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie,ja również bardzo proszę o podanie jakie macie wymiary okien na ścianie frontowej ,zwłaszcza te osoby które mają okna niedzielone.Takie zdecydowanie bardziej nam się podobają ale mam wątpliwości czy przy takich wymiarach jak w projekcie 120/140 jest to wogóle możliwe i praktyczne? Rozważam zmiejszenie tych okien zwłaszcza że zostawiam drugie okno w kuchni więc problemu z doświetleniem nie będzie.Chciałabym też zeby dobrze wyglądało to na elewacji ,zwłaszcza ze wydłużyliśmy dom o 1m.

A teraz pytanie od męża:)

Właśnie zasypaliśmy fundament(konkretnie ekipa:)),połozyliśmy styropian 10cm i folię ,jutro wylewamy ślepą wylewkę.Teść twierdzi że pózniej do normalnej wylewki trzeba dać styropian 5 cm a nie 10 cm ,ponieważ tworzy się jakiś próg cieplny??? czy coś takiego..Co o tym myślicie? Czy zasada im więcej tym lepiej jest tu ok,czy raczej zachować pewną powściągliwość i rzeczywiście dać 5cm?Doradzcie prosze jak to jest u Was wykonane.Bardzo dziękuję za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kallula, u nas są okna niedzielone, o wymiarach 120/140 i wcale nie wyglądają na takie duże. Poniżej jest link do galerii, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. Jeśli chodzi o grubość styropianu na parterze, to my daliśmy 15 cm w dwóch warstwach 10 plus 5. Domek ma być energooszczędny, więc nie żałowaliśmy na styropian :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurczę...jest ale w wersji z piwnicą i o tym zapomniałam wspomniec...a jakie macie okna , jakie wymiarowo w kuchni?...jesli czyta to ktos kto ma z podpiwniczeniem projekt to równiez bardzo prosze o odp.

 

Ja mogę odpowiedzieć :] Okno w łazience na paterze jest mniejsze niż to w kuchni i miałam podobny dylemat jak Ty.

Ostatecznie okna forntowe zostawiłam bez zmian. Czyl w łazince mniejsze od kuchennego. Na pierwszy rzut oka, nie jest to zbyt mozno widoczne.

Jeśli będziesz chciała zwiększyc okno w łazience. to kabina 90 na 100% nie wejdzie.

Do Kallula

U mnie są okna niedzielone i bez szproszów. Wyglądają super. Mam okna niedzielone nawet w ścianie bocznej w garażu i na poddaszu nad garażem. Może jakoś wrzuce fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...