Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR płytki w kuchni to rzeczywiście opirus w wersji mozaika, w całym domku mamy płytki Opoczna, w górnej łazience kładziemy capri fiolet i krem a na dolną kupiliśmy ... capri brąz i orange :-)

Patrze na wasza elewacje i zastanawiam się czy dobrze zrobiliśmy odkładając tynk na potem ? Trochę się jednak brudzi.

TAR napisz jakie tynki kładliście, ile wyszło elewacji i ile Was to kosztowało.

Jak zaczynaliśmy budowę to kierownik nam powiedział : na początku sie wydaje pieniądze a na końcu sie liczy :-) i coś w tym jest , wydatków nie ma końca choć magiczne 350 tyś. podawane orientacyjnie przez Marlena&Marcin już dawno za nami.

 

Pozdrawiamy ciepło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U nas prawie skonczona elewacja, robia sie plytki na tarasie a za 1,5 tygodnia beda barierki. W srodku tez sie robi, kafle polozone wszystkie - poza lazienka dolna (zabrakło) .A tak sie prezentuje elewacja, chyba dobrze wyszło? Nam sie szalenie podoba :D:D:D

 

Wykusz, parapety jeszcze brudne ale sie sprzataja

http://lh6.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-IPuMAA8I/AAAAAAAAAiI/cYlGut8iMmk/s640/0%20100.jpg

 

http://lh6.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-IQ7ebkCI/AAAAAAAAAiM/y88p0368b7A/s640/0%20104.jpg

 

http://lh6.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-ITSWhtjI/AAAAAAAAAiU/IkklswLZc2U/s512/0%20112.jpg

 

http://lh4.ggpht.com/_ZSqFJZT_AAk/TC-IU92NzlI/AAAAAAAAAiY/6MbvKxeRDmE/s640/0%20116.jpg

 

Co za ulga, ze niedlugo skonczymy. Wykonawcy zarzekaja sie ze na koniec miesiaca bedzie po wszystkim :) Pozdr. A.

 

 

Tar co to za parapety? Podobają mi się !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jestem w trakcie zamawiania okien. Mam pytanie czy też mieliscie problemmy z gwarancją przy tych oknach 220/110?

W tej chwili najbliżej mi do okien Empol złoty dąb. Cena za komplet z montażem 15 tys.

Zna ktoś z Was tego wykonawcę i ma wyrobioną opinię?

 

Odnośnie elektryki to trzymaliście się tego co w projekcie?

Pytam bo ja bym trochę pozmieniał w ustawieniach świateł i gniazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSO jeśli chodzi o gwarancję na okna to zależy od producenta, są firmy które robią tzw. wymiary standardowe okien i jeśli wychodzisz poza ten wymiar mogą nie udzielać gwarancji, dlatego my wybraliśmy Oknoplast Kraków - nie ma tzw. wymiarów typowych a płacisz za m kw okna , robią każdy wymiar i dają na niego gwarancję. Jeżeli firma nie udziela gwarancji na dany wymiar to lepiej poszukać innej oferty, prawdopodobnie okna nie są najlepszej jakości. My za okna platinium płaciliśmy 20tyś. równo rok temu, bardzo solidne.

 

W kwestii elektryki to my dopasowaliśmy instalację do naszych potrzeb, rozdzielnię mamy w garażu.

 

A my w końcu pozbyliśmy się bałaganu sprzed domu , wywieziono gruz, góry gliny i jedyne co zostało to wielki kontener pełen śmieci ale i jego wkrótce sie pozbędziemy ;)

 

http://images45.fotosik.pl/313/1dfcb4ce7841e48fmed.jpg

 

http://images43.fotosik.pl/312/deb02881e3f73b57med.jpg

 

Zaczęliśmy ogrodzenie frontowe, miał być klinkier ale jeszcze sie zastanawiamy ... może macie jakieś pomysły ?

 

 

 

Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich

 

Jestm po wylaniu "suchego betonu" czyli pierwszym zalanie "dziur" w fundamentach. Możecie mi podpowiedzieć ile cm powinno zostac do po poziomu fundamentów, żeby zmieścił się styropian i następna wylewka?? U mnie zostało 6-8 cm i wydaje mi się że coś to za mało???

Podpowiedzcie prosze czy dobrze myślę że wyskość findamentów to powienien byc poziom podłóg w domu????

 

Pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roso mam też ten problem z tymi oknami, a mianowicie nie wszyscy producenci okien udzielają gwaranci lub jest krótsza na takie wymiary więc postanowiłem pomniejszyć otwory okienne ze 110 do 90 odbyło by się to kosztem światła wpadającego do pomieszczeń i wyglądem całego domu wiec pozostałem przy oryginalnych otworach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
eniac

Wiatm wszystkich

 

Jestm po wylaniu "suchego betonu" czyli pierwszym zalanie "dziur" w fundamentach. Możecie mi podpowiedzieć ile cm powinno zostac do po poziomu fundamentów, żeby zmieścił się styropian i następna wylewka?? U mnie zostało 6-8 cm i wydaje mi się że coś to za mało???

Podpowiedzcie prosze czy dobrze myślę że wyskość findamentów to powienien byc poziom podłóg w domu????

 

 

Różnica podłogi gotowej od fundamentu czy też od stanu "zero" to 17cm - tak jest w projekcie.

Co do wysokości fundamentów- to zależy czy zamierzasz podnosić chałupę do góry - przeważnie każdy podnosi ze względu na wody gruntowe oraz to, że różnica między podłogami w domu i garażu to ok 50 cm.

Chyba że się mylę...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale u nas po zasypaniu fundamentów i ubiciu na ściankach fundamentowych była położona cegła betonowa na piach folia na to siatka zbrojeniowa i to zalane na równo. Potem już były układane pustaki. Zdjęcia mam w galerii to sobie podejrzyj. Mam też wylany dom na jednym poziomie a garaż niżej bo w projekcie obniżenie jest już w kotłowni.

Idąc dalej to chyba zalezy od ocieplenia podłogi, my dajemy styro 5 + 10, potem mata pod podłogówkę z folią odbłyskową 3cm i wylewka ok 6cm to w sumie 24cm ale jeszcze zobaczymy jak wyjdzie bo liczyłam ze poziom się podniesie o 20cm a wyszedł pierwszy schodek 24cm i muszę to wyrównać.

Gorzej mam na piętrze bo tam wychodzi że tylko 3cm styro i 3 wylewki i nie mogę się połapać w tych cm a podnosiliśmy sciankę kolankową i rozmawialiśmy że bedzie wyżej o 10cm więc już sama nie wiem. chyba że podłoga będzie miała 4cm a to raczej mało realne :(

 

Tak dla info i porównania

1. materiał na ocieplenie fundamentów (styro fs15 10cm + siatka, klej, folia kubełkowa) - 1100zł

2. styro ma podłogi parter i piętro 2000zł

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roso mam też ten problem z tymi oknami, a mianowicie nie wszyscy producenci okien udzielają gwaranci lub jest krótsza na takie wymiary więc postanowiłem pomniejszyć otwory okienne ze 110 do 90 odbyło by się to kosztem światła wpadającego do pomieszczeń i wyglądem całego domu wiec pozostałem przy oryginalnych otworach.

 

Niektórzy twierdzą, że rozwiązaniem problemu wymiaru okien jest wybór innego producenta. Tylko czy inny producent robi okna na wskazany wymiar, bo

1. ma lepszy, bardziej wytrzymały profil

2. nie odmawia klientowi, bo chce zarobić

3. daje podstawową gwarancję, po której profile wyginają się pod ciężarek skrzydła

Która polska firma szczycie się pancernymi profilami?

Wymiar 90cm jest standardem, 100cm lekko od niego odbiega, ale 110 to już chyba przesada.

Spróbujcie unieść samo skrzydło ze zwykłą szybą, a przekonacie się ile ono waży. Wynalazki z potrójnymi szybami są jeszcze cięższe.

 

Decyzja jak zawsze jest pozostawiona budującym. Ja uważam, że i tak okien jest bardzo dużo w tym domku, a im większe, tym więcej mycia podczas użytkowania :)

 

Wiatm wszystkich

 

Jestm po wylaniu "suchego betonu" czyli pierwszym zalanie "dziur" w fundamentach. Możecie mi podpowiedzieć ile cm powinno zostac do po poziomu fundamentów, żeby zmieścił się styropian i następna wylewka?? U mnie zostało 6-8 cm i wydaje mi się że coś to za mało???

Podpowiedzcie prosze czy dobrze myślę że wyskość findamentów to powienien byc poziom podłóg w domu????

 

Pozdrawiam Mariola

 

U mnie bez większych kombinacji, fundamenty zasypane i ubite piachem. Chudziak wylany i rozprowadzony ręcznie na równo z ostatnim bloczkiem. Na posadzki i to co w nich zatopione pozostawione ok 20cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że rozwiązaniem problemu wymiaru okien jest wybór innego producenta. Tylko czy inny producent robi okna na wskazany wymiar, bo

1. ma lepszy, bardziej wytrzymały profil

2. nie odmawia klientowi, bo chce zarobić

3. daje podstawową gwarancję, po której profile wyginają się pod ciężarek skrzydła

 

mWilQ to właśnie kwestia dobrego i wytrzymałego profilu, my szukając okien robiliśmy kilka wycen , Urzędowski z oferta pięknych drewnianych okien nie robi z takiego wymiaru problemu, podobnie Oknoplast , w jednej z ofert producent dopuszczał taka szerokość okna balkonowego pod warunkiem wprowadzenia dodatkowego wzmocnienia w postaci belki poprzecznej, to o czymś świadczy. My mamy okna zamontowane od roku i podczas rutynowej regulacji serwisowej niemal nie było co regulować, profile są stabilne i mocne.

W kwestii mycia przyznamy rację, jeśli to ma być argument to można pomyśleć o 90 ;) oj jest co myć w tym domku !

 

Pozdrawiamy wszystkich !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jesteście na zupełnie innym etapie, ale być może dzięki temu będziecie lepiej zorientowani.

 

Budujemy RODO6 (n) jednostanowiskowy, bez kominka i kominów (pompa ciepła będzie), niepodpiwniczony, brak jednej lukarny.

 

Jak w Waszej opinii wygląda taka wycena:

192.000 za SSZ (dach z dachówką, orynnowanie, ocieplenie i elewacja za to bez wyceny instalacji wewnętrzych, posadzek, tynków i ocieplenia poddasza) jest to kwota brutto materiały+robocizna

Proszę o jakikolwiek komentarz bardziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...