Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

aniak25, Cecil: my już w tym pokoiku nic wydzielać nie będziemy, więc pozostaje relatywnie prosta sprawa przy urządzaniu. Natomiast co do samego wystroju - póki co nie mamy bladego pojęcia o jego stylistyce i kolorkach. Ze względów finansowych zakładamy, że to pomieszczenie będzie dokończone na szarym końcu, długo po przeprowadzce ;) W tym tygodniu natomiast zawita do nas elektryk, trzeba było zatem postanowić coś odnośnie oświetlenia - stanęło na jednej centralnej lampie wiszącej i dwóch kinkietach na ścianie z drzwiami.

 

Pozdrowienia,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, mam pytanie do budujących Rododendrona z piwnicą ( i nie tylko), Jakie macie propozycje/ plany na dolną (szczególnie) i górną łazienkę? Mianowicie chodzi mi o ustawanie kibelka i umywalki z lustrem:) Bardzo chętnie chciałabym zobaczyć wizualizacje (jeżeli ktoś ma lub chciałby mi takie pokazać). Przejrzałam już cały wątek,,,ale jakoś nie znalazłam zbyt wiele (zdjęć). No i jeszcze pytanie o umiejscowienie grzejnika, bo nie będę miała ogrzewania podłogowego w łazience. Pozdrawiam

ja zostawiam układ łazienek jak w pierwotnym projekcie.

Dolna łazienka: prysznic w rogu, toaleta na ścianie bocznej od strony wiatrołapu, a umywalka na ścianie schodowej. Umywalka nablatowa, a blat na długości całej ściany, przy umywalce miejsce na tolatekę z kosmetykami. Grzejniki, - moj wykonawca śmieje się ze mnie - ale ja chce mieć ciepło w łazience, wiec podłogówka + grzejnik pod okno standardowy + grzejnik rurkowy na ścianie od strony garażu.

 

Góra łazienka: chce zmieścić wannę 140*80, prysznic 80*80, toaleta i umowalka. Tak jak w projekcie tylko zamieniam umywalkę z tolaetą. Grzejniki - podłogówka + grzejnik pod okno połaciowe dla poprawy cyrkulacji powietrza.

 

W domu planuję podłogówkę w kuchni i łazienkach. Przy piecu tradycyjnym uważam, że podłogówka może niedomagać. - Nie będize stałego spalania, tylko rozpalanie pieca ok 16 do 21. Jeśli podłogówka będzie dawać radę do ogrzania łazienki, to grzejniki będą wyłączone, ale wole się ubezpieczyć. Nienawidzę zimnych łazienek brrr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do budujących Rododendrona z piwnicą ( i nie tylko), Jakie macie propozycje/ plany na dolną (szczególnie) i górną łazienkę

 

W dolnej łazience będziemy mieć kibelek i umywalkę pojedynczą mniej więcej tak jak pokazane na rzutach z Archonu. Zamiast prysznica przy ścianie między kominem i oknem ustawimy wannę z parawanem prysznicowym. W sumie wanna bardziej pasuje na pięterko pod skosy ale nie chcemy dublować sprzętu, a priorytet dla nas na górze ma prysznic. Wanna natomiast "w domu być musi", więc ląduje w takiej postaci w dolnej łazience.

W obu łazienkach będziemy mieć podłogówkę i grzejniki drabinkowe (jeszcze nie mam pewności gdzie).

O wizualki na pewno się pokuszę ale na razie pracujemy z małżonką nad kuchnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizualki na pewno się pokuszę ale na razie pracujemy z małżonką nad kuchnią :)

mam nadzieje, ze pochwalicie się pomysłami na kuchnię.

 

Na środę jestem umówiona w projektantką na wizję lokalną kuchni. Zdecydowałam, że kuchnia to zbyt ważna sprawa, żeby samemu się do tego zabierać. Wiele prób, wiele zmarnowanych kartek i godzin przed komputerem.

 

Usługi projektowe nie są tanie, ale te 400 -500 zł za samą kuchnię jakoś przełknę. Tym bardziej, że w sklepach meblowych też chcą za projekt 150-200 i to projekt samych mebli.

A u projektantki oprócz mebli mam jeszcze wystrój + oświetlenie + aranżacja stylu.

 

Jak bedę po, to opowiem jakie mam spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizualki na pewno się pokuszę ale na razie pracujemy z małżonką nad kuchnią :)

mam nadzieje, ze pochwalicie się pomysłami na kuchnię.

 

Nie obiecuję, że dziś ale wrzucę nasze plany.

Największą trudnością u nas był wymóg wstawienia do kuchni dodatkowego stolika na "szybkie śniadania". Coś tam się wykluło - trzeba wizję dopracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zainteresowana kosztami ocieplenia poddasza i i ile materiały zużyliście do tych prac chodzi głównie ile wełny i jakiej oraz ile m2 płyty GK.

Czy ktoś z was robi schowek, stryszek w pokoju nad garazem (w projekcie z jednostanowiskowym garażem). Czy jest sens psuć estetycznie pokój przez właz.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PONOWNIE!!!

Coś mi się wydaje ze ten nasz wspaniały RODO6 jest mało popularny w lubelskim:( , a szkoda bo to taki ładny dom.Uważnie czytam Wasze komentarze,które na pewno mi się przydadzą. Pozdrawiam wszystkich na forum:)

 

No to całkiem inaczej niż na Dolnym Śląsku

W trakcie castingów ;) na kiedownika budowy jeden KIER, kiedy powiedzieliśmy nazwę projektu pokazał nam 4 realizacje rodoska, którymi się opiekował. Śmiał się, że wybuduje go bez projektu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całkiem inaczej niż na Dolnym Śląsku

W trakcie castingów ;) na kiedownika budowy jeden KIER, kiedy powiedzieliśmy nazwę projektu pokazał nam 4 realizacje rodoska, którymi się opiekował. Śmiał się, że wybuduje go bez projektu :p

 

A do tego ile osób budujących rodo6 nie ujawnia się na forach. Ostatnio jeżdżąc po wioskach przyuważyłem kilka domków, które są identyczne do rodo. Być może są to inne projekty, ale z zewnątrz niczym się nie różnią.

 

Co do poddasza, to ja też jeszcze raz proszę o informację ile wynosi koszt robocizny.

Osoby zainteresowane cenami i ilością materiałów odsyłam kilka postów wyżej to wyceny Ani (rodo z podwójnym garażem).

 

aga-gaga: Ja poddasza w pokoju nad pojedynczym garażem nie zabudowuję. To będzie jedyny pokój w którym będą wyeksponowane jętki. Co więcej zmieniam opcje zabudowy płytami kg na drewniane panele. Ot taki eksperyment. Dla mnie jest to pokój azyl, w którym chcę umieścić biurko ze sprzętem komputerowym, bibliotekę, a z drugiej strony mały wypoczynek i kino domowe. W taki też sposób uniknąłem wymyślania co zrobić z kącikiem telewizyjnym w salonie. Owszem telewizor tam będzie (ściana na wprost od wykusza w dawnym gabinecie), ale tylko dla gości i to nie w formie kina a raczej pod kątem prezentowania zdjęć, klipów itd. Zresztą w dawnym gabinecie widzi mi się duży stół z krzesłami, a przy nim ciężko by się oglądało pełnometrażowe filmy :D. Wypoczynek w salonie wyjeżdża do centralnej części i będzie skierowany w kierunku kominka (W tym momencie troszkę żałuję, że nie mam zamienionych drzwi tarasowych z oknem, jak to kilka osób z forum zrobiło). A z drugiej strony funkcjonalność nie idzie tutaj w parze z estetyką, bo według mojego gustu dom z zewnątrz wygląda wtedy gorzej. Wracając do tematu zabudowy poddasza w pokoju nad garażem, to może być to jakieś rozwiązanie dla osób, które lubią magazynować rzeczy, bo nie da się ukryć - w rodo6 nie ma dużo miejsca na "graciarnię".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!

Mam pytanie może ktoś RODO 6 buduje w okolicach Lublina?

Bardzo proszę o kontakt na priv chciałabym obejrzeć ten domek na żywo,obecnie mam zalane fundamenty i wyrównane z bloczków ścianki podmurówki w tym roku to tyle pozostałość na wiosnę.

Pozdrawiam wszystkich na tym fantastycznym forum:):):)

WITAM PONOWNIE!!!

Coś mi się wydaje ze ten nasz wspaniały RODO6 jest mało popularny w lubelskim:( , a szkoda bo to taki ładny dom.Uważnie czytam Wasze komentarze,które na pewno mi się przydadzą. Pozdrawiam wszystkich na forum:)

 

Witam. Buduję Rodo ale wersję "8". JEstem z Lubelskiego, ale nie z Lublina, tylko okolice Biłgoraja. Też czytam ten wątek namiętnie. Obecnie jestem po tynkach, hydraulika się kończy, może zacznę wylewki, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jak myślicie, robić teraz jeszcze wylewki. Dom będzie stał do wiosny tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i Ciebie ktosiek ja swój RODO 6 buduję z drugiej strony Lublina( w kierunku Lubartowa). Bardzo mi przyjemnie że jest ktoś w lubelskim komu także podobają się RODODENDRONY mają one różne wersje ale wszystkie są podobne do siebie i bardzo ładne. Co do wylewek w Twoim domku to nic nie poradzę bo nie za bardzo się na tym jeszcze znam. U mnie wszystko zasypane piaskiem i przez zimę ma się "uleżeć" na wiosnę dopiero mury pójdą do góry i cała reszta. Całą zimę będę uważnie czytać to forum i wprowadzać jakieś zmiany w swoim R0DO 6. Uwielbiam oglądać zdjęcia które się tu pojawiają!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie:):):)

Edytowane przez JANET 13
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil i michur dzięki za podpowiedzi. Ja cały czas kombinuje i kombinuje. Na dzień dzisiejszy moja wersja dolnej łazienki jest następująca: w rogu (od strony garażu i okna) prysznic, na ścianie od garażu kibelek (przy kominku), umywalka na ścianie od wiatrołapu na całej długości. A grzejnik najprawdopodobniej pod oknem i być może nad kibelkiem. :) Jestem wzrokowcem i dlatego bardzo ułatwiają mi życie zdjęcia :D może ktoś by stworzył nowy temat gdzie byłby (prawie) same zdjęcia/propozycje-wizualizacje naszego rododendronka? Na przykład temat1 : rododendron kuchnia: temat 2. rododendron łazienka górna, temat 3 rododendron salon, itp... co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Marta ma te same myśli:))) I też długo czekałam na ekipę dachowców:)) Drzewo juz jest, czekam w tym tygodniu mają ruszyc dalej i do 2 tygodni ma byc skończony dach :))) To na tyle w kwestii pochwalenia sie a na poważnie to ja też myślę o graciarni i suszarni. I wymyśliłam że w pokoju nad garażem to zrobię. Nie będę go urządzac w najbliższym czasie bo to duża powierzchnia i sporo wydatków. Póki co urządzę sobie raczej górne pokoje a nad garażem zrobie pralnię i strych. Jak Ci sie podoba taki pomysł??

 

 

pozdrawiam MAriola

 

 

 

Witam serdecznie jak zwykle odp. z opóźnieniem! pomysł z wykorzystaniem pokoju nad garażem na suszarnię i graciarnię jest w porządku, raczej nie mamy innej opcji nie posiadając piwnicy. Pewnie większość z nas tak zrobi. teraz tak pacząc to jakiś ten dom trochę mały ale może to chwilowe złudzenie i mam nadzieję, że inaczej się go odbiera jak są ścianki działowe i tynki. Ostatnio forumowicze omawiają temat łazienek z waszych opisów wynika że wiele osób ma w dolnej łazience okno, czy pozamienialiście miejscami z kotłownią czy zrobiliście z tych dwóch pomieszczeń jedno??? Ja łazienkę mam jak w projekcie a w miejscu kotłowni zrobiłam pomieszczenie gospodarcze. kotłownie jest przeniesiona do gabinetu na dole, wejście od garażu. W ten sposób połowa gabinetu powiększyła salon a reszta jest kotłownią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio forumowicze omawiają temat łazienek z waszych opisów wynika że wiele osób ma w dolnej łazience okno, czy pozamienialiście miejscami z kotłownią czy zrobiliście z tych dwóch pomieszczeń jedno???

 

W wersji 6 p łazienka jest większa i z oknem. No i nie ma problemu z miejscem na graciarnię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących rodo 6:). Razem z mężem po długich tygodniach poszukiwań wybraliśmy ten projekt ( co nie było łatwe...) i postanowiliśmy nie zmieniać już naszej decyzji. Rozpoczęliśmy załatwianie papierologii. Nasz pierwszy problem to przesuwanie słupa elektrycznego, który stoi na naszej działce w jej granice. Okazuje się, że nie jest to takie proste...

Mamy też prośbę do budujących rodo 6 w Małopolsce - czy moglibyśmy zobaczyć wasz domek w rzeczywistości? Jeśli ktoś jest chętny pokazać domek proszę o kontakt ([email protected])

Nasza działka jest w okolicach Wieliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...