Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

W najbliższym czasie będę brał się za poddasze. Mam pytanie. Czy kładliście wate w tym powstałym stryszku nad górną łazienką i pokojami.

Z tego cow iem tam nie ma takiej ptrzeby. Prada to.

 

Ktoś z was pisał o oknach tych o szerokości 110 cm ja takie mam i nie pomniejszyłbym ich na te kiszkowane np 90cm.

Wygląd teraz jest super i światła dużo. Okna mam z EMPOLU. Każdy je podziwia . Do złudzenia przypominaja drewniane a wykonanie jest solidne.

 

 

Ile płaculiście za robbociznę poddasza.?

 

Witam

Ja dałem na stryszku jedną warstwę wełny między krokwie i na to nabiłem folię tą którą daje się pod dachówka. Jak nie dasz wełny to będzie tam wiatr wiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Zaczełam budowe domu (z piwnicą) w kwietniu i wszytko szło (moze troche wolno, ale do przodu) dopóki nie zaczęły się "pytania do mnie".

czy toś mógłby mi pomóc i wysłać schemat elektryki? bo mam mętlik w głowie, elektryk zapyatł sie gdzie chce mieć kontakty /oswietlenie, ale ja ogólnie nie wiem , wszedzie dalabym po kontakcie , dwóch no i cos na srodku do swiatla, nie mam zielonego pojecia, moze macie jakie sugestie. No i mam pytanie gdzie macie umieszczone skrzynki/rozdzielnie? pozdrawiam Anna ([email protected])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zaczełam budowe domu (z piwnicą) w kwietniu i wszytko szło (moze troche wolno, ale do przodu) dopóki nie zaczęły się "pytania do mnie".

czy toś mógłby mi pomóc i wysłać schemat elektryki? bo mam mętlik w głowie, elektryk zapyatł sie gdzie chce mieć kontakty /oswietlenie, ale ja ogólnie nie wiem , wszedzie dalabym po kontakcie , dwóch no i cos na srodku do swiatla, nie mam zielonego pojecia, moze macie jakie sugestie. No i mam pytanie gdzie macie umieszczone skrzynki/rozdzielnie? pozdrawiam Anna ([email protected])

Zawsze podstawowy projekt elektryki masz w projekcie,

tu na forum ciezko bedzie o osobny projekt elektryki, kążdy robił w miarę swoich potrzeb - ja np mam 16 gniazdek w salonie :)

NO i zależy czy chcesz światło rozproszone czy planujesz zyrandole.

Poproś elektryka o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat i może będziecie mogli mi pomóc

 

otóż mam skopany balkon ten nad wykuszem, nie mogłam dać na niego styro i wylewki bo za mała jest wysokość do progu. Dajemy tam płytę wedi balco ale pod nią jeszcze styropian 4cm no i pod balkon też. I nie wiem właśnie jaki dać najlepiej. Wiem że twardy musi być, może być taki jak na fundament eps100 czy lepiej eps 200 czy yetico aqua. Na osłonę fundamentu dawałam izoterm więc może ciągnąć tym już cały domek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

 

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.

Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.

Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą

jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie ścianki kolankowej .Jaka jest jej wysokość po wykończeniu po dołożeniu 1 pustaka, bo my chcielibyśmy żeby wyszla ok 1 metra, mówią że wtedy jest w miarę ustawnie. Mam pytanie do TAR bo domek fajnie wygląda ile ma wysokośći ścianka w waszym domku? Pisałeś też o zmianie kąta dachu, czy wy coś zmienialiście w waszym domku odnośnie dachu bo nam fachowcy doradzili żeby przedłużyc troszkę dach po podniesieniu ścianki? pozdrawiam

 

Ja mam u siebie trzy bloczki suporeksu i na nich wieniec 28 cm - wychodzi 1 m + murłata 14 cm + krokiew po skosie też kilkanaście cm i minus podłoga 12 cm = około 112 cm( .....chyba mam wyższą niż chciałem.....) No to dom z piętrem a nie z poddaszem mi wyszedł ...hi hi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

 

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.

Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.

Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą

jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

 

My telewizor zaplanowaliśmy na ścianie koło wykusza. Na początku miał się on znajdować na ścianie naprzeciwko wykusza ale zależało nam na dużym narożniku, dlatego w tym miejscu będzie stał duży narożnik w kształcie litery U, a telewizor obok wykusza. Zobaczymy ja to wyjdzie w praktyce. Na wszelki wypadek zostawiliśmy dodatkowe gniazdka i gniazdo antenowe za narożnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć

mWilq czy Ty budujesz gdzieś w okolicach Wrocławia.

Pytam bo ja stawiam Rodosa w Jordanowei Śląskim.

A pytam bo czytałem Twoje info dotyczace materiałów na poddasze.

Zastanawiam się czy samemu trochę tego etapu nie robić.

Jaki był Wasz koszt całego poddasza łącznie z działówkami z GK?

 

Mi wychodz. że to jakieś 7 tys za robotę + materiał swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć

mWilq czy Ty budujesz gdzieś w okolicach Wrocławia.

Pytam bo ja stawiam Rodosa w Jordanowei Śląskim.

A pytam bo czytałem Twoje info dotyczace materiałów na poddasze.

Zastanawiam się czy samemu trochę tego etapu nie robić.

Jaki był Wasz koszt całego poddasza łącznie z działówkami z GK?

 

Mi wychodz. że to jakieś 7 tys za robotę + materiał swoją drogą.

 

Cześć, zgadza się, buduję rodo z jednym garażem koło Oleśnicy.

Na poddaszu i na parterze mam zrobione ściany działowe z ytonga 10cm. Wykonywali je murarze w cenie wszystkich prac ziemnych i murarskich (25tyś).

Wycenę pozostałego materiału udostępniła Ania (również z Wrocławia), więc ceny będą prawdziwe dla naszego regionu. Znajdziesz je kilka postów wyżej.

Ja teraz czekam aż przeschną wylewki i zabieram się za izolację poddasza i od razu za regipsy na sufity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale 16 gniazdek w salonie, ja Cię kręce...duzo masz chyba sprzętów...ja bedę miała tylko tv, lampkę i radio ewentualnie;). A tak na poważnie to gdzie masz/cie umieszczony kaloryfer w kuchni? Czy oby na pewno jest on potrzebny?(ja palnuje zabudować wszystkie ściany na wyokości "pod oknami"- i nie wiem gdzie umieścic grzejnik) No i gdzie najlepiej umieścić tzw "korki"( rozdzielnik)? Edytowane przez sziferka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko w kuchni i w obydwu łazienkach będzie podłogówka, zatem w kuchni ściennego grzejnika nie planuje

 

u mnie salon będzie tętnić życiem, tv, w miejscu gabinetu kącik komputerowy ( w planach projektor na scianę), w jadalni też mam wpięcie do sieci komputerowej i gniazdka pod laptopa. Ogólnie na pewno tyle gniazdek się przyda.

 

u mnie rozdzielnik jest w wiatrołapie, mam go w aktualnym domu w tym miejscu i się sprawdza, więc nie eksperymentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wybaczcie, ja nie na temat, ale właśnie wczoraj skończylismy elewację i wpadłam się pochwalić. Wrzucę tylko dwa zdjątka, więcej jest w moim albumie, zapraszam:)

 

Zrobiony na szaro:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/elewacja.JPG

 

I nasze bonie z drugiej strony wykusza, najbardziej pracochłonny element elewacji:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/bonie.JPG

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja mam pytanie do tych co są juz na etapie końcowym, ile kosztowały Was schody?

Jestem na etapie szukania schodów, mam juz wstepne wyceny, ale nie wiem czy to duzo czy mało.

Wycenili mi schody dębowe na 7600 z barierkami i montażem. Proszę o komentarze. Z góry dzieki za pomoc.

 

U nas jeszcze schody nie zrobione. Miałam pierwszą wycenę na 13800, w tym flizy na podstopnicach, stopnie dębowe, barierki stalowe. Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...