Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

DO CAROCA

 

ja mam kotłownię za garażem (ogrzewanie gazowe) z tego tytułu zabrało mi to 1.20 długości garażu. Na szczęście garaż jest poszeżony o 1m bo naprawde nie wiem jaki samochód by się w nim zmieścił bez poszerzenia.... Jeżeli masz garaż jak w projekcie jednostanowiskowy i planujesz kotłownie za nim na jakikolwiek opał to szczerze powiem - JAKOŚ TEGO SOBIE NIE WYOBRAŻAM...

chyba musisz mieć jakąś wiatę....a może ktos inny to już przerobił i co9ś mądrego wymyślił:)))

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My mamy podniesione o 2 pustaki. Wzgledy estetyczne nie graja dla mnie roli (choc przyznam, ze z jednym pustakiem lub zadnym domek wygladalby atrakcyjniej), natomiast jak najbardziej licza sie dla mnie wzgledy funkcjonalne - oczywiscie wyzsza sciana kolankowa, to wiecej miejsca w pokoju i mozliwosc dostawienia prawie ze do samej sciany (lub do samej sciany) kanapy, szafek, etc. Przy budowie i wystroju wnetrza patrze zawsze od strony praktycznej, nie estetycznej (wiekszosc forumowiczow to kobiety, wiec sila rzeczy nie mam tu duzo wspolnych tematow :p). W moich wczesniejszych postach w tym watku znajdziesz zdjecia mojego rodka w SSO - zobaczysz jak to wyglada.

 

Zgadzam się w 100% :)

Ścianka w rodku 6 jest dość niska więc podniesienie jej jest praktyczne, niestety bryła traci trochę na wyglądzie. Powiedziałabym że przy 2 pustakach nie wygląda już zbyt dobrze ale na pewno nie wszystkim robi to wielką różnicę.

 

Mnie robi - jak Mariusz zauważył częściej ta różnica boli kobiety - dlatego przed ostateczną decyzją oglądneliśmy domek bez podniesionej ścianki kolankowej (Serdeczne podziękowanie dla Gosik za zaproszenie). Stwierdziliśmy z mężem że pomieszczenia na poddaszu są dla nas ok i zostawiamy ściankę tak jak w projekcie. Ta decyzja jest wiec dość indywidualna:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
mam pytanie, jesli macie kotlownie za garazem, to jak radzicie sobie ze skladowaniem opalu?

gdzie go trzymacie? zmniejszyliscie garaz?

bede wdzieczna za podpowiedzi :-)

Przypomnialo mi sie, iz widzialem rodka (niepodpiwniczonego), gdzie z tylu garazu wlasciciel przedluzyl sobie dach do samej ziemi i w tym trojkacie byly drzwi. Uzyskal przez to wiecej miejsca - nie wygladalo to estetycznie, ale praktycznie ;) No i bylo to od tylu, a domek mial tak usytuowany ze od strony drogi nie bylo tego widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Do Oliwkowo.

 

Gratulujemy Wam że już mieszkacie- kiedy parapetówa? :)

 

Dwa pytania odnośnie kuchni- gdzie macie lodówkę?- oraz to coś przy podłodze pod zlewem to końcówka od centralnego odkurzacza?

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Oliwkowo.

 

Gratulujemy Wam że już mieszkacie- kiedy parapetówa? :)

 

Dwa pytania odnośnie kuchni- gdzie macie lodówkę?- oraz to coś przy podłodze pod zlewem to końcówka od centralnego odkurzacza?

 

Pozdrawiamy.

 

Dziękujemy, parapetówka wkrótce :-)

A jeśli chodzi o lodówkę to mamy zabudowaną, a ustawienie tak jak w projekcie. A to pod zlewem to rzeczywiście automatyczna szufelka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwkowo gratulacje:D u nas powoli do przodu:) mamy już strop nad piwnicą:lol2: interesuje mnie ile drewna potrzeba na cały domek...desek,stempli? budujemy rodo 6P z podwójnym garażem(to tak dla przypomnienia;)).

 

Witam,

Lauren jeśli chodzi o deski to nie mam pojęcia ile u nas poszło bo całe drzewo na dom cieliśmy z bala i nawet nie liczyłem tego, a co do stempli to wyszło ok. 160szt. z tym, że mam jeden garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie mi cos paradzić?? Czy drzwi wewnętrzne i futryny (ościżnice:) mozna zamontować na samym końcu tzn w łazience po tym jak sa już płytki a w pokojach jak juz sa panele - czy raczej zasadniej byłoby to zrobic przed panelami i płytkami???

Pytam bo nie mogę się zdecydowac na kolor drzwi i wpadłam na pomysł że zrobie to na samym końcu jak juz będzie kuchnia, podłogi i część mebli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecaliśmy wklejamy kilka fotek :-)

Brakuje nam jeszcze schodów no i całej masy mebli :-) ale powoli powoli dobrniemy do celu:yes:

Więcej zdjęć jak ogarniemy domek trochę:D

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]65151[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]65152[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]65153[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]65154[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]65155[/ATTACH]

świetna kuchnia:)))) gratuluje:))) waham sie przed wyborem koloru frontów mebli między ciemnym brązem a czymś podobnym do Was i biorąc pod uwagę kolor okien podobny jak u was chyba tez zdecyduję się na cos takiego:))))

Liczę że zdrodzisz mi nazwę tego "koloru":))

 

pozdrawiam MAriola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie mi cos paradzić?? Czy drzwi wewnętrzne i futryny (ościżnice:) mozna zamontować na samym końcu tzn w łazience po tym jak sa już płytki a w pokojach jak juz sa panele - czy raczej zasadniej byłoby to zrobic przed panelami i płytkami???

Pytam bo nie mogę się zdecydowac na kolor drzwi i wpadłam na pomysł że zrobie to na samym końcu jak juz będzie kuchnia, podłogi i część mebli..

 

 

my montowalismy na koncu, tylko w lazience dolnej oscieznica byla dopasowywana do kafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My montowaliśmy drzwi wew. na samym końcu jak ściany były pomalowane lub obłożone płytkami. Montaż drzwi teraz jest w sumie bardzo prostu i "nie brudzi"

 

No witam Pana :D:D:D jak sie mieszka? u nas za miesiac roczek stuknie od zamieszkania a wciaz cos robimy, rozpakowani do konca do dzis nie jestesmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Witam

 

Jutro właśnie mija 2 lata jak została wbita pierwsza łopata a rok jak się wprowadziliśmy. Mieszka się super dopieszczamy teren dookoła domu. Kurcze padł mi aparat i nie mogę zrobić zdjęcia (kupiony już nowy tak więc mam nadzieje w weekend wrzucić parę fotek :) ) Ogólnie czytam forum szczególnie o RODKU i miło popatrzeć jak inni "walczą" z budową. Gratuluje wytrwałości wszystkim którzy właśnie się się wprowadzili do domku.

TAR ładny masz ogród, mam go w ulubionych :) (Gdzie kupiliście korę ale tą w dużych kawałkach?)

Prośba do innych aby umieszczali więcej fotek pewnie chętnie inni nawet Ci co już mieszkają popatrzą na różne inspiracje forumowiczów.

Jeszcze raz pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...