Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Brygida i Jarek dzieki za info.

Jeste na etapie wybierania okien i mam pytanie czy pomniejszaliscie otwory okienne balkonowe ze 110 cm na 100cm. Bo co niektórzy uwazają ze tak duze drzwi beda opadac i czy to prawda, moze ktos z własnego doświadczenia moze coś powiedziec. :yes:

 

Witam

Też niedawno zadałam to pytanie i myślałam że zostanie 110cm . A teraz jak chodze po salonach to zdecydowałam się zwęzić otwory do 100cm bo w 3 firmach których oferty przegladam sugerowali takie zmiany. 110cm to albo dodatkowe koszty (dodatkowe wzmocnienia i zawiasy = OKNO PLUS) albo nawet okna bez gwarancji (WIDOK)

OKNOPLAST tez sugerował na wstepie 100 wiec już się poddałam...

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My mamy okna Avante, montowane w styczniu br. Jestesmy bardzo zadowoleni z jakosci. Mamy pakiet szybowy dzwiekochlonny i jest on naprawde super. W domku cisza. Okna wykonane bardzo porzadnie, montaz tez nie zawiodl. Nie ma tez problemu z takimi nietypowymi wymiarami drzwi balkonowych jak zostaly zaprojektowane w rodku. Wazne jeszcze, ze serwis jest w poblizu. Od momentu montazu okna byly 1 raz regulowane po przeprowadzce. Dostalismy tez polise na nie na 1 rok obejmujaca ewentualne szkody (np. kradzeż , wandalizm) Jeszcze pare osob na tym forum zdecydowalo sie na te okna. Chcielismy okna od Jezierskiego ale cena 1,5 raza wieksza i najblizszy serwis 300 km. Pozdr. A.

 

Jaki macie profil ? W waszym pakiecie są 3 szyby standardowe? Za zdjęcia okienek a zwłaszcza zbliżenia profila i łączeń na emaila [email protected] będę BAAAARDZO wdzięczny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek dziękuję za opinię.

Planuję również zakup i montaż rolet a to kolejny problem. Proszę o opinie osób które kupiły rolety firmy Portos. W jednym z salonów słyszałem że jest to bardzo awaryjny produkt. Jaka jest Wasza opinia na te tematy?

 

My mamy okna Jezierskiego i jesteśmy zadowoleni. Byli tez Panowie podregulować ale powiedzieli że jak już będę chciała mieszkać to oni przyjadą i wyregulują jeszcze raz. Do tych okien mamy rolety portos i również jestem zadowolona. Kolor idealny pod okna. Działają na razie na ile moge powiedzieć bez zarzutu bo wszystkie spróbowałam ale jeszcze nie mam zwijaczy zamontowanych do ścian więc jak to będzie zrobione i faktycznie będą roletki użytkowane to będę mogła powiedzieć coś więcej. Natomiast bramy garażowe mamy Krispol, rolety też miały być tej firmy ale wychodziło dużo drożej i Pan co rzadko się zdarza polecał raczej portosy, był w fabryce i widział od podszewki i zapewniał ze są tańsze ale bardzo dobre. Ja mu uwierzyłam, zobaczymy jak będzie dalej. W każdym razie bardziej czepiłabym się bram choć wykonane bardzo ładnie to coś tam się zacina jedna. Zdjęcia w dzienniku lub w galerii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o siedziskach przy wykuszu ?

 

Moje marzenie od zawsze, w sumie to nawet po części dlatego wybrałam rodosa bo odpowiadał mi pod różnymi względami i miał wykusz. W moim dzienniku jest nawet projekt forumowej koleżanki która uwzględniła to moje życzenie przy rozplanowaniu salonu. W tej chwili jednak zrezygnuję raczej z tego pomysłu, może za dużo filmów się naoglądałam gdzie bohaterki marzyły przy takich oknach z siedziskami albo czytały książki :) wydaje mi się że to by tylko przez chwilę zaspokoiło moje widzi mi się a poza tym to jednak mało praktycznie by było bo jednak stół też trzeba gdzieś zmieścić i wypoczynek i jakoś dopasować do tego widok na kominek i jeszcze tv wstawić. Ale jak masz jakiś pomysł to podziel się, może to jeszcze przemyślę.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Marta ma te same myśli:))) I też długo czekałam na ekipę dachowców:)) Drzewo juz jest, czekam w tym tygodniu mają ruszyc dalej i do 2 tygodni ma byc skończony dach :))) To na tyle w kwestii pochwalenia sie a na poważnie to ja też myślę o graciarni i suszarni. I wymyśliłam że w pokoju nad garażem to zrobię. Nie będę go urządzac w najbliższym czasie bo to duża powierzchnia i sporo wydatków. Póki co urządzę sobie raczej górne pokoje a nad garażem zrobie pralnię i strych. Jak Ci sie podoba taki pomysł??

 

 

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25 to tez jest moje marzenie od bardzo bardzo dawna. Projekt rodoska jest naprawde super i też mi się strasznie podobał ma to coś i jest bardzo prosty. Szkoda że nie ma w tym projekcie drugiego wykusza wtedy nie miałabym problemu. Gdzieś musi byc w końcu jadalnia. Jak coś fajnego wymyśle to się podziele na forum.

eniac pokój nad garażem jest na prawdę wielki. My planujemy tam duży stół na 12 osób na duże uroczystości tzn.święta, imieniny, chrzciny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemt ile na lukarnie dać rzędów dachówki. Proszę o podanie jaką macie dachówkę, ilość rzędów i jaka jest długość ściany na której jest okno lukarny( wewnątrz ) ja mam 240 cm. Mam dachówkę roben monza+ to ta większa 9,8 szt/m2, Jeżeli macie inną dachóweczke to nieszkodzi podajcie jaką a ja sobię przelicze. Ponieważ nie wiem czy 6 rzędów czy 7, a może sześć i pół. Proszę o jak najszybsze podanie bo cięśla z siekierą stoi mi nad głową.

Z góry dziękuję. Irek(jjaarro).

PS. Informacja może być na moją skrzynkę żeby nie zaśmiecać. Bardzo mi na tym zależy.

Edytowane przez szpros
Dopis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy okna Jezierskiego i jesteśmy zadowoleni. Byli tez Panowie podregulować ale powiedzieli że jak już będę chciała mieszkać to oni przyjadą i wyregulują jeszcze raz. Do tych okien mamy rolety portos i również jestem zadowolona. Kolor idealny pod okna. Działają na razie na ile moge powiedzieć bez zarzutu bo wszystkie spróbowałam ale jeszcze nie mam zwijaczy zamontowanych do ścian więc jak to będzie zrobione i faktycznie będą roletki użytkowane to będę mogła powiedzieć coś więcej. Natomiast bramy garażowe mamy Krispol, rolety też miały być tej firmy ale wychodziło dużo drożej i Pan co rzadko się zdarza polecał raczej portosy, był w fabryce i widział od podszewki i zapewniał ze są tańsze ale bardzo dobre. Ja mu uwierzyłam, zobaczymy jak będzie dalej. W każdym razie bardziej czepiłabym się bram choć wykonane bardzo ładnie to coś tam się zacina jedna. Zdjęcia w dzienniku lub w galerii.

pozdrawiam

 

Oglądałem Wasze zdjęcia w galerii. Faktycznie okna wyglądają bardzo ładnie, wyglądają bardziej masywnie niż Platinium oknoplastu. Chyba macie pakiet 3 szyby, czy tak?? Jaki to kolor??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Czy ktoś z Was zrobił sufit w pokoju nad garażem ponad jętkami - przy samym szczycie? Jeśli tak, to jak rozwiązaliście oświetlenie tego pokoju? Macie lampę wiszącą, kinkiety czy może to i to? Niedługo zaczynamy z instalkami i nie wiemy między innymi co z tym fantem zrobić.

 

pzdr,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do budujących Rododendrona z piwnicą ( i nie tylko), Jakie macie propozycje/ plany na dolną (szczególnie) i górną łazienkę? Mianowicie chodzi mi o ustawanie kibelka i umywalki z lustrem:) Bardzo chętnie chciałabym zobaczyć wizualizacje (jeżeli ktoś ma lub chciałby mi takie pokazać). Przejrzałam już cały wątek,,,ale jakoś nie znalazłam zbyt wiele (zdjęć). No i jeszcze pytanie o umiejscowienie grzejnika, bo nie będę miała ogrzewania podłogowego w łazience. Pozdrawiam Edytowane przez sziferka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Wasze zdjęcia w galerii. Faktycznie okna wyglądają bardzo ładnie, wyglądają bardziej masywnie niż Platinium oknoplastu. Chyba macie pakiet 3 szyby, czy tak?? Jaki to kolor??

Okna modelu elitha thermo, mają dwie szyby, kolor orzech. Rolety jak już pisałam wcześniej firmy portos też kolor orzech, bramy garażowe krispol kolor orzech.

Niedługo się zamienie w orzech bo choć nigdy mi się ten kolor nie podobał i kojarzył ze starymi podłogami w domu rodzinnym malowanymi na jasny orzech co wyglądało jak musztarda sarepska to teraz mi się podoba i pasuje do mojej koncepcji.

 

Teraz jestem na etapie wyboru parapetów i zastanawiam się czy dać takie okleinowane coś jak blat kuchenny w kolorze orzech idealnie pod okna, czy z konglomeratu w kolorze beige marfil. Nie moge się zdecydować bo podłoga w salonie ma być ciemna (np. orzech :) lub merbau bardziej w brąz niż w czerwień) z kolei w kuchni i holu maja byc jasne kafle (najprawdopodobniej kolekcja akresia z paradyża, kolor beż). Na pietrze będą jasne podłogi (jesion, klon). Drzwi wew raczej ciemne ale najczęsciej spotykam wenge i te najbardziej mi się podobają choc jakby bylo cos w takim czekoladowym brązie byłoby super.

Jak u was to wygląda, łączycie to jakoś ze sobą pod kolor? Nie wiem co z czym i do czego mam dopasowywać. Ogólna koncepcja jest raczej na jasne ściany i ciemne meble, w salonie wyjątek bo obicie krzeseł przy stole i wypoczynku tez ma być jasne. Za duży chyba dom buduję :) teraz z jednym pokojem jakoś nie miałam takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michur ja robiłam w pokoju nad garażem sufit do samej góry, kilka zdjęć w mojej galerii z położonymi płytami GK. suficik bedę miała taki malutki długi jak szerokość pokoju a szeroki na ok 40-50cm, nawet nie wiem. Jeszcze mam tam nie dokończone bo też musiałam przedłużyć kabelek od światła, który obecnie zwisa sobie po środku pokoju. Planuję zaraz pod jętkami dać lampę albo podzielić to na dwie lampy. Żadnych halogeników nie będzie. W tym pokoju połowa od tyłu domu będzie domowym biurem a od frontu taki kawałek relaksacyjny z tv, wygodnym fotelem i biblioteką. przez ten długi weekend będę miała skończone sufity to zrobię więcej fotek i wrzucę do galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mogę, uśmiałam się po pachy :))))) u nas oprócz funkcji lekko biurowej to ta druga część właśnie taka imprezowa ma być :) marzeniem mojego męża było wstawienie tam stołu bilardowego i dużego barku :) i jakiś sprzęt grający. Głównie chodzi o to aby nie robić imprez w salonie :). Możemy połączyć siły, może jakieś pomysły nam się narodzą wspólnie. Na razie wiemy że belki pod sufitem będą pomalowane na ciemny brąz, ściany kolankowe i najprawdopodobniej ściana na której są drzwi będą pomalowane na taki brudny zielony, oliwkowy, klubowy kolor. Nie mam na razie pomysłu jak oddzielić część biurową od reszty. Chciałabym i kolorystycznie i jakąś sztuczną ścianką z półkami albo tylko kompletem wypoczynkowym. Jak masz jakieś pomysły to podziel się. Ja muszę jeszcze pogrzebać w necie może jakieś zdjęcie ciekawe znajdę.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, budowę rodo rozpoczeliśmy w czerwcu tego roku. Obecnie jesteśmy na etapie co i kanalizy. Zmiany jakie wprowadziliśmy to: 1. poszerzyliśmy dom z każdej strony o pół metra, 2. w pokoju nad garażem zrobiliśmy sypialnię z łazienką i garderobą (garaż jednostanowiskowy) 3. zlikwidowaliśmy betonowe schody, będą drwniane półotwarte 4. Zlikwidowaliśmy pokój na dole - zwiększony salon 5. Zlikwidowaliśmy dwa balkony (nadtarasem i nadwykuszem)

Cały czas zastanawiamy się nad jednym problemem - gdzie umieścić telewizor? jak rozplanować meble na dole. Wstępnie myśleliśmy o telewizorze w tym samym miejscu co remle czyli na ścianie naprzeciwko wykuszu po prawej stronie, a obecnie jesteśmy na etapie żeby zabudować kuchnie i zrobić w tym miejscu drzwi przesuwne ale nadal nie wiemy co z telewizorem gdyż pierwszy pomysł wydaje nam się teraz nietrafiony ponieważ boimy się, że to zbyt duża odległość. Kuchnię chcemy oddzielić ponieważ stwierdziliśmy że niekoniecznie chcemy w momencie odwiedzin gości aby zaglądali nam "do garów". Co Wy na to???

Edytowane przez et75
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!

Mam pytanie może ktoś RODO 6 buduje w okolicach Lublina?

Bardzo proszę o kontakt na priv chciałabym obejrzeć ten domek na żywo,obecnie mam zalane fundamenty i wyrównane z bloczków ścianki podmurówki w tym roku to tyle pozostałość na wiosnę.

Pozdrawiam wszystkich na tym fantastycznym forum:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...