Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

My majstra zgodziliśmy za tyle samo (suma końcowa taka sama). Więc cena przeciętnie wysoka. Ale zaakceptowałem wyższą cenę bo mam majstra, który robi dobrą robotę. Coś co jest tanie nie zawsze musi być dobre... Weź pod uwagę jeszcze ten aspekt, że co Ci teraz spartoli majster każdy kolejny później będzie to "prostował" doliczając parę złotych ekstra. Więc jeśli ekipe masz dobrą i sprawdzoną to tym się głównie sugeruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to dobra kwota. Szczerze nie wiem jaka jest obecna cenowa tendencja rynkowa, ale uważam że w całokształcie nie jest to wygórowana cena. Oczywiście najważniejsze kto ten kosztorys przedstawił napewno warto obejrzeć portfolio potencjalnego wykonawcy. Nie ma to jak zobaczyć i ocenić jego pracę na żywo. Wierzę że to już zrobiłeś także chyba bez obaw. My naszego bob'a zapożyczyliśmy z forum muratora " małopolska biała czarna lista wykonawców " coś pięknego( dzięki tej Pani kóra uruchomiła ten wątek :)) Budowanie jest łatwiejsze . Nie wiem co to bubel i pilnowanie. Oczywiście na pewnych etapach zawsze trzeba reagować ale to normalne. Nie wypowiadam się jako znawca . Jeśli zobaczyłeś wykonanie innych jego projektów to nie warto oszczędzać bo nie wiadomo na jakich trafisz bo jak pewnie śledziłeś różne dzienniki budowy czy komentarze jest różnie. Ja dzisiaj po zimie stanu surowego mogę z powodzeniem mojego bob'a polecić. My mieliśmy widełki wycen od skrajnych prawie 70 000 do 40 000 których nie byłem pewien po osobistym spotkaniu. Jeśli gość jest rozsądny to warto. Jeśli chciałbyś namiary daj sygnał na prv zgadamy się. Moim zdaniem naprawdę warto. Jeśli chciałbyś zobczyć jego robotę również. pozdrawiam p.s my też ok/Krakowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin macie rewelacyjny kolor w dolnej łazience. Ze zdjęcia wnioskuję, że płytki są tylko na podłodze. Z jakiej są firmy i jak się nazywają? Czym malowaliście ściany? Napiszcie proszę nazwę firmy i kolor farby. Strasznie mi się ta łazienka podoba.

 

Płytki mamy na podłodze i na ścianie (te białe) Wszystko zamawialiśmy w salonie w Sopocie. Nie są to produkty polskie, sprowadzali nam je z zagranicy.. troszkę czekaliśmy. Białe ascot lollipop, firmy bordowych nie pamietam.. poszukam i napiszę.

Farba fluggera z mieszalnika.. kolor dobrany do koloru dolnych płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kallula ! Ponawiamy prośbę o możliwość zobaczenia Waszego domku. My będziemy budować nasz w okolicach Wieliczki - kupiliśmy projekt i jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy budowlanej. Bardzo chętnie oglądnęlibyśmy Waszego rodka - zastanawiamy się jakie zmiany w projekcie wprowadzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po dłuższej przerwie pojawił się znaczny postęp w sprawie budowy Naszego Rodoska, po dwóch miesiącach w dniu dzisiejszym odebraliśmy pozwolenie na budowę i zaczynam poszukiwanie ekipy budowlanej.

Chcemy rozpocząć jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne i w związku z tym mam do Was pytanie.

Napiszcie proszę jakie koszty ponieślicie do stanu surowego zamkniętego lub jakie dostaliście wyceny - bo narazie szukam wykonawców do tego etapu.

Najlepiej z podziałem na robocizne i materiały.

Mamy wersję 6P z wyprostowanym wykuszem jak w wersji 6N z poszerzonym o 0,5 m garażem z zlikwidowanym gabinetem i podniesioną ścianką kolankową o 50 cm.

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@ToSz01

rodek 6p, podpiwniczony rowniez i garaz, robocizna bez dachu - 52.000 PLN (ekipa legalna, wszystkie ZUSy i BHP oplacone, doswiadczeni). Robocizna dach 18.000.

W moich wczesniejszych postach tutaj rozpisalem dokladnie materialy i robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jomad

 

Bardzo fajne masz w domku, troche w moim styli czyli, prosto, kanciato, taka nowoczesna klasyka.

No i też mam pytanko. jaki masz kolor na ścianach salonu - ten jasny i ciemny (na moim ekranie raz wyglada na szary a raz wpada w brąz :))) i co to za podłoga - firma i kolor.

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, z nowosci to zdecydowalismy sie na wspolprace z firmą ogrodnicza przy tworzeniu naszego ogrodu. Ogrod powstanie w oparciu o projekt czesciowo moj czesciowo ich - polaczylismy 2 koncepcje. Rosliny zostaly wybrane wg. mojej sugestii tj. malo iglakow duzo lisciastych i kwiatow. Firma zajmie sie przygotowaniem trawnika, wykonaniem rabat, chodniczkow, obrzezy, nasadzeniami. Koszty za robocizne wyszly nawet ciekawe, a poniewaz oboje z mezem nie mamy czasu na samodzielne prace przy zakladaniu ogrodu to taka jest nasza decyzja. Wiec latem bede sie cieszyc i wypoczywac we wlasnym ogrodku - mam taka nadzieje :D Tylko gdzie jest ta wiosna, chyba gdzies zboczyla z trasy:rolleyes:

Pozdrawiam budujacych i wytrwalosci zycze. A.

 

Witam,

Jaki koszt wyliczyli wam wraz z projektem wykonania ogrodu?

Również zastanawiamy się nad wynajęciem firmy.

 

Pozdrawiam,

pawlusp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jomad,

możesz powiedzieć z czego zrobione są schody?

 

Gabba schody to nasz trochę dziwny pomysł głównie ze względów ekonomicznych :) Z tego co pamiętam nie przekroczyliśmy 2 tys. Stopnie są wykonane z konglomeratu marmurowego - dokładnie takiego: http://parapetycerpol.pl/web.n4?galeria=1&go=1&imgzoom=data/files/itam_beigemarfil.jpg&lpoz=26&lin=&fromenu=26,26&str=#zdj

Chociaż w rzeczywistości troszkę wygląda inaczej niż na zdjęciu. Jeden minus trzeba zagruntować takie stopnie - jakimś środkiem do marmuru.

 

.My mieliśmy dostęp do producenta i bardzo atrakcyjną cenę stąd decyzja na takie schody. Zwykle się robi z tego materiału parapety. Podstopnie są po prostu pomalowane - na kolor biały mat zwykłą emalią olejno-ftalową - od razu odpowiadam na wątpliwości - bardzo dobrze się to czyści :) Chcemy jeszcze wykonać cokolik (też biały) - jak zrobimy wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jomad

 

Bardzo fajne masz w domku, troche w moim styli czyli, prosto, kanciato, taka nowoczesna klasyka.

No i też mam pytanko. jaki masz kolor na ścianach salonu - ten jasny i ciemny (na moim ekranie raz wyglada na szary a raz wpada w brąz :))) i co to za podłoga - firma i kolor.

 

pozdrówki

 

Dziękuję za miłe słowa.

Malowaliśmy ściany farbami Śnieżki - Barwy Natury. Kolor jasny to kolor o nazwie "piaszczysta plaża" a ciemny "zamki na piasku" :) Generalnie to odcienie beżu i brązu.

Podłoga to panele firmy Egger dąb piaskowy z V-fugą - kupione w Komforcie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...