Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz coś o mniej przyjemnych rzeczach czyli koszty chciał bym abyście podzieli się swoimi uwagami tym dobry jak również złymi przyjmę wszystkie uwagi. wiec tak....

 

Geodeta- 650

Deski,łaty,drut- 3530

Koparka do fundamentów- 800

Beton w ziemi- 5230

Beton na górę- 2650

Koparka do wyciągnięcia ziemi ze środka i do zasypania piachem- 250

Zasypka- 2650

Beton na ślepa wylewkę- 1200

Kanalizacja- 1500

Dodatki- 280

Pompa do studni głębinowej(tylko na czas budowy)- 140

Robocizna-5000

 

Suma to 23887tys

 

Czekam na wasze uwagi...

Pozdrawiam:)

 

Witam:)

U mnie ten etap zakończył się całkiem niedawno i kwota końcowa wyszła 23.675 czyli całkiem podobnie:) (Buduję rodo6w z garażem)

Jak teraz, to przemyślę to pewnie z 2000 wydałam na beton więcej niż planowałam ale nie przewidziałam że koparka wykopie za szeroko i za głęboko pod fundement....., ale cóż - najważniejsze że do przodu.

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do TAR i - pisałaś o montazu garderoby, jesli to nie problem wrzuć jakieś zdjecia tego pomieszczenia. Właśnie wybieramy meble do pokoju syna / pokój z frontowym balkonem/ i przeżywamy koszmar , okna, okna, okna , skosy i wnęki :eek: nawet w salonie meblowym panie kiwaja głowami, duży ale nieustawny pokój ale się nie poddajemy ... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek..

Jak są skosy ciężko jest coś kupić gotowego.. żeby wykorzystać każdą krzywiznę czy kąt warto zamówić sobie mebelki na wymiar, wtedy masz pewność, że wszystko pasuje :)

Tar... a myslałam, że będziesz miała drzwi ze wstawką ;) ..ale do "siłowni" to takie idealne :))

no... widze, że kolor szafki w łazience jednak pasuje :) - Aniu, wszystko gra jak się pomaluje :) a tak się .... no wiesz :)

a zielony kolorek jest świetny :) u nas w końcu pokój "frontowy" zaczyna być wykańczany.. meble już są, teraz tylko trzeba wstawić tapczan i tv i mamy pokój gościnny gotowy.. tak mi się spodobał że chyba będę w nim częstym gościem :)

pozdrawiam, Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jak masz fajnie.. ja próbuję zamówic lustro pełn- wymiarowe do pokoju .. juz pół roku mieszkamy (już-woo!!) i nie mogę się doczekać.

Nasz zielony pokój też wydawał się żarówiasty .. ale przyzwyczaiłam się, .. podłogę mamy jasne drewno, do tego klonowe jasne meble z szybą mleczna i zielony :) tapczan zakupiony wcześniej.. pasuje :)

dzisiaj walczyłam z oknami..ech, trochę to zajęło ale umyte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mętlik jak ustawić wszystko w kuchnii aby było funkcjonalnie. Zlikwidowaliśmy spiżarke. Chcemy zostawić 2 wejscia do kuchni i dwa okna. Okno frontowe ma być pomniejszone do rozmiarów tego bocznego czyli 90/140. Nie wiem natomiast gdzie dać kuchenke i lodówke. Będziemy mieć kuchenke na butle gazową.

Wersja 1:

-kuchenka na ścianie gdzie miała być spiżarka

-lodówka na scianie obok wejścia do salonu (wejście z kuchnii do salonu jest zmniejszone i ściana ma 1,50 m) Jak się bedzie wchodziło z wiatrołapu do holu to pierwsze co się żuci w oczy to lodówka bokiem.

 

Wersja 2:

-lodówka na ścianie gdzie miała być spiżarka

-kuchenka na ścianie obok wejścia do salonu

 

Nie chcemy dawać lodówki zaraz koło okna.

Proszę osoby które mieszkają lub są w trakcie urządzania kuchnii o opinie która wersja jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jest zlikwidowana spiżarka i w jej miejsce plecami do ściany zewn a bokiem do wiatrołapu będzie lodówka w zabudowie.

Ścianka łącząca wiatrołap z kuchnią jest przy samych drzwiach wejściowych, nie zmieniałam rozmiaru okna i mam tam chyba ze 100cm więc obok zmieści się jeszcze wąska wisząca szafka (ale jeszcze nie wiem na pewno czy będzie), dalej od tej lewej strony patrząc będzie blat roboczy w narożniku zlew i obok zmywarka (częściowo pod bocznym oknem) tak więc jeszcze kawałek blatu roboczego i przy salonie w słupku piekarnik i miejsce na micro.

Podobny układ mam obecnie w kuchni i bardzo mi odpowiada ukrycie lodówki i piekarnika w rogach bo są najmniej widoczne.

Aha obecnie jeszcze mam w tym ciągu płytę gazową ale w rodo będzie indukcja w miejscu za kominkiem, podobnie jak u remle bo z drugiej strony w wiatrołapie będzie szafa wnękowa.

Raczej nie będziemy zamykać wiatrołapu ani kuchni drzwiami ale się okaże jeszcze. Układ mebli jednak na bank się nie zmieni. no i miejsce na okap też jest w porządku bo zaraz koło komina.

 

pozdrówki

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR dzieki za zdjecia garderoby , autorom projektu Marlena&Marcin gratulujemy pomysłów :), skorzystamy z Waszego projektu bo jest bardzo funkcjonalny , drzwi do garderoby mamy nieco wieksze ale tez planujemy lustra, podobnie w szafie w holu / nie mamy witrołapu tylko otwarta przestrzeń z wnęką w miejscu dawnego wejścia do kuchni.

Dzisiaj zamówilismy szafki do naszej mini pralni w dawnej kotłowni, bedzie wysoki otwarty regał z miejscem na mopa, środki czystości , chemię, pralka , blat wzdłuż ściany pod oknem w części podnoszony tak aby powstał "kosz" na odziez do prania , planujemy tez małą suszarke sufitową ale ,że pomieszczenie jest małe i przechodnie to zabudowujemy tylko przestrzeń wzdłuż okna.

 

Dzisiaj ekipa zaczęła nam montowac balustrady balkonowe, tradycyjne kute z drobnymi zdobieniami bo nasz rodo ma być klasyczno-romantyczny :rolleyes:, balkon wykuszowy jest dłuuugi ale po zamontowaniu balustrady wcale nie okazał się bardzo wąski, jest ok, można rozłozyć leżaczek i poczytać książkę ;)

montuja się też schody więc zrobił się spory bałagan.

aga-gaga aniak25 odnosząc się do waszych rozważań na temat kuchni, my mamy lodówkę przy oknie bocznym i niestety nie przesunęlismy okna, mamy więc lodówke węższą 57 cm, już się przyzwyczailiśmy ale gdybym mogła cofnąć czas nie postawiłabym jej w tym miejscu ponieważ zasłania okno jak się patrzy na kuchnię z salonu, aniak25 my pierwotnie też chcielismy indukcje, już mieliśmy pociągniety osobny kabel zasilający ale po rozmowach ze znajomymi i po wizytach w slepach zdecydowalismy się na szklaną płyte gazową z żeliwnym rusztem i duzym palnikiem turbo na woka. Potrawy z indukcji po prostu nie smakuja tak jak te przygotowywane na otwartym ogniu, jesli ktos jest smakoszem i lubi gotować to indukcja się nie sprawdza, płyty gazowe urzekaja swoja funkcjonalnościa i wyglądem. Nie pisze tego , żeby Cie odwieść od indukcji bo to na pewno kuchnia XXI wieku ale ma swoje wady , nam proponowano tez połączenie kuchni indukcyjnej z gazową tzw. domino ale ostatecznie mamy gaz. Okap zdecydowanie obok komina.

 

Na koniec najważniejsze złożyliśmy dzisiaj wniosek o odbiór naszego domku :):):)

 

Pozdrawiamy Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR dolna łazienką pochwalimy się za jakiś miesiąc :), jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem , u nas wszystko rozgrzebane i mam wrażenie , że ten bałagan się nigdy nie skończy a termin przeprowadzki zbliża sie wielkimi krokami. Zmywarke mamy też 60, a funkcjonalność kuchni rzeczywiście wyjdzie w praniu.

Ktoś z forumowiczów napisał , że marzy o wybieraniu farb, aranzacji wnetrz a my już mamy dość, a jeszcze rok temu marzyłam dokładnie o tym samym.

 

Pozdrawiamy ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...