Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie

Pytanie szybkie no dwa bo już maestro nadproża będzie wylewał:

 

1. Szerokość drzwi wejściowych- jak robiliście - oryginał 100cm czy szerzej?

2. Miejsce na rolety?- schowane w nadprożach czy przykręcane do nich?

 

Pozdrawiam

 

i fotkę wstawiam z okazji 1dnia wiosny bo u nas się "domek czerwieni" :)

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/domek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podrzucić zdjęcia i informacje, jak rozwiązaliście wentylację w dolnej łazience.

Czy ktoś w tym pomieszczeniu wyrównywał sufit (u mnie spore zróżnicowanie, sufit skośny pod schodami na półpiętro, sufit pod spocznikiem - plaski po całości, sufit skośny pod schodami na piętro, podciąg i na końcu sufit na właściwej wysokości), ja planuję wyrównać go do poziomu podciągu.

Nie wiem za bardzo jak doprowadzić wentylację w pobliże kabiny. Planuję wpinać się do komina wentylacyjnego, za kominem spalinowym w dawnej kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ ja mam w górnej łazience przy ścianie z moją pralnią postawiony komin trzy kanałowy. Do pierwszego z lewej jest zrobiona dziura w stropie do dolnej łazienki. Sufit będzie obniżony do podciągu więc nawet mam pod nim kolano od pionu kanalizacyjnego. Środkowy kanał jest przebity przez ścianę za plecami i będzie wentylował pralnio-suszarnie, a ostatni kanał do wentylacji górnej łazienki. Dla mnie krzywy kanał wentylacyjny jest mniej skuteczny więc wybraliśmy rozwiązanie takie i jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25: dzięki za odpowiedź, ale chyba bez zdjęć się nie obejdzie - wyobraźnia szwankuje ;)

 

Mam pytanie odnośnie dachówek:

jak kupujecie/kupowaliście dachówki: z VATem 23% czy z usługą montażu czyli 8%? Tak się zastanawiam co lepsze...

 

Nie wiem czy każde pokrycie dachu podlega zwrotowi VAT w US, ale np. ceramiczne przeszło bez grymasu.

Jeśli to wykonawca zaproponował zakupienie dachówek, to sprawdź jaki rabat zaoferował, porównaj cenę z VAT 23% i 8%.

Z mojego punktu widzenia lepiej kupić produkt taniej o te 15%, niż później o podobny zwrot starać się w US.

Przy fakturze VAT na usługę dowiedz się jak będzie wyglądał ewentualny zwrot, czy też gwarancja na dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25: dzięki za odpowiedź, ale chyba bez zdjęć się nie obejdzie - wyobraźnia szwankuje ;)

 

 

 

Nie wiem czy każde pokrycie dachu podlega zwrotowi VAT w US, ale np. ceramiczne przeszło bez grymasu.

Jeśli to wykonawca zaproponował zakupienie dachówek, to sprawdź jaki rabat zaoferował, porównaj cenę z VAT 23% i 8%.

Z mojego punktu widzenia lepiej kupić produkt taniej o te 15%, niż później o podobny zwrot starać się w US.

Przy fakturze VAT na usługę dowiedz się jak będzie wyglądał ewentualny zwrot, czy też gwarancja na dachówkę.

Jeszcze jedna bardzo ważna sprawa w US: więźba jest nie do odliczenia, natomiast wykonawca spokojnie może dać 8% VAT. Na to warto zwrócic uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Własnie odebrałam pozwolenie na budowę (po długim czasie) i już niedługo zaczniemy budowę naszego wymarzonego domu Rodo 6,

budujemy pod Sochaczewem, czy byłby ktoś tak miły i przesłał mi kosztorys na adres: [email protected],

 

Od roku śledzę wątki na tym forum, ale dopiero dziś coś napisałm, bo dopiero od dziś coś zaczyna się dziać.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, to wspaniałe miejsce i znakomita lektura:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Własnie odebrałam pozwolenie na budowę (po długim czasie) i już niedługo zaczniemy budowę naszego wymarzonego domu Rodo 6,

budujemy pod Sochaczewem, czy byłby ktoś tak miły i przesłał mi kosztorys na adres: [email protected],

 

Od roku śledzę wątki na tym forum, ale dopiero dziś coś napisałm, bo dopiero od dziś coś zaczyna się dziać.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, to wspaniałe miejsce i znakomita lektura:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich:)

U nas juz po tynkach. Ponieważ mam rodo 6w i powiększony trochę garaz wyszło 270m.

A chcecie wiedziec jak "fachowcy" liczą metry tynków??

Metraż podłóg x 3. .....

U mnie wyszło by wtedy 291 m ale wydawało mi się to dużo i poprosilismy Pana tynkarza żeby przeliczył metry przy nas, no i wyszło o 20 mniej. Ale myliłby się ten kto kto pomyśli ze zapłacimy o te metry mniej.... Po dokładym pomiarze okazało sie że trzeba doliczyć kasę za listwy i drobne prace murarskie (około 3godziny może to zajęło dodatkowo do tynków...

 

pozdrawiam AMriola i Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas weszła dziś ekipa, zaczynają ocieplać poddasze, a następnie cała wykończeniówka :-) Już nie mogę się doczekać przeprowadzki. :lol2:

 

witaj

Możesz mi powiedzięc kiedy robiliście tynki / wylewki???

Ja jestm po tynkach i nie bardzo wiem ile czzasu musze odczekac zanim można bedzie połozyc płytki i resztę...

Wiez że musza dobrze wyschnąć..... ale ile to będzie????

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

Możesz mi powiedzięc kiedy robiliście tynki / wylewki???

Ja jestm po tynkach i nie bardzo wiem ile czzasu musze odczekac zanim można bedzie połozyc płytki i resztę...

Wiez że musza dobrze wyschnąć..... ale ile to będzie????

 

pozdrawiam Mariola

 

Hej,

tynki wykonane były w październiku więc na pewno są dobrze doschnięte, a co do wylewek to były wykonywane tydzień temu więc do końca nie są doschnięte, ale ze względu na napięty harmonogram robót zdecydowaliśmy się robić dalej. Czas goni :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...