Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Tak na "świeżo" pokazuje moje balustradki balkonowe, wlasnie konczy sie robic wykuszowa. Wczesniej ktos zadal pytanie o poszerzenie balkonów. My poszerzaliśmy balkon nad wejsciem chyba o 20 cm. i balkon nad wykuszem. Od ogrodu jest taki jak w projekcie. Mimo iz przyszedl styropian 15 cm + tynk+ klej balkon nie jest jakis szczegolnie malutki. Jesli ktos ma ogrod to z balkonow i tak rzadko bedzie korzystał. A w domu jest ich az 3.

 

Do TAR

 

Bardoz ładnie wyglada ta nowoczesna wykończniówka domu z zewnątrz:))) Możesz mi powiedzieć jaki kolor ma blacha na dachu i jakiej jest firmy??? Jestem na etapie zakupu blachy i taki kolor chodzi mi po głwowie:)))

 

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Tar piękne wykończenie domu :D, takie w moim stylu ;). Ja, jeśli się zdecyduję, chciałabym budowć dom w Rododendronach 6N. Nastąpi to pewnie nie wcześniej niż około 2012 roku, ale jeśli będzie można to chciałabym obejrzeć Twój domek. Nie mówię teraz,bo nie wiem co będzie ;). Ale za rok...

Jeszcze raz wzdycham do Twojej elewacji ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, Tar ak wyszła Was cenowo dachówka. Ja się , ogólni borykam miedzy zastsowaniem blachy albo dachówki płaskiej. I wydaje mi się, że ceny nie rozbiegają się tak bardzo. A jak było u Was? Jeśli możesz napisz w którymm składzie budowlanym się zaopatrywałeś.

Z góry dziękuję za odp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie przeglądnąłem ( trochę pobieżnie bo aż 83 strony jest tego) i nasunęło mi się kilka pytań:

1. jak to wychodzi finansowo? to znaczy mój dom ma być budowany systemem gospodarczym , ale czy te 400k starczy na wybudowanie tego domu?nie mam zamiaru budować go z jakiś super drogich materiałów powiedzmy średnia półka.

2.Czy 6 m szerokości w garażu jest wystarczające czy wypadałoby go lekko powiększyć aby było wygodniej ?

3.dom ten jest najbliżej mojego ideału ale jest parę ale jest też dużo zmian bo chce ...

- podnieść ścianę kolanową

-skasować wykusz

- skasować kotłownie w jej miejscu przenieść wiatrołap ( kotłownie z tylu garażu zamiast pomieszczenia gospodarczego) , przez co powiększając kuchnię

-wyrównać fundament pomiędzy domem a garażem a nawet lekko podnieść obydwa do góry ( tere jest dość mokry i nie chce mieć zalewanego garażu itp.)

-wyrównać mury garażu i domu ( powiększyć garaż) a co za tym idzie kotłownie ( pomieszczenie gospodarcze )

-przesunąć ścianę z kominkiem lekko w bok w stronę garażu + trochę ja powiększyć

-skasować gabinet na rzecz salonu

-wyrównać ściany kolanowe czyli podnieść dach do jednego poziomu , dla jednych dom straci na wyglądzie ale stanie się bardziej funkcjonalny)

-zrobić cztery balkony ( dwa takie jak są i dwa po bokach domu , czyli jeden nad tym wykuszem i po drugiej stronie )

- powiększyć pokoje na poddaszu poprzez kasacje 2 garderób i przedpokoju + te zmiany które zachodzą poprzez wcześniejsze zmiany

-nie wiem czy nie zamienić miejscami schodów z łazienką

tylko nie wiem czy nie wyjdzie to wszystko więcej niż projekt indywidualny na bazie tego projektu ma ktoś doświadczenie z tak dużymi przeróbkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem czy nie wyjdzie to wszystko więcej niż projekt indywidualny na bazie tego projektu ma ktoś doświadczenie z tak dużymi przeróbkami

 

IMHO za dużo zmian. Prościej będzie narysować projekt od nowa (ja bym się teraz chyba na taki krok zdecydował).

Z modyfikacjami jest ciężko w tym domku - zmienisz coś drobnego w jednym miejscu a wyskoczą Ci dwie inne niespodziewane rzeczy. Np. jak podniesiesz fundamenty garażu będziesz też musiał podnieść jego strop - podłogę w pokoju nad nim, co z kolei spowoduje, że będziesz musiał mocno pogłówkować ze schodami i wejściem do tegoż pokoju (teraz wejście jest ze spocznika). Jak przesuniesz kominek za bardzo, to jego komin wyjdzie Ci na środku holu na poddaszu. Itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałam wam przede wszystkim bardzo podziękować za pomoc i podpowiedzi bo od maja strasznie marudziłam (i pewnie jeszcze będę :)) no ale dzięki wam zdecydowałam się np na dachówkę creatona z której jestem bardzo zadowolona, okna roto też bardzo mi się podobają, no i okna jezierski też super itd itp

Dziś zakończył się montaż okien, I etap hydrauliki łącznie z próba ciśnieniową. zdjęcia są w mojej galerii, brakuje tych z oknami i bramami garażowymi ale to już jutro. Ogólnie brnę do przodu w zaparte :)

Teraz będą tynki, jak się wyrobią na obecnej robocie to pod koniec przyszłego tygodnia. w połowie sierpnia wrócą hydraulicy i będą układać podłogówkę, zaraz po nich posadzki. a 3 września wyjeżdżamy na krótki urlop i zasłużony myślę odpoczynek i chciałabym właśnie aby sobie wszystko ładnie wyschło.

 

Teraz pytanie do tych co już mają to za sobą choć co prawda toczyła się dyskusja na 79stronie ale i tak kilku rzeczy nie wiem. Chodzi mi o tynki. Pytam w punktach bo łatwiej będzie odpowiedzieć.

1. Mam rozprowadzone kabelki ale nie mam protokołu odbioru, kierownik nie bardzo chce wpisać coś w dziennik a elektryk mówi, że on zrobi protokół ale po tynkach kiedy wrócą, zamontują skrzynkę i podprowadzą kabel do skrzynki w plocie, w której zresztą też nie ma jeszcze licznika.

2. mam zmontowane rury do wody i instalację co, w rurkach od wody jest już woda i robimy próbę ciśnieniową, panowie zmontowali też stelaże ale powiedzieli że jak chcę to mogą być dopiero na wylewce a ja nie wiem jak powinno być

3. za tynki pan policzył sobie 24 zł - gipsowe i 26zł cementowe (garaż, kotłownia, łazienki, pralnia) w cenie robota i materiał, pan mówił ze cement wychodzi drożej bo może i materiał tańszy ale więcej go schodzi, taka jest obecna cena - mam nadzieję, że uda mi się coś jeszcze wynegocjować.

4. w dolnej łazience będzie podwieszony sufit, no powiedzmy że 3/4 sufitu i zabudowa rur pionu kanalizacji oraz stelażu do wc, w górnej również zabudowa pionu, stelaży wc i bidetu razem z obudową komina wentylacyjnego, kiedy to powinnam zrobić, przed tynkami czy po?

 

na dziś to tyle pytań i jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź.

 

pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania :-) Myślałem o świetliku rurowym - to prawie koszt normalnego okna dachowego, więc nie wiem czy jest sens.

 

Nie ma takiej potrzeby, wystarczy jedna lampka na bocznej ścianie.

 

 

Właśnie pytanie jest o to, czy w ciągu dnia nie trzeba tej lampki zaświecać? Czy jest na tyle jasno, że da się dojść do pomieszczeń bez sztucznego oświetlenia zakładając, że drzwi na poddaszu nie będą miały przeszkleń?

 

pozdrowienia,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tynki wewnętrzne:

Z tego co pamiętam z poprzednich stron, tynków wewnętrznych bez sufitów miało być ok 470-480m2. Proszę niech ktoś skomentuje te wartości.

Sufity liczymy tylko na dole i biorąc wartości z projektu wychodzi mi do 70m2.

Czy przy tynkowaniu odejmowaliście okna i drzwi balkonowe? W sumie jest ich 18 sztuk, a to daje dużą powierzchnię. Nie przekonuje mnie gadka w stylu przy oknach jest najwięcej pracy i dlatego ich nie liczymy. Elektryk ma też dużo pracy przy przeciągnięciu kabelka z jednej strony domu na drugi, a kasuje mnie identycznie jak przy rozłożeniu kabla na małej odległości, bo kasuje za punkt. Zasada jest prosta: przy jednym się narobisz, przy innym nie - równowaga jest zachowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...