Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marlena&Marcin wynik finansowy rzeczywiście ok. Ktoś pytał o koszty ogrzewania ekogroszkiem. My zaczęliśmy grzanie w połowie października , do tej pory czyli przez 3 miesiące spaliliśmy ok. 3 ton ekogroszku, koszt u nas 2250zł / 750 tona/. Odmian tzw. ekogroszku jest wiele , podobno trzeba dobrać paliwo do pieca, drogą prób. Kupiony przez nas opał był fatalny,bardzo sie żużlił. Opał zdecydowanie należy kupować latem , szczególnie workowany. Generalnie na składach kombinują , mieszają z miałem itp.Teraz próbujemy pellet, kupiliśmy pół tony ecopellet z Barlinka, pala sie fajnie a piec szybko osiąga temperaturę , zobaczymy na ile wystarczy / koszt to 950 zł tona/, no i mało popiołu. Teraz gdy jest ciepło piec chodzi w trybie letnim /piec Defro 18 kW/, wieczorem palimy w kominku. O realnych kosztach będziemy mogli coś powiedzieć dopiero po roku pomieszkiwania, oby były jak najmniejsze:)

Marlena&Marcin przypomnijcie nam pow, ścian do elewacji i Wasze koszty bo tak jak my robiliście tynki nieco później niż ocieplenie ... wiem pisaliscie już o tym kiedyś ale będziemy wdzięczni za powtórkę :) Nie wiem czy zrobiliście już ogrodzenie frontowe? My stawialiśmy na klinkier , zrobiliśmy juz fundamenty ze zbrojeniem na jesieni ale chyba od niego odejdziemy bo koszty robocizny są makabryczne / 2,3-2,5 zł za cegłę/, myślimy o ogrodzeniu z betonu łupanego, imitacja kamienia , całość tj. 24 m / słupki co 2 m/ wyceniono nam na 8 tyś. / mat. + rob./, czas postawienia bardzo krótki ok. 2 dni.

Myślimy o złotej jesieni.

 

http://ogrodzenia.drewbet.pl/

 

 

Pozdrawiamy ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Waszych powyższych wypowiedzi wynika, ze gaz i pompa ciepła są tańsze w uzytkowaniu od ekogroszku, jakos cięzko jest mi w to uwierzyc

 

Cecil ogrzewanie gazowe jest z pewnością droższe od ekogroszku, my złożyliśmy papiery o przyłącze gazowe bo mamy taka alternatywę którą może wykorzystamy w przyszłości. O pompie ciepła się nie wypowiadam bo nie mam pojęcia jakie to koszty. U nas to pierwszy sezon grzewczy, instalator mówił , że po dogrzaniu budynku koszty sie unormują i będziemy spalać mniej paliwa , trzeba dopasować optymalnie ustawienia pieca. Od znajomych którzy maja podobne gabaryty domu i palą ekogroszkiem mieliśmy informację , że koszt roczny co+ woda to u nich jakieś 3500zł. Trzeba nauczyć się tez korzystać z kominka, fajnie dogrzewa dom a drewno jest zdecydowanie tańsze.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do wszystkich którzy mają schowek w łazience pod schodami.Czy jest tam możliwość wstawienia pralki ?(mam na mysli tą wiekszą). Trudno mi to sobie wyobrazić bo nie mam jeszcze ścianek działowych. A może ktoś zdjęcie jakieś umieści tego:)

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrołap - 19

salon - 22-23

sypialnie - 19-20

łazienka gorna- 24

łazienka dolna 20-22

kuchnia 20-21

kotlownia - grzejnik wylaczony temp. 17

garaż - grzejnik wylaczony

do tego sporadycznie (raz na 2-3 tygodnie) dziala kominek z rozprowadzeniem - wtedy jest za goraco temperatury dochodza do 26 stopni,

Co do ekogroszku to moim zdaniem "powszechnie panujaca opinia" ze gaz jest najdrozszy a na pewno drozszy od eko, pelletu itp to jakas sciema , moze i ekogroszek byl kiedys tanszym ogrzewaniem ale czasy sie zmienily ceny tych rozwiazan tez poszly w gore. do tego w worku z groszkiem nigdy nie wiesz na co trafisz czy na porzadny towar czy na smieci. do tego poruszana we wczesniejszych postach wygoda w uzytkowaniu - bezcenne :D . Ale oczywiscie kazdy robi tak by jemu bylo najlepiej. Pozdr.

 

Dzięki za info :)

Kluczem do sukcesu może być u Was wspomaganie się solarami no i temperatury w sypialniach - my jednak byśmy chcieli mieć te 22 stopnie tam (pewnie Cię nie namówię na eksperyment z podniesieniem temperatury? ;)) Ale wiadomo - każdy ma inny "komfort cieplny".

 

Pozdrowienia,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do wszystkich którzy mają schowek w łazience pod schodami.Czy jest tam możliwość wstawienia pralki ?(mam na mysli tą wiekszą). Trudno mi to sobie wyobrazić bo nie mam jeszcze ścianek działowych. A może ktoś zdjęcie jakieś umieści tego:)

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Wszystko zależy od tego, jak bardzo pociągniesz ścianę działową wewnętrzną w łazience. Przy zachowaniu odpowiednich wymiarów na pewno można tam wstawić standardową pralkę. My zdecydowaliśmy się na tą płytszą i ustawiamy ją tyłem pod skos schodów.

 

http://lh4.ggpht.com/_oF_d7Hn4Ylw/TTV3VheY0BI/AAAAAAAAAGY/I-JpjXqDftk/s640/d%C5%82_wn%C4%99ka2_800x600.JPG http://lh6.ggpht.com/_oF_d7Hn4Ylw/TTV3VrwOYII/AAAAAAAAAGU/5KTLKYx7n3s/s640/d%C5%82_wn%C4%99ka1_800x600.JPG

 

edit: u mnie zrobione jest spocznik po całość klatki schodowej (schody są proste, a nie zabiegowe)

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że wywołałam tymi kosztami ekogroszku sporą dyskusję :) Jeśli chodzi o ocieplenie naszego budynku to jest ok , i podłogi i ściany dobrze zaizolowane, choć okien nam nie brakuje :yes:Myślę , że ten "ekogroszek" tak jak pisze TAR to był chyba mniej eko a bardziej groszek :D, kupiliśmy na najbliższym składzie z braku czasu, workowany i mokry :(więc czy to były 3 t mamy wątpliwość. Ale człowiek uczy się na błędach, dlatego weszliśmy w pellety, zobaczymy.

U nas na dole temperatura 24 stopnie, w sypialniach 22-23 stopnie / cieplej w pokoju południowym/, w łazience górnej 24 /ciągle wietrzę:)/ więc temperatury inne niż u TAR. Od tygodnia mamy piec w trybie letnim , grzejemy wodę i podtrzymujemy podłogówkę, po wieczornym odpaleniu kominka w domu jest bardzo ciepło. Ja myślę , że spalenie tych 3 t "ekogroszku" to efekt ustawień pieca i jakości opału, no i jesteśmy chyba ciepłolubni.

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceclic

 

Niestety jak mieszkalismy na poczatku przez pierwsze miesiące mielismy prąd budowlany gdyż ciągniemy jeszcze prąd z prowizotki budowlanej. Po piśmie do Energii zgodzili się na zmiane prądu budowlanego na zwykły w dwóch taryfach. Cena która podalam to cena za prąd za pół roku, stan liczników na 12.2010. U nas prąd jest rozliczany 2 razy do roku a nie co 2 miesiące.

Temperatura w pomieszczenia od 19-22 stopni w zalezności od pokoju. Przy kosztach eksploatacji musisz wziąźć pod uwagę czym ocieplałes, jakich materiałów używałeś. Mamy certyfikat energ. na poziomie domu pasywnego więc .. jakoś te koszta ekspl. pokazują, że warto było wydać kasę na dobre materiały. A wydało się nie mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR zaraz zadowoleni :D koszty tego podobno "taniego" źródła ciepła są wysokie, chociaz dopiero po roku będzie mozna je realnie ocenic, na szczęście nasz piec moze spalać także inne paliwa , więc może przejdziemy na owies :D:D. Tak powaznie to gdybysmy mieli mozliwość to z całą pewnościa wybralibyśmy gaz, dlatego zdecydowalismy sie na przyłącze gazowe , inwestycja będzie realizowana prawdopodobnie w 2012r.

Jak nam przywieźli te wory z ekogroszkiem i zrzucili przed chałupą to jakoś minął mi entuzjazm, o popiole wybieranym co tydzień nie wspomnę :D, bo nawet najlepszy kocioł bezobsługowy nie jest a szkoda:).Reasumując jest ok i korzysci płynace z zamieszkiwania w domku na wsi rekompensuja pewne niedogodności. Oby do wiosny i jak najmniejszych rachunków dla Wszystkich!

 

Pozdrawiamy ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek

Planujemy płot klinkier + drewno przednia ściana. Reszta siatka. Wiem, że cegła klinkierowa jest droga..nam jesczze zostało z budowy troche, alete kilka tyś zł juz liczymy.Co do roboty.. mam nadzieje, na ceny promocyjne :)

Mamy już zrobioną podmurówkę teraz czekamy na ciepełko i będziemy stawiać cegłę klinkierową.

 

Odnośnie tynków to nie pamiętam.. musze poszukać.

 

A jeżeli chodzi o ogrzewanie... mamy podłogówkę i jak grzejemy to cały dom (każde pokoje, nawet te nie uzywane) by dom się nie wychładzał. :)

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 24 m ogrodzenia frontowego, potencjalny wykonawca wyliczył 1600 cegieł , w hurtowni budowlanej wyliczono nam 7400zł materiał /Roben/ z daszkami, kształtkami i zaprawą. Robota 2,3 -2,5zł cegła czyli ok 4tyś.Łącznie jakieś 12 tyś. a gdzie koszt bramy i przęseł. Dlatego myślimy o ogrodzeniach Drewbet ale dają tylko rok gwarancji na ten płot.

M&M będę wdzięczna za przypomnienie kosztu tynków.

 

pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...