Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość 80mariusz80

Czesc!

Szukamy stolarki okiennej w kolorze oregon. Czy ktos z Was wybudowal juz domek w tym kolorze (fotki zdjecia mile widziane:). Odwiedzilem paru producentow okien i sa male problemy z tym kolorem, wiekszosc oferuje go za doplata (+30...+55%), nieliczni maja je w stadardzie. Problemy sa z dodatkami, np. rolety zewnetrzne czy prowadnice tych rolet juz np. nie sa w kolorze oregon... Ale kicha. Druga prosba - jesli ktos ma ten kolor, to skad wzial glowne drzwi wejsciowe oraz brame garazowa?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej wszystko zależy od ilości punktów, które zdecydujesz się wykonać w domku. Jeśli budujesz nie odbiegając od projektu to weź 4 rzędową. Najlepiej jak Twój elektryk dobierze odpowiednią rozdzielnie, bo sam będzie w niej wszystko podłączał. Ja się zdecydowałem na dwie szafy - jedna na tradycyjną elektrykę, druga na ai/it

 

Do mWilQ Myślę że to co mam w projekcie będzie do małej zmiany ale nie za dużo. Muszę dodać dodatkowy kilka punktów (płyta elektryczna, hydrofor, klimatyzator czy rekuperator). A ty masz z projektu czy coś zmienialiście??? A i tą drugą skrzynkę na ai/it gdzie wsadziliście?

 

Pytanko do wszystkich. Macie jakieś wyliczenia ile Wam poszło kabla na dom i jak dużą macie rozdzielnie. Jak macie to pochwalcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mWilQ Myślę że to co mam w projekcie będzie do małej zmiany ale nie za dużo. Muszę dodać dodatkowy kilka punktów (płyta elektryczna, hydrofor, klimatyzator czy rekuperator). A ty masz z projektu czy coś zmienialiście??? A i tą drugą skrzynkę na ai/it gdzie wsadziliście?

 

Pytanko do wszystkich. Macie jakieś wyliczenia ile Wam poszło kabla na dom i jak dużą macie rozdzielnie. Jak macie to pochwalcie się.

 

Tak szczerze, to chyba tylko raz zerknąłem na projekt instalacji elektrycznej w rodo ;)

Najlepiej jak usiądziesz sobie ze wszystkimi mieszkańcami domku, weźmiesz kartkę z rozrysowanymi pokojami i zaczniesz nanosić to co Ci jest potrzebne. Oczywiście na koniec możesz sobie to skonfrontować z projektem lub od samego początku możesz na nim bazować - chociaż pierwsze rozwiązanie uważam za lepsze. Po skończonym projekcie własnym, najlepiej udać na budowę, wejść do każdego pomieszczenia i zobaczyć / wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało. Przemyślcie takie sprawy jak urządzenia, które będzie używać w domu, rozstawienie mebli (nawet kilka koncepcji) i wyjdzie Wam "idealna" instalacja.

Nie wiem jakiego masz elektryka, ale warto go zaprosić na budowę i mu wytłumaczyć co gdzie ma być, tak żeby dostosował się z właściwymi kabelkami i w razie czego coś podpowiedział. U mnie się to sprawdziło.

Rozdzielnie tak jak pisałem mam dwie (w tym samym miejscu jedna pod drugą), zamontowane w ścianie nośnej w pomieszczeniu między garażem a wiatrołapem. Są zrobione w taki sposób, żeby można było je zabudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy post w tym watku tak ze witam wszystkich :)

Mam pytanie za ktore z gory przepraszam, bylo juz ono tutaj omawiane. Chodzi o nieszczesny slup w gabinecie ktory chce zlikwidowac. Przeszukalem caly watek i nie udalo mi sie znalezc odpowiednich informacji. W zwiazku z tym zapytam:

 

czy ktos skutecznie zlikwidowal slup przy stropie monolitycznym bez belek wystajacych z sufitu na parterze lub podlogi na poddaszu ? Moj architekt chce wstawic belke pomiedzy przeslem okna przy gabinecie a belka kolo kominka, odwrocona o grubosci 40cm, wystajaca ponad posadzke poddasza o 15cm :/ koszmar

 

Niech ktos mnie laskawie poratuje skanem rozwiazania konstrukcyjnego bo mi juz sil brakuje, a tu sie jeszcze prawdziwa robota nie zaczela...

 

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moj pierwszy post w tym watku tak ze witam wszystkich :)

Mam pytanie za ktore z gory przepraszam, bylo juz ono tutaj omawiane. Chodzi o nieszczesny slup w gabinecie ktory chce zlikwidowac. Przeszukalem caly watek i nie udalo mi sie znalezc odpowiednich informacji. W zwiazku z tym zapytam:

 

czy ktos skutecznie zlikwidowal slup przy stropie monolitycznym bez belek wystajacych z sufitu na parterze lub podlogi na poddaszu ? Moj architekt chce wstawic belke pomiedzy przeslem okna przy gabinecie a belka kolo kominka, odwrocona o grubosci 40cm, wystajaca ponad posadzke poddasza o 15cm :/ koszmar

 

Niech ktos mnie laskawie poratuje skanem rozwiazania konstrukcyjnego bo mi juz sil brakuje, a tu sie jeszcze prawdziwa robota nie zaczela...

 

z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie

 

Ja pytalem juz wczesniej na forum jak zlikwidowac i zlikwidowalem, jednak z pomoca konstruktora - sam kierownik bal sie decyzji w tym zakresie. Zamiast tego nieszczesnego slupa i belki nad nim mam belke przedluzona na wprost do okna oraz dwa podciagi od scianki kominka do sciany z wyjsciem na taras, z tym ze w calosci ukryte w stropie. Dwie moze z uwagi na to iz dom jest poszerzony o dodatkowe 80cm. Przy okazji (kosztowalo mnie to dodatkowe 200 PLN) konstruktor pozbyl sie rowniez slupow na poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadeq ja mam dość dobrze myślę zrobione foto w galerii jak robiłam strop, możesz sobie zajrzeć ale ja zamieniałam strop na terive. Mam od drzwi wejściowych obok kominka aż do drzwi tarasowych zrobiony podciąg i nie wystaje ani w salonie z sufitu ani nie daj bóg na piętrze z podłogi :) wykonawca wymyślił, kierownik zatwierdził, konstruktor podpisał się pod wszystkim i jest ok - mam jeden słup i pewność że mi się chata nie zawali.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi w zwiazku z likwidacja slupa. Jak moj konstruktor juz naniesie zmiany na projekt, upublicznie je (moze w tym publicznym folderze), bo widze ze tamat przewija sie od czasu do czasu a nie ma konkretnych odpowiedzi (w sensie stricte technicznym).

 

aniak25: ja planuje strop monolityczny, jesli chodzi o gestozebrowy to konstruktor nie widzial problemu. Z drugiej strony kija te stropy podobno sa "glosne" drozsze i dochodzi kwestia przeliczenia/przeprojektowania calego stropu na parterze...

 

Mam pytanie z innej beczki - laickie dosyc. Chcialbym zastosowac rolety zewnetrzne podtynkowe lub inne ktorych nie bedzie widac. Czy nalezy to uwzglednic w czasie adaptacji proejktu ? Niektore z rozwiazan ktore widzialem w sieci wymagaly modyfikacji belki nad oknem/drzwiami, nie jestem tego pewien. Czy wyglada to moze tak, ze po stanie surowym zleca sie montaz okien razem z roletami i nic mnie nie obchodzi ?

 

W moim przypadku wykusz ma byc kwadratowy cos ala rodo 6N jednak z slupami:

http://images39.fotosik.pl/411/f45c5d6420204e5am.jpg

http://images43.fotosik.pl/415/e1b9a6c150d080b7m.jpg

 

pozdrawiam

Edytowane przez dziadeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadeq, piszesz:

ja planuje strop monolityczny, jesli chodzi o gestozebrowy to konstruktor nie widzial problemu. Z drugiej strony kija te stropy podobno sa "glosne" drozsze i dochodzi kwestia przeliczenia/przeprojektowania calego stropu na parterze...
Nie bardzo rozumiem, do którego stropu odnosi się druga część opisu. Na mojej drodze cały czas pojawiały się osoby, które sugerowały zmianę stropu na terriva. Początkowo mówiła o tym sama projektantka, która zajęła się adaptacją projektu, później wykonawca, a na koniec kilka osób z forum. Cena takiego rozwiązania to w moim przypadku dla domu z pojedynczym garażem to 7,5 tyś zł. Nie wliczam w to robocizny, ponieważ nie miałem przy wycenie domu podziały na konkretne etapy. Czas ułożenia belek i pustaków był ekspresowy, nie trzeba było kręcić stali i poszło zdecydowanie mniej betonu. Do tego bez większych problemów można było zlikwidować słup w salonie. Jak dla mnie same plusy.

 

Co do rolet, to ja montowałem je razem z oknami. Wybrałem rozwiązania ze skrzynką nad rama i rewizją od środka domu. Jedyne co zrobiłem, to wspomniałem murarzowi, żeby pozostawił po 20 cm światła nad otworem okiennym - wtedy jeszcze nie miałem pojęcia jakie rolety kupie. Teraz najpierw bym wyszukał oferty na okna i rolety i dopiero wtedy zacząłbym murować ściany. Wykonałbym otwory przystosowane pod okna, a nie szukałbym okien przystosowanych do otworów. Nie wiem, czy trzeba to zaznaczać przy adaptacji. To moim zdaniem nie jest znacząca zmiana w projekcie. Z tego co słyszałem, to niektórym udało się odebrać dom bez zgłaszania podniesionej ścianki kolankowej, a przy tym rolety to pikuś. Zapytaj dla świętego spokoju projektanta, czy jest to istotne i jeśli, to czy może to zrobić kierownik budowy na obecnym projekcie.

 

Co do folderu, to śmiało można wszystko wrzucać. Jak będzie więcej danych to mogę to poukładać z podziałem na różne rodzaje rododendronów. Póki co takiej potrzeby chyba nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nad otworem okiennym ma byc nadproze (lane albo gotowe). W zwiazku z tym nie wiem czy na etapie budowy mozna to latwo zmienic, muraz na pewno nic nie poradzi chyba ze podniesie sciane na ktorym ono bedzie oparte ?. Nie chodzi nawet o odbior tylko brak pozniejszych problemow przy budowie (jestem na etapie adaptacji).

 

Nie pisalem ale garaz mam miec podwojny + piwnica + wiele zmian wiec martwie sie troche o koszty. W moim przypadku zeby wogole "cokolwiek zaczac" to pewnie z 40tys... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nad otworem okiennym ma byc nadproze (lane albo gotowe). W zwiazku z tym nie wiem czy na etapie budowy mozna to latwo zmienic, muraz na pewno nic nie poradzi chyba ze podniesie sciane na ktorym ono bedzie oparte ?. Nie chodzi nawet o odbior tylko brak pozniejszych problemow przy budowie (jestem na etapie adaptacji).

 

Nie pisalem ale garaz mam miec podwojny + piwnica + wiele zmian wiec martwie sie troche o koszty. W moim przypadku zeby wogole "cokolwiek zaczac" to pewnie z 40tys... :/

 

Nadproże dalej będzie, tylko "20cm" wyżej. Wykorzystaj wiedzę i doświadczenie kierownika budowy i wykonawców. Na pewno nie jeden dom wybudowali z roletami i sobie z tym poradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Wszystkich ciepło pomimo pierwszego śniegu za oknem :) szczególnie pozdrawiamy TAR i aLien01 , w końcu wspólnie zmagalismy się z budowlanymi problemami. Pozdrawiamy budujacych i wielu nowych sympatyków rodo.

aLien01 fajnie urzadziliście dom, my właśnie zabieramy się za urządzenie części tv salonu i wasze rozwiązanie bardzo nam się podoba, miło patrzeć na skończoną elewację i porządek wokół domu :), my wokół domu mamy juz wrównany teren, zieleni się wysiana w październiku trawa ale elewację i ogrodzenie frontowe z przyczyn finasowych przesuneliśmy na wiosnę.

 

Wklejamy kilka fotek naszego rodka, jeszcze wiele przed nami np. dolna łazienka i garaż, ale mieszka się super. Ktoś z forumowiczów pisał o pomieszczeniu na pralnio-suszarnię, my zrobiliśmy taką mini pralnie z suszarką w dawnej kotłowni, pomieszczenie jest małe i przechodnie ale jesteśmy z niego niezwylke zadowoleni.

W kwestii ułozenia paneli w salonie mamy tak jak TAR, zgodnie z gresem w kuchni i holu.

 

nasz hol bez wiatrołapu :)

http://images47.fotosik.pl/415/54bcbae70ce7fa83med.jpg

 

 

 

 

salon od strony schodów

http://images40.fotosik.pl/399/717480ced52b15edmed.jpg

 

http://images41.fotosik.pl/410/fd9e4a3e98cb5492med.jpg

ciut kuchni :)

http://images43.fotosik.pl/415/d562d216b2b3e404med.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/390/74fbb7a6ba0ea509med.jpg

 

wspomniana pralnia

 

 

http://images50.fotosik.pl/415/4ff34ab9796d3f4bmed.jpg

 

http://images35.fotosik.pl/251/e53f2da1b8626ed0med.jpg

 

inne zdjęcia w galerii ... pozdrowionka dla Wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeden kolega żyrandol wieszał -historia prawdziwa (ponoć) w relacji jego żony.: Wczoraj namówiłam wreszcie swojego męża aby kupić abażur z kryształów (to co wisi z lampami na suficie), baaardzo drogi (pół roku zbieraliśmy). Pojechaliśmy do sklepu, kupiliśmy abażur,na skrzydełkach szczęścia popędziliśmy do domu,ale po drodze kupiliśmy butelkę koniaku (trzeba nowy zakup tego, tamtego,no obmyć). Siedliśmy przy stole, najpierw strzeliliśmy po 50, potem powtórzyliśmy,no i mówię do swojego męża: a może powiesimy od razu ten abażur? No i mąż, lub z powodu koniaku, lub widząc moje szczęście zgodził się.Postawiliśmy krzesło, na krzesło taboret mały, mój mąż wspiął się na tą piramidę, a mi kazał go zabezpieczać. Stoję taka szczęśliwa, obserwuję jak mój orzeł pod sufitem majstruje (a on był,nie wiem po co w szerokie bokserki ubrany), przenoszę wzrok niżej, i co ja widzę z tych sympatycznych bokserek wypadło mu jedno jajeczko, no i ja, taka rozczulona tym widokiem, lekko pstryknęłam paluszkami po tym jajeczku. Mój tygrys w jednej sekundzie runął w dół z tej estakady wraz z abażurem,który rozbił się całkowicie na małe kawałki. Ale zaraz zerwał się na równe nogi i z ostatkami abażuru w rękach podskoczył do mnie... Myślałam, że mnie zabije, a on mówi: - Kur....a ! Ale mnie prądem pier.....ęło, aż do jąder doszło, dobrze,że nie na śmierć Miłego piatku. Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRYGIDA I JAREK

 

Piękny ten Wasz domek. Nie ukrywam, że często zaglądam do Waszej galerii. Bardzo podoba mi się Wasz domek z zewnątrz szczególnie słupy przed wejściem do domu oraz rozmiar i kolor okien. Domek w środku piękny. Piękne schody na piętro. Jak możesz to napisz z czego są zrobione-efekt boski. Super rozwiązanie z tą pralnią.U nas nie będzie tego przejścia do garażu, bo dom będzie częściowo podpiwniczony. Myślałam o tym aby wydzielić miejsce na pralnie w dolnej łazience i oddzielić ja drzwiami przesuwanymi-będzie to wyglądać jak szafa np. na ręczniki.

Pozdrawiam

Edytowane przez renata400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko, też się popłakałam z żyrandola :))

Brygida i Jarek tak wogle to miło was widzieć, domek super i zazdroszczę że już mieszkacie. My też nie mamy wiatrołapu i widzę po waszym, że to była dobra decyzja. Powiedzcie jak wam się otwiera drzwi do waszej pralni i dolnej łazienki bo zastanawiam się czy lepiej do wewnątrz czy na zewnątrz. Widzę też, że dobrym rozwiązaniem u nas było zlikwidowanie balkonu tylnego i biurko będzie stało pod oknem a nie tak jak u was pod skosem, jakoś dla mnie tak będzie lepiej. Takie kafelki jak macie w górnej ja planuję w dolnej łazience :). Powiedzcie jak wam się użytkuje kuchnię bez wejścia od holu? Z ciekawości pytam bo my zostawiliśmy wejście żeby z garażu przez spiżarnie (w dawnej kotłowni) wnieść zakupy bez przechodzenia przez salon. Faktycznie ładnie wyglądają tak ułożone panele bo współgra to z holem i też bym pewnie tak zrobiła u nas jednak będą kafle kwadratowe więc mam więcej opcji do wyboru :)

pozdrawiam was serdecznie i proszę o więcej zdjęć jak już skończycie łazienkę i garaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło nam , że podoba Wam się nasz rodo :), zmęczenie wykończeniem powoli odchodzi a urządzanie domku sprawia teraz wiekszą radość. Wszystkim marzącym o przeprowadzce powiemy tylko ,że jeszcze rok temu nasz domek nie miał tynków wewnetrznych, wspominamy ten czas z usmiechem choć wykończeniówka to maraton. Ale marzenia są po to by po nie sięgać i Wszystkim zyczymy powodzenia i szybkich przeprowadzek :).

 

TAR my nie mamy psa bo nie mamy jeszcze frontowego ogrodzenia a dom stoi przy dość ruchliwej drodze, ale do idealnego porządku wiele nam brakuje bo dwójka naszych pociech bawi się wszedzie tylko nie w swoich pokojach :)pies to nasze marzenie , może na wiosnę?

 

aniak25 drzwi do łazienki i do naszej pralni mamy otwierane na zewnatrz, jak dla nas bez zarzutu, drzwi z garażu do pralni otwierane są do środka , jest ok.

Co do wejścia z holu do kuchni to my wybralismy szafę wnękową a z przejścia do kuchni musielismy zrezygnować, wnoszenie zakupów do kuchni nieco utrudnione, ale ... cos za coś. Pomysl z pralnią choć niewielka uważam za bardzo trafiony, mam tam całą chemię, reczniki, pościel , firany , miski, wiadra, odkurzacz itp. czyli to z czym najwiekszy problem w domu. Pranie schnie tu bardzo szybko, jest ciepło /podłogówka i drabinka /.

Biurko pod skosem to rzeczywiście nie najlepszy pomysł, ale nasza dwuletnia córka rzadko z niego korzysta , bedziemy zmieniać ustawienie mebli w tym pokoju. Ania jesli wybrałaś płytki capri opoczna to powiem , że wybór super, bardzo łatwe do utrzymania w czystości, my na dół mamy kupione tez capri tylko pomarańcz z brązem.

Jak robiliśmy co czytaliśmy, że pokój nad garażem jest chłodny, mamy trzy grzejniki i to jest chyba najcieplejszy pokój na poddaszu:yes: Dom jest wogóle bardzo ciepły, do tej pory maielismy piec w trybie letnim, ciepła woda i podłogówka , kilka razy odpalaliśmy kominek , na dole bardzo ciepło . na górze ok. 24 stopni.

 

renata400 schody mamy dębowe w kolorze okien , podstopnie wyłożone tynkiem mozaikowym atlas, nie brudzą się i mozna je myć. Koniecznie pomyśl o miejscu na małą pralnię , dolna łazienka to dobry pomysł, suszenie prania zimą szczególnie przy dzieciach to problem.

 

Jeszcze raz pozdrawiamy Wszystkich :)ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek

 

Dzięki za odpowiedz. Przed nami jeszcze sporo czasu zanim wprowadzimy się do swojego "gniazdka" , ale wolę wszystko wcześniej przemyśleć, żeby potem nie żałować:)

Życzę miłego, dalszego urządzania i z niecierpliwością czekam na zdjęcia. Jedno jest pewne RODO 6 to piękny dom:)

 

Pozdrawiam Wszystkich ciepło mimo mroznego poranka:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeszcze raz ogromna prośba do osób, które mają za sobą zabudowę poddasza.

Potrzebuję cenę robocizny dla domku z jednym garażem (może być z dwoma to sobie policzę) za usługi:

-izolacja 2 warstwy

-stelaże

-zabudowa płytami g-k (skos pomieszczeń i sufit)

-zabudowa płytami osb (skos strychu i podłoga na strychu)

-siatka po całości na płyty g-k

-klej na siatkę

-grunt i gładź na płyty g-k

 

U aLiena widziałem kwotę 10 tyś za domek z podwójnym garażem, ale nie wiem czy miał siatkę po całości płyt g-k i nie wiem, czy były liczone gładzie.

Ja dostałem wycenę za kompleksowe przygotowanie poddasza wg rozpiski powyżej na 12 tyś ale w domu z jednym garażem.

Proszę napiszcie jak to było u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...