Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

2-3 dni na przygotowanie do zalania całego stropu żelbetowego (szalowanie, zbrojenie wieńców i całości stropu oraz schodów i balkonów)

do takiego mniej więcej efektu:

http://img541.imageshack.us/img541/9283/dscf0020b.th.jpg

 

wydają mi się niezwykle krótkim czasem, chyba że ekipa jest liczna i niesamowicie sprawna - a może mieliście inny zakres (np. tylko wieńce a płyty stropowe gotowe?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Budując swojego wymażonego Rodosa dotarłem do etapu wyboru i montażu okien pionowych. Oboje z żoną stwierdziliśmy że chcemy okna PCV z roletami ( mamy odpowiednie duże otwory okienne) w kolorze ton ciemniejsze od złotego dębu. Ochoczo zabrałem się do "rozpoznania rynku" i wybrałem się do kilku sprzedawców w tym Oknoplast i Avante. Każdy sprzedawca zachwalał swój towar i twierdził że to jest "naj". Rozmowa w odwiedzanych salonach nie pomogla mi przy wyborze więc postanowiłem sprawdzić internet. To był BŁĄD. Po kilku godzinach klikania w głowie miałem taki mentlik że przez kilka dni nie mogłem wrócić do tematu. Po dłuższej przewie ochłonąłem i ponownie zagłębiłem się w temacie. Stwierdziłem że większa część rynku to Oknoplast i jego Platinium.

Proszę o chłodną ocenę i pomoc w wyborze okien. Jakie okna kupiliście, czy jesteście zadowoleni z towaru, montażu, serwisu. Co możecie polecić na co zwracać uwagę. Za wszelką pomoc będę wdzięczny. Podaję również meila [email protected]

Pozdrawiam

Edytowane przez LeszekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie okien od strony użytkowej też jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, bo minie jeszcze troszkę czasu zanim się do domku wprowadzę.

Jednak podobnie jak wy spędziłem troszkę czasu na jeżdżeniu po salonach z oknami i słuchaniu sprzedawców. Dokładnych cen nie pamiętam, ale też w tych samych kategoriach szczególnych różnic nie miałem. Cenowo wybijały się okna z dodatkowymi szybami, systemami antywłamaniowymi i ciepła ramką. Z jednej strony chciałoby się mieć wszystko co najlepsze, a z drugiej trzeba rozsądnie wydzielić zalety produktu i marketingowy bełkot. Każdy producent oczywiście będzie zachwalał swoje, a po konkurencji albo będzie jeździł, albo powie że w ogóle nie zna. Miałem taką samą sytuacją przy okna ciepłych okna MS, o których mało kto mógł coś powiedzieć, a o dziwo w rankingach były w czołówce.

Wracając do rzeczy, tak czy inaczej doszło do tego, że ważnym czynnikiem przy zakupie była cena. Tym bardziej, że w tym samym momencie chciałem kupić okna, rolety, drzwi frontowe i bramę garażową. Miałem kilka wycen mailowych, byłem we Wrocławiu w salonie Oknoplast, MS, Różański i z każdej firmy otrzymałem wydrukowaną ofertę.

Oknoplast wypadł najlepiej cenowo, a dużo dalej był Różański na profilach schuco i ciepłe okna z MS. Niestety po salonach jeździłem sam, bez żony, więc nie potrafiłem ocenić, które okna były ładniejsze, czy też które bardziej nadają się do rodoska. Na koniec trafił mi się jeszcze jeden kontakt od znajomego i udało mi się kupić Różańskiego o kilka tysięcy taniej niż proponowano mi w salonie. Decyzja była szybka, tym bardziej, że za okna zapłaciłem jeszcze mniej niż za Oknoplast.

Niestety miałem troszkę wątpliwości, co do jakości pracy osób montujących. Sprawdziło się moje przy wylewkach, hdzie dwa okna balkonowe poruszyły się pod naporem betonu i zrobiły pęknięcia w tynku. Oprócz tego jedno okno jest już po kilku otwarciach do regulacji. Jednego nie żałuje - koloru. Zdecydowaliśmy się z żoną na dąb bagienny i bardzo dobrze pasuje do antracytu na dachu, który przez większość dnia ma odcień ciemnej czekolady. Teraz pojawił się pierwszy kolor - jasny żółty/cytrynowy i jeszcze bardziej utwierdził nas w wyborze.

 

Jeszcze słowo na temat zabezpieczeń...

Osoby kupujące drzwi za kilka-kilkanaście tysięcy złotych z kilkoma systemami zabezpieczeń chyba nie myślą o tym, że statystycznie większość złodziei ładuje się do domu przez okna. Te z kolei albo są wyrywane w całości, albo wycinana jest szyba. Do tego słyszy się coraz bardziej o włamach na śpiocha, przy których nikomu się nie śpieszy. Jeszcze jak w oknach są rolety (tak ja też mam), to włamywacze je opuszczą i bezkarnie poruszają się po chacie. W sumie nie wiem jak najlepiej się zabezpieczyć. Psa mogą otruć, ochrona jak będzie miała zaryzykować, to trzy razy zastanowi się przed interwencją. Dobrze mieć sprawny i głośny alarm, może system monitorowania obiektu i czujki przy samym płocie a nie dopiero przy domku. Może ktoś rozwinie temat.

 

aniak25 napisz proszę ile płaciłaś za robociznę zabudowy poddasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich budujacych i już mieszkajacych ;), my mieszkamy już niemal 3 miesiące więc wypowiemy się w kwestii okien.

LeszekC mamy Oknoplast profil platinium , drzwi wejściowe tez mamy z Oknoplastu i jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru. Okna są ładne i dobrej jakości, podczas uzytkowania zachowują się bez zarzutu,sztywne i masywne, minimalna regulacja ekipy po dwóch miesiącach, polecamy. Montaz bardzo sprawny i szybki. Jakośc drzwi też super, bardzo ciepłe, masywne, u nas to ważne bo nie mamy wiatrołapu. Mieliśmy juz kilka odwiedzin w kwestii okien i drzwi, bardzo ładnie się prezentują.

 

Pozdrawiamy ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat LeszkaC; jestesmy na etapie szukania okien do rodka.

 

Jest nas więcej :)

 

Chyba też zdecydujemy się na Oknoplast. Tylko jaki profil? Platinum jest zdecydowanie najładniejszy - szczególnie podoba mi się spasowanie w narożnikach skrzydeł, tzn. to, że nie widać zgrzewów. Rozważamy jeszcze Rubin - ma ktoś może i jest w stanie coś o jego użytkowaniu powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mogą być problemy z tym 110. Ale w Oknoplaście, Jezierskim i Adamsie nie było problemu. Wszystko od profilu zależy. Ja wybrałem okna AdamS, na profilu Brugman Round Line, kolor złoty dąb jednostronny. Okucia Roto NT. Projekt mam rodo 8, ale okna podobnie, tylko w salonie potrójne na taras, i nad wykuszem jest różnica.

 

Na jakimś nieznanym profilu i byle oknach bym nie ryzykował 110. Może coś pomogę, wiem, że masa informacji, ale:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-szukam-dobrych-okien/page395

Edytowane przez ktosiek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek dziękuję za opinię.

Prawdopodobnie również zdecyduję się na Platinium z Oknoplastu jednakże chodzą mi po głowie jeszcze okna Avante. Z wypowiedzi które znalazłem w sieci wynika że są dobrze wykonane i mało awaryjne jednakże boję się że w razie problemów za rok czy dwa firmy już nie będzie. Czy ktoś posiada takie okna - proszę o opinie. Planuję również zakup i montaż rolet a to kolejny problem. Proszę o opinie osób które kupiły rolety firmy Portos. W jednym z salonów słyszałem że jest to bardzo awaryjny produkt. Jaka jest Wasza opinia na te tematy?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=29699

Edytowane przez LeszekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam okan wlasnie Jezierskiego, u mie bylo na odwrot to okna Avante byly drozsze i to znacznie wiec to chyba zalezy od regionu kraju oraz ile sprzedawcy chca zarobic. Jesli chodzi o Jezierskiego to jestsmy z nich rozniez zadowoleni, okna idealnie wykonczone, nie ma problemu z serwisem (w moim rejonie) kolor nietypowy co odroznia je od innych marek. Jak zwykle diabel tkwi w szczegolach, widac to przy zgrzewach i wykonczeniach uszczelek. Mamy pakiet 3szybowy ze szprosami, nie sa z szyba dzwiekoszczelna ale przy 3 szybach halas zewnetrzny jest bardzo dobrze tlumiony (a jest co tlumic bo obol biegnie droga szybkiego ruchu :( )

Jesli tylko macie mozliwosc to polecam tego producenata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie, bardzo rzadko się tu odzywam ale za to często podglądam Wasze postępy i nowinki. My jesteśmy na etapie dachu, bardzo długo czekaliśmy na naszą ekipę ale przynajmniej wiemy, że są solidni i nie najdrożsi. Tak siedzę i się zastanawiam, że niby człowiek będzie miał własny dom ale już widzę pewne minusy np. braku piwnicy. Bo wydaje mi się, że trochę mało miejsca np. na węgiel, drzewo, rowery itp.. Bardzo dużym problem jest dla mnie wytyczenie miejsca na suszenie prania w okresie zimowym, bo nie chciałabym wyhodować se jakiegoś grzyba. Może macie jakieś fajne rozwiązania w tej sprawie????? serdecznie pozdrawiam!! Marta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Tez jestem przy wyborze okien. Wacham sie między OKNOPLAST, OKNO PLUS, WIDOK. To najbardziej znane u nas (Tannów) firmy.. Wybór naprawdę trudny - wszyscy maja podobne ceny (różnica zaledwie 300zł...) a parametry okien te same.

OKNO PLUS ma dodatkowe metalowe wzmocnienie w konstrukcji okna i profil jest w środku wypełniony styropianem (lepiej ciepło trzymają podobno) ale za to okien, których jest u mnie najwięcej czyli wymiar 100x220 jest tylko otwierany bez możliwości uchyłu. Czy waszym zdaniem to będzie praktyczne? Jeżeli mam w pokoju tylko takie okna to chyba lepiej by było żeby się uchlały??? Jak myślicie???

Poza tym licze na wasze podpowiedzi w temacie oknien z 3-cią szybą. Oferty są 1500-2000 wyższe w takiej wersji ale czy to faktycznie tak jest że lepiej trzymaja ciepło??? Może ktoś takie już ma i cos powie na tan temat???

 

Pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...