Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to fakt mielismy "fabryczną" awarię pompy i mimo ich wszystko sprawnie poszło z wymianą nie mielismy pompy ok. 2 tygodni (pompe sprawdzili na miejscu 2dni, okazało się że jest do wymiany i musieli ją do centrali wysyłać.. mimo iz robili wszystko na 'cito' trwało to swoje)... kominek nas uratował :)

 

poza tym w tą zimę niektóre wiochy były odcięte od prądu nawet kilka tygodni.. hmm.. mimo wszystko stare dobre sposoby są niezawodne ..

 

ps. Aniu brak prądu na wiochach cały dzień to standard ;) oby nie przeciągneło się to na kilka dni :(( planujemy zakupić sobie jakąś małą butle gazowa by miec możliwość gotowania ;) hehe.. przypomną się czasy budowy. Na gaz nie mamy co liczyć w najbliższym dziesięcioleciu.. po prostu za mało nas tutaj mieszka.. i jak nam powiedzieli to nie jest opłacalne

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pozwole sie wtrącic. Co to znaczy "solidny agregat pradu". Te wzgledne za 5-6 tysiecy daja prad tylko na kilka godzin , te drozsze i wieksze to juz agregaty przemyslowe i baaardzo drogie.

 

Ogrzewanie z podłogówką i tak nie działa non-stop, a załóżmy 12 godzin (choć zapewnie mniej). Agregat z dieslem musi wystarczyć jeśli nie na 100% potrzeb grzewczych to przynajmniej na tyle aby nie zejść poniżej 20'C w chacie.

Edytowane przez Blacky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilq ja właśnie jestem na etapie poddasza. Rodek z podwójnym garażem. Z zakupów: 39rolek super maty 15 po 21,83, 9 rolek uni maty 5 po 4,98, 200m2 foli po 1,71, 52 płyty GK F po 18,96szt (w casto promocja jest, teraz już druga przecena na 17,99 a 3 tyg temy brat kupil za 32), 14 płyt osb3 22mm po 99. No i oprócz tego blachowkręty dłuższe i krótsze po 2kg w casto i wkręty do drewna tez 2kg, taśma dwustronna, taśma do izolacji łączeń folii.

 

Pytanie ogólne, czy ktoś ma zdjęcia lub wytłumaczy jak zrobić. Chodzi o położenie płyt gk na styku skosów i lukarn w pokojach na piętrze. bo mi się coś tam nie zgadza, wychodzi patrząc na krokwie że powinnam dać taki śmieszny trójkąt u zbiegu sufitu i scian. Prosze o podpowiedź bo robimy to sami a nie chcę skopać czegoś i poprawiać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.

Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.

W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.

Zmiany jakie planujemy nanieść to:

parter:

- likwidacja gabinetu

- likwidacja jednego słupa

- zmniejszenie okna w salonie

- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem

- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm

- likwidacja spiżarki

piętro:

- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)

To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

 

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.

Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.

W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.

Zmiany jakie planujemy nanieść to:

parter:

- likwidacja gabinetu

- likwidacja jednego słupa

- zmniejszenie okna w salonie

- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem

- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm

- likwidacja spiżarki

piętro:

- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)

To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

 

Pozdrawiam

Tomik

 

Zmiany raczej standardowe. Ich efekt można zobaczyć na wielu zdjęciach dołączonych w galeriach rodomaniaków.

Od siebie dodam, że teraz po likwidacji gabinetu zamieniłbym miejscami drzwi tarasowe z oknem. Może wizualnie gorzej to wygląda, ale zdecydowanie uprościłoby to wyposażenie salonu. Chyba założycielka forum zdecydowała się na taki ruch, więc jeśli jeszcze zdjęcia są widoczne, to można zobaczyć jak to wygląda.

Przy moim usytuowaniu domu na działce, bardzo bym żałował usunięcie okna w kuchni przy wykuszu. Od frontu wpada mi mało światła, a z boku domu mam w planach ogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi napisać jakiej grubości powinna być wełna do ocieplenia dachu na poddaszu?? i ile jej potrzeba??

 

 

A tak przy okazji wełny - buduje dom z tych białych pustaczków (zasze zapominam jak to sie nazywa:((( - w firmir gdzie sie zaopatruje w materiały sprzedawca mocno sugeruje mi ociepelnie domu wełną zamiast steropianu. Czy ktos tka moze robił??? czy bedzie z tego jakas korzyść?? Bo cenowa napewno nie....

 

P.S Jestm na etapie zakupu okien i zastanawiam sie czy okna do pokojów nad wykuszem (mam 2 szt) o szer. 110cm nie są za duże? Pokoje i tak sa doświetlone bo maja inne wyjścia balkonowe wiec może 90cm by wystarczyłoo? Co myslicie??

 

Pozdrrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj klamka zapdła, projekt zakupiony.

Wybraliśmy Rodka w wersji 6P.

W poniedziałek zaczynamy adaptacje projektu u architekta.

Zmiany jakie planujemy nanieść to:

parter:

- likwidacja gabinetu

- likwidacja jednego słupa

- zmniejszenie okna w salonie

- likwidacja okna w kuchni, tego na ścianie z wykuszem

- przerobienie wykusza na kształt tego z wersji 6N i przedłużenie go z 90-130 cm

- likwidacja spiżarki

piętro:

- podniesienie ścianki kolankowej o jeden pustak (proszę o opinie, szczególnie już mieszkających czy podniesienie o jeden pustak wystarczy czy lepije dwa żeby zwiększyć ustawność pokoi)

To tyle na tą chwile, macie jakieś uwagi, rady, odnośnie ww. zmian

 

Pozdrawiam

Tomik

 

Rodo 6p to bardzo fajny domek. Jeśli chodzi o ściane kolankową to wystarczy podnieść o jeden pustak,pokoje są wystarczająco ustawne a domek nie straci na wyglądzie.

My zdecydowaliśmy zostawić pokój nadole.Będzie to nasz pokój pogodnej starości za xxx lat. Jeszcze nie mieszkamy w rodosku i trochę to jeszcze potrwa ale ja wolałabym zamurować jedne drzwii do kuchnii niż likwidować okno.

U nas okna wprawione i wreszcie nie ma tych strasznych przeciągów na budowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM wszystkich na forum ,jestem nowym posiadaczem projektu rodka z podwójnym garażęm ,jestem na utapie fundamentów,teraz jeszcze tylko kanalizacja zasypka i wylewka na tym etapie kończę prace budowlane w tym roku, a mury zaczynamy w kwietniu,miał bym pytanie do'' aLiena01'' chodzi mi o wymiary drzwi na taras i okna, bardzo masz ładny domek ,pozdrawiam wszystkich na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM wszystkich na forum ,jestem nowym posiadaczem projektu rodka z podwójnym garażęm ,jestem na utapie fundamentów,teraz jeszcze tylko kanalizacja zasypka i wylewka na tym etapie kończę prace budowlane w tym roku, a mury zaczynamy w kwietniu,miał bym pytanie do'' aLiena01'' chodzi mi o wymiary drzwi na taras i okna, bardzo masz ładny domek ,pozdrawiam wszystkich na forum

 

Dzięki za opinie. Okno tarasowe mam 3 x 90 = 270cm. Nie wyobrażam sobie mniejszych czyli takich jak w projekcie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W najbliższym czasie będę brał się za poddasze. Mam pytanie. Czy kładliście wate w tym powstałym stryszku nad górną łazienką i pokojami.

Z tego cow iem tam nie ma takiej ptrzeby. Prada to.

 

Ktoś z was pisał o oknach tych o szerokości 110 cm ja takie mam i nie pomniejszyłbym ich na te kiszkowane np 90cm.

Wygląd teraz jest super i światła dużo. Okna mam z EMPOLU. Każdy je podziwia . Do złudzenia przypominaja drewniane a wykonanie jest solidne.

 

 

Ile płaculiście za robbociznę poddasza.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej .Jaka jest jej wysokość po wykończeniu po dołożeniu 1 pustaka, bo my chcielibyśmy żeby wyszla ok 1 metra, mówią że wtedy jest w miarę ustawnie. Mam pytanie do TAR bo domek fajnie wygląda ile ma wysokośći ścianka w waszym domku? Pisałeś też o zmianie kąta dachu, czy wy coś zmienialiście w waszym domku odnośnie dachu bo nam fachowcy doradzili żeby przedłużyc troszkę dach po podniesieniu ścianki? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...