Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W porządku - szanuje to :-)

 

 

W to nie chce mi się wierzyć. Macie te schody już zrobione?

 

Niestety jeszcze nie, ale będą na przełomie września i października, bo zostawiłem to na sam koniec, po wyjściu wszystkich wykonawców.

Oczywiście zdjęcia będę mógł udostępnić, ale jakości nie będę miał do czego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka - czy macie juz zrobione schody, zeby zrobic zdjecie i podeslac jak wygladaja bez zabiegu? Bo pan, ktory potencjalnie bedzie nam budowal dom, mowi ze w tym projekcie zlikwidowanie zabiegu jest niemozliwe.

 

Moze ktos jeszcze likwidowal zabieg? Jesli tak, bardzo prosze o fotki.

 

Ojej, przepraszam że tak długo nie odpisałam, bylismy na urlopie.

Tak, oczywiście - mam dokładny projekt schodów, robiliśmy go z kierownikiem budowy w jakimś programiku (autocad?), mam nawet 6 różnych możliwych wersji bo długo się zastanawialiąmy jak zrobić te schody żeby były wygodne:)

Prześlę Ci wieczorem na skrzynkę na forum muratora bo mam je na innym komputerze. Zdjęcia może prześlę jak rozszalują te schody - to będzie lada dzień:) a może nawet dziś to zrobili tylko jeszcze nie widziałam.

 

A nasze schody już gotowe (tzn zalane betonem) i są baaardzo wygodne :D

Dzisiaj panowie murują ścianki poddasza.

 

pozdrowienia dla wszystkich!

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można albo ze spocznikiem po całości (u mnie tak jest) i ze schodami dość stromo, ale nie wchodzą za bardzo na salon, lub ze spocznikiem przed wejściem do pokoju nad garażem i z dwoma schodami łamanymi, wtedy wychodzą łagodniejsze schody. Zdjęcie jak znajdę to dodam do folderu.

 

Można, można:)

I wcale nie musii być stromo!!! U nas schody mają 17 cm i są łagodniejsze niż w projekcie (gdzie jest 18 cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile wychodzą na salon i czy mamy tak samo wysoko wejście do pokoju nad garażem. No i ile tych schodów w ogóle jest :)

 

mWilQu, napiszę wieczorem co i jak jak się skonsultuję z mężem bo on najlepiej wie:)

Ale na pewno zmieniliśmy wysokość garażu (jest trochę wyższy niż w projekcie - nie powiem Ci teraz dokładnie ile cm). - Mogliśmy sobie na to pozwolić bo teren na którym budujemy dom ma leciutki spadek. Na długości 16,5 metra to jest tak około metra spadku a ponieważ nasz rodek jest dłuuuugi - ma podwójny garaż - to fundament garażu jest trochę niżej niż fundament domu. Moglismy więc podnieść trochę strop garażu i nie straciła na tym ścianka kolankowa w pokoju nad garażem bo całośc była trochę niżej.

Nie wiem czy dobrze Ci to wyjaśniłam ale na tym oparła się cała kombinacja ze schodami:) i jeszcze na kilku małych elementach. W każdym razie schody mają 17 cm wysokości i nie ma zabiegu a garaż w projekcie jest dość niski więc stwierdziliśmy że odrobinę go podniesiemy i tak będzie lepeij. Nasza ekipa jakoś wytrzymała z nami w czasie tych naszych wszystkich kombinacji:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, to podaję koszty posadzek (z garażem jednostanowiskowym):

 

robocizna (13zł x 177m2) - 2301

piasek - 700zł

cement - 1580zł

włókna + uplast. - 700

razem - 5281zł

 

Koszt ogrzewania podłogowego (materiał + robocizna) razem ze styropianem i folią to 12539zł. Ogrzewanie podłogowe jest w całym domu, nawet w garażu. Nie ma tylko w pomieszczeniu za garażem (kotłowni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu schodów i braku zabiegu - obiecałam napisać, więc w skrócie:

 

1. Strop garażu jest mniej więcej 25 cm niżej niż oryginalnie w projekcie.

2. Wysokość garażu to 20 cm wyżej niż w projekcie

3. Podłoga w garażu była obniżona w strosunku do podłogi w domu około 40 cm (dopasowanie do spadku terenu)

4. Wysokość stopnia to 17 cm, długość 27 cm

5. Na pierwszym biegu jest 11 stopni, na drugim 6

6. Spocznik wjechał trochę nad garaż także środkiem spocznika będzie szła belka

7. Schody zaczynają się na dole tak jak jest w projekcie (czyli nie wjechały bardziej do salonu).

8 Dodam jeszcze że różnica pomiędzy dachem domu i dachem garażu jest identyczna jak w projekcie - tutaj nic nie ruszaliśmy. Ścianka kolankowa nad garażem będzie o jakieś 25 cm wyższa niż w projekcie czyli jeden pustak.

 

Może tyle wystarczy bo nie wiem czy ktoś to będzie powtatrzał.

 

W moim dzienniczku, w ostatnim wpisie można zobaczyć ostatnie zdjęcia naszego rodka, schody też są:)

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?116444-Znowu-budyjemy-czas-na-pięterko

 

 

 

Pozdrowienia serdeczne dla Was !!

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

zdjęć schodów jak na lekarstwo:)))Ale coż trzeba do przodu.. Tem się rozwija wiec podam nasze wyceny:

najtańsze schody brzozowe jakieć 6.000, potem czereśnia 7.500 i dąb 9.000

We własnym zakresie mamy dokupić "metalowe" elementy do wykończnia poręczy treblinki czy jak to się nazywa...

Mimo iż fachowic był dość przekonywaujący to szukamy możliwości jak by tu zaoszczędzić te parę tysięcy.. (brzoza odpada bo jest baaardzo jasna)...

 

może z innej strony to wspólnie przegadmy: CZY KTOŚ WIDZIAŁ SCHODY WYKONANE Z PANELI??????

Kiedyś takie widziałam (jedyny minus to ze "skrzypiały" trochę...) ale nasz stolarz jak usłyszał że z paneli to się na pięcie odwrócił i prawie wyszedł....

Ciekawe dlaczego????

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

zdjęć schodów jak na lekarstwo:)))Ale coż trzeba do przodu.. Tem się rozwija wiec podam nasze wyceny:

najtańsze schody brzozowe jakieć 6.000, potem czereśnia 7.500 i dąb 9.0000

 

Ja znalazlem fachowca ktory schody - same stopnie bez podstopnic i na razie bez barierek - zrobil za 4800 z montazem w jesionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, przepraszam że tak długo nie odpisałam, bylismy na urlopie.

Tak, oczywiście - mam dokładny projekt schodów, robiliśmy go z kierownikiem budowy w jakimś programiku (autocad?), mam nawet 6 różnych możliwych wersji bo długo się zastanawialiąmy jak zrobić te schody żeby były wygodne:)

Prześlę Ci wieczorem na skrzynkę na forum muratora bo mam je na innym komputerze. Zdjęcia może prześlę jak rozszalują te schody - to będzie lada dzień:) a może nawet dziś to zrobili tylko jeszcze nie widziałam.

 

A nasze schody już gotowe (tzn zalane betonem) i są baaardzo wygodne :D

Dzisiaj panowie murują ścianki poddasza.

 

pozdrowienia dla wszystkich!

 

Czy ja też mógłbym poprosić o te koncepcję z tymi schodzmi.

Można na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...