Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

A ja mam pytanie do tych co są juz na etapie końcowym, ile kosztowały Was schody?

Jestem na etapie szukania schodów, mam juz wstepne wyceny, ale nie wiem czy to duzo czy mało.

Wycenili mi schody dębowe na 7600 z barierkami i montażem. Proszę o komentarze. Z góry dzieki za pomoc.

 

jak to dębina to uważam, że biorą taniutko :)) brać i się nie zastanawiać :)

A barierki też drewniane? My mamy schody i barkierki w dębinie i wygląda masywnie i okazale :) więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomocy !

Jaka cegła klinkierowa na komin ( kolor i firma ) pasowałaby do mojego rodka z dachówką robena kasztanową?

Mam na oku KOSMO Wienerberger pełna za 5,10 zł szt. po targu - drogo ale śliczna.

Macie jakieś inne typy???

 

Opaska już czeka a cegiełki nie ma.

 

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1010/pazdzm01990a5.jpg

Edytowane przez szpros
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Iwona&Tomek szczerze to nie widzę innego miejsca na TV jak ściana naprzeciwko wykusza. Mieszkam od 3 miesięcy i nadal nie widzę innego miejsca, a kącik TV był moim konikiem.

 

Mamy kolejny pomysł na kącik TV, a w zasadzie na ścianę TV. Co powiecie na to :

1. Zamurować wejście do kuchni obok wykuszu.

2. Telewizorek wędruje sobie na nową ściankę, a do kuchni wejście będzie w korytarzu, nad holem.

 

+ lepsza widoczność telewizora dla siedzących na wypoczynku

 

- dłuższa trasa kuchnia - stół,

- jedzący w wykuszu nie będą mogli oglądać TV.

 

I jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny pomysł na kącik TV, a w zasadzie na ścianę TV. Co powiecie na to :

1. Zamurować wejście do kuchni obok wykuszu.

2. Telewizorek wędruje sobie na nową ściankę, a do kuchni wejście będzie w korytarzu, nad holem.

[..]

 

Wydaje mi się, że wtedy "jadalnia" będzie idealnie na linii kanapa - tv. Czy może jakoś inaczej planujecie jadalnie?

 

Ja mam chyba jakieś "zboczenie" (fobię czy jak to nazwać) polegające na tym, że nie lubię mieszać funkcji mieszkania (a już na pewno nie "zaburzać" części wypoczynkowej). Na przykładzie naszej salono-jadalni: siedząc sobie na kanapie ustawionej tak jak przykładowa w projekcie Archonu "nie zauważam" (za duży kąt patrzenia) kuchni ani tej pseudo jadalni - czyli wszystko gra, jest to jakoś logicznie poukładane. Natomiast siedząc po przeciwnej stronie wykusza będę widział i TV i stół obiadowy i kuchnię. Będzie mi ten widok "siadał" na psychice ;-) Czy ktoś mnie rozumie? Czy muszę się już udać do specjalisty od głowy? ;-)

W naszym przypadku, po długich rozważaniach układ salonu zostawiliśmy (planujemy zostawić) mniej więcej tak jak w projekcie (mamy też gabinet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie, czy cena ok 40000 PLN to dobra cena za sama robocizne za taki zakres prac:

- Pelna instalacja elektryczna (prad, tv, alarm),

- Pelna instalacja wod, kan, gaz z podlogowka na dole,

- Wylewki,

- Adaptacja poddasza z ociepleniem,

- Gladzie z przygotowaniem pod malowanie

- Zabudowa kominka,

- Obrobka schodow, drzwi i innych do przejscia w stan wykonczeniowy.

- Instalacja rekuperatora

40000 PLN za wszystko bez materialow.

 

Ile do tego moga wyjsc materialy (bez rekuperatora)? Gdzies drugie tyle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie, czy cena ok 40000 PLN to dobra cena za sama robocizne za taki zakres prac:

- Pelna instalacja elektryczna (prad, tv, alarm),

- Pelna instalacja wod, kan, gaz z podlogowka na dole,

- Wylewki,

- Adaptacja poddasza z ociepleniem,

- Gladzie z przygotowaniem pod malowanie

- Zabudowa kominka,

- Obrobka schodow, drzwi i innych do przejscia w stan wykonczeniowy.

- Instalacja rekuperatora

40000 PLN za wszystko bez materialow.

 

Ile do tego moga wyjsc materialy (bez rekuperatora)? Gdzies drugie tyle?

 

Sumowałeś kwoty po otrzymaniu ofert, czy znalazłeś tak wszechstronną ekipę?

-moja instalacja elektryczna i inteligentna ok 250 punktów kosztowała mnie: 7tyś.

-instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja co, przygotowanie kotłowni: 6.8tyś.

-wylewki z balkonami: 2,2tyś

-ocieplenia i zabudowy poddasza jeszcze nie robiłem

-mam tynki cem-wapno i je od razu maluję (gładziowanie to jak dobrze pamiętam ok 10zł za metr)

-zabudowę kiminka miałem wycenę od fachowców zajmujących się tylko tym na 4,5tyś (odpuściłem, wolę zlecić ekipie od wykończeniówki za przynajmniej 2x taniej)

-obróbka schodów i drzwi - co przez to rozumiesz?

-instalacja rekuperatora - nie mam ale wycenę miałem na 3,7tyś

podsumowując: 24,2tyś bez gładzi, poddasza

czy to dużo, czy mało sam możesz ocenić

 

Materiałów za 40tyś raczej nie kupisz, chociaż patrząc na rozstrzał cenowy, to kto wie. Jednak obstawiałbym znacznie wyższą kwotę za drugą część inwestycji.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które powiększyły salon o gabinet:

 

Mamy problem - gdzie umieścić telewizor ? Najpierw chcieliśmy zrezygnować z kominka i telewizor dać na komin.

Później zrezygnowaliśmy z tego, bo żal nam się zrobiło kominka. Tak więc obecnie tv ma wisieć na ścianie, przeciwległej do wykusza.

Jednak zastanawiamy się czy to wygodnie rozwiązanie. Jesteśmy na etapie hydrauliki, więc wszelkie ciężkie przeróbki wchodzą

jeszcze w grę. Czy możecie nam doradzić, gdzie dziś umieścilibyście telewizor ?

 

Witam Iwona&Tomek

Chodź my jesteśmyna etapie załatwiania papierów to już zaplanowaliśmy jak będzie wyglądałnasz salon.Tak jak wy powiększymy go o gabinet,zamurujemy ścianę do kuchni (będzie ona bardziej ustawna - miejsce na stół) i w tym miejscu będzie TV ,.Dzięki temu cześć wypoczynkowa będzie przy kominku. W cześci po gabinecie będzie część jadalniana :stół i 8-10 krzeseł. Innych rozwiązań niebierzemy pod uwagę.Dla mnie bez sęsu rozwiązaniem jest przenoszenie części wypoczynkowej z dala od kominka.

Pozdrawiam

 

Ps.

Zlikwiduję również drugie okno w kuchni ponieważ chcę wysoką zabudowę na jednej ścianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy kolejny pomysł na kącik TV, a w zasadzie na ścianę TV. Co powiecie na to :

1. Zamurować wejście do kuchni obok wykuszu.

2. Telewizorek wędruje sobie na nową ściankę, a do kuchni wejście będzie w korytarzu, nad holem.

 

+ lepsza widoczność telewizora dla siedzących na wypoczynku

 

- dłuższa trasa kuchnia - stół,

- jedzący w wykuszu nie będą mogli oglądać TV.

 

I jak ?

Ja mysle podobnie. Mam plan zamurować to wejście z waszej kuchni do salonu, zostawiając delikatna wnekę zeby tv sie zmiescił i jaks szafka pd spodem.

Dodam tylko ze ja kuchne mam zamieniona miejsce z gabinetem, ale to już był prywatny wybór bo tak mi bardziej pasuje:)

 

pozdrawiam Mariola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

 

U nas prace stanęły w martwym punkcie czytaj DACH. Jakieś fatum nad tym dachem naszym zawisło i nie możemy ruszyć z miejsca. W wakacje jak było drzewo do kupna to nie mialiśmy jeszcze uruchomionego kredytu, potem wystawił nas gość od drzewa i po miesiącu zwłoki przyznał się że nic z tego nie będzie bo kupił fatalne drzewo... Za trzecim podejściem udało sie kupić szybko i nawet tanio jak na ten okres - za to jak przyszli wykonawcy dachu stwierdzili że drzewo przegnite i ze oni z tego dachu nie zrobią..:((((( Udało się odzysakc kasę - ale za to 1500w placy za expresową wycinkę w innym tartaku......

Po prostu załamanie nerwowe....

 

Ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....

 

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich .

 

U nas prace stanęły w martwym punkcie czytaj DACH. Jakieś fatum nad tym dachem naszym zawisło i nie możemy ruszyć z miejsca. W wakacje jak było drzewo do kupna to nie mialiśmy jeszcze uruchomionego kredytu, potem wystawił nas gość od drzewa i po miesiącu zwłoki przyznał się że nic z tego nie będzie bo kupił fatalne drzewo... Za trzecim podejściem udało sie kupić szybko i nawet tanio jak na ten okres - za to jak przyszli wykonawcy dachu stwierdzili że drzewo przegnite i ze oni z tego dachu nie zrobią..:((((( Udało się odzysakc kasę - ale za to 1500w placy za expresową wycinkę w innym tartaku......

Po prostu załamanie nerwowe....

 

Ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....

 

pozdrawiam MAriola

No to nieciekawie, współczuję. A co do kolejności, to lepiej okna, bo kabelki to mogą zginąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale abstrachując od tego poradźcie proszę czy najpierw powinnam zrobić prąd czy wstawić okna??? Bo mamy z mężem małe zgrzyty....

pozdrawiam MAriola

 

Zdecydowanie okna no i drzwi wejściowe - chociaż tymczasowe - na sąsiedniej budowie jakieś gnojki dla zabawy powyrywali instalację.

Nie było tam okien ani drzwi. A kabelki były co kawałek przymocowane gipsem...

 

Co do dachu - współczuję, zwłaszcza z uwagi na porę roku. U nas z kolei tartak spisał się bdb, ale za to cieśla... Szkoda gadać, robił konstrukcję dachu jakieś 6 tygodni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktosiek: w jakim programie robiłeś wizualizacje?

eniac: okna również potrafią wyjść z budowy :/

 

Pro100.

 

Oczywiście, że tak, mogą, ale jak wstawisz okna i drzwi (chociażby tymczasowe jak ja), to masz większą pewnośc. No i chociazby ustrzeć się można przed głupimi wybrykami, tak jak pisał/a Iwona&Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...