Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Zastanawiam się nad tym czy w pokoju z wyjściem na balkon na stronę tarasu i oknem dachowym jest pokrzebne to okno dachowe. Czy nie będzie tam za ciemno. Ktoś z Was koleżanek i kolegów przerabiał ten temat?

 

ja odpowiem z perspektywy osoby mieszkajacej. jest potrzebne, jedno okno balkonowe daje troche malo swiatla jak dla mnie, poza tym czesciowo swiatlo zabiera przy balkonie skos - zobaczysz na poziomie robienia k-g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad tym czy w pokoju z wyjściem na balkon na stronę tarasu i oknem dachowym jest pokrzebne to okno dachowe. Czy nie będzie tam za ciemno. Ktoś z Was koleżanek i kolegów przerabiał ten temat?

 

Ja również potwierdzę, że to okno jest potrzebne, żeby w całości doświetlić ten pokój. Chyba, że jego przeznaczeniem jest jakaś większa garderoba, lub ogólnodostępne dla wszystkich domowników pomieszczenie gospodarcze, to wtedy jeszcze można się zastanawiać (w celu postawienia szafy). Tak jak pisze Tar same drzwi balkonowe to mało, światło blokuje wewnętrzny bok lukarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Wcześniej pytałem i nie było odpowiedzi więc podaję- koszt zakupu stropu typu terriva dla Rodoska 6 G2 to dokładnie 6480 zł resztę będę podawał na bieżąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie wiem, że było to poruszane wiele razy na forum, ale od wczoraj przeglądam i jakoś nie moge znajść, ile wyszło wam metrów poddasza na garażem jednostanowiskowym i ile płaciliscie? Czy 100 zł za metr na gotowo (z materiałem) to dobra cena? 40 zł za robotę, 60zł za materiał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowiem z perspektywy osoby mieszkajacej. jest potrzebne, jedno okno balkonowe daje troche malo swiatla jak dla mnie, poza tym czesciowo swiatlo zabiera przy balkonie skos - zobaczysz na poziomie robienia k-g

 

Cenna uwaga - dzięki. Ja zlikwidowałem balkon i mam tylko normalne okna, to i swiatła będzie mniej. Czyli musze się przeprosic z tym połaciowym, a juz go skreśliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamari zazdroszczę :) U nas z powodu deszczowego lipca a co za tym idzie,niewystarczajaco suchych wylewek przeprowadzka przesuneła sie już o miesiac...dopiero tydzien temu położyliśmy parkiety a dzis zamontowali nam kuchnię;)

 

 

Co do pokoju na górze z okienkiem dachowym,potwierdzam ,bez niego byłoby masakrycznie ciemno...

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamari zazdroszczę :) U nas z powodu deszczowego lipca a co za tym idzie,niewystarczajaco suchych wylewek przeprowadzka przesuneła sie już o miesiac...dopiero tydzien temu położyliśmy parkiety a dzis zamontowali nam kuchnię;)

 

 

Co do pokoju na górze z okienkiem dachowym,potwierdzam ,bez niego byłoby masakrycznie ciemno...

 

Pozdrawiamy

 

Kallula:)) - Witaj. Dla nas też deszczowy lipiec nie był łatwy.

Gratuluje postępów i montażu kuchni:)

Pozdrowienia serdeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek w zeszłym tygodniu ekipa rozpoczęła zabawę z dachem:) Jest gotowa konstrukcja, w przyszłym tygodniu jest spora szansa na pokrycie dachówką, okna dachowe, etc.

Na dole mamy już ścianki działowe - chodzę więc sobie po salonie, kuchni, łazience, itd i baaaaaaaaaaaardzo mi się podoba !!!

Fajny ten rodkowy projekt jest.

 

Budujemy rodo 6 G2 i garaż jest naprawdę mega. Przynajmniej teraz taki się wydaje.

 

Podrowienia dla budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni inwestorzy cz znajdą się osoby które pamiętają, czy podciąg nad wykuszem robiliście jak w projekcie (to jest ten ukryty w stropie i wystający 26 cm nad podłogą na poddaszu). jak zrobiliście inaczej to jaki wymiar (wysokość) i czy była to inwencja ekipy budującej czy jakieś obliczenia i uzgodnienia z projektantem, kierownikiem. Ta sama sprawa dotyczy podciągu nad schodami.

Jeżeli macie jak w projekcie czy bardzo przeszkadza przy układaniu instalacji później (ten nad schodami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...