Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeżeli nie ma w łazience piecyków itp. rzeczy to nie wiem co stoi na przeszkodzie by zamontowac drzwi otwierane do środka?

My mamy w dolnej i górnej lazience takie drzwi. A co do odbiorów.. no cóż,.. nikogo nie było.

 

a przepis odnośnie drzwi jest chyba ... bez sensu.. (bo jeżeli ma sens (jaki?)to dlaczego tylko łazienka a nie inne pomieszczenia takie jak kuchnia, pom. gosp.)

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ten przepis jest po protu przestarzały, bo chodziło o to, że kiedyś głownie w łazienkach były montowane 'junkersy' gazowe i w razie wybuchu siła wypycha drzwi na zewnątrz a gdyby się otwierały do środka byłoby gorzej i mniej bezpiecznie. Ja tez mam problem z tymi drzwiami bo na zewnątrz można komuś nieźle przyłożyć a do środka zabierają miejsce. Nie mogę sobie poradzić z rozplanowaniem łazienki. Niby wiem gdzie co i jak ale wychodzi na to że jak by te drzwi się nie otwierały i tak pierwszy wzrok padnie na wc i bidet. z drugiej strony jeśli na ścianie od garaży dam prysznic umywalkę i wannę to będzie za dużo w jednym miejscu tj na jednej ścianie.

A właśnie dziś hydraulicy zaczynają i muszę im powiedzieć gdzie stelaże będą. Zresztą ze stelażami też mam problem bo geberit wymyślił sobie duofix i duofix basic (dużo tańszy) i do każdego są inne przyciski spłukujące i akurat bardziej mi się podobają te od droższego stelaża. Ratunkuuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się zastanawiałem o co chodzi. Kierownik mi mówił, że w łazienkach np ze względu na duże różnice temperatur, parę itd. jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś zemdleje. Jeśli upadnie niefortunnie i przyblokuje drzwi, to go nie wydostaniemy. Z jednej strony w miarę logiczne, z drugiej ciekaw jestem ile takich przypadków się zdarzyło.

 

Niestety to jest Polska, a tutaj jeden przepis jest głupszy od drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy do Was pytanie odnosnie tynków zewnetrznych: podajcie waszą ceną za metr za tynki / dom mamy juz ocieplony / i jakie tynki wybraliście , ile metrów elewacji trzeba liczyć.

 

Dostalismy dzisiaj wycenę materiałów i robocizny na tynki silikatowe, tynki mineralne z farba silikatowa Caparol, tynki akrylowe i chcemy sie zorientować w kosztach :rolleyes:

 

W kwesti drzwi wewnetrznych do łazienek , my robimy do środka na górze, na zewnątrz na dole / ze wzgledu na pralnie obok - wg projektu kotłownia, te drzwi są obok a my nie mamy wiatrołapu wiec lepiej jak bedą tak samo się otwierać /

 

aniak25 zaplanować łazienki jest trudno , my mamy to juz za sobą , na górze mamy wanne asymetryczną , wc i dużą szafkę z kafli z e stojacą umywalką ... mamy nadzieję wkleic zdjęcia pod koniec tygodnia jak łazienka bedzie zupełnie skończona ;) Zastanów się czy warto wstawiać tu brodzik przecież jest jeszcze dolna łazienka ? Dodamy tylko ,że wykończenie łazienki to duuuuży wydatek.

 

Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy do Was pytanie odnosnie tynków zewnetrznych: podajcie waszą ceną za metr za tynki / dom mamy juz ocieplony / i jakie tynki wybraliście , ile metrów elewacji trzeba liczyć.

...

Pozdrawiamy:)

 

Wykonawca określił się następująco za robociznę:

15zł jeśli wchodzi po kimś

10zł jeśli robi po sobie ale w innym terminie

5zł jeśli robi od razu po ociepleniu

...tutaj istotne jest ponowne rozkładanie rusztowań, ponowne zabezpieczanie okien itd.

 

Za silikatynk kreisela, który wystarczył na dwie lukarny i szczyt między dachami wyszło u mnie ok 800zł

W 200m2 powinniście się zamknąć. Ktoś pisał na forum, że wszystko zależy czy wcześniej robione były ciężej dostępne miejsca i czy uwzględnia się balkony.

 

Co to tych nieszczęsnych drzwi to robię tak jak u Was:

góra go środka - 80cm

dół na zewnątrz, tak jak kotłownia - 90cm

 

Łazienki jeszcze nie mam, ale przewiduję

na górze: ściana z drzwiami prysznic, po lewej wc, pod skosem wanna, po prawej umywalka

na dole (powiększona wnęka od strony kotłowni): ściana od holu prysznic, pod schodami pralka, ściana od garażu wc, narożnik ściany od garażu i kotłowni umywalka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łazienek to rzeczywiście może byc problem.. jezeli jeszcze chce mieć się wszystko wszędzie.

My na dole mamy wc, umywalkę i kabinę prysznicową... wc zmieściło nam się pod schodami dzięki temu "wchodzi" się na umywalkę a nie na wc.. jak ktoś zapomni się zamknąć.. ;)) to jest lekko w ukryciu.

Na górze mamy wannę prostokątną dużą ale ustawioną lekko w skos i obudowaną drewnem, dzięki temu zrobiła nam się mała, trójkątna półeczka na drobiazki. Do tego wc i umywalka na "stoliku-blacie". Miejsca wolnego jest sporo.. ale tak wlaśnie miało być. Sądziłam, że górna łazienka ze względu na wanne będzie ciągle uzywana.. jednak prysznic jest szybszy i wanna używana jest sporadycznie.

 

Za tynki z ociepleniem płaciliśmy: 55zł (nie mielismy rozbite na tynki i ocieplenie więc ciężko powiedzieć ile sam tynk)

Tynk sylikatowy kreisel I grupa cenowa: 128zł wiaderko 25kg; ok. 230m2 z ramkami, balkonami, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przez rok czasu planowałem, że ścianki działowe na górze zrobię z płyt G-K.

Ale teraz jestem bardzo blisko terminu wykonania i mam wątpliwości, czy nie zrobić z lekkich silikatów.

Jakie rozwiązanie Wy przyjęliście i co za tym rozwiązaniem przemawiało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin właśnie dlatego, że szybciej bierze się prysznic chcę mieć i na dole i na górze, wanna głownie ze względu na dzieci choć i ja i mąż czasem pewnie poleżymy. A że zdarza się tak, że synek pływa w wannie a tatuś chce się wykąpać to pobiegnie na dół. A zresztą tłumaczyć nie będę, taką mam wizję i już :))) bidet to też dla mnie konieczność w łazience i dlatego taki mam problem.

Chciałam wam pokazać prosty projekcik w programie KOŁO ale nie da się zapisać jako obrazek :(

Generalnie podobnie jak u większości czyli na ścianie z drzwiami prysznic, i dalej wc i bidet, pod oknem wolne miejsce, w rogu przy sypialni wanna narożna, na ścianie umywalka. drzwi do środka, na dole tylko umywalka na wprost drzwi, obok w stronę do schodów wc, przy wejściu w rogu prysznic, pod schodami schowek.

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Serdecznie:)

 

Długo nas nie było, pogoda nie pomagała powódź spowalniała. Ale jak zaczęliśmy to z grubej rury haha:)

 

Mam pytanko do Marlena&Marcin jakiej pompy ciepła używacie(moc,firma), jakie dolne źródło o jakiej wielkości, czy jesteście zadowoleni z ogrzewania tym systemem...

Jeśli ktoś inny może podzielić się taki informacjami był bym bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś o mniej przyjemnych rzeczach czyli koszty chciał bym abyście podzieli się swoimi uwagami tym dobry jak również złymi przyjmę wszystkie uwagi. wiec tak....

 

Geodeta- 650

Deski,łaty,drut- 3530

Koparka do fundamentów- 800

Beton w ziemi- 5230

Beton na górę- 2650

Koparka do wyciągnięcia ziemi ze środka i do zasypania piachem- 250

Zasypka- 2650

Beton na ślepa wylewkę- 1200

Kanalizacja- 1500

Dodatki- 280

Pompa do studni głębinowej(tylko na czas budowy)- 140

Robocizna-5000

 

Suma to 23887tys

 

Czekam na wasze uwagi...

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania25: Jeśli nie da się zapisać, to można zrobić zrzut ekranu (PrintScreen) i wkleić go do dowolnego edytora grafiki np painta :D

 

Po oglądnięciu zdjęć Jacka i Moni naszła mnie myśl - jak wygląda elewacja sąsiedniego budynku po skończonej budowie. Z tego co pamiętam, to u mnie często się kurzyło, ale nie mam sąsiadów, więc nie wiem jaki byłby efekt. Ktoś ma nieprzyjemne doświadczenia. Pytam, bo jestem pierwszym budującym i nie chciałbym, żeby budowa obok doprowadziło mnie do furii gdy zobaczę zabrudzenia na elewacji.

 

Jacek i Monia: Tablica w dobrym miejscu. Jak przyjdzie inspektor, to możecie się pochwalić stanem zamkniętym :D Nawiązując do tablicy to mam takową dwa lata, ale jeszcze nie kupiłem markera :D

 

Co do wyceny:

Geodeta- 650 ok - ja po znajomości płaciłem 500zł

Deski,łaty,drut- 3530 - miałem inną sytuację, bo kupiłem wyłącznie pręty, nie miałem szalunków, więc cena znacznie niższa

Koparka do fundamentów- 800 - chłopaki uwinęły się w 3h w cenie robocizny murarki

Beton w ziemi- 5230 - tutaj zamknąłem się w kwocie do 3000zł

Beton na górę- 2650 - tutaj cena podobno 2700zł

Koparka do wyciągnięcia ziemi ze środka i do zasypania piachem- 250 - dziwna kolejność, ja ściągałem wyznaczony obszar zabudowy, przed wykopaniem fundamentów

Zasypka- 2650 - wyszło mi 160ton piasku za 2560zł

Beton na ślepa wylewkę- 1200 - tutaj kupowałem cement, chłopaki robili beton na budowie

Kanalizacja- 1500 - ok 700zł z tym, że piony nam lekko nie wyszły i przy kontynuacji teraz na etapie instalacji było troszkę kombinowania

Dodatki- 280 - tak też kupowałem kiełbaski na grilla :D

Pompa do studni głębinowej(tylko na czas budowy)- 140

Robocizna-5000 - jak w mordę strzelił takie pieniążki dawałem murarzowi po zerówce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Mam pytanko do Marlena&Marcin jakiej pompy ciepła używacie(moc,firma), jakie dolne źródło o jakiej wielkości, czy jesteście zadowoleni z ogrzewania tym systemem...

Jeśli ktoś inny może podzielić się taki informacjami był bym bardzo wdzięczny...

Pozdrawiam

 

Pompa Ciepła typu powietrze woda, Daikin Altherma 8,4kW + zbiornik ciepłej wody użytkowej 200l http://www.altherma.pl/

dodatkowo:

Kominek 14kW, z dystrybucją gorącego powietrza + turbina sterowana elektronicznie.

Wentylacja grawitacyjna

 

zadowoleni jestesmy, decyzji bysmy nie zmienili :) wygoda, czysto, brak obsługi, latem woda grzana prawie za darmo... polecam

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

do OLIWKOWO

 

Do LOKMEN

Widzę że zrobiłeś ogrodzenie z gotowych elementów, ile cię to wyniosło? tzn chodzi mi o podmurówkę. My potrzebujemy 120 metrów siatki i ok 60 słupków.

Pozdrawiam

 

Płyty kupowaliśmy: za pierwszym razem w betoniarnii koło Sochaczewa po 24 zł/szt. - niestety okazało się to wielką porażką ponieważ te płyty nie miały nic wspólnego z betonem bo pękały strasznie już przy przenoszeniu.

Następne już kupowaliśmy k/ Grodziska Maz w betoniarnii SAWINA po 28 zł - szczerze polecam jakość super.

Słupki kupiłem na wiosnę na złomowcu w pruszkowie za ocynkowane kątowniki grubości 3mm i długości ok 2,3m płaciłem po ok 9 zł. Siatka przekrój drutu 3,5mm (cieńszej szkoda brać) oczko 10x10cm wysokość 1,5m krzyczą ok 15 zł/mb oczywiście ocynk.

Przy czym ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia sztachet drewnianych bo znalazłem kilka ładnych kłód olchowych na działce więc chyba je przetrę w tartaku na deski. Tylko mam obawę czy te słupki nie będą za słabe do tego niby siedzą w ziemi ok 60cm oczywiście zabetonowane (taczka betonuyna słupek). Zobaczymy...

 

Ogólnie mam do zrobienia ok 160mb płotu na etapie siatki miałem się zamknąć w 6 tyś (przy sztachetach wyjdzie więcej bo muszę kupić sporo profili metalowych).

Firmy krzyczą po 100zł/mb ogrodzenia z materiałem - jak widać 10000 zł w kieszeni o ile się robi samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin czy w całym domu macie podłogówkę? Jeżeli tak, to jaki był orientacyjnie koszt instalacji (materiały + robocizna)?

 

W całym domu mamy podłogówkę.

Robilismy sami instalację, jeżeli chodzi o materiał to mamy PEX/AL/PEX Wavina - zakupy robilismy na allegro.. ceny bardzo przystępne a zakupy ekspresowe (hydrosystem firma z Torunia).

Mamy obliczony łączny koszt: wszystkie rurki do podłógówki, złączki + instalacja wodna (w tym 2 grzejniki drabinkowe do łazienek, grzejnik w garażu, pompa cyrkulacyjna do CWU z timerem, szafki do podłogówki, rozdzielacze do podłogówki (każdy z własną pompą) 9500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym domu mamy podłogówkę.

Robilismy sami instalację, jeżeli chodzi o materiał to mamy PEX/AL/PEX Wavina - zakupy robilismy na allegro.. ceny bardzo przystępne a zakupy ekspresowe (hydrosystem firma z Torunia).

Mamy obliczony łączny koszt: wszystkie rurki do podłógówki, złączki + instalacja wodna (w tym 2 grzejniki drabinkowe do łazienek, grzejnik w garażu, pompa cyrkulacyjna do CWU z timerem, szafki do podłogówki, rozdzielacze do podłogówki (każdy z własną pompą) 9500zł

 

Grzejniki drabinkowe macie podłączone do głównego systemu grzewczego? Latem przy deszczowej pogodzie kiedy przyjdzie wysuszyć ręcznik w domu będziecie korzystać z całego ogrzewania, czy stosowaliście w rozdzielni osobne zawory tylko do grzejników drabinkowych? Nie wiem, czy nie korzystniejszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie olejowych drabinek z włącznikiem na prąd. Jak do tego podeszliście? Mam ten temat na budowie i muszę się na coś zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...