Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DO Brygida i Jarek

 

Sliczna łazienka na górze sie szykuje:)) Możecie podac producenta płytek tych liliowych??

 

Dzieki za miłe słowa, płytki w całym domku mamy z Opoczna te w łazience to płytki z kolekcji Capri fiolet i krem,

 

lenka17 okna frontowe mamy znacznie powiększone 150/150.

 

Zaczęliśmy odbiór domu, mamy nadzieje , że pójdzie bezproblemowo, chociaż pan od odbioru energetycznego nakazał nam wentylacje kotłowni / piec na ekogroszek /, wymagana jest wentylacja wszystkich pomieszczeń.

 

pozdrawiamy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich forumowiczów i proszę o pomoc. Składam dokumenty do Deutsche Banku i muszę wypełnić harmonogram rzeczowo - finansowy. Czy ktoś mógłby mi przesłać kosztorys Rodka 6 G1? Mój email: [email protected]. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

 

witam. mam pytanie o kredyt w Deutsche banku: czy to prawda że musisz mieć podpisaną umowę na "wykonanie prac budowlanych" podpisaną z jakąś firma lub kimś kto wystawia faktury???

pozdrawiam MAriola (p.s. czy twój podany meil jest poprawny??)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... choc ostatnio to wcale nie cieszy, bo tak szczerze mowiac to przechodze wlasnie faze nienawisci do budowy, chyba ze zmeczenia :( Pozdrawiam i zycze wszystkim wytrwalosci A.

]

 

TAR nam też zmęczenie daje się we znaki, koszmarem stały sie nawet zakupy :-( , w czwartek kupowaliśmy całe agd do kuchni, nie mogliśmy sie zdecydować, nic nie cieszy poza tym ,że kolejna rzecz z głowy. U nas malowanie i kafelkowanie w trakcie, na dniach montują nam kotłownię i meble kuchenne. Najbardziej meczy bałagan, trudno utrzymać porządek, u nas przed domem rozkopane bo robią nam ogrodzenie frontowe.

Mimo zmęczenia żal już odjeżdżać z działki, rodo to naprawdę piękny dom i miło będzie w nim zamieszkać .... już wkrótce :-)

 

Niech moc będzie ze Wszystkimi budującymi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do tych co już mieszkają możecie pokazać fotki z salonem. Chodzi mi głównie jak ustawiliście wypoczynek. Wczoraj zacząłem myśleć jak najlepiej ustawić go i szczerze mówiąc nie jest za ciekawie (mało miejsca). Planowałem narożnik ale sam już nie wiem. Zaznaczę, że zlikwidowałem gabinet i tam ma kącik TV ale nie wiem co zrobić aby dobrze się siedziało i oglądało TV czterem osobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do tych co już mieszkają możecie pokazać fotki z salonem. Chodzi mi głównie jak ustawiliście wypoczynek. Wczoraj zacząłem myśleć jak najlepiej ustawić go i szczerze mówiąc nie jest za ciekawie (mało miejsca). Planowałem narożnik ale sam już nie wiem. Zaznaczę, że zlikwidowałem gabinet i tam ma kącik TV ale nie wiem co zrobić aby dobrze się siedziało i oglądało TV czterem osobą.

 

Jak coś Ci się uda zrobić, to podziel się uwagami. Ja również zrezygnowałem z gabinetu, żeby powiększyć salon. Wstępnie we wnęce miał być kącik z narożnikiem/wypoczynkiem i jakiś stolik. Na ścianie miał wisieć telewizor. Niestety to miejsce jest troszkę za wąskie żeby wszystko w nim pomieścić. Na tą chwilę mam w planach postawić tam duży stół z krzesłami, a wypoczynek według rady projektantki pójdzie na środek salonu. Być może będzie skierowany w kierunku kominka. To się okaże pewnie przy ustawianiu mebli, a do tego czasu jeszcze cała wykończeniówka. TV wstępnie miał wisieć na ścianie od schodów, teraz będzie na ścianie garażu. Kącik telewizyjny z kanapą przeniosłem do biura nad garażem. Z jednej strony moje biurko, a z drugiej cały sprzęt rtv. Przy takim ulokowaniu sprzętu, całkowicie zrezygnowałem z oglądania telewizji w łóżku w sypialni. Tam będzie tylko spanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że salon jest mało ustawny. Szczególnie jak się zabuduje kominek. Ja na razie planuje narożnik ustawić naprzeciwko kominka skierowany na były gabinet a TV będzie wisiał na ścianie sąsiadującej z garażem. Drugi minus to mało miejsca na stół, planowałem duży stół składany na 12 osób ale wejdzie maks na 10 osób. Nie dobrze człowiek jeszcze nie mieszka a znajduje już wady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam prośbę do tych co już mieszkają możecie pokazać fotki z salonem. Chodzi mi głównie jak ustawiliście wypoczynek. Wczoraj zacząłem myśleć jak najlepiej ustawić go i szczerze mówiąc nie jest za ciekawie (mało miejsca). Planowałem narożnik ale sam już nie wiem. Zaznaczę, że zlikwidowałem gabinet i tam ma kącik TV ale nie wiem co zrobić aby dobrze się siedziało i oglądało TV czterem osobą.

 

Po usunięciu gabinetu z salonu robi się podłużny „wagon” z dwoma wielkimi oknami więc ciężko będzie połączyć te dwa pomieszczenia w jedno. Narożnik ze stolikiem można postawić tak jak w projekcie obok wykusza a drugą sofę na granicy gabinetu i salonu.. TV umieścić na ścianie garażowej.. hmm.. wariant nr 2.. sofę umieścić na wysokości okna w dawnym gabinecie a TV na ścianie od schodów… nie wiem czy nie będzie to zbyt blisko…

Wariant nr 3 najbardziej mi się podoba … narożnik umieścić na ścianie garażowej.. a TV na „ściance” (która nie dochodzi do ściany zewnętrznej) na granicy gabinetu i salonu.. ściankę można zrobić pełną lub np. ozdobną z wnękami (okienkami) podświetlanymi a w kąt koło wykuszu jakiś zestaw sofa + fotele:

http://images36.fotosik.pl/192/f536be717d0d0c42med.jpg

http://images46.fotosik.pl/304/4b1cd21621043219med.jpg

 

My natomiast mamy salon jak w projekcie (z gabinetem na dole) na co dzień jesteśmy w trójkę i wielkość jest w sam raz. Salon w orginale jest całkiem ustawny jak na ten metraż. Ostatnio mieliśmy imprezę na 12 osób (stół prostokątny był ustawiony od okna balkonowego w stronę kuchni i powiem szczerze jeszcze z 4-5 osób zmieściło by się bez problemu. a to nasz salon.. ciemna ścianajest jeszcze w fazie realizacji :)

 

zdjęcia troszkę ciemne... bo robione pod słońce

http://images42.fotosik.pl/217/d6391fb2bcc30064.jpg

http://images37.fotosik.pl/300/a9a4fa3854f4593a.jpg

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja w kwestii salonu. Faktycznie po likwidacji gabinetu salon ma kształt L i jest ciężko ustawny, mam wrażenie że brakuje tej ścianki więc postawienie czegoś na kształt Marleny&Marcina daje fajny efekt choć przy większej ilości gości wolałabym aby to było coś ruchomego (ścianka na kółkach ? :))

 

Mam w dzienniku taki wstępny projekt parteru zrobiony przez forumową koleżankę. Głownie rozchodziło nam się właśnie o salon i wygodne rozmieszczenie wypoczynku. Początkowo chciałam dać narożnik między wykuszem a wyjsciem na taras ale najprawdopodobniej będzie tam jednak TV a wypoczynek na środku w kierunku kominka. W miejscu gdzie był gabinet chcemy dać duży rozsuwany stół, który w razie czego pomieści więcej gości. Zastanawiam się nad samym wykuszem bo z jednej strony bez sensu dawać drugi mały stolik, żeby było gdzie zjeść posiłęk a z drugiej strony bez sensu latać ze wszystkim przez salon do drugiego stołu.

 

Drugą opcją jest postawienie tego dużego stołu w wykuszu a na ścianie garażowej TV, wypoczynek i tak zostanie po środku a na ściance miedzy wykuszem a tarasem postawić jakąś witrynę czy kredens na porcelane, szkło, obrusy i takie tam i jakoś wyeksponować.

Zreszta zajżyjcie do dziennika i zobaczcie projekt, przedostatni wpis. i powiedzcie co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się twojemu projektowi i wygląda ciekawie ale ma też wady. Planujesz 2 sofy i z tego co widzę są on 2 osobowe a co z tym się wiąże nie położysz się na niej gdyż jest za mała. Z kolei jak dasz sofy 3 osobowe i zrobisz zabudowę kominka będzie bardzo mało miejsca na przejście do twojej jadalni. Druga spraw to wiatrołap 4 drzwi w tak małym wiatrołapie może sprawiać problemy w trakcie użytkowania z kolei dzięki temu bardzo fajna kuchnia wychodzi. Ja chyba zdecyduje się na jedną sofę 3 osobową i do tego pufa 60x120 a TV na ścianie od garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...