Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oliwkowo, a czyje macie drzwi wejściowe? Drewniane czy PCV? I ile kosztowały?:oops:

Sorry za grad pytań ale właśnie jesteśmy na etapie wyboru....

 

Drzwi mamy robione na zamówienie w firmie TJDOOR, są to drzwi stalowe oklejone płytą MDF koszt to 3500zł.

Edytowane przez Oliwkowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Od dłuższego czasu bacznie z żoną obserwujemy to forum. Jesteśmy na etapie (mamy nadzieję - finiszu) papierkologii, w planach rozpoczęcie po świętach wielkanocnych 2011.

TAR - szkoda że nie ma już twoich galerii stanowiły dla nas inspirację dla wielu naszych pomysłów i utwierdziły nasz wybór projektu.

Z kilkoma osobami miałem już możliwość porozmawiać na PRIV lub w ich dziennikach - serdecznie pozdrawiam i zazdroszczę.

Niebawem na pewno rozpoczniemy nasz dziennik i jak będzie czym zaczniemy się chwalić i udzielać na forum.

Póki co mam dylemat "Wertera" związany z podniesieniem ścianki kolankowej i wpływu tego działania na budowę dachu oraz z tym szpetnym słupem z pokoju nad kuchnią. O temacie zacząłem już rozmowę z anna25 - bardzo dziękuję za wszystkie informacje.

1) Po pierwsze czy ktoś pozbył się tego słupka w pokoju nad kuchnią i jak to zrobić - czy można go przenieść do ściany w łazience (jeżeli ktoś ma dokumentację - zdjęcia z realizacji będę bardzo wdzięczny)

2) jak to jest z podniesieniem ścianki kolankowej (jeżeli możecie odpowiedzieć na forum - jak nie to może PRIV lub mail [email protected]) - czy uwzględniliście to w projekcie, czy wpis kierownika budowy, czy tak po cichu .... i co się z tym wiąże zmiana budowy dachu

3) po podniesieniu ścianki kolankowej zmieniają się parametry dachu. Czy ktoś z was wiek jak to zostało zrealizowane czy pozostawiliście to wolną rękę dekarzom.

Moje przemyślenia urodziły trzy "projekty"

 

http://jroza.beta.zst.tarnow.pl/Projekt.Domu-RODO6.G2/do.forum.murator/dach1.png

 

tu konsekwentnie podniesione wszystko proporcjonalnie, ale trzeba (zaznaczam wg. mnie) przesunąć słupki, żeby sufit był na odpowiedniej wysokości - wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem tylko ten słupek w pokoju nad kuchnią - powiedzcie jak się go pozbyć :).

 

http://jroza.beta.zst.tarnow.pl/Projekt.Domu-RODO6.G2/do.forum.murator/dach2.png

 

tu słupki na miejscu ale zmienia się pochylenie dachu i obniża się jego wysokość - nie wiem jaki wpływ ma to na jaskółki i na ogólny wygląd. Dach zmieni się na oko ok 4-7 stopni i obniży ok kilkanaście - kilkadziesiąt cm.

 

http://jroza.beta.zst.tarnow.pl/Projekt.Domu-RODO6.G2/do.forum.murator/dach3.png

 

wg, mnie złoty środek - ścianka podniesiona, dach pozostaje na oryginalnej wysokości, słupki przesuwają się o kilka - kilkanaście cm (dużo mniej niż w 2), pochylenie dachu zmienia się - ale dużo mniej niż w 2 - może nawet po wykonaniu wszystkiego nie jest to w ogóle widoczne

 

Każdy z tych projektów niesie za sobą konsekwencje można prosić o komentarz jaką wersję wy zastosowaliście. Czy wszystko było robione na "własną/dekarską rękę" czy zostało poparte wyliczeniami projektowymi - można takie wyliczenia zobaczyć

 

Najbardziej jednak mi zależy na pomysłach (ale już zrealizowanych) jak się pozbyć tego słupka z pokoju nad kuchnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja właśnie mam zrobiony wykop pod fundamenty, w czwartek zalewamy beton.Co do dylematy przedmówcy:

- ścianę kolankową mam podniesiona o 1 porotherm i wydłużone jętki aby sufit pozostał na miejscu

- słupów nie będzie.Wykonawca zaproponował zalanie na ściance działowej(porotherm 11,5) wieńca i posadzenia na nim krótkich słupków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RozAnia: u nas ścianka została podniesiona o jeden pustak i wszystko odbyło się bez dodatkowej zmian w projekcie. Cieśle mam wrażenie, że i tak w projekt patrzyli jak im się o nim przypomniało i jechali według własnego uznania. Przez to np mam dwie wkurzające belki przy wejściu na strych. Na pewno warto minimalnie pociągnąć dach w dół, żeby ta podniesiona ścianka nie rzucała się w oczy. Przy słupach, jeśli nie zmienicie ich lokalizacji, to warto pomyśleć o stalowych (ktoś tutaj takie stosował), żeby uniknąć niepotrzebnego kręcenia. U mnie troszkę za późno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie za bardzo rozumiem problemu, większości budujących Rodo 6, dotyczący słupa w pokoju nad kuchnią. My już mieszkamy prawie rok i ten słup naprawdę nie przeszkadza, wręcz jest fajnym elementem dekoracyjnym w pokoju, więc nie ma obaw. Oto nasze rozwiązanie, może niektórym pomoże podjąć decyzję. Pozdrawiam

http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@RozAnia;

Pare moich doswiadczen co do podniesienia scianki kolankowej: podnioslem ja o dwa pustaki [+50 cm], nie zmienialem kata dachu. Kierownik nie chcial mi wprowadzic tych zmian na projekcie i stwierdzil ze moge to zalatwic z budowlancami. Nie wiem do dzis czy mu sie nie chcialo tego poprawiac na projekcie, czy tak mozna zrobic, w kazdym razie jest dalej moim kierownikiem budowy i to on prowadzi dziennik na biezaco. Po podniesieniu scianki kolankowej bez zmiany kata dachu, automatycznie podnosi sie dostep do okien dachowych i wysokosc pomieszczenia (sufitu). Nie pomyslalem o tym, i teraz do okna dachowego bede musial kupic jakis kij do otwierania (kupilem niestety z gornym otwieraniem). Na etapie wiezby dachowej wyszlo rowniez, iz ten sufit idzie znacznie do gory i wtedy na strychu bedzie malo miejsca. Oczywiscie jetki mozna obnizyc, ale co za tym idzie zwieksza sie ich dlugosc. Ja niestety zamowilem wiezbe jak w projekcie i pozniej bylo kombinowanie z tymi jetkami, jak z krotkich zrobic dlugie.

Lepiej zeby ta zmiana byla wprowadzona na projekcie, bo wszystko sie potem pie...przylo a winnego nie ma.

Polecam tez ostroznosc przy przesuwaniu wszelkich elementow wiezby dachowej, zmiana jednego wymiaru pociaga zmiane innego, przesuniecia jednej rzeczy pociagaja za soba zmiane innej, itd. (ale to juz zmartwienie dekarzy, oby łebskich). No i przepisowa odleglosc 30 cm od wiezby do komina (przewodu spalinowego).

Co do słupa na górze, to nie miałem nic przeciwko niemu, nawet chcę go włączyć razem z jętkami w dekorację pokoju - wydobyć piękno drewna, słojów i zalakierować. Ale to już kwestia gustu, o którym się nie dyskutuje :)

 

To rodek 6p z podniesionym kolankiem o 0,5m:

http://images41.fotosik.pl/724/24f8045da3b789b6m.jpg

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie za bardzo rozumiem problemu, większości budujących Rodo 6, dotyczący słupa w pokoju nad kuchnią. My już mieszkamy prawie rok i ten słup naprawdę nie przeszkadza, ......

http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg

 

Potwierdzam, my akurat mamy w tym pokoju pokój gościnny, nie zbyt często uczęszczany ale ta ścianka (mamy ją pełną) w niczym nie przeszkadza.. i może stanowić fajna dekorację :)

 

ps. adamki pokoik śliczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Wnioskuję więc że słupów się pozbędę tak jak napisał Radzio_s

- słupów nie będzie.Wykonawca zaproponował zalanie na ściance działowej(porotherm 11,5) wieńca i posadzenia na nim krótkich słupków.

 

80mariusz80

Przyznam że o oknach dachowych w ogóle nie pomyślałem, a też trzeba to uwzględnić.

Właśnie zabierałem się za poszukiwania jak daleko ma być komin od więźby bo chciałem go przesunąć o te 25 cm w stronę łazienek i już wiem że nic z tego.

 

Alternatywą będzie moż rozwiązanie lokmen'a. Czekam więc na więcej szczegółów od lokmen z kominem zaczynającym się jakoś pod sufitem

2. Komin od kominka będzie się zaczynał od 1 piętra.

 

Odnośnie tego 2 rozwiązania to czy ktoś to stosował? - bo śledząc ten wątek nie kojarzę. Da nam to ok 25 cm powierzchni salonu gratis i kominek nie będzie takim klocem.

liczę na foto z realizacji

Co do kominka- to naprawdę jest świetne rozwiązanie, a wyczystka będzie we wkładzie.

tylko tego z wyczystką we wkładzie nie bardzo rozumiem

 

Dziękuję wszystkim za informacje i zachęcam innych do wypowiedzi i wasze fotki ws. ścianki i słupów, problemów i sposobów rozwiązania.

 

Wasze wypowiedzi i zdjęcia mam nadzieję pozwolą nam w przyszłości uniknąć problemów jakie miał Blaky z oknami - ktoś mierzył, ktoś mówił, a winni jesteśmy My bo chcemy po swojemu, ale do tego trzeba mieć z 1000 fakultetów bo ktoś kto się na tym powinien znać nam nie powie że to co wymyślimy sobie nie może tak być bo... tylko powie że tak chcieliśmy. Stwierdzenie Klient nasz Pan przez niektórych jest mocno nadinterpretowywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja właśnie mam zrobiony wykop pod fundamenty, w czwartek zalewamy beton.Co do dylematy przedmówcy:

- ścianę kolankową mam podniesiona o 1 porotherm i wydłużone jętki aby sufit pozostał na miejscu

- słupów nie będzie.Wykonawca zaproponował zalanie na ściance działowej(porotherm 11,5) wieńca i posadzenia na nim krótkich słupków.

 

 

Witam, w gronie ..tylko my mamy jeszcze piwnice ;)

tez podwszyszalismy scianke kolankowa, slupy zlikwidowane (gabinet rowniez) bedzie wzmacniany strop ,pociagi i a poźniej obniżany sufit.Życze pogody i powodzenia .Liczę na foto z kolejnego etapu prac.(polecam dzienniczek internetowy wiecje inf. moj mail [email protected] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie za bardzo rozumiem problemu, większości budujących Rodo 6, dotyczący słupa w pokoju nad kuchnią. My już mieszkamy prawie rok i ten słup naprawdę nie przeszkadza, wręcz jest fajnym elementem dekoracyjnym w pokoju, więc nie ma obaw. Oto nasze rozwiązanie, może niektórym pomoże podjąć decyzję. Pozdrawiam

http://images47.fotosik.pl/318/d9ea19b5ea6ce58fmed.jpg

 

 

 

My mamy zalane slupy betonowe w ściankach u góry od samego stropu żelbetonowego.

Takie rozwiązanie tez rozważałem gdyż kiedyś tym się zajmowałem i wszelkimi zabudowami (czas pracy 1.30 + szpachlowanie)

 

Ktoś pisał trzy dni temu o ekipie która chciała zrobić gipsy a dopiero ścianki działowe murowane. Nie dajcie się wkręcić paprakom!!!

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...