Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skrzynkę rozdzielczą podobno montuje się średnio raz na 200m2 powierzchni domu.

 

Czyli w myśl tej zasady u nas muszą być przynajmniej dwie - po podłogach mamy prawie 300m2. Będę jednak nalegać by obie zamontować w jednym miejscu - w garażu. Wyjdzie coś jak u Gosik21. Trochę się tych bezpieczników uzbiera.

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym Rodzie jedna rozdzielnia, ale słusznych rozmiarów:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/rozdzielnia.JPG

 

W spiżarce pod schodami.

Pozdrawiam!

 

JEJU ale to wyglada :)))) kosmos dla kogos kto ma prąd w domu i nie mysli o tym skąd to sie wzięło a przy tym DROGO:((((((((((((( Fajnie ze juz macie to za sobą ....

Ja jestem na początkowym etapie tej instalacji - może udałoby Ci się podesłac jakis kosztorys lub chociaz podac koszty tej acji:))))

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy poświatecznie Wszystkich Forumowiczów :D życzymy na ten Nowy Rok samych solidnych i uczciwych wykonawców, no i szybkich przeprowadzek !

Nam pierwsze święta w nowym domu minęły przeziebieniowo a nasza córeczka złapała ospę wietrzną więc gości było niewielu :D

 

Przed swiętami urzadziliśmy część tv salonu, dawny gabinet... tv przeniesiony z mieszkania zginął więc chyba pomyslimy o czymś większym, ale zarys aranżacji już widać. Ustawność jest rzeczywiście ograniczona, dość wąsko ale mozna sobie jakoś poradzić ....;)

 

http://images47.fotosik.pl/491/41395f98cd48bd50med.jpg

[/url]

 

http://images38.fotosik.pl/483/4f164e15a3e66861med.jpg

 

Pozdrawiamy ciepło

Brygida i Jarek

 

Macie ładnie wykończony domek wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2011

 

Życzymy w Nowym Roku wszystkim budujących jak najmniej kłopotów z wykonawcami i Urzędnikami, niskich cen materiałów, ładnej pogody. A wszystkim mieszkającym w Rodoskach dużo miłych i ciepłych chwil spędzonych na nowym miejscu.

Życzą Renata i Paweł vel pawlusp

 

http://picasaweb.google.com/ppawlik1/Rodosek?authkey=Gv1sRgCJjD-rGTpeOW9gE#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i powodzenia w budowaniu :)

 

A ja mam pytanie odnośnie dachu :) a mianowicie interesuje mnie koszt wykonania dachu w rodku z jednostanowiskowym garażem.

 

Najlepiej gdyby mi ktoś podał koszt materiałow i robocizny oraz informacja czy dach ma zrobioną nadbitkę czy podbitkę.

 

Moi fachowcy wycenili mi swoją pracę na 18000 w tym wykonanie więźby,ozdobne wykończenie krokwi ,szlifowanie ,wykonanie nadbitki,pełne deskowanie dachu,papowanie ,łaty ,montaż okien dachowych ,obróbki blacharskie,montaz dachówki i orynnowanie budynku.

 

Co wy na to? drogo czy dobra cena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dach to u nas wyszło 14,5tys ale za podwójny garaż, wyszło cena była 65zł/m2 wyszło 63zł/m2 w ostatecznym rozliczeniu bo mamy jakieś 230m2 dachu. Z tym że my nie robiliśmy deskowania, papowania, podbitki i ozdobnych krokwi. Rynny, okna 6sz i obróbki blacharskie w cenie. Robili górale i jestem zadowolona z ich pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dach z blachodachówki i wyszło jakoś tak:

8500 robocizna, drzewo 6500, blacha +rynny+folia 14.000, okna dachowe 3szt 3.000, gwoździe, wykończenia blachy i kominów itp 2000.

W sumie dach (bez podbitki i bez pełnego deskowania) 34.000

 

Z tego wszystkiego można było zaoszczędzić jeszcze 1000zł na drzewie ale że mielismy spora obsówkę tutaj to trudno, myślę że koszt robocizny to wyrównał...

 

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać koszty instalacji elektrycznej???

pozdrawiam Mariola

 

Ciężko określić. Robocizna będzie liczona bądź za punkt, bądź za całość domu. Wszystko zależy od zatrudnionego elektryka i umowy między wami. Z tego co ja się orientowałem, to standardowa cena za punkt we Wrocławiu to ok 50zł. Ilość punktów zależy tylko i wyłącznie od Twoich potrzeb. Możesz sugerować się tym co jest w projekcie. Możesz względem niego z czegoś zrezygnować, lub coś dołożyć. Ważne, aby to co stworzycie wspólnie było wygodne w dalszym funkcjonowaniu. Proponuję również rozeznać się w cenach okablowana. Tutaj nie łasiłbym się na najtańsze produkty, bo tak jak wszędzie można się przejechać na takiej oszczędności. Ostatecznie warto uzgodnić zakupy z instalatorem (często kupowanie całych rolek wychodzi taniej, a na pewno to co zostanie będzie mógł wykorzystać dalej).

 

Ja za względu na nieco bardziej rozbudowaną instalację i jej układanie w gwiazdę popłynąłem na bardzo dużej ilości kabla. Samej skrętki poszło mi ponad 1,2km.Kabli YDYp X*Y sumarycznie też jakoś w takich ilościach. Teraz jestem krok przed zakupami osprzętu i z polecenia wybieram legranda valena classic lub sistene ale to zależy jeszcze od wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie dachu :) a mianowicie interesuje mnie koszt wykonania dachu w rodku z jednostanowiskowym garażem.

 

My zapłaciliśmy 13.5tys. Pełne deskowanie, nadbitka, membrana, montaż obróbek i rynien, dodatkowy daszek nad wejściem, 3 okna dachowe, około 30m2 dachu więcej niż w oryginalnym projekcie. Ekipy niestety nie polecam. Deski na nadbitkę były przygotowane przez teścia (szlifowanie i malowanie). Przed wyborem cieśli/dekarzy robiłem rozeznanie między polecanymi na forum specjalistami z małopolski - ceny wahały się od 55 do 65zł za m2 dachu w zależności czy będzie deskowanie i podbitka zatem ostateczna całkowita cena ukształtowałaby się pewnie na podobnym poziomie co zapłacona.

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i powodzenia w budowaniu :)

A ja mam pytanie odnośnie dachu :) a mianowicie interesuje mnie koszt wykonania dachu w rodku z jednostanowiskowym garażem.

Najlepiej gdyby mi ktoś podał koszt materiałow i robocizny oraz informacja czy dach ma zrobioną nadbitkę czy podbitkę.

Moi fachowcy wycenili mi swoją pracę na 18000 w tym wykonanie więźby,ozdobne wykończenie krokwi ,szlifowanie ,wykonanie nadbitki,pełne deskowanie dachu,papowanie ,łaty ,montaż okien dachowych ,obróbki blacharskie,montaz dachówki i orynnowanie budynku.

Co wy na to? drogo czy dobra cena?

 

16.12.10 wypisalem w poscie koszty mojego dachu. Pare stron wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również stawiamy Dom w rododendronach ale 5,

 

Wystartowaliśmy z budową w sierpniu a jutro zaczynają elektrycy instalację montować, cena to - 30zł za punkt jeśli masz swój towar lub 45zł z ich towarem.

Jeszcze nie liczyliśmy ile punktów ale obwodów będzie ok 50.

koszt dachu więźba, deskowanie pełne, papa i robocizna -11600zł. blacha na dach z robocizną obróbkami, rynnami i oknami wycenione mam na 23 tyś zł

oczywiście mamy nieco inny dach niż w 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko czy ktoś z was wyburzał ścianę dzielącą salon od pokoju na dole mamy małą zmianę koncepcji chcemy powiększyć salon tylko że jest mały problem czy mury udźwigną ciężar stropu oraz wylewanych betonowych skosów. Belki w stropie są rozmieszczone co 2 metry.

 

Z tego co się orientuję to większość rezygnuje z tego pokoju.

U nas nasz majster nam to doradził podciągi ukrył w stropie, wydłużył ścianę przy schodach a co za tym idzie zrezygnował ze słupów,

 

Jeśli masz zrobione podciągi to strop powinien wytrzymać bez problemu

Edytowane przez kolas1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam kilka pytań:

- czy ktoś ma zrobioną kuchnie w miejscu gabinetu na parterze? jeżeli tak to czy można prosić o zdjęcia na maila [email protected] ponieważ nie wiem czy nie wprowadzić takiej zmiany (znalazłem kilka osób które takie zmiany miały wprowadzić lecz nie mogę znaleźć zdjęć z realizacji)

- czy ktoś ogrzewa dom piecem olejowym + inne źródło np. kominek z płaszczem wodnym (jakie to są koszty)

- jakie koszty wychodzą za ogrzewanie ekogroszkiem? i jaki piec (firmę) polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii kosztów dachu...

 

materiał na konstrukcję dachu czyli: więźba, deski na deskowanie, łaty, kontrłaty, podbitka i stelaż podbitki (wszystko impregnowane ciśnienieniowo) kosztowały nas 16000.

Koszt robocizny to 10000.

Nad dachówką myślimy dopiero więc kosztów jeszcze nie znam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za informacje dotycząceceny dachu.

 

Ja niestety mam wrażenie ,że w moim domu to dach będzie kosztowal 45-50 tys :/ masakra jakaś.

Ekipia ,która mi robiła wycenę jest sprawdzona i solidana ,wykonali w mojej miejscowości wiele dachów i nikt nie narzeka na jakość pracy ale niestety wydaje mi sie ,że cena dość duża jak za taki dach (ja zrezygnowalem z jaskółek i w to miejsce tylko mały daszek nad wejściem do domu).

 

Mam tez pytanie czy ktoś wykonywał dach w takim układzie warstw patrząc od strony domu:

 

-regips

-paroizolacja

-wełna mineralna

-membrana dachowa

-potem na krokwie nabite podłużniedeski szerokości krokwi grubości 4cmm - 5cmm

-potem deskowanie i jednocześnie nadbitka

-papa

-łati i kontrłaty

-dachówka

 

Takie rozwiązanie widziałem w którejś z gazet budowlanych .Podobno w takim układzie można wełnę ukladać na styk do membrany bo i tak pomiędzy membraną a deskowaniem będzie przerwa wentylacyjna grubości desek nabitych podłużnie na krokwiach.Przestrzeń pomiędzy membrana a deskowaniem i pomiedzy deskowaniem z papą a dachuwkami obowiazkowo wentylowana w kalenicy.

 

Ciekawi mnie czy ktoś stosował takie rozwiązanie bo to jednak podwójne koszta bo raz ,że papa to jeszcze membrana. A dwa jestem ciekaw jak w takim ukladzie wygląda połączenie membrany dachowej i nadbitki bo to przecież i jedno i drugie nabijane jest bezpośrednio na krokwie -nijak nie mogę sobie tego wyobrazić:/

 

Acha a odnośnie jeszcze papy czy pamietacie może jaka to była papa? bo czytam i czytam i jedni piszą że podkładowa a inni ,że termozgrzewalna jeszcze inni , że termozgrzewalna modyfikowana czyli SBS :/ juz mnie głowa boli od tego wszystkiego:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...