Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas sa wymiary okien takie jak w projekcie firmy oknoplast krakow . To jast chyba jedyny producent , ktory robi takie okna balkonowe bez problemow

 

Nie jedyny, oto nasz gigant :

http://www.fot7.nazwa.pl/budowa/new/oknatyl.jpg

 

Okna na profilu Veka Swingline II, okucia Winkhaus

 

 

edit :

 

CECIL - mierzył jeden tynkarz, który miał najlepszą cenę - 23 zł /m2 i o którym mieliśmy dobre opinie. pozostałe ceny z naszej okolicy to 24 zł i 3 firmy po 26 zł (cena zawiera materiał).

Ale odbiór i rozliczenia pracy będziemy dokonywać z kier-budem, więc parę metrów może "wyparowac" :)

Edytowane przez Iwona&Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te m2 sprawdzaliście u kilku tynkarzy??

bo mi wychodzi 750m2 za rodo 6p + garaż na dwa auta - zatem tylko 10m2 dochodzi za podwójny garaż??

 

Jeszcze mi daleko do tego etapu ale wydaje mi się, że tylko +10m2 tynku na dodatkowy garaż jest możliwe - w końcu dochodzi tylko kawałek ścianki na przeciwko bramy. "Szczytowa" ściana jest taka sama, no i jest większa brama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 fajny ten twój rodosek. Podoba mi się elewacja. Tez planuje podobny kolor.

Mam pytanie do wszystkich którzy mają już okna wstawione. Wiem ze temat był już pare razy poruszany. Ile was wyniosły okna w rodku. Ja mam rodka 6p z częsciowym podpiwniczeniem i jednostanowiskowym garazem. Czy starczy 16 000. Chodzi mi o okna plastikowe w srodku białe a na zewnątrz braz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki michur za zdjęcia fajny pomysł z tą wnęką potem można ją z pomysłem wykończyć. Nie pomyślałam o tym . W sumie masz rację,że ustawienie drzwi płasko straci efekt. Bardziej podoba mi się tak jak jest w projekcie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do aLien01

Gratulacje:))) Śliczniy Rodek. Dzięki za wrzucenie fotek - pomagają tym mniej zaawansowanym. Teraz już wiem jak zrobić taras przed domem:)))

A kino domowe to chyba, macie zrobione w tym pokoju co jest obok salonu - fajnie wyglada:))

Jeżli możesz to prosze o wrzucenie fotki z pozycji obok tv tzn jak wygląda salon w tej drugiej strony masz tam jeszcze jeden wypoczynek????

Jeżeli bys mógł jeszcze napisac ile potrzeba kasy żeby tak zamieszakć byłoby super .. czy kwota 300tys. wystarczy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 fajny ten twój rodosek. Podoba mi się elewacja. Tez planuje podobny kolor.

Mam pytanie do wszystkich którzy mają już okna wstawione. Wiem ze temat był już pare razy poruszany. Ile was wyniosły okna w rodku. Ja mam rodka 6p z częsciowym podpiwniczeniem i jednostanowiskowym garazem. Czy starczy 16 000. Chodzi mi o okna plastikowe w srodku białe a na zewnątrz braz.

 

Zależy od okien. My poszliśmy na całość - okna na profilu Veka Swingline II, okucia Winkhaus, dwustronnie orzech (z wyjątkiem okna w garażu i okien w piwnicy -od wewnątrz białe). Dodatkowo mamy dosyć wypasione wyjście na taras. Z drugiej strony zlikwidowaliśmy jedno okno w kuchni (od ściany z wykuszem), 1 okno w garażu, duże okno w salonie. Rolety zewnątrzne, kilka moskitier, silniki w oknach balkonowych, w wykuszu i wyjściu na taras. Całość (bez okien dachowych) równiótkie 21.000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że korzystam z pomocy forum w niejednej sprawie mam teraz dobrą radę do wszystich rozpoczynajacyh budowę. Kilka stron wcześniej miałam dylemat jaki typ wykonania fundamentów wybrać. Za namową ekipy budującej wybrałam fundamenty kopane i zalewane do poziomu działki za jednym razem bez szalowania, a dopiero nad tym na niewielkiej wysokości trochę szalowanych węższych fundamentów już nad poziomem ziemi. I TO BYŁ BŁĄD!!!

Teraz jestem na etapie ich ocieplania z zewnątrz i zamiast odkopać w głąb 50 cm obłożyć tę równiutką powierzchnię steropianem , folią itp to ja mam "falbankę" zamiast równj powierzchni i to naokoło domu, bo ziemia sie poobsuwała i dziury pod fundamenty idelanie równe nie były.....Odkopać to teraz to jerst już będzie sztuka a jak ocieplić to nie za bardzo mam pomysł...:(((((

Może ktoś coś poradzi??????

 

Mariola:((((((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie proszę namiary na tą firmę, która robi dla was te okna, bo nasza (którą mamy na oku dała nam straszne ceny za same okna w kolorze orzech 18 tys. a też chcemy szprosy i rolety więc będzie drożej) nasz adres mailowy:[email protected]

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że korzystam z pomocy forum w niejednej sprawie mam teraz dobrą radę do wszystich rozpoczynajacyh budowę. Kilka stron wcześniej miałam dylemat jaki typ wykonania fundamentów wybrać. Za namową ekipy budującej wybrałam fundamenty kopane i zalewane do poziomu działki za jednym razem bez szalowania, a dopiero nad tym na niewielkiej wysokości trochę szalowanych węższych fundamentów już nad poziomem ziemi. I TO BYŁ BŁĄD!!!

Teraz jestem na etapie ich ocieplania z zewnątrz i zamiast odkopać w głąb 50 cm obłożyć tę równiutką powierzchnię steropianem , folią itp to ja mam "falbankę" zamiast równj powierzchni i to naokoło domu, bo ziemia sie poobsuwała i dziury pod fundamenty idelanie równe nie były.....Odkopać to teraz to jerst już będzie sztuka a jak ocieplić to nie za bardzo mam pomysł...:(((((

Może ktoś coś poradzi??????

 

Mariola:((((((

 

Jaką wysokość ma u Was górna cześć lanych "na gładko" fundamentów. Ławy miałem zabezpieczone izolacją poziomą i na tym zostały postawione ścianki fundamentowe, które ostatecznie zostały odkopane i zabezpieczone styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej napisałam błędny mail [email protected]

 

@ poszedł

 

Nasze same gołe okna wyszły 16.000 zł

Rolety, silniczki i moskitierki 5.000

Szprosów nie chcieliśmy

 

Od tej samej firmy mamy bramę garażową w kolorze orzech - idealnie pasuje do okien za 3.000 zł

 

i 3 okna dachowe fakro - 2 zwykłe i 1 do łazienki (jedno okno dachowe nad garażem zlikwidowaliśmy) za 2.600 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie śiczne wnetrze ..kacik telewizyjny boooski !!!

Mam pytanie odnosnie dachu tzn chodzi mi o jakas wycene aby porownac koszty dachu pokrytego blochdachowka a dachowka... prosze o jakies kosztorysy albo ogolna kwote ile wydaliscie na dach (robocizna i material) ...jesli ma ktos rozpisane ile dachowki i tym podobnych elementow potrzeba baaardzo prosze na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie śiczne wnetrze ..kacik telewizyjny boooski !!!

Mam pytanie odnosnie dachu tzn chodzi mi o jakas wycene aby porownac koszty dachu pokrytego blochdachowka a dachowka... prosze o jakies kosztorysy albo ogolna kwote ile wydaliscie na dach (robocizna i material) ...jesli ma ktos rozpisane ile dachowki i tym podobnych elementow potrzeba baaardzo prosze na maila [email protected]

 

dach ceramiczny Koramic antracyt rodo g2 - za dachówkę zapłaciliśmy 15500,00

wycenę robena przesłalam na email

Edytowane przez Cecil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje Cecil za odpowiedz i jakby ktos mial wycene badz fakturke lub napisal ile wydal za polozenie dachu z blachy (caly material + robocizna) u nas wsepnie majster wycenil polozenie blachodachowki na 6 tys....cala budowe wycenil na 34,5 tys (w tym te 6 tys dach ) .Jestesmy na poczatki tej dlugiej drogi wiec prosze o sugestie i rady odnosnie ceny ...ach mam pytanie odnosnie inneij nieco sprawy ... jak to jest jak robi sie cos bez faktury ? Czy murarz moze wybudowac caly dom nie wystawiajac zadnej faktury ? Czy ekipa gdzies sie podpisuje ,pod wykonana prac...wiem moze to glupie ismieszne pytania dla tych ktorzy maja to za soba ...ale niewiele jeszcze wiem na ten temat ;) a wiec POMOCY !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...