Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przymierzamy się do zakupu projektu w wersji 6P lub 6N ale mamy sporo wątpliwości. Jeżeli ktoś z Was buduje się gdzieś w okolicach Krakowa i zgodziłby się na mała inspekcję na budowie to bylibyśmy bardzo zobowiązani. Jesteśmy zainteresowani oglądnięcie domku na dowolnym etapie budowy, pomoże ktoś ??

 

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Przymierzamy się do zakupu projektu w wersji 6P lub 6N ale mamy sporo wątpliwości. Jeżeli ktoś z Was buduje się gdzieś w okolicach Krakowa i zgodziłby się na mała inspekcję na budowie to bylibyśmy bardzo zobowiązani. Jesteśmy zainteresowani oglądnięcie domku na dowolnym etapie budowy, pomoże ktoś ??

 

Pozdrawiam

Tomik

 

My wykańczamy Rodka z podwójnym garażem, zapraszamy :) Kontakt przez priva.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już mam komin zrobiony zgodnie z projektem i nie przestawie kotłowni za garaż.

Dlatego pytam czy ktoś wpadł jak śliwka w kompot z tym rozwiązaniem tak jak ja i z tego jakoś wybrnął.

 

A na jakim etapie budowy jesteś? Mój majter oznajmił ze może komin dobudowac nawet po wylaniu stropu więc może i tobie się to opłaci bo oglądając gotowe domy z naszych marzeń czyli Rodo6 nie widzę szans na kotłownie jak w projekcie jeżeli chodzi o inne paliwo niż gaz...

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

Pytanie do TAR i grupy - mój majster wziął projekt i pierwsze co mu się w galki rzuciło to wysokość w garażu. Wychodzi 2.1 na gotowo - czy to nie jest za mało?

 

Tar - ile kosztowała cała instalacja rekuperatora oraz gdzie znajduje się cała mechanika.

 

Pozdrawiam i gratuluje Waszych postępów. U nas już zdjęty humus czekamy na majstra :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z Was ma "jakies" wejscie na stryszek nad pokojem nad garazem?

Mysleliscie wogole o tym?

 

U nas jest wejście na stryszek. Nie da się po nim chodzić, chyba, że na czworaka, ale zawsze to jakieś dodatkowe miejsce na różne graty ( choinka, narty itp). Zamontowaliśmy schody strychowe fakro 60X100. W albumie z fotkami Rodka jest zdjęcie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje geodety który działa na terenie Skawiny i okolic i potrafi sporządzić mapkę sytuacyjno-wysokościową i później wytyczyć domek na działce, macie może jakieś namiary na taniego i solidnego :-)

 

Roman Skrzypczak tel. 605-245-508

Co do ceny geodety powiem tak: dużo zależy co to za robota. Niby mapka mapce równa, ale jednak okazuje się, że robota może być baaardzo różna. Geodeci na tym forum już to nie raz opisywali. Wg. mnie polecany przeze mnie geodeta wykonał robotę doskonale i plasował się w "średniej"cen. Jedyny minus - szybki nie jest, bo raczej z tego co wiem roboty ma dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Zdecydowalem sie na projekt w rododendronach 5 z podwojnym garazem i mam pytanie do budujaczych czy ktos zmienial (powiekszal) okna w projekcie. Frontowa elewacja z czterema oknami 90 cm wydaje sie troche malo atrakcyjna, czy poprostu tak to wyglada tylko na projekcie. Zanim zdecydowalem sie na ten projekt dlugo myslalem o projekcie Gracjan http://www.extradom.pl/projekt-domu-...n-wrw1008.aspx . Na tym projekcie stolarka wydaje sie bardziej ciekawa. Prosze rowniez o wszelkie uwagi dotyczace zmany i udogodnienia (podniesienie sciany kolanowej, przeniesienie kotlowni ipt) w projekcie jakich panstwo dokonali.

Projekt rozpoczynam jak wszystko pojdzie dobrze na wiosne w Andrychowie.

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan do Was Drodzy forumowicze i bardzo prosze o jaknajwiecej odpowiedzi

a mianowicie:

1.Czym zasypac podmurowke ,zaznaczam ze mam grunt gliniasty czy ma to bys pisasek czy moze grunt rodzimy:glina a moze humusem ktory wybralem na poczatku budowy.

2. Czy środek tarasu moge zasypac gliną? zmniejszajac koszty bo mam dosc wysoką podmurowke a uprzednio caly piasek powedrowal pod dom a glina holda gliny ktora mi zalega na dzialke jest mi do niczego teraz nie potrzeba

3. Czy izolowac sciany zewnetrzne styropianem i folia kubelkowa czy wystarczy tylko desperbit zaznaczam ze buduje dom bez podpiwniczenia

Dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan do Was Drodzy forumowicze i bardzo prosze o jaknajwiecej odpowiedzi

a mianowicie:

1.Czym zasypac podmurowke ,zaznaczam ze mam grunt gliniasty czy ma to bys pisasek czy moze grunt rodzimy:glina a moze humusem ktory wybralem na poczatku budowy.

2. Czy środek tarasu moge zasypac gliną? zmniejszajac koszty bo mam dosc wysoką podmurowke a uprzednio caly piasek powedrowal pod dom a glina holda gliny ktora mi zalega na dzialke jest mi do niczego teraz nie potrzeba

3. Czy izolowac sciany zewnetrzne styropianem i folia kubelkowa czy wystarczy tylko desperbit zaznaczam ze buduje dom bez podpiwniczenia

Dziekuje za odpowiedzi

 

Hej

Jeśli pisząc podmurówka masz na myśli ściany fundamentowe, to powinnaś zasypać je od środka piaskiem. To co wsypiesz do środka musisz dobrze zagęścić, a z gliną tego nie zrobisz. O humusie zapomnij, bo nie po to go na początku ściągasz, żeby później się martwić, że pod domem będzie hodowla grzybów. Humus jest częścią organiczną, która będzie gniła.

To co zostało wykopane przyda Ci się do wyrównania terenu. Jeszcze tego u siebie nie robiłem, ale wiem, że górka którą mi usypali wystarczy może na 1/10 działki. Resztę trzeba będzie dowieźć.

 

Przy terenie gliniastym woda z opadów będzie dłużej wsiąkała. Im ten czas dłuższy tym ściany są bardziej narażone. Skup się na dobrej izolacji poziomej. Zewnętrzne ściany pomaluj dysperbitem. Ze styropianu bym nie rezygnował... folia jeśli rzeczywiście jest dramat ze stojąco wodą na gruncie.

Przy grubości styropiany uwzględnij krok do przodu grubość elewacji. Jeśli planujesz dołożyć np 15cm na ściany nośne, to bym dał 10 na fundament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz, zle doprecyzowalem pytanie mam dylemat czym moge podsypać- nie środek lecz zewnatrz budynku boje sie ze jak podsype go piaskiem to woda moze nie wsiakac tak szybko i woda bedzie stala wkolo budynku a moze podsypac humusem a na wierzch dac tylko piasek? /jeszcze raz dziekuje i prosze o dalsze odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...