Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No wlasnie przed napisaniem odpowiedzi do konca nie wiedzialem czy chodzi Ci o firme okien czy ta ktora sprzedaje Ci okna. Nie ja nie bralem u nich tylko w Bielsku Bialej, mieli bardzo blisko i poki co nie dopatrzylem sie minusow ich montazu.

Jakby co podaje namiar mozesz zobaczyc i dla ciekawosci skofrontowac cene.

http://www.artokna.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich :)

Aniu.. bałagan w kuchni ?..hehe, na zdjęciach wygląd jakbyś jej w ogóle nie używała :)

Ale musze przyznać ,że ten projekt który robiliśmy u Ciebie jest jednym z lepszych i niespotykanych (kolory, układ) ..

 

Chciałabym napisać kilka słów na temat osłonek na tarasie.. cos takiego zrobiliśmy, ze względu na wietrzny teren. Fajna sprawa, mieliśmy zamknięte panele, spisywały się cudownie… ale uwaga.. kiedy zacznie się sezon bardziej wietrzny radze złożyć osłony.. nam się jedna połamała :( mimo, iż były dobrze zakotwiczone to jednak napór powietrza jest tak wielki że te „marketowe” nie dają rady. W przyszły roku planujemy coś mocniejszego.. ale też raczej zdejmowanego.

 

Jeżeli chodzi o okna..kwestia gustu.. nie będę pisała, że „sobie nie wyobrażam” gdyż nie mam porównania, ale my mamy jak w projekcie (wielkość), całkowicie otwierane dla wygody mycia i jest ok. Ogólnie najczęściej je tylko uchylam a nie otwieram, ale tutaj jak pisałam wcześniej chodzi tylko o mycie. Mamy zlew w kuchni w rogu obok płyty indukcyjnej i przyznam się że to rozwiązanie okazało się wygodne, przy oknie frontowym blat roboczy – to mi się najbardziej podoba gdyż jak już jestem w kuchni spędzam więcej czasu na przygotowaniu posiłku niż na myci naczyń więc „mam oko” na to co przed domem. :)

 

A co do kominka.. mimo,że rzeczywiście jest to dość nietrafione miejsce to jednak urok swój ma.. dla mnie dom bez kominka (nawet jak często z niego nie korzystam) jest jak stół bez nogi.. ;)

Pozdrawiam,.. Marlena

 

PS. My w skowronkach, w końcu po ponad 2 latach oczekiwania podłączyli nam prąd docelowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie okno otwiera wystarczajaco zeby wszedzie dojsc i umyc , nawet ramy okienne. ja z kolei nie wyobrazam sobie otwartego na maksa okna jak pracuje w kuchni, one otwarte po prostu przeszkadzaja i juz. kazdy ma swoje przyzwyczajenia i oczekiwania. okna otwieram tylko uchylnie a i czasem jest za duzy przeciag. ale ja dodatkowo oprocz wentylacji z okapu kuchennego mam niezalezna wentylacje wyciagowa z kuchni. monika daj linka do galerii swego domku. pozdrowki

 

Zdjęcia z prac wykończeniowych były zamieszczone kilka/dziesiąt stron wcześniej nie bedę ich powtarzać - można sie troszkę cofnąć. Pozdrawiam Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za miłe słowa dotyczące kuchni.

Gabinet mamy zlikwidowany, ale elektryka została zrobiona oddzielnie na wypadek gdyby kiedyś trzeba było zrobić gabinet to tylko płyta k/g i drzwi i gotowe:)

Fajnie mieć na dole jakiś pokój,ale każdy musi wybrać co dla kogo ważniejsze.Niestety ze względu na szerokość działki nie zmieścił nam się wykusz i w jego miejsce mamy wstawione drzwi tarasowe i też jest ok.Podręczną jadalnię mam w kuchni,a gdy szykują się większe goście to nasz 160cm stół w gabinecie wyciąga się do 400cm i można gościć nawet ok.20-25 osób:) Gdybyśmy zrobili gabinet to niestety goście w takiej liczbie nie zmieściliby się w tym dość małym i nieustawnym salonie.:(

Zorganizowałam się by zrobić kilka fotek,które pokazują jeszcze nie wykończony i nie umeblowany w pełni salon.Serdecznie pozdrawiamy:)

IMG_6603.jpg

IMG_6605.jpg

IMG_6608.jpg

IMG_6612.jpg

IMG_6621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moze ktos sie z tym spotkal. Czy jesli budowaliscie nowy dom, a w projekcie jest "...wraz z instalacjami wewnetrznymi wod-kan, gaz, co, elektryczna" to przy robieniu odcinka od licznika w ogrodzeniu do domu (4 metry) potrzebny jest jeszcze jakis projekt/uzgodnienia/pozwolenia itp, czy mozna to zrobic w ramach pozwolenia na budowe?

 

Jak to bylo u Was? Karpacka Spolka Gazowa jest jedna w calej Polsce, takze mam nadzieje ze procedury sa takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji iz wreszcie i u nas przyszedl czas na przejscie z aspektow konstrukcyjno-budowlanych do wykonczeniowych zapytuje sie Was :) jakich firm sprzety AGD w kuchni posiadacie?

my sklaniamy sie ku Whirlpoolowi.

 

Witam,

My decydujemy się na płytę indukcyjna i piekarnik Elektroluxa, zmywarkę Bosch, pralkę Bosch, okap Amica, a nad lodówką się jeszcze zastanawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kallula

 

Miło mi, że nasza kuchnia podoba się Tobie. Założenie mieliśmy: dużo blatu roboczego i sporo szafek by się wszystko upchnęło. A klasyka dlatego, że osobiście pasuje mi do takiego stylu domu. Było trzeba połączyć klasyczne meble z nowoczesnym sprzętem (nie udało mi się męża namówić na klimatyczny sprzęt) ale jakoś zgrało się wszystko :))

 

Odnośnie sprzętu: lodówka LG, piekarnik i okap Samsung, zmywarka Whirlpool (mi tam pasuje.. a to już nasza druga :), płyta indukcyjna szeroka Amica.

Jeżeli chodzi o wybór sprzętu, mogę jedynie doradzić byś przejrzała asortyment "pod siebie", wybrała jakiś model i wtedy szukała opinii, bo firma firmą.. ale tez różne opinie mają różne modele.

Nasz piekarnik nie ma mikrofali gdyż jest to akurat dla mnie funkcja zbędna. Nie jestem zwolenniczką mikrofal (sprzętu czy funkcji w piekarniku) więc nawet czegoś takiego nie szukałam. Natomiast co spowodowało wybór akurat tego piekarnika była funkcja asystent cooking. Z piekarnika korzystam bardzo często i ta funkcja jest rewelacyjna. Oczywiście marzyła mi się również termo sonda.. ale na tamtejsze czasy budżet nie pozwalał.. no, ale jakoś daje radę ;)

Największe obawy co do sprzętu mieliśmy z płytą, oprócz fajnych funkcji, wielkości (miała być szeroka) wyglądu no i ceny pasowała nam tylko Amica.. trochę ryzykowaliśmy, gdyż do marek LG, SAMSUNG czy Whirlpool nie mieliśmy zastrzeżeń to do Amicy, no cóż.. ale na szczęście jakość, trwałość i wykonanie 5. :)

Jeżeli chodzi o inne marki, to mieliśmy do czynienia (użytkowania) jeszcze z Boschem i Teką.

Moim skromnym zdaniem uważam, że Bosch ma dobrej jakości produkty lecz biorąc pod uwagę cenę, jest dość drogi i nie zawsze oferuję lepsze rozwiązania przy wyższej cenie. Teka sprzęty również droższe, ale fajne (mieliśmy piekarnik i okap).

 

Pozdrawiam, M.

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kallula

...

Nasz piekarnik nie ma mikrofali gdyż jest to akurat dla mnie funkcja zbędna. Nie jestem zwolenniczką mikrofal (sprzętu czy funkcji w piekarniku) więc nawet czegoś takiego nie szukałam. Natomiast co spowodowało wybór akurat tego piekarnika była funkcja asystent cooking.

...

Pozdrawiam, M.

 

 

mozesz mi wytlumaczyc co to jest ten asystent cooking?

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent cooking to 15 programów automatycznego pieczenia, gotowania i pieczenia ciast. Zawiera ilości, wagi i zalecenia co i jak przygotować. Program do pieczenia m.in: pizzy mrozonej, frytek,lasagne, ryb na parze, różnego rodzaju mięs i ciast (drożdzowych w tym program do "zaczynu" - jak ktoś piecze to wie o co chodzi :) i jak przydatne by fajnie wyrosło). Ogólnie rzecz biorąc, nastawiasz program, wkładasz ulubione danie i zapominasz :) a po chwili pik,pik.. i masz gotowe :) jeszcze nie zdarzyło mi się by coś nie wyszło :) Co jest jeszcze fajnym dodatkiem to ich książka kucharska.. która opisuje funkcje i jakie danie powinno się na jakiej funkcji piec (czas, poziom półki, akcesoria.. itd - no ale to tylko dodatek). Z piekarnika jestem bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba, bo odcinek od kurka do domu to jest projekt przylacza gazu a nie wewnetrzna instalacja gazowa. my musielismy miec pozwolenie, ale wiem ze nie wszedzie jest wymagane. zapytaj w urzedzie. pozostale dokumenty takie jak odbiory wraz z pomiarami robi zwykle instalator przylacza gazu. projektant ktory robil nam przylacza zalatwial tez uzgodnienia i pozwolenie. za wszystko zaplacilismy 600 zł.,

pozdr. A.

 

Witam

 

Nie do końca się zgodzę:

-projekt trzeba wykonac owszem ale to można zrobic w projekcie zagospodarowania przestrzennego działki budowlanej zanim wystąpimy o pozwolenie na budowe.

-przyłacze (nieważne czy elektryczne czy gazowe ) kończy się na liczniku czyli przeważnie w granicy działki a od przyłacza do budynku to już nie jest przyłacze tylko wewnętrzna instalacja i mając wrysowane te instalacje w projekcie zagospodarowania przestrzennego i uzyskując pozwolenie na budowę domu mamy odrazu pozwolenie na wykonanie tych instalacji.

-ale robi się problem np. z instalacja gazową bo jezeli kierownik budowy nie ma uprawnień budowlanych w zakresie instalacyjnym to trzeba szukac kierownika budowy na instalacje gazową a jest on niezbedny do tego żeby podbić protokoły z prób szczelności ,które przekazujemy potem do zakladu gazowniczego.

-nie wiem dokladnie jak wyglada sprawa jeżeli chodzi o instalacje elektryczne i z ich zdawaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jomar klasyka w Twojej kuchni rzeczywiście bardzo ładna :) u nas bardziej nowocześnie ale bez szaleństw kolorystycznych więc jesteśmy zadowoleni :yes:, co do waniliowych klimatów to są ładne i ponadczasowe stad także u nas zagościły na całym parterze.

 

Marlena&Marcin mamy też piekarnik Samsunga z podwójnym termoobiegiem i funkcją asystent cooking, zgodzę się , że jest to fajna pomoc w kuchni, szklaną płytę gazową z turbopalnikiem na woka też mamy Samsunga, jesteśmy bardzo zadowoleni.

 

Pozdrowienia dla Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...