Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

aga-gaga napisz ile kosztował cię stan surowy otwary z pokryciem dachu, sama buduję systemem gospodarczym

i w jakim roku go postawiłaś, bo teraz co rok materiały coraz droższe

:)

 

rodo 6p z częściowym podpiwniczeniem budowaliśmy systemem gospodarczym (mase roboty wykonywaliśmy sami) wydaliśmy 75.530 zł.Kasa jaką wydaliśmy od papierologii do stanu surowego otwartego z pokryciem dachu (kryliśmy blachodachówka) W ta cene wchodzi 1 okno dachowe. No i dodam że mieliśmy swoje dzewo na wierzbę dachową (także wliczone jest tylko do tej ceny podanej koszty tartaku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
My też budujemy bez kredytu systemem gospodarczym, mamy narazie tylko fundamenty. W następnym tygodniu planujemy stawiać mury. Do tej pory koszt wyniósł ok. 15 000zł licząc również projekt oraz skrzynkę z prądem. Stan surowy otwarty z pokryciem dachowym planujemy zamknąć w kwocie 80 000zł. Zobaczymy czy się uda ;)

 

Bez przesady- nie dacie rady zamkąć się w 80000 za SSO jeszcze pokrycie dachowe gdzie same materiały to ok 20 000 (blacha) no chyba że materiały kupujecie "byle najtańsze" niestety ta taniość szybko potem wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy co zawiera ta twoja wycena na 18 tys, jakiej marki reku, jaki wymiennik (krzyzowy, diamentowy, obrotowy - wszystkie sa przeciwpradowe tylko kazdy z nich ma inny odzysk ciepla), czy sa tlumiki, jakie nawiewniki , czy jest dodatkowa nagrzewnica z automatyką, itp, tak jak ze wszystkim, bo mozna kupic nawiewnik za 29 zł a mozna i taki za 500 zł a i jeszcze jedno wg. czyjego projektu robisz, Wykonawcy? Czy to jest firma od wentylacji?

 

To może poradzisz jaki reku wybrać? W podobnej cenie zaoferowano nam i Mistrala i Nikola przeciwprądowe 400m/h (myśleliśmy że reku dzielą się na krzyżowe, obrotowe i przeciwprądowe, z czego te ostatnie są najlepsze..) z wentylatorami na prąd stały obie centrale ponoć ciche, wydajne i bezproblemowe :)

Projekt dostaliśmy wprawdzie jeszcze z Archonu ale to był projekt Dospela na rurach flex. Firma, która nam teraz robi instalację nawet w ten projekt nie zaglądała - sami zaproponowali rozwiązanie a jest to firma wyspecjalizowana w instalacjach wentylacyjnych. Na nasze oko wygląda wszystko ok (mamy już położone rury).

Edit: a jednak sprawdziłem i Nikol wychodzi jakieś 1kzł drożej, ale opinie też ma lepsze...

Edytowane przez Blacky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja z mężem też budujemy sie bez kredytu będziemy teraz dawać więźbę koszt na dzień dzisiejszy to ok. 70 tyś w tym cała papierologia. Mój mąż pracuje na budowlance więc nie oszczędza na materiale mamy dachówkę robena miedziana plus.

pozdrawiam wszystkich budujących rodo6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
No to 70 000 bez dachu to jeszcze uwirze. Ale 80000 z pokryciem dachu to już sorry ale niee Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja z mężem też budujemy sie bez kredytu będziemy teraz dawać więźbę koszt na dzień dzisiejszy to ok. 70 tyś w tym cała papierologia. Mój mąż pracuje na budowlance więc nie oszczędza na materiale mamy dachówkę robena miedziana plus.

pozdrawiam wszystkich budujących rodo6

 

Coś to nie oszczędzanie gryzie mi się z robenem plus. Dachówka tragedia! Jakościowo daleko w tyle za konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm skoro o kosztach to u ns było tak:

 

Stan 0 liczę od pierwszego papieru dotyczącego budowy do wylania fundamentów + ślepe wylewki prawie 30.000

Paka - czyli do do stropów następne 38.000

SSO w tym zakończone murowanie, ściany działowe, wykończeni kominów i oczywiście dach kolejne 50.000

co w sumie daje 118.000

nastepnie okna 16.000, drzwi wejsciowe + brama garażowa czyli 8.000

 

Z tego wychodzi że SSZ pożarł 142.000

 

W miarę postępów na budowie stwierdzam że to była mniejsza połowa wszystkich wydatków na drodze do zamieszkania. Kasy mamy na budowę 330.000 i już wiem że to nie wystarczy żeby umeblować cały dom i zrobić elewację + kostkę ( o ogrodzie nawet nie myślę...:((( Myslę że zabraknie nam jakies 20tysięcy....ale nie mam pomysłu skąd to weźniemy lub raczej gdzie skończymy....

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ widzę że forum śledzi dużo osób które zaczyna budowę uważam że spłacam swój dług i podzielę się z Wami moimi kosztami bo niedawno sama wyszukiwałam takich informacji z bijącym sercem...

Dodam iż budowę zaczeliśmy w roku 2010 (poszło do dachu) a w tym roku robimy resztę, budujemy systemem gospadarczym (garaż 1 stanowiskowy poszerzony bez piwnic) i zawsze do każdej grubszej roboty szukamy kilku ofert i tu już pierwsza nauczka - NIGDY NAJTAŃSZY NIE RÓWNA SIE DOBRY....

 

co do kosztów kilka przykładów:

murowanie (całość co tylko można murować) 19.500

beton (bez tarasów bo robimy z kostki) 17.000

dach ( w tym 3 onka + rynny+ robota + tynkowanie kominów) 35.000

 

instalaca prąd 7.700zł materiał + robota osobno faktura z Enionu 2.500zł (elektryk tani = wykonanie do bani ....)

instalacja woda ( robota+ materiał) 2.800zł + faktura wodociągi 500zł

tynki (bardzo po znajomości i tanio) 16.50 za metr gipsowe w 98% + liswty i kilka drbiazgów wyszło 10.500

wylewki (robota tez po znajomości) w sumie 7.500

wykończnie poddasza do pierwszego zagipsowania i wyrównania 15.000

a jeszcze instalacja hydrauliczna - ale u nas to jest woda, gaz, solary , piec, podłogówka(kuchnia + łazienki), grzejniki wszystko u jednej osoby = 45.000

 

narazie to tyle co mogę napisać reszta w trakcie ...

pozdrawiam serdecznie

Mariola&Jerzyk Tarnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w związku z tym, że ekipa od elewacji zewnętrznej przychodzi w środę, a ja nie mam czasu przeglądać forum:D

mam pytanie do tych co budują rodoska 6P lub 6 z garażem jednostanowiskowym, ile wam wyszło m2 elewacji i jakie ceny wam zaproponowano za robotę+materiał.

Nam powiedział majster 75 zł robota+ mat. za m2.

Z góry dziękuje za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś to nie oszczędzanie gryzie mi się z robenem plus. Dachówka tragedia! Jakościowo daleko w tyle za konkurencją.

 

 

 

Nie zgodzę się z tą opinią ,faktycznie ok 2 lata temu były jakieś problemy z tą dachówką ,ale nasza zakupiona około rok temu(wtedy kładliśmy dach) jest super i nasz bob Pan Marian nie miał z nią najmniejszych problemów,a każdy kto przychodzi i widzi ją na dachu pyta co to za dachówka i też chce taką położyć...niebawem wkleję zdjecia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) u nas jutro będą zalewać fundamenty:D I mam takie pytanko czy możecie się pochwalić jakiej firmy macie dachówkę na dachu? szukamy czegoś w kolorze grafitowym albo czarnym antracytowym. Może ktoś ma taką... jest zadowolony i może się pochwalić:)

 

U nas również creaton premion tylko że antracyt. Kolor mieni się od prawie czarnego po czekoladę w zależności jak światło padnie. Stosunkowo dobra cena do jakości, a jak jeszcze trafi się na promocję, to można brać w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy do zrobienia studzienkę zbiorcza w piwnicy poniżej poziomu kanalizacji. Docelowo do studzienki trafi pompa z pływakiem podłączoną do kanalizacji.

Potrzebny jakiś prefabrykat cały szczelny z kratka na poziomie posadzki w piwnicy, możne być rozwiązanie z zintegrowana pompa - tyle ze tutaj obawiamy

się ewentualnej wymiany jeśli się zepsuje.

 

Coś takiego:

http://tinyurl.com/3tfkt4a

 

fi do 400mm

 

Czy ktoś z was robił taką studzienkę?

Edytowane przez Lauren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś to nie oszczędzanie gryzie mi się z robenem plus. Dachówka tragedia! Jakościowo daleko w tyle za konkurencją.

 

 

 

Nie zgodzę się z tą opinią ,faktycznie ok 2 lata temu były jakieś problemy z tą dachówką ,ale nasza zakupiona około rok temu(wtedy kładliśmy dach) jest super i nasz bob Pan Marian nie miał z nią najmniejszych problemów,a każdy kto przychodzi i widzi ją na dachu pyta co to za dachówka i też chce taką położyć...niebawem wkleję zdjecia pozdrawiam

 

Skąd pewność, że akurat nie trafiłaś na jakiś lepszy wypust? W obie strony to działa. Ja widziałem kilka dachów z tym większym robenem i na dwóch widać było pajęczynę. To mi wystarczyło, żeby się w ten produkt nie pchać. Dodatkowo kilka opinii w hurtowniach potwierdziło moje obawy co do jakości przy niższej cenie.

Bardzo prawdopodobne, że teraz jest lepiej, ale przy tylu różnych opiniach warto zobaczyć kilka dachów na własne oczy niż później żałować decyzji na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...