Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

janosik25 aż nie mogłam nie odpowiedzieć...

moim zdaniem to strasznie dużo...

myśmy płacili 2100 zł za wszystko...

u nas było jeszcze więcej zmian bo wchodziła zmiana strosu na gęstożebrowy...

o tych zmianach o których piszesz to spokojnie możesz powiedzieć budowlańcowi...

co to za problem np nie stawiać ścianki od spiżarki, przecież to nie jest ściana

nośna, albo jedno okno zamurować??:)

no ewentualnie może komin nanieść, ale u nas i tak zrobił budowlaniec inaczej niż w projekcie :wink:

o podniesieniu ścianki zadecydowaliśmy jak już mieliśmy pozwolenie na budowę i nie był nam do tego potrzebny architekt...

no ewentualnie do poszeżenia garażu architekt może się przydać :wink:

ale żeby za dorysowanie komina i powiększenie garażu brać 3400 to przesada

popytaj gdzie indziej bo my jednego jak na razie najbardziej żałujemy

kasy na architekta!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nam tez sie wydaje strasznie drogo. Robiłam rozeznanie telefoniczne i jeden architekt wmiare mi wytłumaczył o co chodzi z tym zjazdem z działki...ze to trzeba z drogowcami załatwiac...szczegóły bede znac w poniedziałek.. samo to załatwienie zjazdu kosztuje od 1000 do 1500 zł. A adaptacja 1600 bez vatu bez zmian .Po naniesieniu zmian pewnie jeszcze wiecej :-?

 

Remlepiękne wykonczenie kamieniem :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jgosik mnie też się wydaje, że to bardzo dużo - my za adaptację wszystkich naszych zmian u architekta zapłaciliśmy brutto 2000 zł.

Vanka99 oto nasz projekt dolnej łazienki, jednak tutaj nie ma na zaznaczonej zmiany kabiny, bo będzie na półokrągło murowana, a pod schodami schowek:

http://images31.fotosik.pl/31/e0119664c5e99168.jpg

A my dziś mieliśmy bardzo intensywny dzień, tak że nogi mi w wchodzą do .... ale zamówiliśmy zestaw wypoczynkowy, kupiliśmy wszystkie wykończenia do podłóg, przywieźli nam deskę na salon, wybraliśmy kolor do pokoju nad garaż i tynki dekoracyjne na salon i wiatrołap. Uffff nie było łatwo... w górnych pokojach już leżą panele :D jutro pierwsze malowanie i kładzenie paneli w pokoju nad garażem :D powodzenia

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

również jestesmy posiadaczami rodo 6...zakupilismy go w stanie surowym zamknietym-dach+okna.na wiosne ruszamy...moim najwiekszym problemem jest garderoba..a raczej jej brak..jak kazda kobieta marze o garderobie w sypialni-żeby wszystko w niej schowac!!!!nie lubie przepychu,dużo mebli.. dlatego chyba bedziemy zmuszeni połączyc dwa pokoje na gorze (ten nad wykuszem z tym mniejszym..)ogolnie wszystko nam odpowiada..powiekszymy tylko salon na dole o gabinet..oczywiscie nie robimy spizarki..mamy jedno dziecko planujemy jeszcze jedno dlatego 4 pokoje spokojnie nam wystarcza..jak wy rozwiazaliscie sprawe z garderobą???

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama&Michał jesli chodzi o garderobę to też bardzo ją chciałam mieć, ale niestety rzeczywistość zweryfikowała te plany :roll: Co do pomysłu na garderobę to kiedyś byłam w bardzo podobnym domie do rodo6 i właściciele rozwiązali to tak: w pokoju nad garażem (dwustanowiskowym) wydzielili od strony wejścia po obu stronach dwa pomieszczenia i jedno z nich pełniło funkcję garderoby, a to na przeciwko było... ich łazienką :wink: Na górze mieli 3 pokoje - dwa dla swoich dzieci i jeden gościnny. Myslę, że to pomsł warty zastanowienia :D jeśli nie macie pomysłu na zagospodarowanie pokoju nad garażem. Powodzenia i dajcie znać jak to rozwiązaliście :wink:

Namtar nie ma problemu - wieczorem masz je na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze żeczywiście super pomysł..tyle że mamy garaż na jedno autko..tez mielismy zostawic jeden pokoj dla gości ale po przemysleniach doszlismy do wniosku(bardziej ja niz mąż bo on jst za goscinnym albo jeszcze lepiej za siłownią-dramat)że na pobyt gości zawsze mozna dzieci dac do jednego pokoju lub przenocowac ich w salonie..mysle ze goscinny nie jest az tak waznym pokojem kosztem mojej upragnionej garderoby...chciałabym w garderobie trzymac dosłwnie wszystko co upycha sie w szafach..denerwuje mnie rowniez kotłownia..bedzie u nas tam gdzie jest w projekcie czyli w malej kanciapie miedzy garazem a przedpokojem,powiedzcie czy da rade zrobic tam jeszcze pralnie..chyba nie co?myslalam ze jak nie tam to pralke schowam w kuchni w zabudowie..aha i mam jeszcze ochote dodac jedno okno balkonowe do tych dwoch na dole w salonie-podobaja mi sie przeszklone wnetrza...im wiecej okien tym lepiej..czy to bedzie wymagalo jakis zgod i interwencji architekta...

sledze wasz wątek i bardzo wam zazdroszcze..śliczne wasze rododendrusie już są...

pozdrawiam was serdecznie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama&Michal rzeczywiście przy jednostanowiskowym garażu to nie bardzo wydzielać z tego pokoju jakąkolwiek powierzchnię, bo będzie małą klitką :roll: Chociaż może uda się jakoś tą garderobę zrobić bardzoej po stronie skosu (zabrać z szerokości pokoju, a nie długości). Z drugiej strony (wg mnie) szkoda rezygnować z tego małego pokoju na piętrze, by go połączyć z tym dużym :roll: Ja poprostu planuję całą ścianę zamienić w szafę - oto moja garderoba :lol: (jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma). Co do tego pomieszczenia "kotłowni" to tam niestety nie da zrobić się pralni jeśli będzie tam kotłownia :roll: a jakie ogrzewanie na gaz?? Powodzenia w decyzjach

Namtar proszę bardzo:

to parter

http://images32.fotosik.pl/32/a786f2d433f73e2a.jpg

to pierwsza wersja piętra

http://images29.fotosik.pl/106/e3db2c8e5f67561b.jpg

a to druga wersja pietra

http://images31.fotosik.pl/32/79641d5ce57d39b7.jpg

 

Dziś pomalowany pokój nad garażem i położone panele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle-wy zrezygnowaliscie z jednego okna balkonowego w sypialni dlatego mozecie miec szafe na caaała ściane-super!!!my mamy wszystkie mozliwe okna dlatego nici z szafy...a pokoj nad garazem jest juz zarezerwowany dla naszego szkraba..my bierzemy sypialnie nad wykuszem i cos wykąbinuje z małym pokoikiem..polacze je razem,oddziele oczywiscie czyms..tak jestem pewna..za duzo tych pokoi..niestety ale to tylko moje zdanie i nikt mnie w tym nie wspiera i nie moze przetlumaczyc...a z ta pralnia to jestem w kropce..pralka pojdzie do kuchni a co z praniem?????????????????????????mielismy do wyboru andromede i chyba zaczynam zalowac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama&Michal a może warto jeszcze zamurować to okno? Wg mnie ono nie bardzo potrzebne, bo po co obok siebie dwa wyjścia na balkon :roll: A jeśli nie to może lepiej pokombinować z całością góry jeśli i tak chcecie tam zrobić tylko 2 pokoje??? Np. Pokoje dwa zrobić w miejscu obecnej łazienki, pokoju nad wejściem i części tego dużego, a z małego pokoju i części dużego zrobić łazienkę i pralnię??? Nie wiem czy to dobry pomysł, ale może siądź spokojnie i na papierze porysuj różne kombinacje. :roll: Potem poddaj dyskusji :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle ty spryciulo!!!w sumie to moge zrobic lazienke w tym pokoju co miał byc garderobą..wydzielic tam kącik na pralnie..tylko łazienka z balkonem...hm..a sypialnie polaczyc ze stara łazienka...to tak na goraco ale musze pokombinowac...dzieki za super rady..odezwe sie jak cos wymysle...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy pierwszą wycene na stan surowy otwarty i powiedzcie czy jest ok :roll: ???

35-37 000, fundamenty z ociepleniem, ściany nosne, działowe, płyta, schody, 2 kominy, dach z dachówki (lub blachodachówki-podobno obojętne dla ekipy)ale bez podbitki-za to trzeba dopłacić!!

wycenili tak: fundamenty 10 000

poddasze 4 000

dach 11 000

parter to reszta

dzisiaj jedziemy po m

kolejną wycene, ale chyba bedzie wieksza :cry:

 

z innej beczki: czy w przejściu do garażu można zrobić drugi komin ? myślimy o takiej alternatywie na starość, albo jak gaz pójdzie duuużo za dużo do góry-ogrzewanie węglem i musielibyśmy zrobić komin, bo gazowy się nie nadaje-chyba za wąski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar zawsze do usług :D Mam nadzieję, że ożywi się dyskusja na forum :wink:

Angela ja też myślę, że kotłownia za garażem jest najlepszym rozwiązaniem! Dodatkowym atutem tego jest utrzymanie czystości w kotłowni, co przy węglu jest strasznie trudne :roll: Nie wyobrażam sobie mięc tego syfu zaraz przy wiatrołapie ( a przy okazji na całym parterze). Owocnych rozważań :wink:

Kama&Michal rozrysuj sobie całą górę bez ścian działowych niech tylko będą nośne i kombinuj..... sama jestem ciekawa co Ci wyjdzie, ale może być bardzo ciekawie :D czekam na Twoje pomysły, bo sama miałabym kilka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle-tak zrobie tyle ze caly projekt mam w łodzi a chwilowo mieszkamw gdyni..bede dopiero na swieta..za bardzo nawet nie wiem ktore to sa dzialowe scianya ktore nosne...wiesz my nie budowalismy od podstaw wiec za bardzo nie wiem o co chodzi..a co do kotlowni za garazem to naprawde super pomysł..ale czy dalo by sie to zrobic w stanie zamknietym surowym..

pozdrawiam serdecznie i dziekuje za uwage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...