Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej mam dylemat czy ktoś zdecydował się na okna z potrójnymi szybami w rodo. Szczególnie chodzi mi o te 220/110 czy macie na nie gwarancję?

Orientujecie się czy warto w nie inwestować?

 

My w wszystkie okna mamy z potrójnymi szybami, na wszystkie jest gwarancja producenta, a różnica w cenie pomiędzy tymi a z podwójną szybą na całym domu wyniosłą 700 zł.

Więc myślę że jak na taką inwestycje to nie wielka różnica i wybrałem potrójne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My zamówiliśmy okna (jeszcze nie są zamontowane) z firmy MS, z pakietem 3-szybowym w promocji za 1zł :) Największe okno idzie na wykusz (mamy Rodka 6N) - w sumie ma wymiary 3320x2275 (3 części po 1106x2275, w tym środkowa przesuwna).

Ze "standardowych" okien największe ma 2165x2085 (balkonowe, jedna połowa rozwierno-uchylna, druga stała).

Pochwalę się że to okna "tytanowe" ;) z termoramką... wyglądają extra i parametry cieplne też mają extra :) A i właśnie dostałem maila, że są już gotowe i czekają na montaż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam dylemat czy ktoś zdecydował się na okna z potrójnymi szybami w rodo. Szczególnie chodzi mi o te 220/110 czy macie na nie gwarancję?

Orientujecie się czy warto w nie inwestować?

 

Ja założyłam zwykłe ona bo znajomy z firmy która sprzedaje okna (nie kupowałm u niego..) powiedział mi ze okna z 3szybami do tego domu to troche jest ryzykowne. Owszem powinno być w domu przez to cieplej ale te okna sa bardzo ciężkie i tak napradę nie wiadomo jak będą sie sprawowały po kilu latach. Szczególnie jak masz duzo okien tych 220/100 lub nawet 110cm otwierano/uchylnych. JAk wytrzymaja to zawiasy??? i czy okna sie nie "wypatrzą" lub obwisną???

Odpowiedź z każdym salanie okien otrzymasz taka jak zadasz pytanie:))) Zapytasz o 2szybowe - bedą super, zapytasz o 3 szybowe - będą super:)))

Więc ostateczna decyzja i tak nalezy do Ciebie:)))

 

Ja po zamaotowaniu 2 szybowych naprawde miałm wyrzuty ze nie dołożyłam ok 30% do wartości okien, tyle było dopłaty do 3 szyb ale po rozmowie z neutralnym sprzedawcą sie naprawdę uspokoiłam:))))

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki robisliscie strop nad poddaszem w Waszym Rodku wylewany czy konstrukcje z płyt gips- karton.? Jakie sa koszty takiego stropu?Dziekuje

 

W domu w rododendronach jest spora przestrzeń nad pokojami poddasza. U mnie niestety troszkę została pomniejszona przez wykonawców od konstrukcji (uważam, że za wysoko zamontowali jętki), a tym samym miejsca nieco ubyło. Od góry na belkę kręciłem płytę osb 22mm (skosy też zrobiłem z płyty), a od dołu standardowa konstrukcja z profili i na to płyta k-g. Sporą przestrzeń między podłogą, a sufitem, wykorzystam na kanały powietrzne i puszki rozprężne od urządzeń grzewczych, które montuję na strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie okien PCV to się nie wypowiem..ale uważam, że każdy produkt powinien mieć gwarancję.. nie ważne czy jest z taśmy produkcyjnej czy robiony na zamówienie.. jeżeli odmawiają Ci gwarancji to olej taką firmę!

 

Można i olać, ale nie zmienia to faktu, że tendencja firm/producentów jest taka, żeby wypuścić na rynek produkt z bezużyteczną gwarancją tj. taką która wygasa przed problemami z zakupionym produktem. Durne statystyki marketingowe ukierunkowały rynek i teraz więcej się zarabia na wyprodukowaniu tandety, którą się wymieni na kolejną tandetę, niż skupieniu się na jakości, która starsza na wiele lat, a tym samym zamyka źródło dochodu. To jest celowe działanie na niekorzyść klienta, a że klient i tak kupi, więc nikt się tym nie przejmuje. Jak widać z oknami może być podobnie. Niektórzy mają jakieś dojścia do znajomych i dowiedzą się całej prawdy o akurat modnym w tym okresie produkcie, inni nawet widzę, że od razu w salonie dostaję informację, z której wprost wynika że producent chce zarobić "polecam 3 szybowe okna, są super ciepłe i generalnie to najlepszy produkt na rynku", jeden powie ok biorę, a drugi zapyta czy oby na pewno są takie super i czy profile z zawiasami wytrzymają ciężar. Wtedy pan sprzedawca oznajmia, że można wykupić wzmocnioną wersję, ale trzeba wywalić więcej kasy. Da na to gwarancję na kilka lat, a później powie, że jednak profile się nie sprawdziły, ale nikt o tym nie mógł wiedzieć, bo produkt był nowy i nie było przypadków reklamacji ;). Ot tak to wszystko widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki robisliscie strop nad poddaszem w Waszym Rodku wylewany czy konstrukcje z płyt gips- karton.? Jakie sa koszty takiego stropu?Dziekuje

 

My zdecydowaliśmy się na konstrukcje z płyt ale dopiero zaczynamy ociplanie więc kosztów nie podam narazie.

Napisze tylko swoje uwagi w tym temacie:

Robiliśmy dach dość późno i było juz bardzo zimno, niby dobrze że udało sie zadaszyc ale teraz znowu zauważyliśmy że WSZYSTKIE KOMINY po deszcze przeciekają:((( bo jak mówi wykonawca zimno było i silikon uszczelniajacy mógł nie "siąść" za dobrze... Poganiam go żeby to poprawił, a mój murarz mówi że te problemy są bardzo częste przy takiej konstrukcji dachu i poddaszu bez wylewanych skosów z betonu. Podobno dach na dobre osiada klika lat i w tym czasie te przecieki to "normalne".... Jak bym to wiedziała wcześniej może bym nie oszczędzała kasy tylko wylała skosy... Ale u mnie juz porobione...

pozdrawiam

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy okna trzyszybowe, wszystkie zgodne z projektem (oprócz okna nad garażem), nie było problemu z gwarancją. Okna są godne pochwały, służą już ponad 1,5 roku i nie ma z nimi żadnych problemów (szkoda, że same się nie myją, ale nie można mieć wszystkiego), otwierają sie i uchylają się bardzo łatwo. Są bardzo ciepłe, bo nawet przy dużych mrozach jak sie je dotknęło to były ciepłe, a ponad to są bardzo ciche. My nie żałujemy wyboru okien trzyszybowych.

Co do stropu na poddaszu to my mamy konstrukcję z płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi

Mam jeszcze pytanka do Was..

1.Ile wycenili Wam robocizne za SSZ tz.bez stanu zero gdyz mamy zrobiony

Moja pierwsza wycena to 37 tys oczywiscie z dachem na gotowo (dachowka) z podpitką orynnowaniem itd(dach 16 tys)

2.Ile wychodzi m3 betonu na strop zelbetowy z garazem 1 stanowiskowym Rodo 6.

3.Czy ktos ma scianki wewnetrzne z suporku ile sztuk trzeba kupic,jaka cene płaciliscie?

Dziekuje i prosze o liczne odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim czasie podglądania forum i korzystania z wielu porad :)))) załączamy zdjęcia naszego Rododendrona wersja 6W + dobudowany garaż.

Wnętrze też przerobione na wzór rodo6 z tym że zamieniliśmy miejscem kuchnię z pokojem:)))

Moja główna uwaga co do dołu to pomysł wykonania schodów w ten sposób co na rysunku - wygospodarowało się w kuchni jeszcze miejsce na stół i mała spirażarka:))

dobry pomysł na górze to likwidacja środkowego okna nad wykuszem - pozwoliło to na wykonanie wnęki w sypialni, gdzie będzi spora szafa z drzwiami przesuwanymi - jako górna garderoba.

Pozdrawiamy wszystkich :))a jeżeli macie jakies uwagi piszcie:)))

Mariola & Jerzyk

30123.jpg

30123-2.jpg

rzut parteru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wygląda wytrzymałościowo? Lany strop waży trochę więcej niz sucha zabudowa, na czymś musi się wesprzeć.

 

Strop wspierany jest na wieńcu i ścianach szczytowych (dodatkowa sciana w srodku z gr 24 cm) , na lini załamania dam belki ukryte. Ten strop nie ma za zadanie przenoscić obciążeń z dachu. Konstrukcja dachu jest niezależna, wspierana na murłacie, a ta na wieńcu . Dałem szersze ławy więc powinny spokojnie dać radę z jego wagą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...