Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nam to nie przeszkadza, a nawet gdyby to czy w kuchni zawsze otwierasz okno na cala szerokosc? my otwieramy tylko uchylnie lub do umycia wiec otwarcie bedzie wystarczajace (no chyba ze chcecie miec okno otwarte na maksa to wtedy jest problem) , po drugie czy nie mozecie zlewu przesunąc odrobine z 10 cm w kierunku sciany? A i my zmnejszalismy wymiar okna z szer. 120 cm na 90. Ale mamy 2 okna.

Pomijam fakt, ze dzisiaj juz bym nie montowala zlewu przy oknie i kuchnie troche inaczej bym zrobila. ale czlowiek uczy sie cale zycie i to co mam musi mi na razie wystarczyc.

 

U nas okno było wymurowane na 100cm ale jednak poszerzyłem potem na 120. Jeśli przesuniemy zlew to nie zmieści się zmywarka, którą planowaliśmy pod ociekaczem :) Można by go przerzucić na drugą stronę okna ale z kolei wydaje mi się, że będzie dość ciasno koło kuchenki.

Z naszego ustawienia wynika, że okno otworzy się na około 45 stopni. Nie wiem czy to wystarczy do umycia całej powierzchnie bez włażenia na blat. Od zewnątrz trzeba by użyć drabinki (bo mamy dość wysoko) i zimą może być kiepsko - takie są argumenty na nie. Z drugiej strony jak dla mnie okna wystarczy myć raz do roku więc to nie problem ;-)

 

TAR: a gdzie Ty masz zlew? Bo na obecnych fotkach nie widać - zmuś się do zrobienia nowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki Ania. Ładny masz nieporządek ;)

 

A teraz pytanie ogólne z innej beczki - czy ktoś z szanownych forumowiczów rozważał postawienia pieca kominkowego zamiast kominka? Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Może ktoś już ma taki piecyk i może coś podpowiedzieć/pochwalić się fotkami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My właśnie chcemy mieć blat jako parapet tylko, że w takim układzie kran będzie przeszkadzał przy otwieraniu okna :/

 

Witam po długiej przerwie - mieszkamy już od kwietnia, stąd taka długa nieobecnosć, ale kibicuję wszstkim budowniczym rodosków - ja osobiście nie wyobrażam sobie, że nie mogę otworzyć całego okna /niestety we framugach kurz także się osadza/, dlatego mamy narożny zlew /zdjecia kuchni kilkadziesiat postów wcześniej/- obok płyty. Bardzo dobrze się to sprawdza. Można jeszcze zamontować składaną baterię jak już kiedys ktoś proponował, ale niestety są to wysokie koszty zakupu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę wytrwałości. Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie izolacji i zabudowy poddasza.

 

Z tego co widziałem jest kilka technik układania wełny. Na pewno od ścianki kolankowej chcę zacząć dwoma warstwami. Jedna warstwa mogłaby zawijać się na sufit, a druga mogłaby być puszczona do szczytu. Ewentualnie sufit ociepliłbym dwoma warstwami, a na szczyt dałbym jedną. Jak to widzicie i jak było u Was? Na strychu będę montował urządzenia grzewcze. Kanały powietrzne będą przechodziły przez podłogę strychu i kończyły się kratką na suficie pomieszczeń. Kanały będą raczej krótkie, bo urządzenia montowane będą w sumie nad kratkami. Mimo wszystko jest to kanał powietrzny, który pewnie pracuje i dobrze by było go wygłuszyć (tutaj pomoże wełna między sufitem, a podłogą).

 

Wstępnie parę osób pisało ilość zakupionej wełny i płyt. Mnie interesuje jeszcze ile i jakie kupowaliście profile. Jak pamiętacie to napiszcie jeszcze cenę.

 

Ania: daj znać, czy Castorama przywoziła Ci materiał na budowę. Ciekaw jestem, czy w taką pogodę uda im się od mnie dojechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zapalonych forumowiczów,

Bardzo dawno nie odzywalam się na forum. Budowałam dom ( rodosik of course) razem z remle. Często wówczas zaglądalam na forum, kóte było bezcenną kopalnią wiedzy i pomysłów. Dziś zajrzałam tutaj w poszukiwaniu śweżego wiatru i wiecie co ... jesteście niesamowici. Wasze pomysły potrafią naprawdę zainspirować. Fajnie patrzeć jak ktoś na naszych oczach realizuje swoje marzenia. My nasz dom dostosowaliśmy, stale to robimy, do naszego usposobienia, nie chcemy, aby był zbyt chłodno-nowoczesny, ale przytulny. Ostatni wątek na forum dotyczył blatów kuchennych. Tak samo jak Wy zdecydowałam, że najlepiej będzie połączyć blat z parapetem i nie było to żadnym problemem pod warunkiem, że przewidzieliście to montując okna na odpowiedniej wysokości lub dostosowując wysokość szafek. Odradzam wszystkim szczerze budowania kominka. Niestety w naszym projekcie jest on w zupełnie niefortunnym miejscu, które w przyszłości będzie tylko niepotrzebnym bałaganem. Kominek powinien być na wprost osoby, a nie gdzieś daleko z boku. Schody zrobiliśmy ażurowe, nie wyobrazam sobie teraz betonowych konstrukcji,naprawdę firmy wykonujące schody zrobią je w pustej klatce z dużo lepszym efektem. Pozdrawiam, szczęśliwa posiadaczka rodoska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Skończyliśmy ocieplanie dachu i płyty. Schodki czekają na zamontowanie i trzeba zeszlifować gładzie. Podsumowując podaję dla zainteresowanych bo temat na topie widzę.

U nas ocieplenie jest 15+5 na skosach, na suficie jest tylko 15. Zamawiałam 39rolek supermaty i 9 rolek unimaty a zostało chyba 2 rolki super i 5 rolek uni bo policzyłam z sufitami. Na stryszku choć nie planowałam zrobię ocieplenie z tego co mi zostało bo jak się tam wchodzi to strasznie zimno.

Na podłogi strychowe poszło 14,5szt osb 22mm ale nad garażem nie mam sufitu jako takiego tylko jest prawie do szczytu ocieplone.

A tak w skrócie bo nie zapisywałam dokładnie to poszło 100szt profili 60 i 23szt profili 30 (sufity były robione na krzyż) do tego chyba ze 400 wieszaków i 50 kompletów wieszak obrotowy, pręt mocujący i haczyk oraz 70szt łączników krzyżowych.

Płyt GKF miałam 52szt i zostały ścinki, zielonych zamówiłam 22szt i nie wiem czy coś zostanie bo jeszcze zabudowa komina i geberitów i sufit w dolnej łazience. No i do tego dużo wkrętów do płyt jednych i drugich i do stelaży.

Jeśli chodzi o transport z casto to lekki kosztuje 41zł, ciężki (hds) 82zł. Przywożą bez problemu i nawet szybko, w sensie na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Tar ja również zdecydowałem się na pełne deskowanie dachu. Przy tym temacie mam pytanie, jak odizolowaliście wełnę od deski? Mi zalecano zrobienie kanałów ze styropianu, które po 1 będą izolowały, a po 2 umożliwią cyrkulację powietrza. Styropian mam i 1cm i 2cm, zastanawiam się, który się lepiej sprawdzi. Dalej piszesz o izolacji kanałów wentylacyjnych (u Ciebie pewnie chodzi o kanały od wentylacji mechanicznej, a ich jest zdecydowanie więcej, albo są dłuższe, bo muszę dojechać do jednego centralnego urządzenia). Kanały powietrzne od klimakonwektórów, o których ja pisałem będą najprawdopodobniej krótkie, być może chodzi tylko o odległość z podłogi strychu do sufitu na poddaszu.

Widzę, że większość osób stosowało jako pierwszą warstwę, wełnę 15cm. Ile mieliście miejsca przy krokwi? u mnie od deski jest ok 14cm, jak dodam jeszcze styropian to będzie ok 12. Nie wiem czy nie łatwiej byłoby upchnąć 10 cm i później 10 cm na zakładkę. Nie wiem ile jest miejsca przy stelażach z profili i co będzie lepszym rozwiązaniem.

 

Aniak25: dzięki za podsumowanie ilościowe i informacje o castoramie ;). W sumie przy większym zamówieniu, powinni jechać bez opłat, ale mimo wszystko nie ma tragedii. Z jednej hurtowni we Wrocławiu krzyknęli mi 120zł netto za zwykłego busa i 250zł za HDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Namar

Moje pytanie jest o firme Salamandra z Rzeszowa, chodzi mi o jakosc instalacji okien, przez tych Panow. Bo jak wszyscy wiedza okna to jedno, a montaz to drugie. Ja mieszkam w Sanoku wiec nie bardzo moge sprawdzic i popytac inwestorow czy sa zadowoleni z ich uslugi:)

 

Namar, czy Tobie wlasnie oni montowali okna????

 

Ja wybieram zestaw trzy komorowy, tylko jeszcze nie wiem, premium ultra czy elita termo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...