Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

aLien01 wnętrza są super

Twoja kuchnia nie daje mi spokoju, początkowo wydawało mi się ze jest mało blatu roboczego, ze daleko od piekarnika jest ten blat roboczy i jeszcze wiele innych wątpliwości

Ale jak ją zobaczyłam na Twoich zdjęciach, to robi wrażenie.

Jeśli to nie tajmnica to zdradź ile taka kuchnia kosztowała razem ze sprzętem AGD.

 

Naprawdę domek urządzony ze smakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aLien01 wnętrza są super

Twoja kuchnia nie daje mi spokoju, początkowo wydawało mi się ze jest mało blatu roboczego, ze daleko od piekarnika jest ten blat roboczy i jeszcze wiele innych wątpliwości

Ale jak ją zobaczyłam na Twoich zdjęciach, to robi wrażenie.

Jeśli to nie tajmnica to zdradź ile taka kuchnia kosztowała razem ze sprzętem AGD.

 

Naprawdę domek urządzony ze smakiem.

 

Witam

 

Dzięki za miłe słowa.

 

Koszt kuchni kształtował się następująco:

Meble (fornir + blumy) to 11800zł ale powiem wam, że trzeba szukać pierwszą wycenę miałem na 23000zł za same meble

Sprzęt 10000zł AGD + zlew + bateria + lampki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 cena kuchni podobna do moich zalożeń

 

Mam nadzieje, że też będzie oscylować wokół 20 tys. zł.

Projektantka przedstawi mo projekt kuchni za dwa tygodnie zobaczymy czy będzie coś fajnego.

 

Jeszcze raz słowa uznania za tak mile wnętrze, a tez drzwi wewnętrzne - wypas na maxa.

 

alien01 jeśli możesz to prześli lub udostępnij szkice kuchni z rozmiarami szafek, bo ja ni jak nie mogę się wcisnąć w tą małą kuchnię z tym całym sprzętem

Edytowane przez Cecil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aLien01 domek super! Naprawdę robi wrażenie - zarówno wnętrza, jak i elewacje zewnętrzne. :)Trochę zazdrościmy, bo przed nami jeszcze cała ta droga - dopiero załatwiamy pozwolenie na budowę. Jesteśmy bardzo chętni na ten kosztorys w exelu ( jeśli znajdziesz chwilkę to proszę podeślij [email protected])

Aktualnie jesteśmy na etapie przesuwania słupa elektrycznego, który stoi na naszej działce. Czy ktoś może miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kallula wiem, że pomysł jest dobry, tak wymyśliłam na samym początku bo choć łazienki są dwie (obecnie w naszym wielopokoleniowym domu na 9os mamy jedną choć na szczęście jest oddzielny kibelek :)) to na naszą trójkę sporo ale planujemy jeszcze powiększenie rodziny więc jak dzieciaki podrosną to będzie w sam raz. Po drugie to przy tych w sumie niewielkich łazienkach wsadzanie pralki i brudnych ciuchów to za dużo. Wiem co mamy teraz bo jeszcze my dorośli to mniej się brudzimy ale mój 5-latek i brata maluszek to już wystarczająca ilość prania, suszenia i prasowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam mały dylemat. Otóż szykuję się do układania paneli. Będą one w całym domu, oczywiście oprócz łazienek, pralni i wiatrołapu. I nie wiem, jak je ułożyć na parterze (salon, kuchnia, hol). Czy prostopadle do drzwi tarasowych (wtedy byłyby równolegle do wykusza), czy odwrotnie? Gabinet mamy tak jak w oryg. projekcie.

Pomóżcie, proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się ostatnio zastanawiałam i wyszło mi, że jeśli będą równolegle do holu to wydłużą salon i tak już długi (my zlikwidowaliśmy gabinet), jeśli prostopadle do wejścia to jakoś tak dziwnie będzie wyglądało i najprawdopodobniej (chociaż więcej cięcia i zabawy i drożej) to będzie pod kątem tylko nie wiem jeszcze czy w lewo czy w prawo. Kafle w kuchni i holu będą prosto nie w karo. może wygladać ciekawie tym bardziej że moja ciotka ma tak zrobiony parkiet i całkiem ciekawie to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam cos takiego:

"Aby miejsca łączeń paneli były jak najmniej widoczne, najlepiej ułożyć je równolegle z padaniem promieni słonecznych. Jeżeli w pomieszczeniu są dwa okna na przyległych ścianach, panele kładziemy równolegle do promieni słonecznych wpadających z okna umieszczonego naprzeciw wejścia do pomieszczenia."

Czyli zgodnie ze sztuką w Rodku panele powinny byc układane prostopadle do drzwi tarasowych. Ale po skosie, jak zauważyła aniak25, też byłoby nieźle. U nas jest skośne wejście do gabinetu, więc można by je położyc równolegle do niego. Powinno się to zgrać z wykuszem.

Dzięki aniak za pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam cos takiego:

"Aby miejsca łączeń paneli były jak najmniej widoczne, najlepiej ułożyć je równolegle z padaniem promieni słonecznych. Jeżeli w pomieszczeniu są dwa okna na przyległych ścianach, panele kładziemy równolegle do promieni słonecznych wpadających z okna umieszczonego naprzeciw wejścia do pomieszczenia."

Czyli zgodnie ze sztuką w Rodku panele powinny byc układane prostopadle do drzwi tarasowych. Ale po skosie, jak zauważyła aniak25, też byłoby nieźle. U nas jest skośne wejście do gabinetu, więc można by je położyć równolegle do niego. Powinno się to zgrać z wykuszem.

Dzięki aniak za pomysł :)

 

Proszę bardzo :) Tym sposobem ja chyba też już wiem, że powinnam ułożyć od wejścia patrząc skos w lewo czyli tak jak piszesz równolegle do drzwi gabinetu, u mnie go nie ma ale też sądzę, że dobrze się to zgra z wykuszem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów:)

Na wiosnę zaczynamy budowę wymarzonego domu w rododendronach 6,

Od kilku miesięcy śledzę wątki jakie rozwijają się na tym forum i w końcu i ja postanowiłam sie do niego zapisać

Obecnie jestem na etapie papierów ( prąd i woda),

z niecierpliwością czekam na przedstawienie kosztów i materiałów w exelu przez aLien01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, cos nie moge wkleic zdjec normalnych formatow, czy ktos moze mnie oswiecic co sie zmienilo albo instruktaz jak to zrobic by byly duze a nie takie mikre. co wchodze na forum to jakies zmiany bez sensu.Pozdrawiam A.

 

Hi, spróbuj odznaczyć tą jedyną opcję, która się pojawia podczas dodawania fotki ("Retrieve remote file and reference locally")

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...