Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szanowni inwestorzy cz znajdą się osoby które pamiętają, czy podciąg nad wykuszem robiliście jak w projekcie (to jest ten ukryty w stropie i wystający 26 cm nad podłogą na poddaszu). jak zrobiliście inaczej to jaki wymiar (wysokość) i czy była to inwencja ekipy budującej czy jakieś obliczenia i uzgodnienia z projektantem, kierownikiem. Ta sama sprawa dotyczy podciągu nad schodami.

Jeżeli macie jak w projekcie czy bardzo przeszkadza przy układaniu instalacji później (ten nad schodami)

 

Nadciąg nad wykuszem za rada kierbuda zamieniliśmy na HEBa. Wystaje tylko 4 cm nad strop ( mam monolit) czyli na gotowo nie będzie go widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich, u nas w tej chwili murzarze stawiają poddasze, jeżeli ktos jest ciekawy jak wyglada salon bez pokoju na dole z dwoma słupami to zapraszam to oglądania.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a08f4d771b34b8c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63636f378098fb7e.html

 

dla nas salon bez pokoju to był strzał w dziesiątkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kilka pytań do koleżeństwa:

1. Jaką membranę na dachu zastosowaliście (firma i model). Mi zaproponowano Membrana dachowa TYTAN 3000 w cenie 2,80zł i nie wiem czy nie dać inną.

2. Czy mury szczytowe robiliście równo z krokwiami i na to przychodziła membrana czy mur był krótszy ina niego dawaliście ocieplenie. Widziałem oba rozwiązania ale nie wiem które jest lepsze.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewelka, pięknie Wam idzie:) - jesteśmy krok przed Wami, robimy własnie kominy i kończymy konstrukcje dachu.

 

Jakie rynny dawaliście w rodku? Chcemy dać plastikowe ale nas straszą w składzie że pękają w zimie kolanka....hmm

 

Ja mam czarne Marleya i nic się po dwóch zimach z nimi nie dzieje. Jedynie moi wykonawcy niekoniecznie szanowali materiał i na czarnym kolorze widać wszystkie zarysowania. Polecano mi również rynny Rheinzink cynkowo-tytanowe - niby trwalsze, ale jak się zagłębiłem w temat i porozmawiałem z innym sprzedawcą, to żeby je umiejętnie założyć trzeba mieć bardzo dobry sprzęt do spawania. Ich przekrój nie jest pełny (z tego co mi mówiono są tam komory w kształcie trójkąta) i bardzo łatwo przy spawaniu przebić je na wylot. Na koniec dowiedziałem się, że jest tylko kilka autoryzowanych ekip w Polsce, więc od razu podziękowałem. Przy nieautoryzowanym wykonaniu oczywiście nie ma gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka nie odpowiem ci na pytanie o rynnach bo ich jeszcze nie mamy.

Mamy wycene okien 9 tys, brama garazowa 3 tys i drzwi wejściowe 3 tys, okna złoty dąb kolor obustronny, profil veka, razem 17 okien (balkonowe + normalne),

napiszcie jakie macie drzwi weściowe, i jakie są lepsze: drewniane, stalowe czy z włókna szklanego? bo nie ukrywam, że mam dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam kilka pytań do koleżeństwa:

1. Jaką membranę na dachu zastosowaliście (firma i model). Mi zaproponowano Membrana dachowa TYTAN 3000 w cenie 2,80zł i nie wiem czy nie dać inną.

2. Czy mury szczytowe robiliście równo z krokwiami i na to przychodziła membrana czy mur był krótszy ina niego dawaliście ocieplenie. Widziałem oba rozwiązania ale nie wiem które jest lepsze.

 

Rafał

 

Hej,

 

Folia VENTUS gramatura 140gr - 1.5m szer - 1 mb po 4.8 Fachowcy bardzo chwalą, mówią że gruba.

 

Mury nie były równo z krokwiami - zostało 15 cm czyli miejsce na ocieplenie.

 

 

 

DZIĘKUJE wszystkim za odpowiedzi o rynnach.

Tak jak radziliście kupiliśmy dziś plastikowe, firma Gamrat - polecił nam nasz kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i widziałam to rynien Gamratu już nikt nie poleca, strasznie blakną. Widziałam takie - koszmar. Podobno Bryza jest dobrą firmą jeśli chodzi o rynny ale..ciekawe czy znów po paru latach nie okaże się, że taka sama tandeta. Mam już więźbę założoną i też dylematy co do rynien, folii i dobrej blachy. Skosy na poddaszu murowane wię najpierw trzeba je ocieplić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, nie powiezdziałam, że pękają tylko że widziałam już wiele rynien Gamratu właśnie i po paru latach są w opłakanym stanie. Matowe, potwornie brzydkie. Nie po roku czy dwóch, bo to za krótki okres żeby coś stwierdzić. Troszkę pytałam i stąd wiem. Ale to popularna firma w dalszym ciągu. Mój dekarz nie poleca w każdym razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! dawno mnie tutaj nie było my właśnie przykryliśmy naszego rodka, robiałam wycenę okien firmy Drutex złoty dąb kolor jednostronny po rabacie z 16 okien cena 7,740zł co o tym myślicie

 

Hej! Cena wydaje się niewysoka ale też wydaje mi się niedużo napisałaś o samych oknach.

 

Wycenialiśmy do Rodka okna krakowskiej firmy Oknoplus - trzyszybowe, z ciplejszym wkładem, kolor drewnopodobny (z obu stron - Orzech), cena 16 tyś razem z montażem. Jak widać najniższa cena to nie jest ale same okna ślicznie wyglądają.

Jutro jadę do Oknoplastu to napiszę jaką tam podali cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Wcześniej wspominałem o innym rozwiązaniu komina do kominka- będzie się zaczynał od 1go piętra.

 

Wklejam fotki jak to będzie wyglądało:

 

1 zdjęcie- od parteru. Z sufitu będzie tylko wystawała rura fi 250. Całość zazbrojona i wyszalowana.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/komin.jpg

 

 

2 zdjęcie- widok od góry.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/komin1.jpg

 

Schody :) poszliśmy po bandzie: jako że w oryginale schody mają dość nisko zabieg postanowiliśmy trochę pozmieniać. Parter mamy podniesiony o 1 pustak więc schody się trochę rozleciały. Pierwsza część schodów (robimy proste- bez zabiegu) idzie aż do poziomu pokoju nad garażem tak że ostatni stopień kończy się na ścianie nośnej pomiędzy garażem a salonem. Wejście do pokoju nad garażem robimy po środku między biegami schodów. Wysokość stopni 17,5 cm. Poniżej postaram się pokazać na rysunku. Dodam że mamy wersję rodosa z podwójnym garażem i nad garażem będzie 1 pomieszczenie.

To rozwiązanie daje nam: praktycznie brak skosu w pomieszczeniu pod schodami. Drzwi od górnej łazienki nie otwierają się bezpośrednio na schody.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody.jpg

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody1.jpg

 

Na chwilę obecną mamy zaszalowane- wydają się trochę długie ale co tam raz się żyje :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...