Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, u nas dach skończony - kryliśmy blachodachówką. Jeśli ktoś bedzię zainteresowany to podam ile czego weszło. Rodosek 6p prezentuje się ślicznie. ;)

 

Witam ! My będziemy budować Rodo6, ale częściowo podpiwniczony. Jeśli można prosić to proszę o zestawienie materiału. Z góry dziękuje

PS: czekamy na zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas dach skończony - kryliśmy blachodachówką. Jeśli ktoś bedzię zainteresowany to podam ile czego weszło. Rodosek 6p prezentuje się ślicznie. ;)

Witam,

my właśnie jesteśmy na etapie dachu i też mamy Rodo 6P, jeśli możesz to psześlij proszę fotkę wykonanego dachu oraz zestaw materiałów w ilościach i robociznę.

Z góry pięknie dziękuję.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możemy pomóc , to wg naszych realnych wydatków:

 

stolarka okienna 20 tyś. ( PCV )

stolarka drzwiowa 14 tyś. drzwi zew. ( kotłownia, wejście) + brama garażowa ( drzwi wew. jeszcze nie mamy ale wg wyceny ok.8 tyś. z oscieżnicami )

tynki wew. cem.-wap. 9 tyś. ( materiał i rob.)

inst. elektr. materiały ok. 5 tyś. ( robocizna we własnym zakresie ) :-)

inst.wod.kan.2,5 tyś.

Instalacja C.O. 20 tyś. z grzejnikami

kotłownia - 15 tys. ( ale to zalezy czym bedziesz ogrzewał )

 

 

pozdrawiamy

OJ OJ OJ rozwiewacie moje marzenia że za 100 tys duuuuużżżżooooooo zrobię:((( No ale przynajmniej orientacyjnie wiem gdzie stanę:)))

Pozdrawiam serdecznie wasze uwagi jak zwykle mi sie przydają:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rodoska trzeba tak spokojnie liczyć ok. 350 tyś bez działki (minimum wybierając materiały i fachowców ze środkowej półki cenowej i nie szaleć przy wyposażeniu), kiedy chcesz "poszaleć" z materiałami i rozwiązaniami to te 500 tyś trzeba liczyć. Ja jakoś nie mam siły podliczać ile wydaliśmy.. i ile wydajemy mimo, że już mieszkamy.. a końca coś nie widać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

1. Szybkie pytanie mam - czy 47 000 zł za robociznę z dachem odeskowanym i przykrytym papą to cena przystępna?

 

2. Powiedzcie mi jeszcze jak wygląda poziom w garażu bo ew. przyszły majster ( a chyba go wezmę bo robi naprawdę świetną robotę) spojżał w projekt i stwierdził, że 2.10m to trochę nisko jak na garaż.

 

3. Dot. przenoszących kotłownie za garaż - w dawnej kotłowni jest mniejwięcej w połowie uskok od poziomu domu do poziomu garażu - jak to się ma w praktyce może lepiej tu dać na równo a stopień do garażu?

 

4. :) dachówka POLIMEROWA ostatnio takowa mi się w rękę trafiła no i nie powiam ładna lekka i tania tylko ciekawe jak z wytrzymałością oraz kiedy zrobi się matowa?

 

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jak się czyta to forum szczególnie widząc jak po kolei zamieszkujecie swoje rododendronki to, aż siły przybywa do roboty :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen

 

1. ja płaciłam 40tys za sso bez dachu, za to z tarasem i klinkierem na kominach

 

2. może ja się nie znam i nie do końca wiem o co chodziło majstrowi z tym ze 10 to mało na garaż ale u nas jest tak jak w projekcie i jest ok w porównaniu do poziomu domu, druga sprawa to taka gdzie masz punkt 0, my np obniżaliśmy poziom posadowienia domu

 

3. ten uskok nie jest w połowie tylko zaraz za drzwiami jest schodek, my natomiast mamy równy poziom bo tam będzie spiżarka a schodek w dół jest do garażu a właściwie to chyba wyjdą w sumie 2 schodki

 

jak coś niezrozumiale napisałam to pytaj

 

ja natomiast mam pytanie o kaloryfery, mam wycenę grzejników radson model integra na piętro bez łazienkowych 1. 4900 a 2. 2700 ; bardzo duża różnica. Moi panowie hydraulicy chyba przesadzili z ceną a druga wycena to firma znaleziona przez allegro. Mam nadzieje ze to nie podpucha. A pytanie do was czy ktoś cos słyszał albo ma grzejniki tej firmy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich:)

 

Mam prośbę do osób które robiły dach w kolorze "ciemy popiel" (pewnie kolor blacchy lub dachóki ma inną nazwę).

Czy możecie przesłac jakieś fotki domu lub dachu i komina???

Bardzo podoba mi sie dach taki ciemno szary i do tego jasne kominy ale z kolei mam dylemat czy jasny komin to dobry pomysł??? Pewnie zazar okaże sie że jest "brudny"

Czy ktos może przerabiał taki wątek????

 

Pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś może poradzić cos w sprawie koloru "ciemno szarego" dachu prosze o fotki na meila [email protected]

 

P.S Czy macie jakieś rozeznanie w sprawie wyceny robocizny za dach. Mam ofertę 30 zł za metr kwadratowy dachu krytego blachą.Ile u was to kosztuje????

Ma to bycć cena za wszyskto co się robi przy dachu (oprócz wstawiania oken dachowych =300zł/sz i podbitki)

 

Pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniac my płaciliśmy 30 zł od metra kwadratowego i kryliśmy blachodachówką. W projekcie jest 200 metrów kwadratowych. W sumie fachowcy od dachu wzieli 6 000 za robocizne. To była cena za wszystko co sie robi przy dachu (razem ze wstawieniem jednego okna dachowego i włazu, okucia).Majster powiedział czy byłyby 4 okna dachowe czy 1 to bez róznicy i tak by tyle samo wzią. Podbitka z drewna miała kosztować 700 zl ale nie zrobiliśmy jej. Na to przyjdzie czas po ociepleniu. Nam na rodka 6p z pojedyńczym garażem weszło 163 metry kw.blachodachówki i zostało sporo odpadów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje ile weszło materiału nam na dach:

 

Lej spustowy 125/100 - 6 szt.

Uchwyt rynny125 - 76 szt

Kolano rury specjalnej 100/ 67,5 -12 szt

zaślepka125 -16szt

obejma rury -18 szt

kliny -38 szt

 

9 paczek wkrętów (w jednej po 250 szt) zostało nam 1 paczka i 42 luzem. Z tym ze uchwyty rynnowe też tymi wkrętami były mocowane.

3 spreje

9 rynien

7 rur

silikon -3 szt

29 szt- blachy gładkiej na okucia (do tej pory nie moge w to uwierzyć że aż tyle weszło)

gąsior do blachodachówki - 13 szt

blachodachówki - 263,63 metrów kw.

Okno dachowe fakro 66na 98 - 1szt

 

Z przodu i z tyłu rodka jest dach wypuszczony tyle ile w projekcie, natomiast od strony wykuszu i garażu 70 + 30 łaty

 

Za te materiały zapłaciliśmy 11.500

 

W cene materiału nie jest wliczony impregnat do drewna oraz właz.

właz 54x75 - 28o zł

 

Nie podaje osobnych cen ponieważ nie mam przy sobie faktury.

Mam nadzieje że komuś się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...