Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oliwkowo

 

bardzo podoba mi się Wasz domek:) Fajne macie drzwi, my też chcemy w stylu nowoczesnym choć jeszcze nie wybraliśmy. A Wy jakie macie wymiar tych drzwi? Tak jak w projekcie czy może poszerzaliście?

 

Pozdrawiam wiosennie;)

 

:smile:

 

Mamy rozmiar taki jak w projekcie, robiliśmy je na zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola, nam policzyli 450m2 bez odejmowania otworów, garaz otynowany czesciowo. Pozdr. A

 

To mieliście bardzo oszczędną w pomiarach ekipę.

Na górze sam liczyłem metraż, rysując każdą ścianę na papierze, nanosząc rzeczywiste wymiary, odejmując drzwi bez obróbki i odejmując drzwi z jednej strony z pełną obróbką, nie odejmując okien (to wliczone w obróbkę) wyszło mi 235m2. Fakt faktem mam wytynkowane ściany na wysokość 2,82 i ściankę kolankową podnosiłem o jednego pustaka.

Dołu nie liczyłem sam, ale dalmierzem wyszło mi 320m2. Razem 550m2 w domu z pojedynczym garażem (w którym miałem zrobiony sufit i ścinę z bramą). Tar te 450m2 bez odejmowania otworów to chyba mocno naciągane. No chyba, że na górze masz zrobiony 2 salon i masz mniej ścianek działowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi podpowiedziec ile metrów2 tynków wewnątrz jest w naszych domach???

Informacje są dość rozbierzne od 450-600metrów2.

MAm wszystkie ścianki na górze murowane czyli do tynkowania.

Możecie mi pomóc??

 

pozdrawiam MAriola

 

Chyba każdy ma jakieś mniejsze czy większe zmiany w projekcie, więc będzie trudno uzyskać zgodną liczbę.

U nas w rodo6p wyszło około 480m^2 na parterze i poddaszu (ścianki działowe praktycznie zgodne z projektem) ale: do pomiaru nie wszedł sufit w kuchni oraz garaż. Mamy za to podniesioną ściankę kolankową, a ściany szczytowe w pokoju nad garażem tynkowane do samej kalenicy. Garaż jaki i pokój nad nim są poszerzone o 40cm co też ma jakiś wpływ na metry do tynkowania :)

Otwory na drzwi i okna nie były odejmowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLIWKOWO!!

Witam serdecznie wasz domek prezentuje się znakomicie, my również mamy ciemny dach mam pytanko w sprawie elewacji jaki kolor planujecie i czy posiadacie rolety zewnętrzne? Nam najpierw podobała się elewacja żółta lub jasno zielona ale ostatnio spodobał nam się jakiś

jasny beż z ciemniejszymi lamówkami wokół okien. okna mamy z oknoplastu kolor orzech, wydają się podobne kolorystycznie do waszych ale na zdjęciach to można się pomylić bo kolor czasami odbiega od rzeczywistego.

BRIGIDA I JAREK na ile wycenili wam okna platinium, bo nam bez okna bocznego w kuchni i jednego balkonowego nad wykuszem wycenili na 17500. Zastanawiałam się czy cena w jednej firmie różni się jeżeli chodzi o rejon zamieszkania.

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLIWKOWO!!

Witam serdecznie wasz domek prezentuje się znakomicie, my również mamy ciemny dach mam pytanko w sprawie elewacji jaki kolor planujecie i czy posiadacie rolety zewnętrzne? Nam najpierw podobała się elewacja żółta lub jasno zielona ale ostatnio spodobał nam się jakiś

jasny beż z ciemniejszymi lamówkami wokół okien. okna mamy z oknoplastu kolor orzech, wydają się podobne kolorystycznie do waszych ale na zdjęciach to można się pomylić bo kolor czasami odbiega od rzeczywistego.

 

Cieszymy się bardzo, że nasz domek się podoba. My planujemy kolor elewacji "złamaną biel", a cokół chociaż nie wiem czy tak to się fachowo nazywa będzie koloru ciemno szarego. Płytki na zewnątrz też planujemy szare. Jeśli chodzi o stolarkę okienną to mamy kolor złoty dąb, a rolet zewnętrznych niestety nie posiadamy.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLIWKOWO!!

Witam serdecznie wasz domek prezentuje się znakomicie, my również mamy ciemny dach mam pytanko w sprawie elewacji jaki kolor planujecie i czy posiadacie rolety zewnętrzne? Nam najpierw podobała się elewacja żółta lub jasno zielona ale ostatnio spodobał nam się jakiś

jasny beż z ciemniejszymi lamówkami wokół okien. okna mamy z oknoplastu kolor orzech, wydają się podobne kolorystycznie do waszych ale na zdjęciach to można się pomylić bo kolor czasami odbiega od rzeczywistego.

BRIGIDA I JAREK na ile wycenili wam okna platinium, bo nam bez okna bocznego w kuchni i jednego balkonowego nad wykuszem wycenili na 17500. Zastanawiałam się czy cena w jednej firmie różni się jeżeli chodzi o rejon zamieszkania.

Pozdrawiam wszystkich budujących

 

Okna z oknoplastu w każdym salonie mają inne ceny. Na wszystkich oknach miałem różnice ok 1000zl mimo że bralem dokładnie te same opcje a salon nr.2 był w drugim mieście oddalony o 25km. Zalezy ile %upustu dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR Dzięki Tobie zrobiło się na forum całkiem wiosennie za sprawą Twojej "mini galerii" ogrodowej. Fajnie, że piszesz jakie są nazwy tych roślinek. Będzie to bardzo pomocne dla osób, które wkrótce też zaczną urządzać swoje ogrody.

Czy będziesz sadziła coś w rodzaju żywopłotu wokół ogrodzenia? Sama się zastanawiam co posadzić u siebie. Czekamy z utęsknieniem na dalsze zdjęcia.

Jaka jest rasa Twojego przecudnego psiaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum, wraz z mężem budujemy dom z zewnątrz troszkę podobny do domu w rododendronach 6, środek natomiast jest zdecydowanie inny

rozpoczęliśmy budowę w lipcu 2010 r. na podkarpaciu

Nie ukrywam, że jestem stałą bywalczynią na tym forum

Mam pytanie do oliwkowo

jakiej firmy i jaki kolor jest blachodachówki na Waszym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowa na forum, wraz z mężem budujemy dom z zewnątrz troszkę podobny do domu w rododendronach 6, środek natomiast jest zdecydowanie inny

rozpoczęliśmy budowę w lipcu 2010 r. na podkarpaciu

Nie ukrywam, że jestem stałą bywalczynią na tym forum

Mam pytanie do oliwkowo

jakiej firmy i jaki kolor jest blachodachówki na Waszym domu.

 

Witam,

blachodachówkę mamy firmy Thyssenkrupp kolor czarny mat gruboziarnisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

U nas jutro rakieta startuje :) czyli majster bierze się ostro do roboty i etap I rusza.

Zdecydowaliśmy jednak na dwa nietypowe - bo mało tu stosowane warianty

1. Podnosimy parter o 1 cegłę

2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.

 

Odnośnie tego 2 rozwiązania to czy ktoś to stosował? - bo śledząc ten wątek nie kojarzę. Da nam to ok 25 cm powierzchni salonu gratis i kominek nie będzie takim klocem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

U nas jutro rakieta startuje :) czyli majster bierze się ostro do roboty i etap I rusza.

Zdecydowaliśmy jednak na dwa nietypowe - bo mało tu stosowane warianty

1. Podnosimy parter o 1 cegłę

2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.

 

Odnośnie tego 2 rozwiązania to czy ktoś to stosował? - bo śledząc ten wątek nie kojarzę. Da nam to ok 25 cm powierzchni salonu gratis i kominek nie będzie takim klocem.

 

U mnie problem rozwiązałem nieco w inny sposób, zmniejszyłem wejścia zarówno do salonu jak i do kuchni i kominek ustawiam obok wybudowanego komina,a nie przed nim. O Twoim rozwiązaniu chyba nikt tutaj jeszcze nie pisał.

Co do pierwszego punktu, to przemyśl temat jeszcze raz, bo podniesienie ścianki na parterze niewiele Ci da, tylko zaburzy proporcje pomieszczeń. Dodatkowo najprawdopodobniej trzeba będzie przeliczyć sporo stron w projekcie, bo to o ile się nie mylę są już znaczące zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Ów rozwiązanie z kominkiem jest zastosowane u szwagra i wygląda extra, co więcej kominkarz (wyższa półka) zasugerował nawet rozwiązanie aby zamiast ściany nośnej w tym miejscu zastosować dwa filary a kominek schować do środka pomiędzy nie |x| ale to zbyt hardkorowe jak dla mnie.

 

Co do podniesienia parteru (to rozwiązanie zastosowała REMLE założycielka tematu) jedyny minus tego rozwiązania to schody reszta jest bez znaczenia bo podnosisz w pionie więc nic się nie zaburzy. Na to rozwiązanie wpłynęły 2 istotne dla nas sprawy- otóż garaż ma "tylko" 2.2 na gotowo dla mnie to trochę za mało. Poza tym na 90% będzie rekuperator co po obniżeniu sufitu da ok 2.5 co też jest kichą więc stąd te decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie..

 

ooo wiosna już przyszła .. chociaż dzisiaj przymrozek.. :(

 

mam zapytanie.. czy ktoś ma położone na schodach płytki klinkierowe? http://www.paradyz.com.pl/Collection/clinker/natural-rosa

teoretycznie nie są antypoślizgowe ale chciałabym wiedzieć jak to jest w praktyce? czy zimą chodzi się jak po lodzie? czy nie jest tak źle?

 

Pozdrawiam i życzę słonecznego dzionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...