Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No tak pisząc o indukcji nie wyjaśniłam, że ja tak w skrócie mówię ogólnie na płyty choć wiem, że nie powinnam bo to co innego. Szczerze mówiąc myślałam o indukcji ze względów bezpieczeństwa bo niby się nie nagrzewa a ceramika tak. No ale po pierwsze indukcyjne płyty są dużo droższe a po drugie z tego co oglądałam to bardziej mi się podobają ceramiczne. O gazie mowy nie ma bo go nie mam po prostu a już mi wystarczy robienie wodociągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płyta indykcyjna od ceramicznej ma jeszcze kilka innych, ważniejszych funkcji niż to co podałaś.

Przede wszystkim indukcja to oszczędność energi i lepsza wydajność. Szybciej się nagrzewa, grzeje tylko miejsce w którym jest garnek a nie całe pole jak w ceramice.

Płyty indukcyjne są średnio o 25% bardziej energooszczędne niż płyty ceramiczne, a czas gotowanie krótszy jest średnio o 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta indykcyjna od ceramicznej ma jeszcze kilka innych, ważniejszych funkcji niż to co podałaś.

Przede wszystkim indukcja to oszczędność energi i lepsza wydajność. Szybciej się nagrzewa, grzeje tylko miejsce w którym jest garnek a nie całe pole jak w ceramice.

Płyty indukcyjne są średnio o 25% bardziej energooszczędne niż płyty ceramiczne, a czas gotowanie krótszy jest średnio o 30%

 

Świetnie, zatem oszczędzamy czas i pieniądze :))) zobaczymy co będzie jak pójdę do sklepu wybierać sprzęt, znając siebie będę się jeszcze 10 razy zastanawiać zanim kupie.

Ogólnie całe życie gotowałam na gazie, po jakimś czasie pojawił się piekarnik elektryczny ale płyta nadal gazowa. Kilka razy gdzieś miałam okazję gotować na ceramikach i różnicy nie widziałam, na indukcji jeszcze nie gotowałam ale nie sadzę, żeby to się jakoś specjalnie różniło. Zobaczymy, człowiek się uczy całe życie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie czy zostaliście przy szerokości bramy garażowej 240cm czy rozszerzaliście na 250. Cenowo to prawie to samo a wydaje mi sie, że będzie bardziej praktyczne. Jakie macie spostrzeżenia?

 

My planujemy 310cm (poszerzyliśmy garaż) i nie wydaje mi się to zbyt dużo. W naszym przypadku mamy dość mało miejsca od frontu (pochopnie założyliśmy 6m ale chcieliśmy mieć więcej miejsca za domem), w dodatku brama w ogrodzeniu będzie prostopadła do bramy garażowej, więc przewiduję problemy z idealnym "złożeniem się" do parkowania. Szersza brama daje większy margines błędu i mam nadzieję, że pozwoli parkować "na raz" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie czy zostaliście przy szerokości bramy garażowej 240cm czy rozszerzaliście na 250. Cenowo to prawie to samo a wydaje mi sie, że będzie bardziej praktyczne. Jakie macie spostrzeżenia?

 

Bramę mamt poszerzoną do 260 i jesli byłaby mozliwość to jeszcze byśmy ją poszerzyli, przy większym samochodzie to koniecznść.,

 

michur
żałujemy , że nie poszerzyliśmy garażu o jakiś metr, co do miejsca przed domem mamy taka samą sytuację, dom maksymalnie blisko drogi żeby ogród za domem był jak największy, są tego plusy duży ogród i .... mniej kostki do położenia a to spory wydatek
:)

 

Pozdrowienia dla Wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, my obecnie jestesmy na etapie szukania ogrodzenia frontowego, bramy i napedu, kostki brukowej, nawiezienia ziemii i niwelacji terenu, sciagamy oferty i liczymy kase :( to wszystko jest takie drogie. codzienne dojazdy na budowe tez mecza, a tyle rzeczy jeszcze trzeba na gwałt dokupic i zrobic . na szczescie 3/4 oswietlenia do domu kupione, zostaly takie drobiazgi jak klamki, duperelki lazienkowe i najwazniejsze - lustra do lazienek :D , trzeba tez zalozyc tv i internet zeby byl dostep do swiata. Powoli tez zaczynamy pakowanie, wybralismy firme do sprzatniecia domu i firme od przeprowadzki. wielki dzien przewidujemy na 14 sierpnia. Pozdr. A.

 

do 14.08. już naprawdę blisko, a to oznacza że macie gotowy dom - gratuluję i mam nadziję że jak sie wprowadzisz i pomieszkasz to zajrzysz jeszcze na forum i napiszesz jak sie mieszka

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to podaję wymiary tynków wewnętrznych jakie nam wyszły w rodo 2G.

 

Ogólnie w zaokrągleniu wyszło 655m2 tynków w tym 49m2 cementowych (obie łazienki, schowek pod schodami) reszta gipsowe.

 

Nie tynkowałam jedynie sufitu w garażu i dolnej łazience i jednej ściany w górnej łazience (tej od strony garażu bo tam będą stelaże i jest komin wentylacyjny więc będzie płyta GK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chodzi o kominek. Chcemy zrobić rozprowadzenie ciepła do trzech sypialni na górze. W związku z tym kilka pytań mi się urodziło:

1. Jakiej mocy kominek powinnam kupić?

2. Kogo szukać do rozprowadzenia dgp, czy możemy to sami zrobić?

3. jak doprowadzić powietrze do kominka? Chcemy jednak powietrze z zewnątrz, jaka powinna być średnica rury, gdzie ją podłączyć. Wylewkarz powiedział mi żeby zwróć uwagę na którą stronę świata wyprowadzić rurę żeby nie wywiewało tego powietrza tylko nawiewało. Czy to prawda?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy Wszystkich ciepło :)

 

aniak25 my mamy rurki co w otulinie, ale okrycie ich styropianem to tez dobry pomysł. Nam wczoraj wysadził zawór od drabinki w dolnej łazience podczas próby odpowietrzenia grzejnika, bo hydraulik nie założył uszczelki ... "fachowców" trzeba sprawdzac i nadzorowac tylko kiedy jak człowiek pracuje i nie ma czasu. My przeszliśmy przez trzech speców od hydrauliki , na szczeście to juz za nami.

 

Prezentujemy nasze postępy wykończeniowe ... nasz dłuuugo oczekiwana jeszcze ciepła górna łazienka :)

 

http://images45.fotosik.pl/319/4941898ab480edfdmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/319/b69bf182dfe699abmed.jpg

http://images41.fotosik.pl/314/14440b2173e8f45dmed.jpg

http://images46.fotosik.pl/318/8b0990e63ce74431med.jpg

 

oświetlenie w holu :)

http://images43.fotosik.pl/318/bebee1e469046181med.jpg

 

Andrzej&Aga zdjęcia kuchni nadal czekającej na dodatki :)

http://images40.fotosik.pl/314/29a0d60e71c29569med.jpg

http://images47.fotosik.pl/318/c565fc65bb7f3d65med.jpg

http://images41.fotosik.pl/314/33d6e4fe4962ba9emed.jpg

 

Pozdrawiamy :)

 

Brygida i Jarek

 

Dziękujemy za zdjęcia kuchni! Powiedzcie proszę czy piekarnik macie elektryczny czy gazowy? U nas koncepcja kuchni jeszcze się zmienia. Próbujemy poukładać meble w kuchni tak, aby znalazło się miejsce na mały stolik ( przedłużenie blatu).

 

Pozdrawiamy,

 

Aga i Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Swego czasu na forum byla dyskusja jak zamontowac drzwi do lazienki na zewnatrz czy do wewnatrz. My zamontowalismy na zewnatrz, rzeczywiscie zamuja prawie cala szerokosc podestu ale i tak nam to odpowiada. U nas wyglada to tak:

 

TAR jakiej firmy te drzwi. Bardzo ładne i schody chyba tez tego samego koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w lipcu rozpoczęliśmy budowę rodo6 z garażem jednostanowiskowym.Dokonaliśmy trochę zmian w projekcie; powiększenie garażu, przeniesienie kotłowni za garaż, likwidacja środkowego okna(drzwi) nad wykuszem, likwidacja tylnego balkonu( lukarna została z e skróconymi oknami). Teraz mam pytanie bo zastanawiałam się nad zamianą miejsca kuchni z małym pokojem. czy ktoś dokonywał takiej zamiany bo trochę mnie to nurtuje( choć nie wiem czy już nie za późno bo kominy są już wybudowane).Plusem byłoby to ,że kuchnia byłby większa i za ścianą jest kotłownia. Gabinet byłby przy wejściu. Poza tym chyba skrócimy okna w salonie i małym pokoju(kuchni?) o 10 cm , tak ,że będą się kończyć na wys. 220. z przodu elewacji boję się trochę skracać bo podnosimy ściankę kolankową o jeden pustak i nie wiem jak to będzie wyglądało na elewacji. Proszę o cenne uwagi na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...