Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich w lipcu rozpoczęliśmy budowę rodo6 z garażem jednostanowiskowym.Dokonaliśmy trochę zmian w projekcie; powiększenie garażu, przeniesienie kotłowni za garaż, likwidacja środkowego okna(drzwi) nad wykuszem, likwidacja tylnego balkonu( lukarna została z e skróconymi oknami). Teraz mam pytanie bo zastanawiałam się nad zamianą miejsca kuchni z małym pokojem. czy ktoś dokonywał takiej zamiany bo trochę mnie to nurtuje( choć nie wiem czy już nie za późno bo kominy są już wybudowane).Plusem byłoby to ,że kuchnia byłby większa i za ścianą jest kotłownia. Gabinet byłby przy wejściu. Poza tym chyba skrócimy okna w salonie i małym pokoju(kuchni?) o 10 cm , tak ,że będą się kończyć na wys. 220. z przodu elewacji boję się trochę skracać bo podnosimy ściankę kolankową o jeden pustak i nie wiem jak to będzie wyglądało na elewacji. Proszę o cenne uwagi na ten temat

 

Asiu, zmiany masz bardzo podobne jak u nas jeśli chodzi o likwidację środkowych drzwi nad wykuszem, likwidację tylnego balkonu i zrobienie tylko okien oraz przeniesienie kotłowni za garaż. Jeśli chodzi o zamianę kuchni z pokojem. Nie wiem jaka masz wizję mieszkania ale gdyby nie robić ścianek tylko zostawić kominek to może i tak ale pomyśl czy kuchnia jest ci potrzebna taka duża (ta co jest jest wystarczająco ustawna nawet z dwoma oknami i po zlikwidowaniu spiżarki) poza tym zależy jak masz ustawiony dom względem stron świata ale my zlikwidowaliśmy gabinet wogle i mamy salom w kształcie L gdzie przez większość dnia jest słońce bo to południowy zachód. Zresztą wchodząc do domu musisz przejść przez hol i salon aby dojść do kuchni, nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Ja wolałabym nie przełazić z zakupami przez pół domu. Zresztą u nas w miejscu kotłowni będzie spiżarka więc po drodze z garażu już zostawię część zakupów a resztę niosę prosto do kuchni.

To oczywiście moje zdanie i sugestie ale zrobisz jak zechcesz wszak ty będziesz tam mieszkać.

pozdrawiam

 

PS: my też podnosiliśmy ściankę kolankową o jeden pustak ale okien raczej nie zmniejszaj. My robiliśmy jak w projekcie plus większy otwór na rolety i jest ok, są po prostu w sam raz. jedyne na co powinnaś zwrócić uwagę bo przy budowie różnie bywa to wysokość posadowienia okien zależnie od tego czy chcesz w kuchni mieś parapety czy blaty będą jednocześnie parapetami.

Edytowane przez aniak25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki aniak25 za rozwianie pytajników . Ja mam dom ustawiony elewacja frontowa na wschód, salon południowy zachód. Małego pokoju raczej nie będę likwidować, choć wydaje mi się ten salon trochę mało ustawny. Mam pytanie czy ktoś ma tak urządzoną kuchnię aby zmieścił się tam mały stolik, bądź lada aby można było coś zjeść na szybko?????Zapomniałam chyba dodać, że nie mamy okna bocznego w kuchni i oczywiście spiżarka będzie w byłej kotłowni.Może ktoś mógłby mi przesłać jakieś fotki kuchni??? Aha na jakiej wysokości umieścić okno w kuchni, aby mieć parapet osobno, a nie z blatem i żeby to dobrze wyglądało na elewacji???Pozdrawiam Edytowane przez asia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia 2 witamy wśród budowniczych Rodo6.

My już od 2,5 miesiąca mieszkamy w naszym domku.

Pytałaś o wysokość okien aby mieć parapety w kuchni oddzielnie od blatu, my właśnie tak mamy. Wysokość położenia okien i ich wielkość mamy tak samo jak w projekcie, i wyszło OK, oczywiście oprócz okna nad wejściem, bo mamy nad drzwiami daszek zamiast balkonu, i środkowe okno nad wykuszem mamy krótkie a nie balkonowe, po tych zmianach pokoje są bardziej ustawne. Potwierdzam kuchnia jest wystarczająco duża, my mamy oba okna i pod oknem bocznym mamy blat bez szafek, który służy nam jako "szybki stolik". Też mamy zostawiony mały pokój i salon też jest ustawny i wystarczający dla nas (rodzina 4 osobowa + kot)), w wykuszu mamy stół na 6 osób czyli dośc duży i spokojnie przemieszczamy się po salonie, kuchni i przedpokoju, a córki uwielbiają się ganiać dookoła kominka. Na stronie 83 forum zamieściłam zdjęcia ( w dwóch rzutach) dołu i góry, więc możesz zobaczyć jak fukcjonuje już zamieszkały dom. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Czy ktoś może podzilić sie uwagami na temat kosztów robocizny???

Ile kosztował was murarz i wszystkie prace jakie może on wykonać (fundamenty, murowanie, strop, kominy....)

 

pozdrawiam mariola

 

My własnie zgodziliśmy się z naszym majstrem:

od początku do końca czyli od fundamentów do dachu (deski i papa) 47 tyś - przy czym fundamenty zaczynamy w piątek :) i to tyle w tymroku reszta przyszły rok sierpień. Same fundamenty 7 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w lipcu rozpoczęliśmy budowę rodo6 z garażem jednostanowiskowym.Dokonaliśmy trochę zmian w projekcie; powiększenie garażu, przeniesienie kotłowni za garaż, likwidacja środkowego okna(drzwi) nad wykuszem, likwidacja tylnego balkonu( lukarna została z e skróconymi oknami). Teraz mam pytanie bo zastanawiałam się nad zamianą miejsca kuchni z małym pokojem. czy ktoś dokonywał takiej zamiany bo trochę mnie to nurtuje( choć nie wiem czy już nie za późno bo kominy są już wybudowane).Plusem byłoby to ,że kuchnia byłby większa i za ścianą jest kotłownia. Gabinet byłby przy wejściu. Poza tym chyba skrócimy okna w salonie i małym pokoju(kuchni?) o 10 cm , tak ,że będą się kończyć na wys. 220. z przodu elewacji boję się trochę skracać bo podnosimy ściankę kolankową o jeden pustak i nie wiem jak to będzie wyglądało na elewacji. Proszę o cenne uwagi na ten temat

 

WITAM SERDECZNIE:))

 

JAK MIŁO SPOTKAĆ KOGOŚ KTO MYŚLI PODOBNIE:))

Ja zamieniłam kuchnię z pokojem. Były dwa powody : po pierwsze chciałam miec widok z okna w kuchni na podwórko i bawiace sie dziecki itp a cała działa jest akutar z tej strony:))) Po drugie nie podobało mi się, że w salonie w wykuszu stoi stół - ja wolę większą kuchnię i spróbuje tam wcisnąć pod oknem stół, takzeby salon został salonem a nie od razu jadalnią. Wszystko było fajnie na papairze, potem okazało się trzeba komin robić dodatkowy a to juz będzie trzeci...(koszty...) Poprzednie rozwiazanie było tu dobrze pomyslane bo kominek i kuchnia mają jeden komin....

W trakcie budowy wyszło jeszcze że można by kotłownie nie dawać za garaż tylko pod schodami i wtedy tez byłby wspólny komin.

Przeniesienia kuchni nie żałuję ale co z kotłownia to nie moge się zdecydować czy za garażem wtedy pod schodami spiżarka z wejścim obok kucnni, czy kotłownia pod schodami z wejścim z garażu...

Mam jeszcze tydzień zanim przyjdzie murarz...

 

Pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki adamki2 i Mariola za wasze spostrzeżenia. Faktycznie na zdjęciach salon wygląda dość przestrzennie, ale jak się patrzy na dom wewnątrz( jeszcze bez ścianek działowych),to wydaje się mały. Jeśli chodzi o przeniesienie kuchni w miejsce pokoju to też myślałam o spiżarni pod schodami, żeby była pod ręką. My kotłownie będziemy mieć w garażu i mamy trzy kominy. Chyba jednak zostanę przy kuchni jak w projekcie, jeszcze się zastanawiam, bo w obydwu przypadkach są plusy i minusy trzeba wybrać tam gdzie więcej plusów . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Zaplanowałem sobie wstawienie kotła co na opał stały w miejscu zgodnie z projektem w przejściu do garażu.

Teraz widzę, że to pomieszcenie jest mało ustawne pod takie rozwiązanie.

Kto z Was sie z tym uporał w tym miejscu i mógłby mi puścić zdjęcia na meila na [email protected]

 

Od razu wielkie dzieki

Bo coś czuję, że to będzie największa zagwostka w tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kotła do małych pomieszczeń.. jest mniejszy, węższy i powinien się zmieścić. Też to przerabialiśmy, szukalismy.. i jednak z tego zrezygnowaliśmy. Bo kocioł kotłem.. a gdzie reszta (myśleliśmy o ekogroszku).

Kotły "nietypowe jednostki" ma hef.. http://www.hef.com.pl/?p=pl/menu/2/91/index

Pom. gosp... jest przystosowane do piecy gazowych, wąskie, małe.. i akurat.. nie pomysleli, że ludzie nie tylko z gazu (i na gazie) żyją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich ciepło :) Miło nam oznajmić , że juz mieszkamy w naszym rodosie, w sobote przewieźliśmy nasze rzeczy , koniec jeżdzenia między mieszkaniem i domem. Mieszkamy w totalnym bałaganie i chaosie ale i tak jest fantastycznie ;), brak drzwi wewnętrznych , nieskończona łazienka dolna i brak internetu :):) Mamy same pozytywne odczucia odnośnie domu, kuchnia bardzo wygodna i duża.

Jak tylko ogarnę to wszystko wkleję troche zdjęć z prawie wykończonego rodosa.

 

ROSO w kwestii kotłowni z piecem na paliwo stałe ... my mamy kotłownię za garażem, w miejscu dawnej kjotłowni zrobiliśmy pralnię , to pomieszczenie nie jest przystosowane do pieca jaki planujesz i pamiętaj , że jakoś musisz dostarczać opał. Na tyle garazu kotłownia tez jest malutka, my wstawiliśmy kocioł firmy DEFRO z podajnikiem z tyłu przeznaczony do wąskich kotłowni, sprawuje sie super, spala ekogroszek, pelety , ma dodatkowy ruszt do spalania drewna i miału węglowego. Pamiętaj też , że w kotłowni na paliwo stałe jednak się nieco brudzi, lepiej aby była usytuaowana za garażem.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już mam komin zrobiony zgodnie z projektem i nie przestawie kotłowni za garaż.

Dlatego pytam czy ktoś wpadł jak śliwka w kompot z tym rozwiązaniem tak jak ja i z tego jakoś wybrnął.

 

PS

Dzieki za odpowiedzi

 

...na pewno ktoś wybrnął, bo wcześniej były wklejone zdjęcia z piecem i podajnikiem oraz zbiornikiem na wodę użytkową, właśnie w pierwotnej kotłowni. Też mam komin jak w projekcie i mam w planach wstawić tam mały kocioł na paliwo stałe (śmieciucha). Na etapie ścianek wewnętrznych powiększyłem sobie wnękę przy kominie (oczywiście kosztem powierzchni w dolnej łazience. Jak się okazało, nie było to złe rozwiązanie, bo dzięki temu mogę wstawić sobie całkiem funkcjonalną narożną umywalkę. Czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Poszerzona wnęka posłużyła mi również jako pion dla wszystkich rur: kanaliza, woda, odkurzacz - aby to schować wystarczy prosta konstrukcja w płyty k-g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do osób, które posiadają rodo z piwnicą, ile jest m2 ścian do tynkowania?

Z góry dzieki za odpowiedź

 

Pozdrawiam

My mamy piwnicę i garaz na dwa auta.

Tynków bedzie gdzieś powyżej 800m2, ale dokładnie jeszcze nie wiem.

U nas cisza., elektryka zrobiona teraz czekamy do przyszłego roku aż się kasa uzbiera.

W przyszłym roku wykańczamy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zapytać pana który nadzoruje przebieg budowy. Ja tak budowałam dodatkowy komin ale nasz budowlaniec przekuwał się tylko przez strop piwnicy, zaś strop jest wykonany z płyt stropowych kanałowych co ułatwiło mu zadanie z kuciem. Nie wiem czy przez normalnie zbrojony strop można kuć może to naruszyć konstrukcję zbrojenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Od soboty mieszkamy juz w naszym rodosku. Na razie na kupie kartonow z niedoborami mebli - za to mamy internet i tv :D W srodku pozostalo nam go tylko umeblowac do konca i powiesic lampy no i zabrac sie za ogrod, to pewnie pozostawimy na nastepny rok. O sprzataniu nie wspomne ;) to nie ma konca.... Ale najwazniejsze, ze domek jest fajny, wygodny i wlasny. Jestem zadowolona ze wszystkich zmian, które wprowadzilismy , choc byly one niewielkie. Wentylacja z rekuperacja juz dzialaja, kolektory grzeja jak szalone - od tygodnia mamy ciepla wode tylko z solarow, gaz ani razu sie nie wlaczyl. Zycze powodzenia wszystkim budujacym i tym, którzy juz zamieszkali. Pozdr. A.

 

TAR pozdrawiamy ciepłp, u nas jeszcze trochę bałaganu ale z dnia na dzień jest coraz lepiej :):) ... od wczoraj jestesmy oficjalnie meszkańcami wsi :wave: i mamy internet i tv.

 

Pozdrawiamy Wszystkich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem na etapie stanu zero chciałem sie poradzic czy przed wylaniem chudziaka na stan zero dawaliscie moze folie i zbrojenie tzw kratke czy to ma w ogole sens?

 

Mój majster dał tylko folie (taką grubą a czarną, która wystaje po jakieś 15 cm w górę po wylaniu chudziaka) , ale i tak mówił że nie jest konieczne bo ta folia do izloacji poziomej dopiero będzie na etapie następnym po chudziaku

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...