Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Vanka dziękuję i zyczę powodzenia!

Namtar no więc.... hmmm... mój mąż ma tym punkcie hopla :lol: ale dla wyjaśnień piszę już w tych 10 gniazdkach mieści się: 2 głośnikowe do satelitów kina domowego, 1 rtv-sat, 1 tel., reszta elektryczne :D Ufff no i dziękuję za gratulacje :D to miód na moją zmęczoną duszę :wink:

Slawek diodami led będziemy oświetlać te wnęki w salonie, szczegóły i zdjęcia podam po montażu. A w w oli wyjaśnień ten kamień jest prawdziwym piaskowcem :wink: ale to tak na marginesie :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie!

Remle jak u Ciebie pięknie!!!

nie ukrywam że jestem daleko w tyle za wami.

Jeszcze brak elewacji :cry: i dopiero myślę nad kolorami w pokojach.

Mam pytanie o deski w salonie, jakie rozwiązanie wybraliście ostatecznie?

czy deskę berlinecką czy parkiet. A jeżeli deskę to czy kleiliście ją do podłogi czy pływająca na podkładzie?

Jestem przed wyborem i mam problem co wybrać.

pozdrawiam

pilnie śledzę postępy prac

podziwiam za wytrwałość i tempo

Kasik30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietnie sie prezentuje Wiolcia12 :)

 

Tutaj widac juz ze ktos tam zyje i mieszka przez co i caly domek zdaje sie zyskiwac ducha wraz z domownikami.

 

Co do postepow prac u nas to nie mam co zamieszac zdjec bo niewiele na nich bedzie nowego a to mozna by pokazac nie obfotografowane (nadrobie to pokaze:) ). Generalnie nadal czekamy na wykonanie przylacza elektrycznego (sic! to juz drugi miesiac :( ), bo to trzyma nas przed zalozeniem alarmu, ogrzewania itd. Poza tym intensywnie projektujemy lazienke i zajmujemy sie dolowaniem szamba co przy jego rozmiarach (11 kubikow) jest dosyc karkolomne ;)

 

Pozdrawiam rodomaniakow,

Krutny

 

PS. Zdjecia obiecuje zamiescic - dzieki za ponaglenie to mnie zmobilizowalo zeby sie odezwac, bo zwykle tylko czytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolciu,

 

piekny domek. Bardzo mnie ineteresuje jak rozwiazalas kominek. Widze ze jest narozny to znaczy ze przedluzylas sciane od korytarza?

 

Ja mam wlasnie problem z kominkiem gdyz zostaje nam na niego tylko 120 zm miejsca i tez myslalam juz o naroznym tylko sie zastanawiam czy to nie zamknie optycznie przestrzeni... Jak mozesz to wklej wiecej zdjec okolic kominka lub jakis projekt.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Janusz - ściana przy kominku (dzieląca kominek i hol) została przez nas dostawiona, bo w projekcie jej nie ma. Ma ona szerokość 145 cm, ale żeby zmieścić tam kominek narożny, musiliśmy dostawić przy kominku jeszcze filarek (słupek marmurowy). Jeśli chodzi o zamknięcie przestrzeni, to mi się wydaje, że takie rozwiązanie aż tak nas nie ogranicza. Ale oczywiście wkleję więcej zdjęć, tylko już nie dziś, bo muszę je po prostu porobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violcia12 super rodo ,fajnie że już mieszkacie , jak możesz to zrób zdjęcie kotłowni i podaj koszt balustrad i bramy do garażu dzięki

 

remle naturalny piaskowiec powiadasz a drogie to? :roll:

 

ja oczywiście jestem mądry po szkodzie i paru przejściach :evil: wklejam ku przestrodze poradnik budowlany

 

Parę ogólnych rad od budującego się (240m2 na ukończeniu, koszt z działką poniżej 300tys. na dziś a już mieszkam na parterze). Za materiałem rozejrzyj się sam. Podzwoń po okolicznych hurtowniach (nie dalej jak w promieniu 15km od placu budowy). Z cen które podadzą da się urwać 10-15% bez większego problemu osobistymi negocjacjami na miejscu. A jak dobrze pogadasz to i bez VATu kupisz (kolejne 15-20% taniej). Ekipy budowlanej szukaj daleko od dużego miasta, ale nie dalej niż 40-50km, bo nie będzie im się opłacało dojeżdżać. Nie obiecuj im, że będą robić do stanu "pod klucz". Podpisz z nimi umowę na stan surowy otwarty i powiedz, że dalej ich zatrudnisz jak będziesz zadowolony z jakości. Inaczej odwalą fuszerkę już na samym początku. Nie pozwól by ci podstawili swojego kierownika budowy. Znajdź kogoś niepowiązanego z tą ekipą (popytaj ludzi, którzy się budują w okolicy to ci kogoś polecą). Na koszty budowy bardzo też wpłynie lokalizacja. Sprawdź jakie media już są a które trzeba dopiero doprowadzić oraz jakie są wyniki badań gruntu. Jak się wpakujesz w wysokie wody gruntowe, to cena fundamentowania i prac ziemnych może zwalić z nóg. Jeśli masz już działkę kupioną, to pole manewru masz niewielkie. Jak jest kijowa pod budowę, to najlepiej ją szybko sprzedaj i rozejrzyj się za lepszą.

 

znalezione w necie

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek trafiliśmy bezpośrednio do producenta w Brennej i policzył nas 85zł/m2, u pośredników było 2x drożej - mogę dać namiar :wink:

Co do "dobrych rad" to trzeba mieć mnóstwo wolnego czasu (pomijając siłę perswazji, cierpliwość,wiarę, zaangażowanie, ...... itp) by je zrealizować. No i dochodzi jeszcze pilnowanie "wszystkich specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek72 - jeśli chodzi o bramę garażową, to jest to brama Wiśniowskiego i kosztowała nas ona 2200 PLN. Brama jest bez napędu, ale napęd można zamontować w każdej chwili i jego koszt to ok. 1100 PLN.

A balustrady - ten wzór akurat kosztuje 320 PLN / mb. Ale robił mi je wujek, więc ja zapłaciłam na szczęście tylko za materiał. Bo trochę by nas to kosztowało, zwłaszcza, że wyszło nam prawie 36 mb.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle dzięki za info powodzenia w zakupach sprzętu zwróć proszę uwagę na odległość do serwisu bo to bywa istotne odpukać

 

dawajcie nowe zdjęcia plisssssssssssssssssss

 

 

ja analizuje temat okien

gdzie kupić dobre i tanie

:roll:

 

u nas pod Opolem ceny kosmos a i negocjacje trudne :-?

 

uff ile te rododendrony zusamen do kupy kosztują wykończone ??????!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek jak piszesz wyczuwam w Tobie mnóstwo entuzjazmu - życzę, by został Ci do samego końca :D

Najpierw porównanie we wnękach światła diodowego z halogenowym - wybraliśmy halogenowe, bo to drugie daje brzydki niebiesko-zielony odcień :roll:

http://images24.fotosik.pl/123/325b6ba02bb7a7ce.jpg

A teraz salon z włączonym światłem wnęk :wink:

http://images26.fotosik.pl/122/89cee67dcd52c797.jpg

http://images32.fotosik.pl/71/12cb4146fb1a8f2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remle,

czy Wy zescie powiekszali okna w wykuszu. Szczegolnie pytam o te boczne?

Wiolcia co z obiecanymi zdjeciami kominka?

 

My juz mamy ofoliowany i zakratkowany dach, dzis rozkladają rynny, a od poniedziałku kryją dachoweczką. Zeby tylko pogoda dopisała to za tydzień już będę miała śliczny dach.

 

I zastanawiam się nad ociepleniem już w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...