Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CO do kosztów piwnicy to też myślałam o tym ale wyszło więcej niż 30 tys ( z drenażem wokoł piwnic było prawie 50 tys) ale to tez zalezy ile tych piwnic chcesz robić...

Ogólnie zamieniliśmy pomysł z piwnica na garaż - z założeniem że pomieszczenie nad garazm to będzie coś jakby strych = graciarnia.

Ale okazuje się że to pomieszczenie bardzo nam sie podoba i w przyszłości napewno urzadzimy tam swój pokój lub ogólnie jakiś pokój z bilardem:)))) itp

Ale gdzie wtedy pomieśmy GRATY tego jeszcze nie wiem....

 

Dziś mysśę że piwnica to lepszy pomysł niz dobudowanie garażu. Garaz wcale nie wyszedł taniej.....

pozdrawiam MAriola / Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

U nas prace powoli idą do przodu :) Obie łazienki na etapie końcowym. Płytki w kuchni też powoli kończymy układać. Chociaż przyznam szczerze, że ta wykończeniówka nas wykańcza powoli, coraz mniej cierpliwosci do majstrów. Też tak macie ? czy tylko my tacy nerwowi ;)

 

A tu mamy efekt :-)

[ATTACH]56349[/ATTACH]

 

Pozdrawiam

 

Oliwkowo, Jakie masz płytki w łazience? Są piękne. Ja też planuję łazienkę w takich kolorach i zastanawiałam się na Maderą z Pilcha. Twoje są podobne, ale to chyba nie te same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechał do nas na działkę ciężki sprzęt:) co prawda to dopiero początki, ale zjazd już jest i droga pnie się w górę do naszej działeczki:D

 

http://img708.imageshack.us/img708/5553/p5110975800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img18.imageshack.us/img18/4087/p5121018800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img221.imageshack.us/img221/480/p5131042800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img855.imageshack.us/img855/8370/p5141058800x600.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super:)My planujemy je w lazience dolnej i w kuchni.Ikea ma w katalogu aranzację miedzy meblami kuchennymi,z ciemną fugą,chyba tez tak położymy ze względów praktycznych.Napisz prosze czy kladziecie w tej lazience jakąś listwę zwieńczajacą czy zostawiacie bez...ciagle nie mam koncepcji.I jeśli mozesz napisz tu lub na priv w jakim sklepie udało ci sie je dostać i w jakiej cenie za m2.W bomarze w Krakowie je widzialam za 129zł,a na internecie znacznie taniej tylko boję sie trochę zamawiać wysyłkowo.Pozdrawiam Ela

 

P.S. Czy kładziecie te cegiełki tylko kolorze białym czy moze też w innym pomieszczeniu np. w wanilii.Widziałam w katalogu ale niestety nigdzie nie ma w sklepach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kallula.

Mugaty kupowaliśmy w sklepie internetowym

http://www.planetadom.pl/pl/c/Mugat/100

nie było żadnego problemu przesyłkę dostaliśmy w przeciągu trzech dni.

Zakończymy płytki grubym cygarem z tej serii chociaż troszkę żałuję bo podoba mi się teraz bardziej takie ich cygaro pozakręcane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spdek cisnienia w ukladzie to nie to - jakby po 2 minutach zeszlo z 5 na 4,7 to owszem. Zawory, kurki w instalacji sa wodne i nei trzymaja powietrza w 100%. Czy ta sciana to zewnetrzna sciana budynku czy graniczaca z lazienka czy z garazem?Przeszperajcie schodzy zewnetrzne czy tam gdzies nei podcieka, moze idzie pod wylewka i pod foflia i wylazi pozniej w takim dziwnym , najslabszym miejscu. Poobserwujcie tez laczenie fundamentu ze sciana nsna czy gdizes tam czasem nei podcieka cos. Sprawdzcie tez uszczelnienie komina - moze gdzie tam leci do niego woda i dolem wylazi. Ja tam wierze ze to jakas pierdola dacie rade bez kucia :)

Pozdrawiam!

 

DO qboos

 

Moja plama jest wewnątrz budynku w przejściu do garażu (wg projektu kotłownia). spuścili wodę z instalacji i napełnili powietrzem pod ciśnieniem i z 5 (chya barów) zrobiło sie po 1 dniu 4,7 czyli chyba lipa.... Ale też sie obawiam że ta plama to może byc tu przypadkiem a wyciek gdzieś obok....

OJ oszalec można jak pomyślę o kuciu wywlweki i tynków w tym miejscu - ciekawe czy przy tym uszkodzą ilozację czyli folię która szła po całej podłodze ?? I co wtedy ??? załozyc kaweł dalej folie czy całe pomieszczenie od nowa izolować?? Jak radzisz??

 

pozdrawiam MAriola / Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO qboos

kucie wylewki juz sie zaczęło, najnowszy news od hydraulika jest taki że w tym miejscu idzie dużo rur do grzejników (ale one napewno nie przeciekają...) więc jak robili wylewki nie pszło tam juz styropianu ułożyc i któryś budowlaniec wymyślił żeby podsypac to piaskiem - i w ten sposób wyrówna poziom ze styropianem - i teraz jest teoria że piasek był mokry i to powód tej plamy..........Dla mnie starszna HEREZJA ale kto to wie...?? JAk myślisz jest to możliwe????

Rozkuli wylewke wokół i nigdzie wody nie widać... Ściana jest wewnętrzną ścianą działową więc zewnętrzne "dopływy" wody odpadają.

 

pozdrawiam MAiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
DO qboos

i teraz jest teoria że piasek był mokry i to powód tej plamy..........

Co za bzdury! Facet albo jest partaczem i nie wie co mowi, albo bagatelizujac problem zbywa Was i wymysla jakies pierdoly (a nuz sie odczepia).

Jesli plama jest na scianie (nie na podlodze) i powieksza sie z kazdym dniem, to znaczy ze pod nia musi przebiegac jakas przewod ktory jest nieszczelny. Po co kuc wylewke ktora jest sucha - nie wiem. Jesli mozesz wrzuc prosze zdjecie Twojego problemu.

Powinnas zrobic dokumentacje zdjeciowa swoich instalacji, zeby w przyszlosci wiedziec w jakim miejscu biegna przewody. Przykladam metr do krawedzi scian i robie zdjecia w duzej rozdzielczosci, zeby odczytac wymiar.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...