Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeszcze trzy pytania o fundament rodka - a dokładnie o izolacje:

 

1. Czy do izolacji fundamentow uzywaliście mas bitumicznych (jesli tak to jakich) , czy tez jakas zwykla izolacje, ktora sie maluje?

2. Czy izolowaliście fundamenty z obu stron czy tylko z jednej?

3. Czy dawaliście jako ocieplenie styrodur czy jakis inny styropian?

 

Liczymy mieć etap izolacji niedługo za sobą:))

 

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
Jeszcze trzy pytania o fundament rodka - a dokładnie o izolacje:

1. Czy do izolacji fundamentow uzywaliście mas bitumicznych (jesli tak to jakich) , czy tez jakas zwykla izolacje, ktora sie maluje?

2. Czy izolowaliście fundamenty z obu stron czy tylko z jednej?

3. Czy dawaliście jako ocieplenie styrodur czy jakis inny styropian?

ad.1) tak, hydroizolacyjny Izoplast (nie pamietam jaki typ) - dane pod http://www.adw.com.pl

ad.2) jednostronie, na zewnatrz. Od wewnatrz byla polozona folia pod chudziakiem a nad ubitym piaskiem.

ad.3) dalem styrodur Swisspora (drozszy, bo zalezalo mi na jakosci - mam 100% podpiwniczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzy pytania o fundament rodka - a dokładnie o izolacje:

 

1. Czy do izolacji fundamentow uzywaliście mas bitumicznych (jesli tak to jakich) , czy tez jakas zwykla izolacje, ktora sie maluje?

2. Czy izolowaliście fundamenty z obu stron czy tylko z jednej?

3. Czy dawaliście jako ocieplenie styrodur czy jakis inny styropian?

 

Liczymy mieć etap izolacji niedługo za sobą:))

 

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam budujących

 

 

1. Grunt Dysperbitem pół na pół z woda i potem dwa razy niercieńczonym.

2. Malowalem z obu stron. Z tego co czytam 80Mariusz80 malowal tylko zjednej, bo ma piwnicę.

3. Styropian XPS 10 cm przyklejony Styrbitem 200k "rozsmarowanym po całości płyty.

 

Artur

Edytowane przez ArKaMa
dodanie szczegółu tech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Za radą kier buda i wykonawcy. Przy robieniu przepustów (woda ogrodowa, prąd) łatwiej je wykonac. Zresztą jak oglądam okoliczne budowy (porotherm, silka) to robią podobnie.

 

Szczerze to gadają głupoty- w porotermie przepusty można usztywnić pianką poliuretanową, w silce nie ma to sensu gdyż ta jest mocniejsza od tego bloczka betonowego.

Największą bolączką "tego omówionego wyżej" sposobu jest zastosowanie w miejscu gdzie na dwa różne materiały (bloczek i cegła) oddziałuje najniższa temperatura. I tak teraz bloczek betonowy ma współczynnik przenikliwości ciepłe ok 1,30 natomiast porotherm 25 ma ok 1,03 różnica jest naprawdę duża. Tyle że dla majstra to będzie błachostka bo on później w tym domu nie będzie palił.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

W końcu my miejmy szansę pochwalić się naszym domkiem, a przede wszystkim kominkiem. Szukaliśmy razem z żoną dość długo rozwiązania w którym kominek nie przypominałby bunkra na środku salonu, by nie dominował, myślę że udało się nam coś ciekawego wymyśleć, trochę przez przypadek.

Teraz gdybym miał robić kominek jeszcze raz bezwzględnie chciałbym komin ukryć w ściance nośnej by kominek mniej "wchodził" w salon.

 

witam

a czy mozesz podac koszty kominka + robota???Jestem na tym samym etapie - tez mi za brdzo kominek wychodzi na salon ale cóż teraz poradzić...

Mój wykonawca krzyczy 8.500 za kominek z obudową wkład firmy tarnawa taki co można w nim dłłłłłługo nie gasić...

Nie wiem czy to nie za dużo (przy zwykłym wkładzie ma byc ok 6.500) i jakiej wielkości masz kominek?? mi proponuje 16 cokolwiek to znaczy:)))

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Wczoraj dyskutowalem nt. czasu schniecia tynkow cementowo-wapiennych i zapytam sie Was: ile Wam schnely tynki cementowo-wapienne wewnatrz domu? Przy czym podajcie ile minelo czasu od zakonczenia robot murarskich do momentu nakladania tynkow. Jestem zdania ze za tydzien spokojnie powinny wyschnac (u mnie bedzie rok odstepu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to gadają głupoty- w porotermie przepusty można usztywnić pianką poliuretanową, w silce nie ma to sensu gdyż ta jest mocniejsza od tego bloczka betonowego.

Największą bolączką "tego omówionego wyżej" sposobu jest zastosowanie w miejscu gdzie na dwa różne materiały (bloczek i cegła) oddziałuje najniższa temperatura. I tak teraz bloczek betonowy ma współczynnik przenikliwości ciepłe ok 1,30 natomiast porotherm 25 ma ok 1,03 różnica jest naprawdę duża. Tyle że dla majstra to będzie błachostka bo on później w tym domu nie będzie palił.

 

Na 10 okolicznych domów 7 ma tak wykonane pierwsze warstwy. Wykonywały różne ekipy wykonawcze. Co do mojego domku - na podłodze będzie 20cm styropianu, na ścianach 15cm szarego. Fundament docieplony 10 cm styroduru, powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Grunt Dysperbitem pół na pół z woda i potem dwa razy niercieńczonym.

2. Malowalem z obu stron. Z tego co czytam 80Mariusz80 malowal tylko zjednej, bo ma piwnicę.

3. Styropian XPS 10 cm przyklejony Styrbitem 200k "rozsmarowanym po całości płyty.

 

Artur

 

Mariusz, Arkama - wielkie dzięki za informacje !!!

U nas nie ma piwnic więc ta izolacja będzie jednak trochę uboższa...

 

 

Dla zainteresowanych - wycenialiśmy wczoraj w Oknoplusie okna do Rodo6 (plastikowe)

Wybraliśmy trzyszybowe z cieplejszym wkładem (jakaś specjalna pianka zamiast styropianu), mają dobre parametry i wyglądają ładnie (widzieliśmy je też zamontowane w rodku u koleżanki z forum) - na cały dom koszt wyszedł około 16 tyś plus 1,6 tyś montaż (mniej popularne kolory są za 15 tyś).

 

Do powyższego wliczone sa też suwane drzwi balkonowe z salonu (nie otwierane do środka tylko jeżdzące w osi ściany)

W naszym Rodku nie ma okna w kuchni i nie ma też dwóch balkonów (sa w tym miejscu normalne okna zamiast balkonowych).

Jeśli ktos będzie chciał dokładniejsze info to zapraszam na Priv.

 

Nuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a czy mozesz podac koszty kominka + robota???Jestem na tym samym etapie - tez mi za brdzo kominek wychodzi na salon ale cóż teraz poradzić...

Mój wykonawca krzyczy 8.500 za kominek z obudową wkład firmy tarnawa taki co można w nim dłłłłłługo nie gasić...

Nie wiem czy to nie za dużo (przy zwykłym wkładzie ma byc ok 6.500) i jakiej wielkości masz kominek?? mi proponuje 16 cokolwiek to znaczy:)))

 

Zapłaciłem za całość, za stan który widać włącznie z przeróbką komina (która była podobno gratis) polegajacą na przeniesieniu wylotu spalin z przodu na bok, a wyczystki z lewej strony na prawą 5000 PLN (robocizna + materiał).

Kominek to tak jak pisałem Maja z kratki.pl (Link do strony producenta). Sam wkład jest nieduży i mocą (12 kW) i rozmiarami (60x40cm) ale specjalnie taki chciałem. Kominek ponoć szybko się nudzi, a jak się znudzi to bardziej przeszkadza niż zachwyca. Tak jak jest nie dominuje - ot po prostu kolejny mebel w salonie.

U góry będą jeszcze LEDy rzucające światło na półkę przy suficie tak by jeszcze bardziej spróbować znieść efekt "bunkra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem za całość, za stan który widać włącznie z przeróbką komina (która była podobno gratis) polegajacą na przeniesieniu wylotu spalin z przodu na bok, a wyczystki z lewej strony na prawą 5000 PLN (robocizna + materiał).

Kominek to tak jak pisałem Maja z kratki.pl (Link do strony producenta). Sam wkład jest nieduży i mocą (12 kW) i rozmiarami (60x40cm) ale specjalnie taki chciałem. Kominek ponoć szybko się nudzi, a jak się znudzi to bardziej przeszkadza niż zachwyca. Tak jak jest nie dominuje - ot po prostu kolejny mebel w salonie.

U góry będą jeszcze LEDy rzucające światło na półkę przy suficie tak by jeszcze bardziej spróbować znieść efekt "bunkra".

 

Twój pomysł z kominkiem bardzo mi się podoba. Jutro go chyba zrealizuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
ArKaMa my robimy wogóle inaczej- komin będzie się zaczynał od 1 piętra. W salonie zostaje tylko sama ścianka. Wyczystki nie będzie ale rura od komina idzie prosto do kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatykow Rodka6.

 

Jestesmy z Gdanska, bedziemy budowac sie w Cedrach Malych, w tej chwili jestesmy na etapie "papierologii".

Mamy badania geologiczne, czekamy na mape i wtedy bedziemy startowac z adaptacja projektu.

 

Mam pytanie, czy na forum jest ktos z wpj. pomorskiego z kim moglabym porozmawiac, ew. zobaczyc domek na zywo, posluchac dobrych rad itp.?

 

 

 

Witaj. Buduję się w Borkowie koło Żukowa. Jestem na etapie tynków wewnetrznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...