Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wcześniej wspominałem o innym rozwiązaniu komina do kominka- będzie się zaczynał od 1go piętra.

 

Wklejam fotki jak to będzie wyglądało:

 

1 zdjęcie- od parteru. Z sufitu będzie tylko wystawała rura fi 250. Całość zazbrojona i wyszalowana.

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/komin.jpg

 

 

2 zdjęcie- widok od góry.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/komin1.jpg

 

Schody :) poszliśmy po bandzie: jako że w oryginale schody mają dość nisko zabieg postanowiliśmy trochę pozmieniać. Parter mamy podniesiony o 1 pustak więc schody się trochę rozleciały. Pierwsza część schodów (robimy proste- bez zabiegu) idzie aż do poziomu pokoju nad garażem tak że ostatni stopień kończy się na ścianie nośnej pomiędzy garażem a salonem. Wejście do pokoju nad garażem robimy po środku między biegami schodów. Wysokość stopni 17,5 cm. Poniżej postaram się pokazać na rysunku. Dodam że mamy wersję rodosa z podwójnym garażem i nad garażem będzie 1 pomieszczenie.

To rozwiązanie daje nam: praktycznie brak skosu w pomieszczeniu pod schodami. Drzwi od górnej łazienki nie otwierają się bezpośrednio na schody.

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody.jpg

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/schody1.jpg

 

Na chwilę obecną mamy zaszalowane- wydają się trochę długie ale co tam raz się żyje :)

 

 

Witam wszystkich

lukmen ja mam prawie identyczne schody jak ty :)

Roznicza jest taka ze ja mam garaz pojedynczy i nie moglem sobie pozwolic na zabranie tyle miejsca z pokoju, ukradlem tylko okolo 30 cm a i troszke na dole o jeden schodek mam mniejszy salon :)

Musze powiedziec ze sie bardzo bygodnie po nich chodzi .

Byl u mnie znajomy ktory tez buduje inny dom ale schody ma identyczne jak w rodku i po wizycie i mnie na budowie stwierdzil ze swoje schody wyburzy i zrobi takie jak ja i lukmen.

Jak to mozna komus namieszac i wpakowac w koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

W tym tygodniu był spory progres na budowie naszego Rodka.

Zdjęcia w dzienniczku:

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?116681-Konstrukcja-dachu

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?116683-Rynny-nadbitka-i-%C5%9Bciany-dzia%C5%82owe

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?116684-Dach-c.-d.

 

Pozdrowienia dla budujących !!!

Edytowane przez Nutka_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Nasz elektryk wziął 26zł za punkt jeżeli gniazdko podwójne tzn obok to połowa ceny w tym protokół do odbioru rozdzielnia Pomorskie, wszystko działa jak należy tylko gość trochę krzywo puszki obsadzał i powiem że przy montażu osprzętu widać że niektóre krzywo ale można ramkami nadrobić i nie widać osprzęt Legrand Sistena Live

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Dziękuję za odpowiedzi odnośnie wyceny punktów.

Chciałem sprawdzić koszt naszego elektryka, notabene dalsza rodzina. Po przeliczeniu wziął ok. 19 PLN za punkt, przy czym mu pomagaliśmy (ja i głównie mój ojciec). Materiał załatwiałem na własną rękę, choć czasami elektryk dokładał sam jakąś drobnicę.

W rozmowie z nim wynika, że (to wiadomość dla innych, którym się przyda):

-elektrycy biorą ok. 120-140 PLN za punkt (robocizna + materiał)

-przyjmuje się, iż sama robocizna to ok. połowa pełnej stawki, czyli: ok. 50-60 PLN za punkt

-zanim zaczniecie instalacje elektryczne, należy uzgodnić co elektryk rozumie pod pojęciem punkt (każdą puszkę? każdą lampę? szafka rozdzielcza? etc.)

Wynika z tego, że koszta poniżej 50 PLN za punkt są już kosztami promocyjnymi. Pamiętam, iż swego czasu podjechał do nas na budowę jakiś facet, który przedstawił się jako elektryk i szukał pracy. Odmówiliśmy, mówiąc że mamy już "zaklepanego" elektryka. Zaoferował wtedy 25 PLN za punkt. Czyli cena bardzo atrakcyjna, w porównaniu z tym co piszecie. Tylko co w zamian...? Jestem zdania, że nie należy brać ekip najtańszych, ale też nie najdroższych. Coś z średniej półki. Pewnie nie jest to regułą, ale tym się mniej więcej kieruję przy wyborze ekip lub materiałów.

Podstawowe kable które kładłem i ich zużycie (uwaga - rodek 6p):

1) ydyp 3x1,5

-600m

2) ydyp 3x2,5

-200m

Do tego tzw. "skrętka" czyli kabel internetowy (do wykorzystania również pod alarm czy domofon), ok. 160m; tzw. "linka" czyli przewód 3x1 lub 3x1,5 (pod oświetlenie stopni schodowych, lamp halogen/led) ok. 40-50m; kabel RTV-SAT ok. 70m.

Ilość punktów (tj. puszek) w całym domu ok. 130.

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Swego czasu trudziłem się elektryką- konkretnie instalacje. Cena za punkt z materialem w ok W-wy wynosila ok 55-60zl za punkt. Punkt to generalnie wszystko co jest odbiornikiem prądu. Czyli każde gniazdko, żarówka z wyłącznikiem, schodowy liczylem jako 1,5pkt zas krzyzowy jako 2pkt. Jesli odleglosc zarowki od puszki z zasilaniem byla powyzej 15m to taki punkt jako 2 byl liczony. Gniazdo 3 fazowe jako 2 pkt. I to w zasadzie tag z grubsza. A 120 za punkt uwazam za przesade i to grubą.

 

Co do ilości kabli to potwierdzam, że średnia na dom to ok 10 x 1,5 i ok 3x 2,5, Do tego 5x4 na gniazdo siłowe do KUCHNI bo dużo ludzi zapomina a potem żal że nie ma. Ok 500m przewodu telewizyjnego. Warto dać do każdego TV po 2 szt (jeden na satelitę 2 na TV naziemną całość dobrze jest sprowadzić w 1 miejsce np. Komin na poddaszu- łatwo wtedy dowolnie przepinać). Wspomniana skrętka, kable domofonowe przy każdym domofonie obowiązkowo kabel 2 żyłowy do otwierania bramy. Ogółem zbierze się tego. A inie żałujcie na wyjścia na obwody zewnętrzne typu jakieś światełko w ogrodzie gniazdko etc. bo potem to tylko solarne z LeroyMerlin zostaje :)

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Adrian pokrzepię Cię- my rok temu mieliśmy tylko pole a dziś już zalany strop :)

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/strop.jpg

 

W galerii mam zdjęcia schodów. Całkiem fajnie to wyszło. W całości zrobię fotki jak zdejmiemy szalunki. Bo na razie to trzeba zalewać i oblewać :) coby nie pękało hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka_ szybko wam to idzie:)

Domek będzie fajowy. Jak się wybudujecie to dajcie znać:) Robiliście jakieś zmiany w projekcie?

 

Idzie mega szybko :) Budynek tyczyliśmy końcem czerwca a dzisiaj mamy już właściwie SSO mimo deszczowego lipca. Dobrą ekipe mieliśmy.

 

W projekcie usunęliśmy 2 balkony (został tylko ten nad wykuszem). Usunęliśmy też zabieg na schodach.

Reszta to zmiany kosmetyczne (usunięcie tylnych drzwi w garażu czy przesunięcia ścianek działowych ale niewielkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nas dziś w nocy znowu okradli. 1,5 tony cementu i 20 drutów fi12. Ręce opadają.... to już 5 włam od kwietnia...

 

Współczuję :(

Rozumiem jakieś "deperleki" ale tyle towaru wynieść to musiała być jakaś spora ekipa ze specjalistycznym sprzętem. Aż się wierzyć nie chce. Nie zostawili żadnych śladów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostaliśmy wycenę na pewne rzeczy i interesuje mnie jak to u was wyglądało cenowo. bo nie wiem czy warto skorzystać z tej oferty. jeśli możecie polecić kogoś do tych robót z okolic Krakowa to proszę o info na priv.

Wylewki wraz z całym materiałem 55 m2 m2,Tynki wapienne + 2x gładź wraz z całym materiałem 54 pln m2, Elewacja zewnętrzna wraz z całym materiałem 130pln m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a nas dziś w nocy znowu okradli. 1,5 tony cementu i 20 drutów fi12. Ręce opadają.... to już 5 włam od kwietnia...

 

Przykro mi:(

Niefajna sytuacja.

 

My z tego powodu prawie wszystko kupowaliśmy na bieżąco, resztę zamykamy w blaszaku ale pewnie nieciężko go sforsować.

Chcęmy zamontować alarm od razu po wstawieniu okien choć jeszcze nie mamy prądu.

 

Pozdrowienia, oby się nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi przykro! nie wiem czy się orientowaliście, ale słyszałam o ubezpieczeniu przeciw włamaniom gdy dom jest w budowie. podstawowe warunki to działka ogrodzona jeżeli nie macie okien to zabite deskami itc. ale to na pewno powie wam ubezpieczyciel

pozdrawiam

 

przy ubezpieczeniu "dom w budowie" musza byc okna (dechy) i drzwi zewnetrzne. ogrodzenie niekoniecznie. A u lokmena jeszcze dachu nie ma i prawdopodobnie zaden ubezpieczyciel nie podejmie sie ochrony.

Tak na marginesie Lokmen wspolczuje, bo wiem jak irytujaca musi byc ta nasza bezradnosc wobec wszelkiego gnojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostaliśmy wycenę na pewne rzeczy i interesuje mnie jak to u was wyglądało cenowo. bo nie wiem czy warto skorzystać z tej oferty. jeśli możecie polecić kogoś do tych robót z okolic Krakowa to proszę o info na priv.

Wylewki wraz z całym materiałem 55 m2 m2,Tynki wapienne + 2x gładź wraz z całym materiałem 54 pln m2, Elewacja zewnętrzna wraz z całym materiałem 130pln m2?

 

Na wylewki z mixokreta miałem ceny za robociznę 10-12zł (z tego co pamiętam to w zakresie materiału kupowałem: folię, styropian, cement i piasek - ceny i ilość mam gdzieś pozapisywane, ale to nie oznacza w moim przypadku dokładnego zużycia, bo często kupowałem cement na zapas, bo za chwilę robiłem kolejne wylewki). Elewacja to koszt ok 45-50zł za m2 i do tego zapłaciłem ok 10-11tyś za materiał (elewacji liczyłem po 200m2, więc robocizna wyszła mnie podobnie jak materiał). Tynki cementowo-wapienne to u mnie jakiś koszmar i do dnia dzisiejszego mnie prześladuje. Nie ze względu na rodzaj tynków, tylko na ekipy, które je wykonywały. Górę miałem wielokrotnie filcowaną i w sumie nadawałaby się do malowania, gdyby obecni wykonawcy nie zachlapali ich klejem (ceny z filcowaniem zdecydowanie wyższe niż bez o ok 50% w moim przypadku). Na dole robiła mi inna ekipa, wzięła mniej, ale jakościowo tynki na pewno nie nadawały się do malowania i na nich już mam gładź. Za materiał jeśli dobrze pamiętam zapłaciłem ok 8 tyś.

 

bardzo mi przykro! nie wiem czy się orientowaliście, ale słyszałam o ubezpieczeniu przeciw włamaniom gdy dom jest w budowie. podstawowe warunki to działka ogrodzona jeżeli nie macie okien to zabite deskami itc. ale to na pewno powie wam ubezpieczyciel

pozdrawiam

 

Dokładnie tak jak wyżej Tar napisała, ogrodzenie w wielu firmach jest wymagane, ale są i takie, które o nim nie wspominają. Jak już zamkniesz część domu, to przed ubezpieczeniem warto zorientować się u firm ochroniarskich w terenie, jakie dają warunki i ile kosztują. Dlaczego o tym piszę, bo zazwyczaj firmy ubezpieczeniowe mają inne stawki za dom monitorowany, co w rezultacie oznacza, że część zniżki którą się dostanie pokrywa abonament ochrony. Ochrona może też polegać na stałym wizytach np 2 razy dziennie na wyznaczonym terenie i wcale nie musi być tam alarmu. Być może takie "kręcenie się" odstraszy skur****.

Jest też inna sprawa, o której dość często się słyszy tj. złodziejstwo wśród osób z którymi się współpracuje. Tutaj może to być ktoś z ekipy lub np ktoś z hurtowni w której się zaopatrujesz. Nie wierzę, że zwykły złodziej przyszedł na budowę i zabrał 1,5t cementu. To nie są ludzie, którzy "ciężką" pracą potrafią się dorobić, a na pewno przerzucenie 1,5t do lekkich zajęć nie należy. Nie masz tam żadnych sąsiadów, co by obserwowali wjeżdżające samochody (raczej busy, ciężarówki, traktory, bo do osobówki nikt tego nie wsadzi). Irytuje mnie gnojstwo w naszym kraju. A jeszcze bardziej wkur*** jest to, że zazwyczaj ktoś to odkupuje po promocyjnej cenie. Takimi też gardzę, bo to oni nakręcają złodziejstwo.

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...