Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale mały ruch na forum. Pewnie na budowach większy:)

Mam pytanie. Właśnie otrzymaliśmy ofertę cenową od hydraulika i myślę nad tym czy jest atrakcyjna.

Zaproponował 3000zł za samą robociznę. Jego zakres prac to "tylko" instalacja wodno-kanalizacyjna, żadne piece, żadna podłogówka, żadne grzejniki.

Wydaje się, że to sporo ponieważ widziałam już na tym forum informacje o podobnych kosztach robocizny hydraulika i nawet sobie je zapisałam, ale tam zwykle był to koszt z podłogówką czy też np. z podłączeniem pieca. Tak więc pytanie do Was: czy to rozsądna cena, czy płaciliście podobnie?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Witamy, u nas komplet usług hydrauliczno-kanalizacyjnych z podłączeniem pieca (pompa, bojler) grzejników, ułożeniem podłogówki wyszedł 4700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za informacje odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej:)

 

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?

Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej:)

 

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?

Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.

no u nas na tynki kładziemy ,nie wiem na 100%, ale chyba zaprawa gipsowa i na to gładzie i wtedy ściana jest gotowa do malowania, tapetowania. a 400 m z garażem jednostanowiskowym trochę dużo u nas wszystkie sufity podwieszane i garaż 2 stanowiskowy i wyszło mniej (najlepiej liczyć przy majstrach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje odnośnie instalacji wodno-kanalizacyjnej:)

 

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?

Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.

 

My zdecydowaliśmy się na tynk maszynowy Diamant. Już teraz widzę, że nic nie będzie trzeba ze ścianami robić przed malowaniem - są idealnie gładkie. Ten tynk to ponoć nowość - jest gipsowy ale twardszy nić cementowo-wapienny. Cena łącznie z przygotowaniem budowy 25zł/m^2 przy grubości 1.5cm.

Przed podjęciem decyzji oglądaliśmy tynki cem-wap wykonane maszynowo (24zł/m^2) (takie chcieliśmy od samego początku) ale szczerze mówiąc przydałoby się im jednak położenie gładzi. Rachunek jest prosty - niezbyt się to opłaca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie. Czy robił ktoś piwnicę ze ścianami monolitycznymi takimi jak w projekcie Rodo 6P? chciałabym wiedzieć ile mniej więcej kosztuje wykonanie takiej piwnicy tą metodą, za materiały i robociznę. I jak się to ma do kosztów jeśli taką piwnicę zrobić z pustaków szalunkowych? może ktoś już próbował się zorientować jak te dwa sposoby się mają do siebie?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie tynków, to czy jak Wam robią te tynki, to jest to już stan gotowy pod malowanie?

Nam mają robić tynki ręczne(!), ścianki działowe mamy z silki i wykonawca stwierdził, że może tynki zrobić cienkie, bo ściany są równiutkie(:eek:) ale na tynki musi coś tam jeszcze położyć żeby były gotowe do malowania i tak padła magiczna kwota 17zł/m2 - sama robocizna. Wyliczył, że tynków będzie ok. 400m2 (garaż jednostanowiskowy, wszystkie sufity podwieszane). Tu na forum cena tynkarzy to chyba średnio 12zł/m2, tynki maszynowe cem.-wap., więc się zastanawiam czy to są już przygotowane do malowania, czy też jeszcze musicie coś z tym robić.[/QUO

 

To wszystko zależy z jakiego piasku tynki są robione ale na pewno sciany nie bedą tak gładkie jak po tynkach gipsowych.

Tynki cem-wap mają to do siebie że są wytrzymalsze od gipsowych trudniej je uszkodzić ale z kolei mówią że gipsowe są zdrowsze:)

U nas tynkowanie w trakcie góra jest już gotowa. Tynkarze powiedzieli skąd i jaki piasek przywieźć ja z pracy mojej ekipy jestem zadowolony na koniec jeszcze tylko całość przetrze się kamieniem żeby drobny piaseczek poodpadał. Myślę że obejdzie się bez szpachlowania ale jak już to pewnie tylko salon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
greg123456

My bedziemy robić tynki dopiero w sierpniu choć elektryka już jest. tynki bedą cementowo wapienne ze szlichtą z piasku kwarcowego, glatkie jak po gipsowaniu a cena 20m2 . Wiec bez sensu brac dwie ekipy tynkarzy i gipsiarzy

 

Absolutna racja. Uważam to za najlepsze rozwiązanie które również mamy zamiar stosować tyle że w moich stronach krzyczą 28 zł z materiałem. Gips może i równy ale długopisem można kanały pod kable drążyć.

 

Co do zdrowotności gipsu nad tynkami cementowo wapiennymi to głupota straszna po pierwsze, że ten zdrowy tynk przykryjesz warstwą gruntu następnie 2-3 warstwami farby więc zaizolujesz tą zdrowotność. Po drugie gips jest produktem ubocznym w instalacji odsiarczania w elektrociepłowniach czy też elektrowniach natomiast cement jako produkt uboczny spalania węgla- wybór zostawiam Tobie hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Planuje zakupić blachodachówkę firmy ruukki w połysku kolor grafit

Zastanawiam się jednak czy nie będzie zbyt jasna.

Elewację planuję w nowoczesnym stylu; połączenie białego koloru z grafitem ( bonie)

Proszę o opinie na temat odcienia blachy.FirmCommodityImage_1_7947.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna racja. Uważam to za najlepsze rozwiązanie które również mamy zamiar stosować tyle że w moich stronach krzyczą 28 zł z materiałem. Gips może i równy ale długopisem można kanały pod kable drążyć.

 

Co do zdrowotności gipsu nad tynkami cementowo wapiennymi to głupota straszna po pierwsze, że ten zdrowy tynk przykryjesz warstwą gruntu następnie 2-3 warstwami farby więc zaizolujesz tą zdrowotność. Po drugie gips jest produktem ubocznym w instalacji odsiarczania w elektrociepłowniach czy też elektrowniach natomiast cement jako produkt uboczny spalania węgla- wybór zostawiam Tobie hehe

 

Moja cena za tynki to 20zl m2 robocizna plus material ok 6zl m2 czyl cena zblizona do twojej

 

a co do zdrowotnosci tynkow to zawsze slyszalem ze cementowo wapienne sa zdrowsze

Edytowane przez greg123456
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jesteśmy wlasnie w trakcie kladzenia tynków - cementowo wapienne z agregatu,wykonuje nam je najlepsza ekipa - P.Żmudy polecana set razy na malopolskiej bialej i czarnej liscie wykonawców.Pracują we 3 , od póltora tygodnia i w sobotę już skonczą.Tynki super gladkie ,napewno nie bedziemy kładli gładzi.Cena 23 zł / m2 materiał plus robocizna ,z najlepszymi naroznikami itp.Jesteśmy zachwyceni jakością ich wykonania.Ogólnie uwaza sie ze tynki gipsowe są gladsze ale chyba dużo zależy też od staranności i dokładności ekipy.Dla nas ważną kwestią było to ze tynki cementowo-wapienne szybciej schną a nam zależy na czasie,w sierpniu sie przeprowadzamy a za 2 tyg wchodzą robić ocieplenie poddasza i nie chcemy zeby wełna naciagnela wilgoć z niewysuszonych tynków stąd tez taki wybór.Pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Czy materialy na instalacje wewnetrzne (wodkan/co/cwu, elektryka) zalatwialiscie we wlasnym zakresie czy braliscie instalatora razem z jego materialami? Ktos porownywal jaka opcja bylaby tansza?

Z reguly sam wszystko sobie organizuje i zbijam ceny, jednak w przypadku hurtowni wodkan jest jakas dziwna regula - czesc hurtowni wypytuja mnie o dane mojego instalatora (nie wiem w jakim celu). Jest duzy rozrzut cenowy w ofertach - moze czesc hurtowni daje ceny do d... bo woli to sprzedac instalatorowi po lepszej cenie? Jak jest z podatkiem, instalator ma 8%?

Sprawdzacie swoich instalatorow z materialem - co dawaja i czy ilosci sie zgadzaja z faktura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy materialy na instalacje wewnetrzne (wodkan/co/cwu, elektryka) zalatwialiscie we wlasnym zakresie czy braliscie instalatora razem z jego materialami? Ktos porownywal jaka opcja bylaby tansza?

Z reguly sam wszystko sobie organizuje i zbijam ceny, jednak w przypadku hurtowni wodkan jest jakas dziwna regula - czesc hurtowni wypytuja mnie o dane mojego instalatora (nie wiem w jakim celu). Jest duzy rozrzut cenowy w ofertach - moze czesc hurtowni daje ceny do d... bo woli to sprzedac instalatorowi po lepszej cenie? Jak jest z podatkiem, instalator ma 8%?

Sprawdzacie swoich instalatorow z materialem - co dawaja i czy ilosci sie zgadzaja z faktura?

 

Przy każdym materiale musisz sprawdzać co oferuje instalator i co możesz ugrać na własną rękę. U mnie w obu przypadkach, zarówno elektryk jak i instalator co i wod-kan wykonywali pracę ze swoim materiałem, który wcześniej miałem przez nich wyceniony. Przy elektryce porównywałem ceny hurtowni z cenami sklepów internetowych i allegro. W większości to co oferował elektryk i to co było dostępne na rynku miało zbliżone ceny. Problem jest taki, że z allegro nigdy nie wiesz jakiej jakości będzie materiał, a hurtownie mieliśmy sprawdzoną. Co więcej, przy instalacji elektrycznej na własną rękę nie dostałbym takich rabatów jak elektryk. Jak dostałem proformę to byłem w szoku - ceny za kable miały grupę rabatową 76%, na osprzęt było 38-45%. Poza tym transakcja było umówiona na ceny netto (a jedynie do cen materiału doliczyłem 10%, żeby wilk był syty i owca cała). Przy instalacjach co i wod-kan miałem nieco trudniej z wyceną. Zdecydowałem się na materiał od wykonawców - prawie wszystko robiłem na uponorze, niektóre elementy brane były z geberita. Tutaj niestety jakiś rewelacji cenowych nie było, ale za to miałem święty spokój przez cały okres prac. Instalatorzy wycenili, wykonali, rozliczyli się i wyszli. Żadnych telefonów, że czegoś zabrakło itd.

 

Co do sprawdzenia instalatorów z fv to może być problem. Oni często kupują materiał w nadmiarze (pełne rolki kabla, zapas osprzętu - np cały karton itd). Każdy instalator zazwyczaj idzie na rękę inwestorom przy wyborze materiału, ale i tak mają swoje upodobania i przyzwyczajenia. Przy zakupach z nadmiarem plusem jest to, że nie muszą się kręcić między budową i hurtownią oraz cena. To co zostanie mogą wykorzystać przy kolejnej robocie, albo oddają w hurtowni (bo mają tak dogadane ze sprzedawcą). Nie chcę powiedzieć, że w niektórych sytuacjach warto zaufać instalatorami, ale troszkę pcha mi się to na język. Wiadomo trzeba liczyć swoje i sprawdzać jak przebiegają prace.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Kurcze a na nas jakaś "menda" za przeproszeniem się uparła bo drugi raz w przeciągu miesiąca był włam- tym razem poszła RB-ka, łopata i paczka gwoździ... eh... jutro umówiłem się z milicją niech coś z tym zrobią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas wylewki dzis zaczęli i nawret juz skończyli:))))

 

Kallula jak wy chcecie sie wprowadzic na koniec sierpnia to zazdrosze - jestem na podobnym etapie z robota ale my slę że to wszystko musi wyschnąć i planuje na koniec roku przeprowadzkę:))

 

pozdrawiam AMriola

 

Weźcie mnie nie osłabiajcie, my jestesmy przed instalalacjami i mam nadzieję wprowadzić się w październiku;)

I przy okazji, serdeczne dzięki za info o tynkach - bardzo się przydały:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napiszę coś dla tych którzy zaczynają budowę rodo 6 G2.Sam szukałem takich informacji :

Wczoraj zakończyłem etap 0.czyli wylewka chudziaka.

Koszty:

-robicizna 12 000 (wykop,wylanie ław, bloczki 1800 szt ,zasypania, chudziak) maszyny (koparka,zagęszarka po stronie wykonawcy)

- materiały 21 000 (bloczki, piasek,cement do murowania, ocieplenie (XPS), piasek do zasypania i inne drobne)

lokalizacja Marki k/Warszawy

nastepny etap od środy.

Czy komin do kondensata kupowaliście systemowy czy murowany z pustaków wentylacyjnych a następnie rura z kwasówki do środka?

Jakie jest lepsze rozwiązanie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mnie nie osłabiajcie, my jestesmy przed instalalacjami i mam nadzieję wprowadzić się w październiku;)

I przy okazji, serdeczne dzięki za info o tynkach - bardzo się przydały:))

 

HM PLAN AMBITNY NIE POWIEM:)))) ALE ŻYCZĘ ŻEBY SIE UDAŁO

Ja dopiero po wakacjach będę miec zastrzyk gotóki na wykończenie (najpierw ja sie wykończe a potem budowa..))) stąd taki termin

 

Pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...