Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może to nie będzie kompletna odpowiedź, ale może w Twoim przypadku rozwiąże problem. Odlicza się materiał z 23% VAT (według wytycznych - jest do tego całe zestawienie, który materiał podlega zwrotowi VAT). Otrzymujesz kwotę zbliżoną do różnicy między 23% i 7% VAT. Dlatego w wielu przypadkach lepiej kupić materiał jako usługę (jeśli jest atrakcyjny cenowo) niż później ten rabat wyciągać z US.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam :) Jestesmy na etapie biurokracji w urzędach i mam taka prośbę. Poniewaz uważnie śledze Wasze poczynania i wiem że nie chce innego domu jak Rodek6 (bez piwnic, z 1 garażem) ale mój mąż po wizycie u kolegi który ma już dom w SSZ ma watpliwości :( cyt:" bo salon jest taki mały..") - nie chcemy likwidowac gabinetu, wiec w zasadzie w salonie pozostaje miejsce na wypoczynek i kącik TV + jadalnia w wykuszu. Jak dla mnie to jest wystarczajaco miejsca biorąc pod uwage ze obecnie mieszkamy na niecałych 40m2 :D, no ale nie będę tam mieszkać sama.. Jak Państwa odczucia?

Wiem ze kilkoro z Państwa buduje lub już mieszka w okolicach Krakowa. Czy byłaby możliwość zobaczenia "na żywo"? Jeśli tak to prosze o kontakt na maila [email protected]. Pozdrawiam i mam nadzieje że wkrótce dołacze do budowniczych rododendrona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jestesmy na etapie biurokracji w urzędach i mam taka prośbę. Poniewaz uważnie śledze Wasze poczynania i wiem że nie chce innego domu jak Rodek6 (bez piwnic, z 1 garażem) ale mój mąż po wizycie u kolegi który ma już dom w SSZ ma watpliwości :( cyt:" bo salon jest taki mały..") - nie chcemy likwidowac gabinetu, wiec w zasadzie w salonie pozostaje miejsce na wypoczynek i kącik TV + jadalnia w wykuszu. Jak dla mnie to jest wystarczajaco miejsca biorąc pod uwage ze obecnie mieszkamy na niecałych 40m2 :D, no ale nie będę tam mieszkać sama.. Jak Państwa odczucia?

Wiem ze kilkoro z Państwa buduje lub już mieszka w okolicach Krakowa. Czy byłaby możliwość zobaczenia "na żywo"? Jeśli tak to prosze o kontakt na maila [email protected]. Pozdrawiam i mam nadzieje że wkrótce dołacze do budowniczych rododendrona :)

 

Jednym wystarczy innym nie. Ja się przenoszę do rodo6 z mieszkania, w którym mam pokój 36m i wielkość salonu w domu strasznie mnie męczyła. Ostatecznie zdecydowałem się zrezygnować z gabinetu, ale za późno już było na zamianę okna z drzwiami tarasowymi. Troszkę to nam utrudni przyszłe plany umeblowania salonu, ale myślę, że i z tym sobie poradzimy. Jak ktoś się zgłosi z okolic Krakowa, to przekonajcie się na żywo jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniac, dzięki za wskazówki! Z tym balkonem to już gdzieś się natknęłam, ale okna jeszcze muszę sprawdzić jakie tam są w projekcie. Co do zmiany wymiarów my robimy 2 okna z przodu domku, jak w rodo 6g, ale trochę je poszerzyłam. Ot, taki mój kaprys - zupełnie bez sensu, ale tak mi się podoba ;) Wszytko widać na fotkach, które wrzuciłam.

 

Co do rozmiarów salonu... Ostatnio oglądaliśmy zamieszkały już 6g2. Powiem tak - pomieszczenia w domu wyglądają na dużo większe na papierze, ALE to już kwestia gustu i potrzeb. Nam się akurat podoba salon bez likwidacji gabinetu, a i dodatkowy pokój na dole bardzo nam się przyda (na górze w rodo 6w są 3 pokoje). Tak więc najlepiej obejrzeć umeblowane pomieszczenia i wtedy się wszystko klaruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) tak sobie czytam wasze wpisy i się śmieje każdy z nas planuje myśli a i tak później wychodzą błędy:) My jutro bierzemy laptopa ze zdjęciami przed tynkami i jedziemy oblukać czy ekipa wykańczająca rodka nie przewierciła np jakiegoś przewodu itp czy po tynkach są wszystkie puszki na wierzchu itp, a praca idzie pełną parą góra ocieplona (wełna 15 w krokwie plus 10) stelaże już zrobione garaż i kotłownia prawie w płytkach.

 

Majstry chcą wymiar płytek do górnej łazienki żeby się nie okazało ze trzeba np dociąć 2cm płytki bo lepiej o te 2cm obniżyć stelaż:)) a płytki na etapie wybierania:)) i z tym jest DUŻY problem za dużo ich jest:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Mam pytanie dotyczące ścianki działowej między najmniejszym a największym pokojem na górze. Dopiero teraz zajarzyłam, że idzie w tej ścianie belka od dachu, która nie jest całkowicie ukryta w tej ścianie i wystaje na około 4 cm. Co robiliście na tej ścianie, żeby ją ukryć a może to tylko ja mam taki problem.jeżeli wytynkują tą ścianę to belkę będzie trzeba obudować płytą gipsową czy lepiej na całą ścianę położyć płytę???????

 

WITAM. Na początek coś o sobie. Buduję na kaszubach niedaleko Kartuz. Śledzę to forum od roku, buduję rodo 6p jestem na etapie krycia dachu. Do tej pory korzystałam z rad innych, teraz mogę pomóc, podzielić się własnym doświadczeniem. Co do tego słupa w ścianie mój majster zaproponował inne wymiary tego słupa tzn.pierwotny wymiar to 14/14 cm, inna opcja to; 16/12cm lub 18/12 tak aby słup schował się w ściance działowej. Co do słupa w drugim pokoju został on przesunięty i znajduje się w ściance działowej od łazienki. Wrzuciłabym kilka zdjęć ale jeszcze nie potrafię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BAMARI:

 

chciałbym tak wszystko zaplanować - też mi robili gegipsy na górze ale o pytki nikt nie zapytał...:((( Ale jakoś będzie:)))

 

Gorsza sprawa u mnie to taka że w jednym miejscu na dole mam mokrą plamę na ścianie od dołu wylewki niby wielkości zesztyu ale tak sobie rośnie po 1cm dziennie......... I kogo tu mam za to winić??? Myślę że to hydraulik powienien na to zobaczyc ale jemu sie ie spieszy - niby że tam żadne rury nie idą - ale skąd woda na ścianie?????Robi próby szczelności ale co mi z tego???? Żeby ciągło od fundamentów to niemożliwe bo były izolacje, papy i wogóle dom jest na górce i nigdy żadnej wody tam nie było...

 

POZDRAWIAM maRIOLOA

I co tu robić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W ktorym miejscu(pokoju) pojawia sie ta plama?Czy na zewnatrz jest w tym miejscu taras albo schody?Czy macie zrobiona elewacje na zewnatrz z tynkiem dekoracyjnym?Czy sa obrobione i wykonczone balkony? Pytam bo my tez przerabialismy zacieki na scianie na jesieni i woda wpadala od gory pomiedzy betonem a styropianem na tarasie (balkony nei byly obrobione ani zabezpieczone), a poniewaz tynk zewnetrzny jest wodoszczelny wiec woda szla po scianie az znalazla najslabszy punkt - i nijak sie ten punkt mial do potencjalnego miejsca gdzie by to moglo przeciekac z dugiej strony :). Druga sprawa to wykonczenie/zabezpieczenie rogu miedzy tarasem a sciana, tam jak troche wody stalo po sniegu to tez przy ziemi w srodku zaczela sie pojawiac plama.

Tak wiec, zwroccie uwage na te rezczy, nie kazda woda na scianie to musi byc hydraulilk:) aczklwiek tej opcji tez nie mozna wykluczac.

 

Pozdrawiam

 

DO BAMARI:

 

chciałbym tak wszystko zaplanować - też mi robili gegipsy na górze ale o pytki nikt nie zapytał...:((( Ale jakoś będzie:)))

 

Gorsza sprawa u mnie to taka że w jednym miejscu na dole mam mokrą plamę na ścianie od dołu wylewki niby wielkości zesztyu ale tak sobie rośnie po 1cm dziennie......... I kogo tu mam za to winić??? Myślę że to hydraulik powienien na to zobaczyc ale jemu sie ie spieszy - niby że tam żadne rury nie idą - ale skąd woda na ścianie?????Robi próby szczelności ale co mi z tego???? Żeby ciągło od fundamentów to niemożliwe bo były izolacje, papy i wogóle dom jest na górce i nigdy żadnej wody tam nie było...

 

POZDRAWIAM maRIOLOA

I co tu robić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:)

 

Majstry chcą wymiar płytek do górnej łazienki żeby się nie okazało ze trzeba np dociąć 2cm płytki bo lepiej o te 2cm obniżyć stelaż:)) a płytki na etapie wybierania:)) i z tym jest DUŻY problem za dużo ich jest:))

Jak dobry i kumaty majster to sobei da rade. Nie musi docinac 2cm plytki, jak mu wyjdzie skrawek to moze calosc obnizyc podcinajac dolna plytke i wtedy u gory mu wyjdzie wiekszy kawalek. Ja bym sie tam nie przejmowal takimi wymaganiami majstrow:) Tez sie nasluchalem w czasie budowy ze majster musi wiedziec to na juz tamto na wczoraj a to i to trzeba mu przywiezc koniecznie na jutro - a i tak dalo rade bez tego i tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U nas prace powoli idą do przodu :) Obie łazienki na etapie końcowym. Płytki w kuchni też powoli kończymy układać. Chociaż przyznam szczerze, że ta wykończeniówka nas wykańcza powoli, coraz mniej cierpliwosci do majstrów. Też tak macie ? czy tylko my tacy nerwowi ;)

 

A tu mamy efekt :-)

łazienka dół.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHEYK21, skoro już się oferujesz... :) My chcemy podpiwniczyć domek i kalkulujemy koszty. Macie część czy w całości podpiwniczony? Ile Was to kosztowało? Chcielibyśmy się zmieścić w 30 tys. :/

Witaj. Mamy cały podpiwniczony. Obawiam się że 30tyś. nie wystarczy. Nam w kosztorysie wyliczyli ok. 60tyś. z robocizną i poszerzonym garażem o 70cm. Ze względu na pochyłą działkę musieliśmy dać piwnice

 

 

http://forum.muratordhthttp://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.giftp://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.gifom.plhttp://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.gif/images/http://forum.muratordom.pl/images/attach/jpg.gifattach/jpg.gif

IMG_0332.jpg

IMG_0252.jpg

IMG_0267.jpg

IMG_0434.jpg

IMG_0365.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO qboos

 

Moja plama jest wewnątrz budynku w przejściu do garażu (wg projektu kotłownia). spuścili wodę z instalacji i napełnili powietrzem pod ciśnieniem i z 5 (chya barów) zrobiło sie po 1 dniu 4,7 czyli chyba lipa.... Ale też sie obawiam że ta plama to może byc tu przypadkiem a wyciek gdzieś obok....

OJ oszalec można jak pomyślę o kuciu wywlweki i tynków w tym miejscu - ciekawe czy przy tym uszkodzą ilozację czyli folię która szła po całej podłodze ?? I co wtedy ??? załozyc kaweł dalej folie czy całe pomieszczenie od nowa izolować?? Jak radzisz??

 

pozdrawiam MAriola / Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...