Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Dawno się nie odzywałam ale nie było się czym chwalić. Teraz coś ruszyło z miejsca choć nie za wiele bo kasy mało. Robimy elewację i kończymy górną łazienkę, która spędzała mi sen z powiek ale coraz bardziej mi się podoba. Kończy się fugowanie ścian więc jeszcze podłoga a potem obudowa wanny i biały montaż. Zdjęcia jakby ktoś chciał zobaczyć są w dzienniku.

Przy okazji mam pytanko, czy ktoś robił u siebie albo już się wgryzał w temat tynków. Stoimy przed wyborem a właściwie mamy na to kilka dni. Najpierw miał byc taki naturalny z białego piasku bez koloru bo to daje takie ecru. Teraz jednak zastanawiamy się nad akrylowym mieszanym z kolorem, bo można go umyć w razie czego (koło nas będzie budował deweloper więc myć będzie trzeba na bank). Akryl też jest twardszy niż tamto piaskowate. wiem że silikon jest jeszcze lepszy ale tez droższy a niestety nie mamy już kasy a jeszcze wiele do zrobienia.

Może ktoś podpowie jakiej firmy tynk wybrać? Będę wdzięczna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

świetna kuchnia:)))) gratuluje:))) waham sie przed wyborem koloru frontów mebli między ciemnym brązem a czymś podobnym do Was i biorąc pod uwagę kolor okien podobny jak u was chyba tez zdecyduję się na cos takiego:))))

Liczę że zdrodzisz mi nazwę tego "koloru":))

 

pozdrawiam MAriola

 

Cieszę się, że kuchnia się podoba:D

Kolor to Śliwa Wallis, w utrzymaniu super.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

A ja z innej beczki - elektrycznej ;)

Obdzwoniłem w mojej okolicy 9 hurtowni elektrycznych za kablami ydyp 3x2,5 oraz ydyp 3x1,5. Najtaniej jednak znalazlem w internecie i na Allegro: hurtownie Meskon z Katowic i Eldor z Łomży. Ceny mają o ok. 30-40 gr. niższe na metrze od najtańszych lokalnych hurtowni. Dodatkowo wysyłka na ich koszt.

Chciałbym tam kupić parę rolek po 100m, zdaję sobie jednak sprawę, że zwrot nie wchodzi w rachubę. Z tego względu chcę się wstrzelić jak najbliżej potrzebnych ilości. Elektryk podał mi niezbędne minimum, reszta "wyjdzie w praniu".

Czy ktos mniej wiecej wie ile mu poszło kabla w domu? Chodzi mi konkretnie o te typy ydyp 3x2,5 oraz ydyp 3x1,5 (okrągłe też mogą być).

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80mariusz80:

To jest strasznie trudne do określenia. Po pierwsze trzeba by było porównywać identyczne domki bez zmian w środku, a jak to forum pokazuje każdy coś wnosi od siebie. Po drugie trzeba by było znać dokładną ilość punktów i ich rozmieszczenie (tutaj nawet jak ktoś mocno sugerował się projektem, to i tak na bank ma coś swojego). Mówiąc o punktach mam na myśli światło, gniazda, sprzęt agd i rtv. Na koniec dochodzi różnorodność doświadczeń elektryków. To oni decydują zazwyczaj jak położyć okablowanie. Jedno idą po ścianach, inni po podłogach i metry są różne.

W przypadku cen, wiec jakie potrafią być różnice we Wrocławskich hurtowniach. Przychodzi ludek z ulicy i prosi o 100mb kabla i dostaje cenę. Porównuje ją z allegro i myśli, drogo (w większości przypadków będzie spora różnica). Przychodzi elektryk do hurtowni, który zazwyczaj ma ustaloną grupę rabatową i bierze to samo ze zniżką - uwaga w przypadku mojego elektryka 78% na każdy YDY (na dowód mam fv proforma na mnie i później to samo zestawienie na fv elektryka).

Kolejna sprawa to jakość materiału. Tutaj proponuję stosować sprawdzone źródła. Elektryk jeśli uczciwy, to Ci sam coś zaproponuje.

 

tak jeszcze dodając u mnie z automatyką takie ilości:

ydyp 3x1,5 - 420mb

ydyp 3x2,5 - 360mb

ydyp 5x2,5 - 45mb

ydyp 4x1,5 - 270mb

ydyp 5x4 - 12mb

ydyp 4x1 - 35mb

yky 5x10 - 36mb

xztkmxpw 4x2x0,5 - 40mb

linka uziom - 30mb

kabel głośnikowy - 70mb

kabel tv-sat - 140mb

FTP skrętka - 1225mb

i jeszcze nieco doszło przy 2 etapie prac elektrycznych

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

@mWilQ

Dziekuje za wskazowki.

Oczywiscie, zdaje sobie sprawe z roznorodnosci wykonan i zuzytego materialu... Elektryk rowniez nie chcial mi podac zadnej listy zakupow, nadmienil tylko ze na pewno zejdzie 100m ydyp 3x2,5 oraz 200m ydyp 3x1,5. Chcialem kupic po 200m wiecej i dzieki Tobie upewnilem sie, ze powinno to zejsc, tym bardziej ze mam jeszcze piwnice. 30-40 gr. roznicy na metrze przy paru rolkach to kupa kasy. Praktycznie przeszlo jedna rolka gratis.

Tak, rabaty na kable siegaja rzedu minimum 60%. Jesli ktos przyjdzie do hurtowni i dostanie 20% od ceny katalogowej - jest to obraza. Cenniki kabli ktore sa stronach producentow sa z kosmosu, nie zaprzatajcie sobie tymi cenami glowy.

Co do jakosci, to wszystkie obdzwonione przeze mnie hurtownie maja kable polskich producentow (zaznaczalem na wstepie, ze nie chce zadnej chinszczyzny). Wiekszosc miala kable NKT, dalej szedla Telefonica i pomniejsze firemki a la Elpar czy Zielonka (zreszta dosc tanie). Pytanie tylko, czy fakt ze kable sa wytwarzane w Polsce = miedz z Polski czy moze importowana z Chin? NKT na swojej stronie informuje, ze zaklad produkcyjny ma rowniez w Chinach. Przekopalem caly internet wzdluz i wszerz, nigdzie nie znalazlem jednak informacji. Prawdopodobnie malo jest osob ktore sie tym interesuja... Postawie raczej na NKT, dosc ugruntowana marka, poza tym troche znam ten zaklad (w Warszowicach pod Żorami).

Dziekuje jeszcze raz za zestawienie.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80mariusz80: Tylko cały czas patrząc na moje zestawienie miej na uwadze, że to dotyczy domku z dojść rozbudowaną automatyką (wszystkie kable w gwiazdę do rozdzielni w projektowej kotłowni, czyli przejściu między garażem i wiatrołapem). Góra schodzi do tego pomieszczenia przez podłogę łazienki. Mój domek do rodo 6 z jednym garażem.

 

Może poszukaj hurtowni, która będzie mogła przyjąć nadmiar. Jeśli mają cenę jednostkową za metr i nie sprzedają tylko rolek, to z pewnością im to pójdzie. Chociaż znając polskie sklepy, to będą kręcić nosem jak trzeba będzie zwrócić kasę. Jakie ceny masz u elektryka? Może z nim się dogadaj, że weźmie kabel w rozliczeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak macie zrobioną wentylacje kanalizacji. Bardzo proszę jeśli ktoś z was ma jakieś zdjęcia jak to wygląda.

 

U mnie na etapie "zero" murarz wykonał odpływy według projektu. Później okazało się, że przy takim usytuowaniu pomieszczeń: łazienki, kuchnia będzie ciężko zrobić jedną rurę pionową odpowietrzającą. Nie miałem już możliwości i ochoty kombinować i zdecydowałem z instalatorami, że kuchnia z rurką w posadzce dojedzie do dojnej łazienki. Na jej środku połączy się z odpływami (kibelek, prysznic, umywalka i pralka). Ten punkt łączy się z górą we wnęce w pierwotnej kotłowni. U mnie wnęka jest znacznie poszerzona. Przez ścianę schodzi do garażu i wzdłuż niego wychodzi na tył domu. Odpowietrzenie idzie za stelażem w górnej łazience do kominka na dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc jak wstawić zdjęcia na forum bądź utworzyć całą galerię.Próbuje i niestety nie daje rady:bash:

 

Jeśli chcesz dodawać zdjęcia na forum, musisz je umieścić w sieci. Jest sporo stron, które Ci w tym pomogą. Najczęściej używane na forum jest imageshack.us

W przypadku galerii może to być picasa (w połączeniu z aplikacją na komputerze umożliwia wygodne wrzucanie jak i ściąganie całych albumów). Do albumów polecają również photobucket.com. Jak już zdjęcia będą online to każde z osobna będzie miało swój adres (jak będzie ukryty, to prawym na zdjęcie i kopiuj url). Na forum muratora wybierasz opcję dodaj grafikę i wklejasz wcześniej skopiowany adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie do końca wyszło tak jak trzeba, ale jest postęp. P.S. Forum w nowej wersji umożliwia również wrzucanie załączników w postaci zdjęć (dostępne po wciśnięciu zaawansowana edycja postu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

DLA LENKI17

 

 

Musisz przed każdym adresem zdjęcia dodać znacznik a na końcu adresu znacznik [/ img] (bez odstępów)

Tyle, że fotosik pokazuje link do strony ze zdjęciem, a nie samego zdjęcia.

Żeby wydobyć link do samej fotki musisz kliknć prawym przyciskiem myszy na zdjęcie i wybrać WŁAŚCIWOŚCI tam dopiero będzie widoczny adres URL zdjęcia.

Kopiujemy i wklejamy między podane przeze mnie znaczniki.

 

Efekt:

 

http://images50.fotosik.pl/981/297628d6db126172gen.jpg

 

http://images38.fotosik.pl/961/766db85864d22827gen.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/968/12961b6aa1b4d3d5gen.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/968/6d92a5f78b804341gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenka17 super ten Wasz domek,jesteśmy na podobnym etapie;) Jeszcze troszke i będziecie robić dach:) A u nas takie postępy:

 

http://img189.imageshack.us/img189/4268/dsc00577yp.jpg

http://img18.imageshack.us/img18/1558/dsc00579uf.jpg

http://img828.imageshack.us/img828/1849/dsc00583zo.jpg

Edytowane przez renata400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...