Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:( :( :( wracam właśnie od architekta.....wycenił naniesienie naszych zmian na 4 tys zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! + 2,240 , które zapłaciliśmy za gotowy plan w archonie =6,240 o matko !!!!!!!!!!!! powiedzcie mi czy tyle to kosztuje czy trafiłam na naciągacza?

Strasznie duzo Wam wycenił, a co Wy chcecie tam zmienic? Bo moze warto przerysowac ten projekt od nowa. My za zmiany zapłacilismy wyjatkowo mało bo 700 złoty i to juz z planem zagospodarowania działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

remle wyszedł fajny efekt ze swiatełkami. Czy dobrze zrozumiałam, ze w salonie zrobiliście ogrzewanie podłogowe plus deski ?? Jakie deski kładliście, czy to jakies specjalne do podłogówki? Pytam bo tez chcemy mieć podłoge zamiast kafli w salonie. Nigdzie nie spotkałam jednak połączenia ogrzewania podłogowego plus deski. Podpowiedz coś na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle dzięki za info powodzenia w zakupach sprzętu zwróć proszę uwagę na odległość do serwisu bo to bywa istotne odpukać

 

dawajcie nowe zdjęcia plisssssssssssssssssss

 

 

ja analizuje temat okien

gdzie kupić dobre i tanie

:roll:

 

u nas pod Opolem ceny kosmos a i negocjacje trudne :-?

 

uff ile te rododendrony zusamen do kupy kosztują wykończone ??????!!!!!!!!!!!!!!

 

slawek72 nie jestes odosobniony jesli chodzi o poszukiwanie okien. W moich okolicach to tez cenowy kosmos !!! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. Ja jestem jeszcze na etapie wyboru projektu.

Bardzo podoba mi się ten domek i w związku z tym mam pytania :

1. jakie zmiany zrobiliście w stosunku do projektu

2. czy może ktoś zmienił usytuowanie kominka

3. na jak dużych działkach budujecie

Za wszystkie informację z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( :( :( wracam właśnie od architekta.....wycenił naniesienie naszych zmian na 4 tys zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! + 2,240 , które zapłaciliśmy za gotowy plan w archonie =6,240 o matko !!!!!!!!!!!! powiedzcie mi czy tyle to kosztuje czy trafiłam na naciągacza?

Strasznie duzo Wam wycenił, a co Wy chcecie tam zmienic? Bo moze warto przerysowac ten projekt od nowa. My za zmiany zapłacilismy wyjatkowo mało bo 700 złoty i to juz z planem zagospodarowania działki.

 

Nie wiem jakie zmiany ale też mi sie wydaje ,że to sporo. My płaciliśmy za adaptację wraz z planem zagosodarowania 1500 PLN ( plus 1800 zakup gotowego planu ). Za 6 tyś. to można zmówic juz projekt indywidualny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Rodo-budowniczowie!

 

Śledzimy forum już spory szmat czasu i wybralismy ten projekt....Przede wszystkim dzięki AlaW :lol: za możliwość zobaczenia domku.... jest super. My ruszamy z wiosny z budowa w Strumieniu.... Z radością patrzę jak niektórym mury rosną a niektórzy już Święta spędzą u ''Siebie"..

 

Pozdrawiamy

 

Adam i Kasia

 

Myślę że z wiosna będę miał więcej pytań co do budowy i niejednego jeszcze "pomęczę"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Rodo-budowniczowie!

 

Śledzimy forum już spory szmat czasu i wybralismy ten projekt....Przede wszystkim dzięki AlaW za możliwość zobaczenia domku.... jest super. My ruszamy z wiosny z budowa w Strumieniu.... Z radością patrzę jak niektórym mury rosną a niektórzy już Święta spędzą u ''Siebie"..

 

Pozdrawiamy

 

Adam i Kasia

 

Myślę że z wiosna będę miał więcej pytań co do budowy i niejednego jeszcze "pomęczę"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie masakra...jadę na 13 do kolejnego architekta-zobaczymy co ten powie...

 

co chcemy zmienić?

- przeniesc kotłownie w tył garażu

- zlikwidować balkon od frontu - w zamian lukerna na kolumnach

- zmienić bramę garażowa na jedną a nie dwie ( mamy garaz dwustanowiskowy )

- zmienić położenie kominka

- z połowy pokoju nad garażem zrobić zadazsony taras lub oranżerię zaszkloną

- zmienić położenie schodów

 

przy dwóch ostatnich punktach się nie upieramy...da się to będzie fajnie , jak nie to trudno

 

asia1007 - to nasze zmiany- z tego co widisz-lidzie zmienili położenie kominka, nasz działka jedt wymiarów

26m( - 4 na drogę służebną) czyli 22m x 36m = 8,86 arów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancka to strasznie dużo - my płacilismy 2 tys. Jeśli nie przeeraża Cie nasza odległość i nie znajdziesz tańszego mogę dać namiar :wink:

Slawek i Vanka z doświadczenia naszego podpowiadam Wam - nie oszczędzajcie na oknach, by ominąć ewentaulane kłopoty jak u nas. Znajomy nasz współpracuje z producentami okien (sprzedaje blachę do zbrojenia) i powiedział nam (juz po fakcie), że tylko Oknoplast Kraków nie korzystał z passy na rynku i nadal wkładał zbrojenie 2mm :roll: Inni klientów nacinali wkładając cieńsze - to tez potwierdza nasze wypatrzenie profili.

Vanka co do desek w salonie to zdecydowaliśmy się na deski laminowane z firmy ipwood, które można zastosować do podłogówki, ale pod warunkiem,że na kleju i max temp. puszczona na podłogówkę to 27 stopni. Oglądając teraz ciepło i przytulność drewna niegdy nie zdecydowałabym się na kafle :wink:

Asia1007 - jesli chodzi o zmiany to każdy je opisywał w tym wątku - musisz przejrzeć :D Kominka (o ile się nie mylę) nikt nie zmieniał - jedynie Wiolcia zrobiła sobie narozny dobudowując ściankę. Nasza działka ma 1250 m2, ale dom jest z garażem dwustanowiskowym.

Aga i Janusz powodzenia w pracach dachowych i pogody zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asia 1007 my odważymy się postawić na takiej małej działce- a jeszcze poszerzamy szerokość domu o jeden garaż!

póki co nikt z architektów nie stwierdził, że dom ten jest za duży- ha a nawet akurat ten projekt polecił nam sam Archon, bo specjalnie kontaktowaliśmy się z nimi przed wyborem domku.

Zależy co planujesz mieć na podwórku - napewno sadu nie posadzimy ani długie metry ziemniaków, ale gril, piaskownica i skalniak mamusi się zmieści.

Ja opieram się na prakładzie mojej chrzestnej, która postawiła śliczny domek dla 5 osobowej rodziny na 3,5 arach! Fakt, że jedną ścianą są przyklejeni do drogi ale podwórko świetnie urządzone...

myślę, że nie powinniście się obawiać- zobacz jednak czy zmieścicie sie z wymaganymi odległościami od granicy następnch działek-to macie w warunkach zabudowy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

A kominek przenosimy na ścianę łączącą salon z biurem...a biuro pomniejszamy do minimum-tylko na biurko, szafę na dokumenty i sofę..

 

A wejsćie na schody chcielibyśmy mieć tam, gdzie pierwotnie była kotłownia-tzn.przy wiatrołapiepozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie wszystkich rododendrowiczów.W ubiegłym tygodniu zakupilismy projekt i jesteśmy na etapie adaptacji. Mamy pytanie czy ktos z Was ma ścianki na poddaszu murowane a nie jak jest w projekcie z płyty kart-gipsowej. Jeżeli tak to czy to wymagało jakichś zmian konstrukcyjnych bo niestety z tego co zauważyliśmy ścianki na poddaszu nie pokrywją się z parterem.Prosimy Was o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie wszystkich rododendrowiczów.W ubiegłym tygodniu zakupilismy projekt i jesteśmy na etapie adaptacji. Mamy pytanie czy ktos z Was ma ścianki na poddaszu murowane a nie jak jest w projekcie z płyty kart-gipsowej. Jeżeli tak to czy to wymagało jakichś zmian konstrukcyjnych bo niestety z tego co zauważyliśmy ścianki na poddaszu nie pokrywją się z parterem.Prosimy Was o odpowiedź.

 

My mamy ścianki murowane. Zmiana została dodana do projektu na etapie adaptacji projektu - nie wymagało to zmian konstrukcyjnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy murowane, ale nie mam pojęcia czy coś kombinowaliśmy w projekcie :roll:

A dziś przyszła lodówka i zmywarka (zamówiona przez interent, dużo zaoszczędzilismy), a jutro ma przyjść zestaw :D

Za to dziś jestem padnięta - wymyłam cały dom i brak mi sił na mieszkanie. I za cholerę nie umię sie przyzwyczaić do tych skosów - ile ja się dziś nauderzałam :oops:

Pozdrowienia - z zapytaniem co u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolibry - my ogrzewamy dom piecem na eko-groszek z podajnikiem. Wybraliśmy piec Per Eko (odłam Zębca), bo większośc naszych sąsiadów go ma i sobie chwalą, poza tym serwis blisko. Jeśli chodzi o moc to wybraliśmy 25 KW, bo 19 kW przy powierzchni 150 m2 i zasobniku ciepłej wody 150 l byłoby za mało. Oczywiście piec narazie nie chodzi pełną parą. Na dobę zużywamy niepełny worek eko-groszku (mamy worki po 30 kg).

 

Jeśli chodzi o obiecane zdjęcia kominka, to wkleję je najpóźniej w środę. Bardzo wszystkich przepraszam za zwłokę, ale jeszcze tyle spraw mamy do załatwienia, że ciągle brakuje czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wreszcie mamy "prawoe dach", prawie bo juz wyglada jak dach ale jeszcze nie ma na nim dachowki.

 

W kazdym razie sie pochwale:

pewnie moze to byc dla Was zaskoczenie ale oto dom w rodo 6 od frontu :lol: :lol:

http://c12.wrzuta.pl/wm14763/bcdc6d4100276827475bcb1b/dom%20w%20rodo6.jpg

 

i nasza wersja domu od tylu ze zmienionym tarasem:

http://c6.wrzuta.pl/wm6503/512441680024a451475bcb53/rodo6%20od%20ogrodu.jpg

dla zwiekszenie obrazka nalezy w niego klinac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...