Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marlena&Marcin napisali: Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem.

 

Skoro macie podłogówkę w pokoju nad garażem, to co jest na podłodze? Panele, wykładzina dywanowa? Do tej pory myślałam, ze podłogówka zawsze idzie w parze z płytkami.

Edytowane przez Martusia7312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem.

Skoro macie podłogówkę w pokoju nad garażem, to co jest na podłodze? Panele, wykładzina dywanowa? Do tej pory myślałam, ze podłogówka zawsze idzie w parze z płytkami.

 

My planujemy podłogówkę praktycznie na całym parterze. W salonie będzie na niej pływająca podłoga z paneli. Np. Classen ma takie panele nadające się nad podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Marleny&Marcin

Czy ściana działowa w kuchni na której jest wyciąg jest taka jak w projekcie???Pytam bo podoba mi się Wasze rozwiązanie w kuchni.Tylko zastanawia mnie to czy nie zabudowaliście wejści do kuchni od strony holu i ściana jest wydłużona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin napisali: Oczywiście, podłogówka w pokoju nad garażem.

 

Skoro macie podłogówkę w pokoju nad garażem, to co jest na podłodze? Panele, wykładzina dywanowa? Do tej pory myślałam, ze podłogówka zawsze idzie w parze z płytkami.

 

Z tego co słyszałem, to są panele, które spokojnie można montować na podłogówkę i które sprawdzają się w takich warunkach grzewczych. Oczywiście mi też panel, drewno i wykładzina kojarzy się z izolatorem, ale czasy się zmieniły i teraz produkuje się cuda ;) Ja mam na całym dole, w górnej łazience i górnym przedpokoju podłogówkę i we wszystkich tych miejscach będzie płytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do osób, które mają już kotłownie. Jakiej mocy piec węglowy i piec gazowy wystarczy na ogrzanie rodka 2G? Dodam, że podłogówka będzie w kuchni, w łazienkach oraz wiatrołap.

 

Witam,

ach ale dawno mnie tu nie było :), już odpowiadam, w moim przypadku jest 25KW kocioł na ekogroszek i daje radę bez problemu, podłogówka w całości na dole, garaż grzejnik (ale teraz wiem że jest zbędny) gdyż kocił ogrzewa całość garażu (50m2) do 10"C w najzimniejsze dni na zewn nawet do -25"C, teraz gdy na zewn jest około 0 to w garażu ma 17", no i cała góra również w grzejnikach + kocioł ogrzewa również wodę użytkową. Ktoś mi kiedyś wyliczał że 17KW powinno na taki domek wystarczyć ale z drugiej strony ponoć zawsze lepiej brać większy żeby mieć zapas niż niedobór,

 

Pozdr, Arek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy podłogówkę praktycznie na całym parterze. W salonie będzie na niej pływająca podłoga z paneli. Np. Classen ma takie panele nadające się nad podłogówkę.

 

Z mojego kilkumiesięcznego już doświadczenia z mieszkania zmieniłbym już na pewno grzejniki na górze na podłogówkę. Cały dół mam w podłogówce i jestem zachwycony, poprostu rewelka, jesdnostajna temp we wszystkich pomieszczeniach no i to jak chodzisz na boso :) ciepluteńko od spodu, a jak juz wejdę na górę od razu czuć różnicę, stópki marzną i trzeba zakładać kapcie, także to bym zmienił w 100% a koszt grzejników taki sam jak wykonanie podłogówki.

 

Pozdr, Arek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego kilkumiesięcznego już doświadczenia z mieszkania zmieniłbym już na pewno grzejniki na górze na podłogówkę. Cały dół mam w podłogówce i jestem zachwycony, poprostu rewelka, jesdnostajna temp we wszystkich pomieszczeniach no i to jak chodzisz na boso :) ciepluteńko od spodu, a jak juz wejdę na górę od razu czuć różnicę, stópki marzną i trzeba zakładać kapcie, także to bym zmienił w 100% a koszt grzejników taki sam jak wykonanie podłogówki.

 

Pozdr, Arek :)

 

Marlena&Marcin macie całość w podlogówce - pytanie o komfort w sypialni. I ewentualne "włochacze" na podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dół mamy w płytkach. Pokój nad garażem, nasza sypialnia jest podzielona na 3 częsci.. część z łóżkiem jest wykładzina (frędzelki), w części od drzwi jest deska ber., i w garderobie wykładzina na jucie. W pokoju u dziecka i w gabinecie wykładzina na jucie, w pokoju gościnnym deska. Ogólnie wykładziny bardzo dobrze spisują się na podłogówce.. ważne by była to wykładzina dość cienka lub typowo do podłogówki.

 

W kuchni mamy ściany jak w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe pokoje mamy w podłogówce.. najwięcej brudków "włochaczy" jest na schodach i klatce.. tam podlogówki nie mamy :)

Też komfort jest inny.. bo inaczej rozchodzi się ciepło w domu... powietrze nie jest takie suche.. uważam, że jest lepiej.

 

Miałam obawy co do psa.. ale chyba nie narzeka... bo wcale nie wybiera najzimniejszych miejsc w domu tylko kładzie się tam gdzie podłogówka jest dość gęsto położona np. przy oknach.

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dół mamy w płytkach. Pokój nad garażem, nasza sypialnia jest podzielona na 3 częsci.. część z łóżkiem jest wykładzina (frędzelki), w części od drzwi jest deska ber., i w garderobie wykładzina na jucie. W pokoju u dziecka i w gabinecie wykładzina na jucie, w pokoju gościnnym deska. Ogólnie wykładziny bardzo dobrze spisują się na podłogówce.. ważne by była to wykładzina dość cienka lub typowo do podłogówki.

 

W kuchni mamy ściany jak w projekcie.

 

Śliczne dzięki - praktycznej porady nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ach ale dawno mnie tu nie było :), już odpowiadam, w moim przypadku jest 25KW kocioł na ekogroszek i daje radę bez problemu, podłogówka w całości na dole, garaż grzejnik (ale teraz wiem że jest zbędny) gdyż kocił ogrzewa całość garażu (50m2) do 10"C w najzimniejsze dni na zewn nawet do -25"C, teraz gdy na zewn jest około 0 to w garażu ma 17", no i cała góra również w grzejnikach + kocioł ogrzewa również wodę użytkową. Ktoś mi kiedyś wyliczał że 17KW powinno na taki domek wystarczyć ale z drugiej strony ponoć zawsze lepiej brać większy żeby mieć zapas niż niedobór,

 

Pozdr, Arek :)

 

dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz ja mam pytanko.. zamierzamy zrobić teraz podbitkę, był facet wycenić.. i robota z materiałem (drewno) zaśpiewał prawie 10 tyś po rabacie.. czy to czasem nie przesada????? Za m2 ROBOCIZNY podbitki bierze 78zł.. wydaje mi się to bardzo dużo.. chyba, że czasy i ceny się zmieniły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi podpowiedzieć ile jest metrów kwadratowych do tynkowania? rodo 2G, z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Mi wyszło około 560m2. Nie tynkowałem sufitu w garażu, ściany w garażu przylegającej do domu i ścianek kolankowych.

Co do podbitki to cena powinna się wahać od 35zł do 45zł z potrójnym malowaniem. Cena ostro zawyżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło około 560m2. Nie tynkowałem sufitu w garażu, ściany w garażu przylegającej do domu i ścianek kolankowych.

Co do podbitki to cena powinna się wahać od 35zł do 45zł z potrójnym malowaniem. Cena ostro zawyżona.

 

aLien jestes nieoceniony. Jakby Cię nie było, trzeba by Cię wynależć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zmiany w „RODODENDRON 6” G2

 

PARTER

Budynek wydłużyć o 1,8m w części salonu

garaż poszerzyć o ok. 50cm

podłoga garażu o 1 stopień niżej (wyższy garaż)

pojedyncza brama garażowa, o ile zmieścimy nadproże

kotłownia w garażu, kominy stalowe turbo (kocioł kondensacyjny)

pralnia w dawnej kotlowni (otwór w stropie na zsyp bielizny)

kominek przesunąć w stronę wykusza

wyjście z salonu na ogród 2,7m

likwidacja okna w kuchni przy wykuszu

powiększyć okno w kuchni od strony wejściowej

ocieplenie podłóg na gruncie 20cm i 10 w garażu

taras wzdłuż elewacji ogrodowej

 

 

PIĘTRO

 

likwidacja balkonów front+ogród

daszek nad wejściem

nad tarasem zadaszenie

podnieść ściankę kolankową o 24 cm

łazienka do komina , okno połaciowe zlikwidować

w sypialni 2 okna + wyjście na balkon

 

Co o tym sądzicie?

poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKaMa: a ten pokój między łazienką i sypialnią to taki top secret z wejściem przez balkon? :D W dzieciństwie zawsze o takim marzyłem.

A tak na poważnie, to widać przemyślane zmiany, których mam nadzieję będziecie się trzymać. Generalnie dobry plan to połowa sukcesu przy realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...