Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Misiowiec, strasznie drogi macie beton. W małoplsce bez fv to nawet po 200-210zł jest. Dużo kasy wyszło za to wszystko, szczególnie przeraziła mnie ilość bloczków i cena stropu ale jednak garaż też jest podpiwniczony. Też buduje 6(p) i właśnie zalaliśmy strop. Ciężko w tym roku cokolwiek zrobić, ciagle pada. Budujemy systemem gospodarczym i placę tylko murarzom - wyszło około 5tyś za robociznę. Niestety ale "to tylko mamy za darmo,co zrobimy sami" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam grupę :) po przerwie urlopowej. Byłam odpoczęłam wróciłam i od razu zabieramy się do dalszej roboty czyli ocieplenia dachu i od razu pytania mam.

Możecie mi podpowiedzieć ile wam wyszło wełny?

Planujemy dać super matę 15cm i uni matę 5cm i folie vario z isovera.

Ktoś kiedyś pisał wiec zanotowałam ze wychodzi ok 160m2 ale z zakupów wyszło 36 rolek 15cm (151m2) i 24 rolki 5cm (460m2 ???) i coś mi nie pasuje.

Poza tym pytanie jak robiliście ocieplenie? do szczytu dachu czy do sufitu i na płasko pod podłogą stryszku. Nie wiem jak jest poprawnie, poza tym stryszek będzie nieocieplony wiec po co dawac do szczytu dachu. Jedną opcję nawet usłyszałam zaby 15 dac do szczytu a 5 nad sufit. ogólnie mi coś nie pasuje a że będziemy to robić sami chciałąbym wiedzieć jak było u was.

Jak ktoś może to napiszcie bo muszę dziś zamówić wełnę i nie wiem ile tego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Misiowiec, strasznie drogi macie beton. W małoplsce bez fv to nawet po 200-210zł jest. Dużo kasy wyszło za to wszystko, szczególnie przeraziła mnie ilość bloczków i cena stropu ale jednak garaż też jest podpiwniczony. Też buduje 6(p) i właśnie zalaliśmy strop. Ciężko w tym roku cokolwiek zrobić, ciagle pada. Budujemy systemem gospodarczym i placę tylko murarzom - wyszło około 5tyś za robociznę. Niestety ale "to tylko mamy za darmo,co zrobimy sami" :)

 

No bloczków sporo ale to tylko dlatego ,że murowane w poprzek jakby było murowane na 24 cm to było o połowe mniej :) a tak mam mały bunkier :) hyhy

A beton u nas drogi niestety :/ a to i tak dobra cena była :/

Strop hmm nieco cene podbił stop w garażu bo tam musiał być wzmacniany ale wydaje mie się ,że i tak ten strop wychodzi taniej jak wylewany na miejscu bo: zbrojenie ,beton ,szalowanie ,robocizna chyba by taniej nie wyszła.Samych desek i płyt na szalowanie multum potrzeba. Teriva też wychodzi około 60zł za m2 a jeszcze beton trzeba i musi to stać potem podstęlowane kupe czasu a ułożenie płyty 2 godziny i można biegać ;)

 

ale fakt koszta mnie przeraziły niemiło :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę :) po przerwie urlopowej. Byłam odpoczęłam wróciłam i od razu zabieramy się do dalszej roboty czyli ocieplenia dachu i od razu pytania mam.

Możecie mi podpowiedzieć ile wam wyszło wełny?

Planujemy dać super matę 15cm i uni matę 5cm i folie vario z isovera.

Ktoś kiedyś pisał wiec zanotowałam ze wychodzi ok 160m2 ale z zakupów wyszło 36 rolek 15cm (151m2) i 24 rolki 5cm (460m2 ???) i coś mi nie pasuje.

Poza tym pytanie jak robiliście ocieplenie? do szczytu dachu czy do sufitu i na płasko pod podłogą stryszku. Nie wiem jak jest poprawnie, poza tym stryszek będzie nieocieplony wiec po co dawac do szczytu dachu. Jedną opcję nawet usłyszałam zaby 15 dac do szczytu a 5 nad sufit. ogólnie mi coś nie pasuje a że będziemy to robić sami chciałąbym wiedzieć jak było u was.

Jak ktoś może to napiszcie bo muszę dziś zamówić wełnę i nie wiem ile tego.

 

pozdrawiam

 

Witam,

 

my również jesteśmy na etapie ocieplenia dachu. Ocieplamy skosy i sufit strych zostaje nieocieplony. Ze wstępnych pomiarów wyszło 80m2 skosów i 70 m2 sufitów (RODO 6 G2). Dajemy 15cm między krokwie na suficie i skosach a dodatkowo druga warstwa na skosach jeszcze 15 cm.

 

Pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dajemy 15cm między krokwie na suficie i skosach a dodatkowo druga warstwa na skosach jeszcze 15 cm.

 

Pozdrawiam budujących

 

 

te drugie 15cm na skosach to gdzie dajecie?

w profile?

 

poza tym podwójnie osieplasz skosy a sufit nie, a przecież ciepło zawsze idzie do góry

Edytowane przez Cecil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomiary, czyli to co miałam zapisane 160m2 to tak akurat z lekkim zapasem.

My też ocieplamy skosy i sufit a stryszek pozostanie nie ocieplony. Jedynie w pokoju nad garażem chcemy zrobić sufit wysoko żeby byłą przestrzeń większa więc tam będzie do szczytu dachu ocieplone.

Dajemy 15 między krokwie i na to 5.

Ale narodziło mi się pytanie. Jak dam już tą 15 zasznurkuję i przykręce wieszaki do profili i na to pójdzie 5 przebita oczywiście w miejscach tych wieszaków. To potem profile są przykręcone tak że folię rozciągam po całości i przyklejając ją do profili na taśmę dwustronną Na to rygips ale wtedy folia będzie podziurawiona. Mam nadzieję że dobrze to wykombinowałam. Może ktoś ma zdjęcie jak to robił u siebie. I jeszcze jedno, jak dobrze zamkąć to ocieplenie w miejscu schodów na strych.

Tak a propo strych to w jakiej kolejności robicie sufit. Wypadałoby najpierw zamontować rygips albo chociaż stelaż na to przykleić folie żeby mi ta wełna nie wypadła. na podłogę dajemy płytę OSB. Jak źle myślę poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiowiec, ja mam też murowane szerzej, pod maksa na 30 cm, tyle że z pustaków szalunkowych do zalewania betonem, a w środku jeszcze stal wzdłuż i w poprzek. Stali poszło dużo ale takie było życzenie kier. budowy, że zbrojenie przed naporem gruntu musi być. Tyle stali na taki domek to trochę śmieszne ale.. w sumie to podstawa domu. U mnie wszędzie lany beton i to nawet zalewany betoniarką w większości więc nawet dokładnych kosztów nie policzę. Chyba że w całości. U mnie ocieplenie piwnicy jest do 1,20m w ziemi(głębokość przemarzania gruntu) i cieńszym styropianem utwardzanym. Też mam wejście do piwnicy z zewnatrz, tyle że z ganku, bo mam z przodu ganek a nie balkon. Więcej do betonowania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drugie 15cm na skosach to gdzie dajecie?

w profile?

 

poza tym podwójnie osieplasz skosy a sufit nie, a przecież ciepło zawsze idzie do góry

 

sufit ocieplamy tylko jedną warstwą bo u góry jest jeszcze sporo miejsca na strychu, które wychładza i ogrzewa znacznie wolniej bo jest to przestrzeń zamknięta, a docelowo jeszcze strych jak będzie potrzeba zostanie ocieplony (można zrobić to kiedykolwiek). Profile odsuwamy od krokwi na 15cm i tam właśnie będzie ta wełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rododendronowiczów !

 

Jestem nowa na forum ale z chęcią pochwalę się moim rodonkiem i posłucham opinii i ewentualnych rad :) pozdrawiam wszystkich i dodaję kilka zdjęć naszego domku :)

 

Marysiu POMOCY

 

Dawno Cię nie było, ale może jakoś zajrzysz i odpowiesz na moje pytanie.

Dokąd masz cegłę na klatce schodowej?? I jak zakańczasz połączenie cegły ze ściana ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Koledzy i koleżanki - czy ktoś zna jakiś sposób na wykopanie fundamentów w wodzie? :)

 

Kurczę zaczeliśmy kopać i niestety - 2 sztychy i woda leci jak z kranu, wszystko się obwala ech... Problem że i latem w upały była woda więc czekanie tu nie wiele da. Po prostu wody gruntowe są wysoko i tyle. - jak upuścić tą wodę żeby móc szybko wykopać włożyć belkki i zalać? bo juz nie mam pomysłu co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem podobna sytuacje (ale nie a mnie :-) ) W celu odprowadzenia wody z wykopow byl wykopany dodatkowy duzy dol, w ktory wstawiona byla pompa wodna i wypompowywala wode. Boki tez sie obrywaly i skutkiem tego poszlo wiecej betonu. U siebie bym tak nie robil. Nie jestem przekonany czy to dobry pomysl , bo to byla papranina, a fundamenty to podstawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki - czy ktoś zna jakiś sposób na wykopanie fundamentów w wodzie? :)

 

Kurczę zaczeliśmy kopać i niestety - 2 sztychy i woda leci jak z kranu, wszystko się obwala ech... Problem że i latem w upały była woda więc czekanie tu nie wiele da. Po prostu wody gruntowe są wysoko i tyle. - jak upuścić tą wodę żeby móc szybko wykopać włożyć belkki i zalać? bo juz nie mam pomysłu co dalej

 

Tak jak pisał greg musisz ciągle odpompowywać woda a po drugie zrobić szalunki. Miałem podobną sytuacje ekipa wykopała rowy pod ławy i przyszła mega ulewa i wszystko zaczęło się obsypywać i musiałem robić szalunki i wypompowywać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
ja bym tak zrobił lecz mój majster się upiera że szkoda moich pieniędzy i lepiej sprawę odłożyć na przyszły rok jak woda latem opadnie - fakt, że w tym roku chcieliśmy tylko fundamenty zalać, ale chcieliśmy też rozplantować 500 ton ziemi, która zawala 30% działki przez zimę by się ładnie ubiło a tak będzie rok w plecy z ziemią. Myślełem też aby przekopać rowek do pobliskiego rowu melioracyjnego tyle że boje się że woda się cofnie z rowu na działkę :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lokmen [/b

 

W kwestii wody nie pomogę, ja bym poradziła sie kierownika budowy. Majster moim zdaniem zawsze zrobi to co jemu jest wygodzniej a to nie znaczy ze dla nas budujących jest tez dobre. Co do fundamentów to zrób szalowane - radze z doswiadczenia - fundamenty zalewane w ziemi wychodza zawsze nierówno, potem problemy z ociepleniem itp. Ja takie zrobiła bo posłuchała majtra że bedzie taniej i szybciej - i lipa wyszła. Taniej to wcale nie wyszło bo majter moze wziął mniej ale za fo ile betonu poszło więcej to juz inna historia...

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Mam do sprzedania działkę w Krzysztoforzycach koło Krakowa, 8 arów (ok 24/34), prąd, gaz obok działki, woda niebawem w działce, kanalizacja w drodze. Działka ogrodzona siatką leśną, zrobiona brama. Na działce jest blaszak i kibelek. Projekt dom w rododendronach 6P http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-p/m4783445a3fa41, dach na ten dom bez więźby, dachówka brassa kolor kasztan, oraz pustaki max.

Jeśli jest ktoś z Was zainteresowany to proszę o kontakt [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dość długiej nieobecności jak już wcześniej wspominaliśmy od 20. sierpnia 2010 roku jesteśmy szczęśliwymi mieszkańcami naszego Rodoska. Dodatkowo przybyło nam dwóch ... raczej dwie nowe lokatorki Kami i Mika suczki rasy Beagle. Poniżej jak wcześniej obiecaliśmy wklejamy parę fotek z naszego Rodoska. Przed nami jeszcze murowanie frontowego ogrodzenia, trzeba przed zimą całość zamknąć a w następnym roku bierzemy się za ogród. Będziemy mieli całą zimę na zaplanowanie wszystkich szczegółów.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie.

 

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodosek?authkey=Gv1sRgCJjD-rGTpeOW9gE#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jedni kończą a inni zaczynają...

Chciałabym się pochwalić - w sobotę wykopali nam piękną dziurę, wczoraj i dziś przygotowywali wykopy pod ławy fundamentowe i kręcili zbrojenie. A jutro mają lać chudziaka.

 

W związku z powyższym jesetm przeszczęśliwa:wiggle:

I jak się nauczę wklejać zdjęcia to pokażę jak to pięknie wszystko wyglądało;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...