Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
greg123456 a jak chcesz w przyszlosci czyscic komin, gdzie wyczystka? zastanow sie...(

 

Namtar chyba kierował to do mnie bo my robimy komin od piętra- odpowiedz jest balna- DO KOMINKA będzie leciała sadza podczas czyszczenia. Wkład jest bezpośrednio pod kominem dzięki temu jest możliwe takie rozwiązanie.

 

Ubezpieczenie. Jako, że dziś płaciłem rate ubezp. za auto podpytałem co nie co. Więc tak: ubezpieczenie na etapie budowy jak najbardziej jest możliwe ale tylko od zdarzeń losowych takich jak pożar, wiatr, powódz, etc. Żeby ubezpieczyć od kradzieży musi być odbiór budynku. Przykładowo składka roczna od 200 000 to 145zł. Wiem, że Solid ma w ofercie jakieś ubezpieczenie odpowiedzialności do 20 000 na wypadek kradzieży lub uszkodzeń nimi powodowanych jakby do czasu przybycia patrolu. Ale znając życie taka umowa będzie obwarowana takimi kruczkami prawnymi że możecie zapomnieć o wypłacie.

 

A złodziej kij mu w drzwi. Zamówiłem nowy cement, majster co mógł wciągnął do góry na chałupę i tyle. Pośladki się zaciska i robi dalej. Ekipa sprawdzona- mój sąsiad de facto więc odpada że któryś z nich. Hurtownie też skreślam bo to dobry znajomy. Niestety w mojej okolicy to nagminne. Bywa, że skur..... potrafią ściągnąć kaloryfery, kable ze ścian. Niestety nie mam prądu jeszcze - czekam już 1,5 roku. Alarmu bez prądu się nie da założyć bo na aku za długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piękny -widzę, że idziemy łeb w łeb :yes::yes::yes:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=73682&d=1315337132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Pytanie do osób, które brały kredyt- na jakim etapie braliście? Bo przez zimę mam zamiar się ostro wziąć za szukanie banku tyle że się zastanawiam czy od SSO czy SSZ z dachem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar chyba kierował to do mnie bo my robimy komin od piętra- odpowiedz jest balna- DO KOMINKA będzie leciała sadza podczas czyszczenia. Wkład jest bezpośrednio pod kominem dzięki temu jest możliwe takie rozwiązanie.

 

Ubezpieczenie. Jako, że dziś płaciłem rate ubezp. za auto podpytałem co nie co. Więc tak: ubezpieczenie na etapie budowy jak najbardziej jest możliwe ale tylko od zdarzeń losowych takich jak pożar, wiatr, powódz, etc. Żeby ubezpieczyć od kradzieży musi być odbiór budynku. Przykładowo składka roczna od 200 000 to 145zł. Wiem, że Solid ma w ofercie jakieś ubezpieczenie odpowiedzialności do 20 000 na wypadek kradzieży lub uszkodzeń nimi powodowanych jakby do czasu przybycia patrolu. Ale znając życie taka umowa będzie obwarowana takimi kruczkami prawnymi że możecie zapomnieć o wypłacie.

 

A złodziej kij mu w drzwi. Zamówiłem nowy cement, majster co mógł wciągnął do góry na chałupę i tyle. Pośladki się zaciska i robi dalej. Ekipa sprawdzona- mój sąsiad de facto więc odpada że któryś z nich. Hurtownie też skreślam bo to dobry znajomy. Niestety w mojej okolicy to nagminne. Bywa, że skur..... potrafią ściągnąć kaloryfery, kable ze ścian. Niestety nie mam prądu jeszcze - czekam już 1,5 roku. Alarmu bez prądu się nie da założyć bo na aku za długo nie pociągnie.

 

Ja się nad takim ubezpieczeniem zastanawiałem rok temu, właśnie po wstawieniu okien i zamknięciu budynku i miałem kilka ofert obejmujących ruchomości. Ubezpieczyć można wszystko, kwestia tylko płatności i opłacalności. Co do alarmu, to zdecydowałem się na proste rozwiązanie satela z 5 czujkami i podstawowym aku, który mieście sie w skrzynce centralki. Taki system bez prądu powinien wytrzymać ze 2-3 dni. Przy zastosowaniu aku o większej pojemności spokojnie może to funkcjonować. Kupujesz dwa i zamieniasz sobie co weekend i prąd tutaj do szczęścia nie jest potrzebny. Gorzej jak alarm się włączy, wtedy syrena zje większość zasobów, więc najlepiej dość często pojawiać się na budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam prądu jeszcze - czekam już 1,5 roku. Alarmu bez prądu się nie da założyć bo na aku za długo nie pociągnie.

 

Lokmen - własnie nie mam pewności jak to jest z tym alarmem bez prądu ale bedę się w przyszłym tygodniu dowiadywać to Ci napiszę.

 

My mamy domek w SSO, planujemy wstawić okna niedługo i jakieś drzwi tymczasowe żeby zamknąć całość.

Był u nas Solid na budowie - my alarm chcemy ale powiedzieliśmy im że nie mamy prądu. Wyjaśnili nam że jest właśnei możliwość naładowania baterii i że to niby działa dobrze. Będziemy to sprawdzać, mamy jeszcze chwilę przed montażem okien.

Nas postraszyli w składzie że zdarza się że kradną z budynku okna dachowe.....mąż się tym zestresował.

 

Z ubezpieczeniem jest tak jak napisałeś - na razie mamy to od żywiołów bo było wymagane przez bank do wypłaty transzy....kosztowało 200 zł na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które brały kredyt- na jakim etapie braliście? Bo przez zimę mam zamiar się ostro wziąć za szukanie banku tyle że się zastanawiam czy od SSO czy SSZ z dachem.

 

My braliśmy po stanie zero. Cały stan zero zgodnie z naszą wyceną (ale bez faktur oczywiście) został policzony jako wkład własny do kredytu.

Dalej wypłacamy już transze - sami decydujemy w jakiej wysokości.

Jakbyś chciał dokładniejszych danych co i jak z kredytem u nas wyglądało to napisz na priv, opisze Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam. Co do kredytu dzięki odezwę się.

 

Dopytałem się gościa od alarmów że na baterii powinien koło tygodnia wytrzymać- zależy od ruchu na działce- chyba że na czas kiedy ktoś tam przebywa będzie się całkowicie odłączać z prądu. Muszę o tym pomyśleć. Dać alarm i jakiś moduł GSM do cichego powiadamiania- bo wyjec raczej nie wiele da- zdążą go rozwalić nim ktokolwiek usłyszy.

 

Nutka_ widzę że też podnieśliście dół o 1 pustak? - jeśli tak to napisz czy wydłużaliście krokwy względem oryginału? - Ile m3 stolarki wyszło na dach?

 

Dla potomnych informuję że na strop terriva, balkony, schody bez tarasów poszło 19,5 m3 betonu. Rododendron 6 G2.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co do kredytu dzięki odezwę się.

 

Dopytałem się gościa od alarmów że na baterii powinien koło tygodnia wytrzymać- zależy od ruchu na działce- chyba że na czas kiedy ktoś tam przebywa będzie się całkowicie odłączać z prądu. Muszę o tym pomyśleć. Dać alarm i jakiś moduł GSM do cichego powiadamiania- bo wyjec raczej nie wiele da- zdążą go rozwalić nim ktokolwiek usłyszy.

 

Co do alarmu - my wybraliśmy montaż przez Solida - wyszło taniej (można spory rabat uzyskać) niż miałby to robić nasz pożal się Boże elektryk. (myślałem, że zrobię to sam ale temat trzeba było jednak gruntownie ogarnąć, a czas naglił - nie chcieliśmy stracić świeżo zamontowanych okien) Całą instalację spięli i zaprogramowali w dwa dni (mamy ponad 20 linii - kabelki doprowadzane do każdego okna ze względu na kontaktrony), wszystko z gwarancją na 2 lata i serwisem 24h. (brzmi jak reklama ale naprawdę jestem z tej firmy zadowolony :)) Podpisaliśmy też umowę na monitoring - 50zł miesięcznie i praktycznie nielimitowana ilość interwencji. Nasza instalacja w przypadku braku prądu ma działać minimum 1 dobę (pewnie z większym aku można ten czas wydłużyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar chyba kierował to do mnie bo my robimy komin od piętra- odpowiedz jest balna- DO KOMINKA będzie leciała sadza podczas czyszczenia. Wkład jest bezpośrednio pod kominem dzięki temu jest możliwe takie rozwiązanie.

 

Ubezpieczenie. Jako, że dziś płaciłem rate ubezp. za auto podpytałem co nie co. Więc tak: ubezpieczenie na etapie budowy jak najbardziej jest możliwe ale tylko od zdarzeń losowych takich jak pożar, wiatr, powódz, etc. Żeby ubezpieczyć od kradzieży musi być odbiór budynku. Przykładowo składka roczna od 200 000 to 145zł. Wiem, że Solid ma w ofercie jakieś ubezpieczenie odpowiedzialności do 20 000 na wypadek kradzieży lub uszkodzeń nimi powodowanych jakby do czasu przybycia patrolu. Ale znając życie taka umowa będzie obwarowana takimi kruczkami prawnymi że możecie zapomnieć o wypłacie.

 

A złodziej kij mu w drzwi. Zamówiłem nowy cement, majster co mógł wciągnął do góry na chałupę i tyle. Pośladki się zaciska i robi dalej. Ekipa sprawdzona- mój sąsiad de facto więc odpada że któryś z nich. Hurtownie też skreślam bo to dobry znajomy. Niestety w mojej okolicy to nagminne. Bywa, że skur..... potrafią ściągnąć kaloryfery, kable ze ścian. Niestety nie mam prądu jeszcze - czekam już 1,5 roku. Alarmu bez prądu się nie da założyć bo na aku za długo nie pociągnie.

 

wracajac do ubezpieczenia. firmy ubezpieczaja rowniez od kradziezy mienie kiedy dom nie ma odbioru np. Hestia, potrzebne bylo tylko oswiadczenie ze w nim mieszkamy, nasz "dom w budowie" bez odbioru tez mielismy ubezpieczony od zdarzen losowych, wandalizm, kradziez z budowy i oc. fakt kosztowało niemało, bo 160 zł / m-c . Wychodzi na to, ze wszystko kwestia ceny. pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
no tak ale masz 20 linii z czego pewnie ok 7 czujników ruchu, które załączają się wtedy kiedy ktoś koło nich przejdzie więc często "chodzą". U mnie na tą chwilę muszę zrobić jakąś skrzynię zamykaną, którą schowam do blaszaka i podłączę do niej max 2 czujniki. Więc powinno na tydzień styknąć. Alarm mam kupiłem kiedyś z demobilu właśnie z myślą o budowie. Założę sam więc koszt mniejszy. Solida nie podepnę bo brak prądu niestety nadajnik nie pociągnie na akumulatorku. Zostaje moduł GSM i może jednak ten wyjec...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alarmu - my wybraliśmy montaż przez Solida - wyszło taniej (można spory rabat uzyskać) niż miałby to robić nasz pożal się Boże elektryk. (myślałem, że zrobię to sam ale temat trzeba było jednak gruntownie ogarnąć, a czas naglił - nie chcieliśmy stracić świeżo zamontowanych okien) Całą instalację spięli i zaprogramowali w dwa dni (mamy ponad 20 linii - kabelki doprowadzane do każdego okna ze względu na kontaktrony), wszystko z gwarancją na 2 lata i serwisem 24h. (brzmi jak reklama ale naprawdę jestem z tej firmy zadowolony :)) Podpisaliśmy też umowę na monitoring - 50zł miesięcznie i praktycznie nielimitowana ilość interwencji. Nasza instalacja w przypadku braku prądu ma działać minimum 1 dobę (pewnie z większym aku można ten czas wydłużyć)

 

to ja mialam budowe bardzo "lajtowa" bez solidow, alarmow i bez złodziei :rotfl:a do okien dostalismy roczna polise od producenta okien. nawet nikt nie ukradl papieru toaletowego z toi toi'a - wszystkim zycze takich warunkow budowania. pozdrawiam A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen: mamy 10 czujek i 2 klawiatury no i nadajnik radiowy. Solid daje moduł radiowy albo właśnie GSM jeśli nie ma zasięgu radiowego. Jeśli masz sprzęt i jak się domyślam umiejętności to faktycznie nie ma co firmy angażować. Jeśli chodzi natomiast o samo reagowanie na alarm to chyba wygodniejsze jest jednak zatrudnienie kogoś, zwłaszcza jeśli mieszka się daleko od budowy. Co zrobisz jeśli przyjdzie Ci jechać do domku kilka razy w środku nocy? ;) Czego nie życzę oczywiście.

 

 

TAR: - odpukać w niemalowane drewno - póki co też mamy lajtowo. Było kilka alarmów-fałszywek (niedomknięte okno otwarło się od podmuchu wiatru, wdarł się się jakiś zwierz przez szparę w tymczasowych drzwiach, itp.) ale nic nie zginęło. Poza tym, jak to mówią: najlepszy alarm to dobry sąsiad - na tych nie narzekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80

Ciao a tutti :)

Nie, nie jestem na wakacjach ;) Wręcz przeciwinie ;) Do rzeczy:

Mamy ścianę kolankową. Na ścianie wieniec. Na wieńcu leży sobie murłata, murbelka. Po obu stronach murłaty macie przerwę, pewnie kilkucentymetrową. Czym wypełniliście tą pustkę? Optuję za wełną mineralną, wbrew zaleceniom tynkarzy, którzy upierają się aby tam posadowić Ytongi. Mam jednak mocne argumenty na to, aby tam nie dawać żadnych cegieł. Jestem ciekawy, jak Wy macie to rozwiązane. U mnie w pracy na 3 zapytania, 3 miało ocieplone.

Natomiast co do samej ścianki kolankowej - jak ją wykańczaliście: tynkowaliście, do jakiej wysokości, nie tynkowaliście, od razu szkielet na płyty g/k, inne?

Edytowane przez 80mariusz80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao a tutti :)

Nie, nie jestem na wakacjach ;) Wręcz przeciwinie ;) Do rzeczy:

Mamy ścianę kolankową. Na ścianie wieniec. Na wieńcu leży sobie murłata, murbelka. Po obu stronach murłaty macie przerwę, pewnie kilkucentymetrową. Czym wypełniliście tą pustkę? Optuję za wełną mineralną, wbrew zaleceniom tynkarzy, którzy upierają się aby tam posadowić Ytongi. Mam jednak mocne argumenty na to, aby tam nie dawać żadnych cegieł. Jestem ciekawy, jak Wy macie to rozwiązane. U mnie w pracy na 3 zapytania, 3 miało ocieplone.

Natomiast co do samej ścianki kolankowej - jak ją wykańczaliście: tynkowaliście, do jakiej wysokości, nie tynkowaliście, od razu szkielet na płyty g/k, inne?

 

Styropian (7cm) od zewnątrz, Ytongi (5cm) od środka. Od zewnątrz przyjdzie jeszcze styropian elewacyjny 15cm (wiadomo, że nieco ścięty przez płaszczyznę dachu). Ścianka wytynkowana do wysokości Ytongów. Dzięki temu na poddaszu nigdzie nie mamy pionowych płyt GK (i chwała Bogu, bo każde łącznie płyt GK to potencjalne pęknięcie, których swoją drogą oczywiście nie uniknęliśmy mimo stosowania różnych zapobiegawczych sztuczek). Wygląda to np. tak:

 

IMG_2186.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...