Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kallula, u nas są okna niedzielone, o wymiarach 120/140 i wcale nie wyglądają na takie duże. Poniżej jest link do galerii, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. Jeśli chodzi o grubość styropianu na parterze, to my daliśmy 15 cm w dwóch warstwach 10 plus 5. Domek ma być energooszczędny, więc nie żałowaliśmy na styropian :)

 

Witam,

 

Fajny domek sie zapowiada. Obejrzałam galerię i z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Ja, co prawda, buduję rododendrona 5, ale może coś u Was podpatrzę ;)

 

Gosik21: Czy mogłabyś podać wymiary Twojego okna tarasowego, wydaje mi się, że jest większe niż w projekcie. I jaki masz kolor okien?

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gosik 21 ,Tar,Cecil

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie okien i ocieplenia wylewki.Do Gosik 21 miałabym ogromną prośbę o pokazanie nan swojego domku.My budujemy na Węgrzcach koło Krakowa .Widzę ze Ty też jesteś z okolic:)Oglądaliśmy rok temyu domek Pancki ale już nic nie pamiętamy bo u niej było odbicie lustrzane i mnóstwo zmian...

 

A teraz mamy pytanie z innej beczki,dalej dotyczące fundamentów.Budujemy na działce za teściami i teść wprowadza takie zamieszanie że mamy dość...Ciągle mu sie coś nie podoba,wg niego jest żle zrobione ,choć my jesteśmy z ekipy bardzo zadowoleni ,zresztą mamy ją z polecenia i oglądaliśmy mnóstwo domów, które wybudowali ,wszyscy byli zadowoleni...

Zrobiliśmy izolację pionową smarując 2razy zewnętrzne ściany fundamentów okotanem ( masa na bazie smołowo- asfaltowej) później przykleiliśmy na zaprawie klejowej sterodur o grubości 10 cm oraz obłożyliśmy jak to standard folią kubełkową. z góry ekipa zaszpachlowała szpary. Po pewnym czasie jak wiecie też przy tych konkretnych opadach było różnie ! szpachla z góry się w paru miejscach wypłukała. Teść twierdzi, że odstawili fuszerkę klejąc sterodur. Przyklejając sterodur moim zdaniem ( chociaż nie jestem biegły w tym klimacie ) nie musieli rozprowadzać zaprawy klejowej na całości powierzchni steroduru zatem zaprawa klejowa nie jest obojętna i płaska i pewna szczelina między ścianą i sterodurem powstaje nie uznaje tego za fuszerkę tym bardziej że sterodur wkładany jest pióro w pióro. Jakie jest wasze zdanie czy rzeczywiście krytyka teścia jest w tej kwestii zasadna? Z góry dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik 21 ,Tar,Cecil

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi w sprawie okien i ocieplenia wylewki.Do Gosik 21 miałabym ogromną prośbę o pokazanie nan swojego domku.My budujemy na Węgrzcach koło Krakowa .Widzę ze Ty też jesteś z okolic:)Oglądaliśmy rok temyu domek Pancki ale już nic nie pamiętamy bo u niej było odbicie lustrzane i mnóstwo zmian...

 

 

Zapraszam, na priva wysłałam numer telefonu, to się umówimy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas akurat się nie kręci :( czekamy na drugą transze i już mnie szlag trafia bo nie mogę się porozliczać za zaległości ani zamówić nowych materiałów. Transza miała być w ciągu dwóch tygodni a już się czwarty zaczyna więc do dupy. Trochę przez długi weekend ogarnęłam plac budowy, jutro ma przyjechać więźba i górale więc mam nadzieję, ze znowu się zacznie coś dziać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25 radzę zadzwonić do banku i się dowiedzieć o co chodzi.. też mieliśmy taką sytuację, okazało się że raport inspektora różnił się od naszego kosztorysu (my mieliśmy wpisane 50% jakieś ukończonej roboty a on 70% ) i bank nie chcial przelać kasy ze względu na różnice - oczywiście nikt nas o tym nie poinformował. Okazało się co i jak jak sami zadzwoniliśmy.

 

My obecnie nadal udoskonalamy nasz ogród :)) teraz w system nawadniania i przeprowadzamy lekkie zmiany kolorystyczne w salonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aniu!

A no postanowilismy lekko "udekorować ścianę" jak będzie po wszystkim pochwalimy się - jak na razie czekamy jeszcze na jeden główny element.

Szczeniaczka?! Heheh, a co Was tak nawiedziło? Hmm.. ja miałam już pieska i jakoś na razie nie mamy planach.. chociaż jak by coś się urodziło to jakiegoś nowofunlanda :)) może kiedyś.. a Wy jaką rasę planujecie?

 

Fotki przesle dzisiaj wieczorkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj taka cisza zapanowała.. no tak, ładna pogoda to praca wre :))

Pozdrawiam,....

 

 

Pogoda rzeczywiście w końcu dopisuje... u nas cisza to raczej kwestia zmęczenia i ciągłych zakupów, trzeba sie namyśleć żeby wszystko jakoś pasowało do siebie :-))

Domek mamy ocieplony , elewacje zostawiamy na wakacje jak skalkulujemy wydatki, zrobiliśmy obróbkę balkonów , płytki czekają na założenie.

 

Domek od frontu... nieco przysłonięty górami ziemi :-)

 

http://images38.fotosik.pl/297/35886902001eb47cmed.jpg

 

 

Kuchnia ... meble czekają na montaż

 

http://images44.fotosik.pl/302/84a2aebeaf18102bmed.jpg

 

Na poddaszu trwa malowanie :-))

http://images44.fotosik.pl/302/eb69859266d83a78med.jpg

 

Górna łazienka a raczej jej zalążek :-)

http://images49.fotosik.pl/303/d0b5014649312c75med.jpg

 

Na zewnątrz robi sie podbitka i ogrodzenie frontowe ... czyli wszystko na raz ale tak to już jest z wykończeniówką.

Co do pieska to tez nad tym myślimy , będzie bokser i to zaraz jak zaczną się wakacje.

Pozdrawiamy Wszystkich ciepło :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Muszę zabrać się za przygotowanie pomieszczeń pod tynkowanie. Napiszcie jak u Was było z płytami k-g na ścianach kolankowych i na drewnianych słupach. Dodatkowo osoby które mają rolety mogą podpowiedzieć jak najlepiej podejść do kasety (w którym miejscu przykręcać?). U mnie na ścianie kolankowej jest ok 4 cm różnicy między drewnem, a pustakiem (niestety w niektórych miejscach jest spora nierówność i mam drewno w tej samej linii). Czytałem na forum różne opinie: najpierw styropian, później płyta i siatka. Kolejne warstwy mi się nie zmieszczą. Ekipa od tynkowania mówiła, żeby przykręcić zielone płyty k-g. Czy to wystarczy? Może jeszcze na to siatka?

 

P.S. jak to jest z tymi prześwitami między ścianą kolankową a dachem. Domyślam się, że styropian na elewacji idzie do samego końca. Coś więcej trzeba tam robić?

Dach mam cały zadeskowany, a na krokwiach jest nadbitka. Ktoś rozwiązał problem drewna i wełny na sufitach? Z tego co wiem, nie można łączyć tych dwóch materiałów. Ktoś mi kiedyś mówił, żeby wykonać gęsto siatkę ze sznura, tak żeby między wełną, a deską powstał prześwit. Wtedy materiał będzie mógł "oddychać".

Zastanawiałem się jeszcze nad wyłożeniem folii pod wełnę, ale nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie. Proszę o podpowiedź.

 

Przypomnijcie ile było m2 tynków wewnątrz domu. Razem z sufitami i bez. Ciągle nie wiem w których miejscach będzie zabudowany sufit (chociażby częściowo). Czy ktoś tynkował całość, a później robił zabudowę? Czy to będzie raczej strata materiału i kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich.

 

czy moglibyście wyrazić swoja opinie na temat zrezygnowania z ocieplania "pionowego" fundamentów??

Mój majster twierdzi że nie ma potrzeby malować "na czarno" fundamentów w pionie ani ocieplać styropianem, bo to nic nie daje. Twierdzi że lepiej wydać te kasę na zrobienie "opaski" czyli drenażu wokół domu. Wg majstra najważniejsza jest dobrze wykonan izolacja pozioma czyli styropiany i folia idąca "na podłodze" wyciągnieta z boków na tyle by podeszła pod papę którą zaizoluje się wierz fundamentów.

 

Czy możecie to jakoś skomentować???

 

Nie wiem czy to ważne ale mam fundamenty zalewane szerzej w ziemi, na równo z poziomem i dopiero na tym wylane węziej na wykokości 20-50cm (nierówna dziłałka)

Pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zadają pytania to i ja mam jedno małe. Z czego macie zrobioną ściankę między biegami schodów, tą przy dolnej łazience. Ja wymyśliłam, że pod dolnym biegiem będzie schowek i będzie tam szafka rozdzielaczy od podłogówki, wejscie drewnianymi drzwiczkami na wymiar. Tylko nie wiem w którym miejscu te drzwiczki będą więc na razie chcę zostawić bez ściany a potem zrobić ściankę z GK. Tylko trzeba by ją zaizolować przed wilgocią z łazienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

P.S. jak to jest z tymi prześwitami między ścianą kolankową a dachem. Domyślam się, że styropian na elewacji idzie do samego końca. Coś więcej trzeba tam robić?

Dach mam cały zadeskowany, a na krokwiach jest nadbitka. Ktoś rozwiązał problem drewna i wełny na sufitach? Z tego co wiem, nie można łączyć tych dwóch materiałów. Ktoś mi kiedyś mówił, żeby wykonać gęsto siatkę ze sznura, tak żeby między wełną, a deską powstał prześwit. Wtedy materiał będzie mógł "oddychać".

Zastanawiałem się jeszcze nad wyłożeniem folii pod wełnę, ale nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie. Proszę o podpowiedź.

 

Styropian na elewacji nie może dochodzić do samych desek. Musi być pozostawiona szczelina wentylacyjna 2-5 cm.

W podbitce również mui być zostawiona szczelina wentylacyjna.

Pomiędzy krokwiami rozciąga się sznurek aby zapewnić szczelinę wentylacyjną pomiedzy deskami a wełną. Przy braku sznurka przy ocieplaniu zachodzi prawdopodobieństwo dociśnięcia wełny do desek czyki zamknięcie szczeliny wentylacyjnej. Zamiast sznurka można też nabić 2-3 paski styropianu pomiędzy krokwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styropian na elewacji nie może dochodzić do samych desek. Musi być pozostawiona szczelina wentylacyjna 2-5 cm.

W podbitce również mui być zostawiona szczelina wentylacyjna.

Pomiędzy krokwiami rozciąga się sznurek aby zapewnić szczelinę wentylacyjną pomiedzy deskami a wełną. Przy braku sznurka przy ocieplaniu zachodzi prawdopodobieństwo dociśnięcia wełny do desek czyki zamknięcie szczeliny wentylacyjnej. Zamiast sznurka można też nabić 2-3 paski styropianu pomiędzy krokwiami.

 

Dzięki za podpowiedź. Zostaje jeszcze kwestia nieszczęsnych (nierównych) belek poziomych na ściance kolankowej. Dzisiaj rozmawiałem ze swoim wykonawcą od murów, który potwierdził, że jeśli się da, to najpierw do drewna kleimy styropian, a dopiero na niego kręcimy płytę k-g. Mam nadzieję, że znajdę czas, żeby to wszystko zrobić :/

 

Wszyscy zadają pytania to i ja mam jedno małe. Z czego macie zrobioną ściankę między biegami schodów, tą przy dolnej łazience. Ja wymyśliłam, że pod dolnym biegiem będzie schowek i będzie tam szafka rozdzielaczy od podłogówki, wejscie drewnianymi drzwiczkami na wymiar. Tylko nie wiem w którym miejscu te drzwiczki będą więc na razie chcę zostawić bez ściany a potem zrobić ściankę z GK. Tylko trzeba by ją zaizolować przed wilgocią z łazienki.

 

Co prawda mam nieco inaczej zrobione schody (ze spocznikiem po całej szerokości klatki) i co za tym idzie mam też inną ilość schodów. W dolnej łazience ścianę przy schodach pociągnąłem na 90cm (ytong 5cm). Do zabudowy zostanie fragment schodów - trójkąt i co wykonam z płyty k-g. Pozostała przestrzeń będzie otwarta. Pod skosem będzie pralka, a w narożniku jakieś szafki - tutaj żona zadecyduje. Co do rozdzielni, to u mnie w projekcie c.o. również wylądowała pod schodami. Z tego co słyszałem, nie zagląda się do niej jakoś szczególnie często, więc ją tam zostawię. Zawsze jest jeszcze miejsce w pomieszczeniu technicznym - dam to do wyboru wykonawcy.

 

WItam wszystkich.

 

czy moglibyście wyrazić swoja opinie na temat zrezygnowania z ocieplania "pionowego" fundamentów??

Mój majster twierdzi że nie ma potrzeby malować "na czarno" fundamentów w pionie ani ocieplać styropianem, bo to nic nie daje. Twierdzi że lepiej wydać te kasę na zrobienie "opaski" czyli drenażu wokół domu. Wg majstra najważniejsza jest dobrze wykonan izolacja pozioma czyli styropiany i folia idąca "na podłodze" wyciągnieta z boków na tyle by podeszła pod papę którą zaizoluje się wierz fundamentów.

 

Czy możecie to jakoś skomentować???

 

Nie wiem czy to ważne ale mam fundamenty zalewane szerzej w ziemi, na równo z poziomem i dopiero na tym wylane węziej na wykokości 20-50cm (nierówna dziłałka)

Pozdrawiam MAriola

 

To nie jest jakiś szczególny wydatek, więc jeśli nie chodzi o kasę to musisz to przemyśleć. Za wiaderko 20l dysperbitu płaciłem ostatnio 40zł. Co do styropianu to na pewno spełnia swoją funkcję, ale jaka była by różnica przy jego braku, to ciężko powiedzieć. Zastanów się co będziesz chciał dać na ścianę. Jeśli będzie to 10-15cm styropianu, to co z różnicą szerokości muru? Mimo wszystko ja bym z tego styropianu nie rezygnował. Ważne też jaki masz grunt. Jak długo woda stoi przy fundamentach? Co do drenażu to ja u siebie zrobiłem prowizorkę z odprowadzeniem wody z rur spustowych. W ziemi jest przewód PVC z dziurkami - co da radę, to pójdzie do gruntu, reszta wpadnie do zbiornika na deszczówkę. Póki co nie mam studzienek rewizyjnych i nie wiem czy je robić. Na schematach drenażowych widziałem, że się je stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...