Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witm po dluzszej przerwie. U nas niewiele sie dzieje; mamy okna, brame garazowa, dach skonczony i elewacje zaciagnieta klejem. W tym roku, w planach jest jeszcze ogrodzenie, elektryka i tynki. Tylko moge pozazdroscic tym ktorzy juz robia wykonczeniowke i sie wkrotce wprowadza. My jeszcze roczek poczekamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jaka szkoda, że odpowiedzi jednoznacznej nie ma. Najlepiej byłoby usłyszeć "super oferta! bierzcie i nie zastanawiajcie się", ale tak lekko to nie ma, wiem...

Wydaje mi się, że drogo sobie nasz fachowiec wycenił fundamenty - 43.000zł i dach - 78.000zł

 

to jak za materiały ze średniej półki.. to drogo bierze..szczególnie, że pewnie biorą materiały od zaprzyjaźnionych hurtowni i na nich jeszcze zarabiają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Odnosnie okien tych 110/210 i 110/220 wczoraj podpisałem umowe na wykonanie. Z 5 takich okien na górze 3 u mnie to będą witryny. Pozostałe 2 sztukki maja wymiary 208/106 i 217/106. Drzwi te zostały wzmocnione specjalnie pionowymi odcinkami metalowymi, które maja wzmocnić okno. Ktos tu pisał o belce poziomej. Też zaproponowałem takie rozwiazanie ale dział techniczny przekazał informacje, że ten sposób rozwiazania nic nie daje.

 

Odnosnie drzwi z naświetlem. Po otrzymaniu ofert mam zamiar jakoś zamórować tą górną część bo cenowo takie wysokie drzwi to koszmar.

 

Jeszcze jedno. Czy ktoś może wypisać kolejność prac po wstawieniu okien, Zakładając, ze na górze nie ma jeszcze ścianek działowych.

Dzięki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

...

Jeszcze jedno. Czy ktoś może wypisać kolejność prac po wstawieniu okien, Zakładając, ze na górze nie ma jeszcze ścianek działowych.

Dzięki

 

Pozdrawiam

 

-zrób piony

-ścianki działowe

-instalacja wod-kan.

-można zrobić przygotowanie pod c.o

-instalacje inne np odkurzacz

-instalacja elektryczna

-tynki

 

też wcześniej o coś takiego pytałem i już z własnego doświadczenia wiem, że nie robi się elektryki przed wodą i kanalizacją. Hydraulicy nie chcą ruszać dużej ilości kabli poprowadzonych po ścianach. A zazwyczaj wodę wkuwa tak żeby nie szła po wierzchu.

 

tutaj akurat skończyłem, ale w następnej kolejności

-c.o.

-posadzki

-izolacja poddasza

-sufity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drzwi z naświetlem. Po otrzymaniu ofert mam zamiar jakoś zamórować tą górną część bo cenowo takie wysokie drzwi to koszmar.

 

Jeszcze jedno. Czy ktoś może wypisać kolejność prac po wstawieniu okien, Zakładając, ze na górze nie ma jeszcze ścianek działowych.

ROSO odnośnie drzwi z naświetlem, domyślamy się , że masz otwór drzwiowy wys. na 230, my też mieliśmy z tym problem choć drzwi mamy PCV z Oknoplastu i robią każdy wymiar , uznaliśmy jednak , że sa za wysokie i juz po tynkach wewnętrznych ekipa wstawiła nam dodatkowa belkę zmniejszając wysokość otworu i mamy drzwi 120/210.

 

Kolejność prac mieliśmy taka jak podał mWilQ.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rododendrowiczow! I od razu pytam - czy ktos eksperymentowal ze zmiana szerokosci domu?

 

Juz wyjasniam o co chodzi - dzialka moja ma owszem, jakies 18.5 metrow, ale "dlugosci" - wiec de facto rododendrony sie zmieszcza - ale ze wzgledu na MPZP musze odsunac sie o 6 metrow od drogi (czyli 4m od jednego sasiada + 6m od drogi + 9 m szerokosci domu). Niestety dzialka nie jest z gumy, wiec musialbym prawdopodobnie zwezic dom o przyslowiowe 'dwa maksy' - i pytanie czy takie cos jest w ogole mozliwe i ma sens?

 

Z własnego doświadczenia- szczerze nie polecam takich przeróbek ze względu na kasę. Musisz w urzędzie udokumentowc że dom jest pomniejszony, a to wiąże się ze zmianą wymiaru fundamentów, dachu i kosztuje kupę kasy (pewnei wiecj niż projekt...)

pozdrawiam mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanie do osób, które budowały dom z betonu komórkowego - ja mam białe bloczki firmy solbet i moi fachowcy wybudowali dzis pół metra domu(patrząc od podłogi w góre), dookoła fundamentów. Dziwi mnie jednak fakt, że budują tylko ściany zewnętrzne i zostawiaja dziury na okna, a nigdzie to nie łączy to sie ze ścianami wewnętrznymi, jak to widizłam na innej budowie. Czy możecie coś o tym napisać??? Myślałam że trzeba te pustaki "przeplatać" zeby lepiej sie to trzymało w przyszłości.

Pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał mWilQ

Była na forum para, która poszerzała dom, ale nie było nikogo kto by go zmniejszał.

Byliście u kogoś, kto już ma wybudowany ten dom? Dwa metry to dużo i jeśli chodzi o moje zdanie, nie miałoby to sensu w tym projekcie.

Adaptacja ze zmianami mogłaby sporo kosztować. Doliczając do tego kwotę za podstawowy projekt, zbliżamy się do kwoty prac indywidualnych.

Nie dwa metry - dwa pustaki - czyli pól metra. O ile zmiana wymiarów przez 'skrócenie' domu raczej nie powinna być problemem - bo zmienia się to wszystko w linii kalenicy, też zaczynam się obawiać, że takie zwężanie to znacznie bardziej skomplikowana sprawa.

 

 

 

Witam po przerwie:)U nas praca wre i tylko mamy czas na podczytywanie forum,a i z tym nieraz jest ciężko:) U nas działka wymusiła wlaśnie taką zmianę w projekcie i zwężyliśmy dom dokładnie o pół metra.Jesteśmy właśnie po wylaniu stropu i stwierdzamy ze po tej zmianie jest super.Dodatkową zmianą ,aby nadrobić te pół metra było wydlużenie domu o 1metr.Architekt dokonał tych zmian w cenie całej adaptacji ,nic dodatkowo nie policzył(zmiana wynikła w trakcie adaptacji po pomiarach geodetów,gdybyśmy wysunęli dom do przodu ,nie musielibyśmy zwężać domu:( Inna sprawa to taka że naszym murarzom trochę utrudniliśmy tymi zmianami pracę i mają gimnastykę z przeliczeniami:)Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam pytanie do osób, które budowały dom z betonu komórkowego - ja mam białe bloczki firmy solbet i moi fachowcy wybudowali dzis pół metra domu(patrząc od podłogi w góre), dookoła fundamentów. Dziwi mnie jednak fakt, że budują tylko ściany zewnętrzne i zostawiaja dziury na okna, a nigdzie to nie łączy to sie ze ścianami wewnętrznymi, jak to widizłam na innej budowie. Czy możecie coś o tym napisać??? Myślałam że trzeba te pustaki "przeplatać" zeby lepiej sie to trzymało w przyszłości.

Pozdrawiam MAriola

 

W sumie w Twoim pytaniu uwzględniłaś dwie opcje. Większość wykonawców zrobi najpierw ściany nośne, a później do nich domuruje ściany działowe. Są inwestorzy, którzy podczas budowania kilka razy zmienią koncepcję wnętrz i życzą sobie przeróbek. Gdyby ściany było "przeplecione" z nośnymi, to byłoby to bardziej utrudnione. Na pewno jak słusznie zauważyłaś takie rozwiązanie byłoby bezpieczniejsze. U mnie ściany nośne są z ceramiki, wewnętrzne robiłem z ytonga. Mam wrażenie, że niektóre trzymają się na "uwierz mi", bo nie są nigdzie zakotwiczone. Pierwszy problem pojawił się przy instalacjach. Gazobeton to chyba najdelikatniejszy z materiałów murarskich. Pęka, kruszy się, można go ciąć zwykłym nożem. Dla mnie to było mniejsze zło niż konstrukcje z regipsów. Gdyby nie ciężar ceramiki, pewnie z niej robiłbym wszystkie działówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie:)U nas praca wre i tylko mamy czas na podczytywanie forum,a i z tym nieraz jest ciężko:) U nas działka wymusiła wlaśnie taką zmianę w projekcie i zwężyliśmy dom dokładnie o pół metra.Jesteśmy właśnie po wylaniu stropu i stwierdzamy ze po tej zmianie jest super.Dodatkową zmianą ,aby nadrobić te pół metra było wydlużenie domu o 1metr.Architekt dokonał tych zmian w cenie całej adaptacji ,nic dodatkowo nie policzył(zmiana wynikła w trakcie adaptacji po pomiarach geodetów,gdybyśmy wysunęli dom do przodu ,nie musielibyśmy zwężać domu:( Inna sprawa to taka że naszym murarzom trochę utrudniliśmy tymi zmianami pracę i mają gimnastykę z przeliczeniami:)Pozdrawiamy:)

 

Wydaje mi się, że stąd wynika brak dodatkowej opłaty przy adaptacji. Projektant powinien przeliczyć wszystko od początki i nanieść zmiany do projektu, a to dodatkowo kosztuje. Z tego co piszesz, u Ciebie jest inaczej. Być może łaskawie potraktują Cię lub już potraktowali przy odbiorze domu, ale zmiany o których piszesz są znaczące. Wytrzymałość ścian, stropy, konstrukcja dachu i oczywiście metraże. Większość musi być uwzględniona na etapie adaptacji, albo jako zmiany do pozwolenia na budowę. Jeśli kierownik ma odpowiednie uprawnienia może to zrobić. Ekipa zazwyczaj może sobie liczyć, ale bez głupiego świstka nie rozwiąże w 100% problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wcześniejsze informacje, zwłaszcza te o kolejności prac.

 

Mam pytanie do osób, które na górze ścianki działowe robiły z płyt G-K.

Czy mogą podać zestawienie materiału:

płyty G-K m2

stelarze

wełna mineralna

inne materiały

 

I jeszcze jedno. Czy na górze drzwiami do łazienki czasem nie zrzuci się ze schodów teściowej.

Pytam bo mi tam jakoś brakuje miejsca i zastanawiam się nad zrobieniem tych drzwi pod kątem 45% z cofnięciem bliżej balkonu drzwi do pokoju obok. Tak by wyszły przy słupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wcześniejsze informacje, zwłaszcza te o kolejności prac.

...

I jeszcze jedno. Czy na górze drzwiami do łazienki czasem nie zrzuci się ze schodów teściowej.

Pytam bo mi tam jakoś brakuje miejsca i zastanawiam się nad zrobieniem tych drzwi pod kątem 45% z cofnięciem bliżej balkonu drzwi do pokoju obok. Tak by wyszły przy słupie.

 

Kombinuj ze ściankami. Projekt robił ktoś po ciemku i stąd drzwi otwierają się na klatkę schodową - poroniony pomysł. Gdybym miał czas i kasę, to pewnie wywaliłbym kawałek ścianki działowej i wstawiłbym kasetę na drzwi przesuwne chowane. Ostatecznie wybrałem drzwi otwierane do wewnątrz (pomniejszając je do 80cm). Z tego co się orientowałem w łazienkach nie powinno lub nie wolno stosować drzwi otwieranych do środka, ale jak doświadczenie innych budujących pokazuje, dla niektórych przy odbiorze domu nie stanowiło to problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...