Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wielkie dzieki lokmen

Jak sie spisuja przydomowe oczyszczalnie sciekow 3-komorowe?

Widzialem na zdjeciech ze niektorzy takie posiadaja, prosze o opinie. Z gory dziekuje

 

A jaka rzeczywista różnica jest między zbiornikiem jednokomorowym, a trzykomorowym? Rozumiem, że ścieki wpadają do pierwszego zbiornika (tam bakterie robią swoje i to co mogą przemielą). Komora się zapełnia i ścieki przelewają się do drugiego, a później do trzeciego i ostatecznie przechodzą przez filtr i lecą przez drenaż w glebę. W przypadku zbiornika jednokomorowego ścieki gromadzą się, są zjadane przez bakterie i na pewnym poziomie też przechodzą przez filtr i wchodzą do gleby. W przypadku małej komory w zbiorniku trzykomorowym, bakterie są skumulowane na mniejszej przestrzeni i chyba jest mniejsze prawdopodobieństwo, że padną, zaś większe, że szybciej ta mała komora się zapełni i trzeba będzie wypompować osad. W przypadku jednej komory bakterie muszą mieć sporo "prowiantu" żeby przetrwać, ale za to osad rozkłada się na większej powierzchni. Nie wiem, czy to dobrze rozumiem, ale to jedyny logiczne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy. Bakterie wsypuje się do komory, czy do kibelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość 80mariusz80
Witam

Ja mam pytanie z innej beczki.

Czy ktoś z Was powiększył salon o gabinet zostawiając filary jak w projekcie (dom w rododendronach 6n, filarów nie mogę już usunąć).

Jeśli tak to jak planujecie (a może już macie?) rozplanować wnętrze. Bardzo proszę o podpowiedz albo zdjęcia.

Mamy powiększony salon kosztem gabinetu, ze względu iż pochodzimy z rodzin wielodzietnych i potrzebne jest miejsce na rodzinne uroczystości :) (normalnie bym go zostawił).

Mamy rodek 6p lustrzane odbicie. W salonie jest słup. Na słupie w przyszłości chcę powiesić pamiątki z wakacji lub rodzinne zdjęcia w formie drzewa genealogicznego. Na ścianie salon-garaż chcemy dać meble, które ma moja żona. Tak się nam złożyło, że te kalwaryjskie meble wchodzą dosłownie na styk na tą ścianę. Na ścianie salon-schody na górę będą meble niskie. Na ścianie salon-taras nie przewidujemy żadnego umeblowania.

Kuchnię mamy zamkniętą. Na ścianie salon-kuchnia będą meble RTV oraz kominek. Vis a vis telewizora, w rogu (ściana salon-taras, salon-wykusz) będzie kanapa rogowa i stolik. W wykuszu będzie również mały okrągły stolik. W gabinecie będzie stał stół "reprezentacyjny". Wszystkie 3 stoliki w trakcie imprez chcemy połączyć i powinno wejść 20 krzeseł. Zdjęć nie mam :( na razie czekamy na tynkarzy.

Jak dożyję to wstawię zdjęcia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

My tez zlikwidowaliśmy gabinet na parterze ale i też zlikwidowaliśmy 1 słup został tylko ten przy schodach. O ile mnie pamięć nie myli w okolicach 200 podstrony tego tematu był ktoś, kto zlikwidował ów gabinet ale zachował oba słupy i o to właśnie chyba koledze chodzi. Musisz szukać.

 

EDIT

Osoby z 2 słupami to: TAR i kama&michał - więcej nie pamiętam...

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Ze zmian , które jeszcze planuję zrobić, to przenieść łazienkę na miejsce kotłowni (zamykając wescie do garażu) i nieco ja powiększyć, tak żeby dzwi do niej były tak jak na projekcie, a drzwi do kotłowni obok przy schodach. Wyjdzie trochę mała kotłownia, ale za to ładna łazienka z oknem.

W wiatrołapie stanie szafa na calej scianie (bo nie bedzie przejscia do garazu).

W kuchni raczej zostawię małą spiżarkę, ale wejscie przesuwane od strony wiatrołapu.Nieco ją tylko skrócimy, tak by w miejscu obecnych drzwi do spizarki postawic piekarnik albo lodówke.

 

Ciągle zastanawiam się nad powiększeniem salonu o gabinet, (wtedy sypialnia nad garazem), czy może jednak zostawic i zrobic tam sypialnie, żeby było wszystko na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Mieliśmy podobne dylematy ale ostatecznie się wycofaliśmy.

 

Ogólnie zależało mi na przejściu do garażu z domu. Co do łazienki to stwierdziliśmy że ona ma sens wówczas jeżeli byłby ten gabinet a w nim jakieś łóżko np. dla gości, a tak po likwidacji tego gabinetu uznaliśmy że to szkoda kasy i zostaje sam kibelek. Jeśli mowa o kotłowni przy schodach to pamiętaj że w kotłowni jest piec, jeśli piec to i komin, a przy schodach nie ma komina :)

 

W kwestii powiększenia salonu- dziś po wylaniu stropu stwierdzam, że to była bardzo dobra decyzja.

Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jest w ścianie dzielącej łazienke i kotłownię, więc piec bedzie wisiał na ścianie z kominem. Łazienkę zostawiam na dole dużą, bo może kiedys się okaze potrzebna (np na starość wrocimy do sypialni na dole, bo zawsze mozna ja tam przenieść i nie trzeba łazic po schodach). My jeszcze nie mamy scianek działowych, wiec jeszcze kombinuję z tym salonem.

Dzięki za zainteresowanie tematem, bo przy dwojce małych dzieci nie bardzo mam czas na czytanie forum od początku.

Edytowane przez paulina123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nutka a możesz dać namiary na ekipe.Czy ekipa załatwiała materiały czy sami je kupowaliście?

My będziemy sie budować w Wielkiej Wsi.

Też chcemy tylko jeden balkon z tym, że my zostawimy ten nad wejściem reszta do likwidacji i troche zmian w srodku np. brak gabinetu na dole, zmniejszenie łazienki kosztem spiżarni itp.

Jeżeli możesz to prosilibysmy tez namiary na konstruktora-mamy problrm z gruntem nasypowym i nie wiemy czy stawiac dom na studniach fundamentowych czy robić piwnice.

 

 

 

Idzie mega szybko :) Budynek tyczyliśmy końcem czerwca a dzisiaj mamy już właściwie SSO mimo deszczowego lipca. Dobrą ekipe mieliśmy.

 

W projekcie usunęliśmy 2 balkony (został tylko ten nad wykuszem). Usunęliśmy też zabieg na schodach.

Reszta to zmiany kosmetyczne (usunięcie tylnych drzwi w garażu czy przesunięcia ścianek działowych ale niewielkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesteśmy z żoną na etapie wyboru projektu w okolicach Łodzi (ale od strony zachodniej). Rodo 6 b. nam się podoba i właściwie jesteśmy zdecydowani. Bezcenna byłaby jednak mozliwość obejrzenia domu w "realu". Gdybyście byli tak uprzejmi, by pochwalić się domkiem i podzielić swoimi cennymi uwagami bylibyśmy wdzięczni. Pozdrawiamy. Nasz mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawno na forum nie zaglądałem gdyż prace przy domku trwają a ,że większość prac (za wyjątkiem dachu, stropów i schodów) wykonuje sam przy pomocy brata i taty to i czasu na forum nie było. Ale w piatek domek uzyskał status "stanu surowego zamkniętego" więc trza sie pochwalic i forki wysłać :)

 

http://img88.imageshack.us/img88/5882/p1050637medium.th.jpg

 

http://img37.imageshack.us/img37/3586/p1050636medium.th.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/5860/p1050635medium.th.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/668/p1050632medium.th.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/1342/p1050631medium.th.jpg

http://img845.imageshack.us/img845/4459/p1050630medium.th.jpg

http://img853.imageshack.us/img853/9864/p1050629medium.th.jpg

http://img844.imageshack.us/img844/3260/p1050627medium.th.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/9052/p1050626medium.th.jpg

http://img855.imageshack.us/img855/9022/p1050623medium.th.jpg

 

Zmian u nas troszkę jest jak widać :) ale tak miało być i jest:)

 

Dla zainteresowanych info o oknach bo widzę ,że temat dość żywy na forum :)

-okna na profilu Veka z pakietem trzyszybowym (producent okien Vetrex)

-rolety w kolorze okien z napedami elektrycznymi

-brama horman z siłownikiem do otwierania

-w niektórych oknach zainstalowane zwijane moskitiery

 

koszt okien razem z bramą i montażem 26000,00zł. i była to najlepsza oferta w mojej okilicy

 

Dach:

-dachówka Creaton MZ3 kolor czerwień winna

-pod dachówką folia Icopal Sun`x (musze przyznać ,że jak wczoraj napierdzielało słońce to na poddaszu nie było upalnie a nie mam zrobionego ocieplenia)

-kolektor słoneczny Hewalex z okuciem bydowlanym (kolektor montowany bezpośrednio na łaty i z zewnątrz wyglada jak okno i nie widać żadnych rur)

 

Kominy:

-kominy systemowe Leier ocieplone 3cm styropianu i na to tynk mineralny z ziarnem 2,5mm

-czapka odlana na miejscu na budowie pokryta tynkiem mozaikowym w kolorze dobranym do dachówki

 

Rynny:

-Siba Planja w kolorze ciemny brąz

 

Nadbitka i więźba:

-malowana lakierobejcą Altaxin w kolorze TIK (TEAK) (dość ciekawa bo w zależności od pory dnia zmnienia kolor od brązu do głębokiego machoniu)

 

i to chyba na tyle:)

 

teraz w planach izolacja posadzki w piwnicy i wylewka 5cm

potem ścianki działowe na poddaszu i parterze (też troche zmieniamy)

i potem mój konik czyli kabelki,kabelki i kabelki :p :)

 

pozdrowienia dla wszystkich budujących.

Edytowane przez misiowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Szukam zdjęć z realizacji dachu. A konkretnie z budowy lukarn, ale każde zdjęcia mile widziane. Jak by nie było to przynajmniej czy pamiętacie czy belki koszowe przecinały krokwie czy wchodziły na wierzch krokwi? Mój wykonawca twierdzi, że belki koszowe maja być całe a do nich trzeba dociąć krokwie. Jak jest naprawdę?

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Szukam zdjęć z realizacji dachu. A konkretnie z budowy lukarn, ale każde zdjęcia mile widziane. Jak by nie było to przynajmniej czy pamiętacie czy belki koszowe przecinały krokwie czy wchodziły na wierzch krokwi? Mój wykonawca twierdzi, że belki koszowe maja być całe a do nich trzeba dociąć krokwie. Jak jest naprawdę?

 

Rafał

 

U nas wchodzą na krokwie (jeśli dobrze rozumiem nazwę "belka koszowa"):

 

IMG_0826.JPG

 

IMG_0832.JPG

 

IMG_0867.JPG

 

pzdr.

Edytowane przez michur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
Witam wszystkich

Szukam zdjęć z realizacji dachu. A konkretnie z budowy lukarn, ale każde zdjęcia mile widziane. Jak by nie było to przynajmniej czy pamiętacie czy belki koszowe przecinały krokwie czy wchodziły na wierzch krokwi? Mój wykonawca twierdzi, że belki koszowe maja być całe a do nich trzeba dociąć krokwie. Jak jest naprawdę?

Rafał

Zdjęcie w środku to "lukarna".

http://images40.fotosik.pl/1083/8ab1161c0be0d6d9med.jpg

http://images41.fotosik.pl/1059/9ef7b98f74190095med.jpg

http://images40.fotosik.pl/1083/8ec35da1e24883dbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na-poczatku-sorry-ale-nie-działa-mi-spacja

Jakie-macie-okapy?-Ja-myślę-o-80cm-na-gotowo-tzn.-po-ociepleniu-15cm-steropianem.-W-projekcie-jest-60cm-ale-po-podniesieniu-scianki-kolankowej-wg-mnie-lepiej-jest-wydłużyć-okapy.Jaka-grubość-podbitki-będzie-odpowiednia?

Z-góry-dzieki-za-odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

PILNE

 

Potrzebuje znać ilość ( mniej więcej) desek zrobionych na gładko jaka jest potrzebna do zrobienia nadbitki. Bardzo nam się podobają takie wykończone deski i krokwy. W przyszłym tygodniu zaczynamy robić dach, a majster mi powiedział że jak przygotuję deski to mi zrobi- tyle że heblowanie po naszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deski na nadbitke -u mnie poszło 80m2 boazeri świerkowej i zostało troszkę (a te 80 m2 to i tak oszukane bo sprzedają 80m2 a faktyczna powierzchnia krycia jest mniejsza)

 

 

a co do desek na nadbitke to chya lepiej boazerie bo zwykłe heblowane deski się porozsychają i bedą szpary między nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 80mariusz80
PILNE

 

Potrzebuje znać ilość ( mniej więcej) desek zrobionych na gładko jaka jest potrzebna do zrobienia nadbitki. Bardzo nam się podobają takie wykończone deski i krokwy. W przyszłym tygodniu zaczynamy robić dach, a majster mi powiedział że jak przygotuję deski to mi zrobi- tyle że heblowanie po naszej stronie.

u mnie ok. 80-90m2 boazerii. Przy czym uwaga przy zakupie: rozróżniamy drewno klasy A, B i C. A najmniej sęków,bez pleśni. C - sękowe, z grzybnią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michur i 80mariusz80.

 

Z tego wynika że belka koszowa ma iść na płasko na krokwiach. Trochę zdziwiło to mojego wykonawce. Z tego co mi mówił coś takiego widzi pierwszy raz. Zawsze robili belke koszową na pionowo i do niej przykręcane krokwie. Ale tak jak macie wygląda solidniej (krokwie są w całości nie są cięte) chociaż dekarz stwierdził że jak krokwia jest postwaiona na pionowo może przenieść więkrze obciążenie. Zobaczymy co z tego wyniknie ma się zkonsultowac z kolegą.

 

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM:)

 

u NAS PRACE WYKOŃCZENIOWE - do końca wrzesnia bardzo chemy się już przeprowadzić ale potrzebuje pomocy w twmacie podogi w salonie. Mam podłogówkę i koniecznie chce tam położyć jakieś drewno, panele byle nie płytki. Znaleźliśmy "deski" babmusowe ale pisze w gwarancji że mozna je układać na podłogówce na wasne ryzyko - czyli wiadomo gwarancji brak.... Może ktoś mi podpowie na co jest gwarancja???? I czy to prawda że podłoga nie powinna być za gruba bo będzie słabo przewodzić ciepło???

P>S. wiem że płytki są o wiele "cieplejsze" zimą jak się grzeje niz deski ale znowu latem wolę pod stopami "drzewo" niz płytki...

 

pozdrawiam Mariola

Edytowane przez eniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Na wstępie od razu odradzam deskę barlinecką bo jest miękka jak wata.

Poczytaj sobie:

http://www.budnet.pl/Bezpieczne_ogrzewanie_podlogowe_pod_parkietem,Stropy,a=977.html

 

Prawdę mówiąc u szfagra kładli na podłogówkę parkiet dębowy i nie robili problemów. - tu od razu dobra rada żeby roboty drewniane typu schody, parkiety dawać jednemu wykonawcy bo on wziął 2 ekipy niby każda miała dąb i ten sam lakier- niestety są 2 różne kolory (schody i parkiet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...