Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte na żądanie

Wygrzebane w gooooglach

 

http://bi.gazeta.pl/im/2/8471/z8471122W,Blachodachowka-powlekana.jpg

 

http://i31.tinypic.com/oirqrn.jpg

 

Myślę, że to 2 zdjęcie wypełnia w 100% Twoje wymagania :) - Ładne zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte na żądanie
Zwróć uwagę jak fajnie wyeksponowano wejście do budynku bo cała część elewacji środkowej jest w odwrotnym kolorze jak reszta. Ładne to ale my idziemy w szarość....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, właśnie oglądam i coraz bardziej mi się podoba :D Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje bo każdemu podoba się co innego. Tak naprawde wygląd domu zależy od dobranych odcieni i dodatków, żeby nie zgrzytało pomiędzy nimi. Można się zachwycić każdą ładnie dobraną kolorystyką domu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

hihi strasznie mnie ciekawi o jakie zdanie toczy się dyskusja?

 

U nas dziś przyjechała stolarka na dach. Jutro od 8 zaczynają robić :) Kurcze żeby tylko nic znowu nie rąbneli jak cement...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, właśnie przeglądałam Twój ogród. Baardzo fajne roślinki, pewnie kosztowały fortunę:) Mamy coś wspólnego, ja też uwielbiam ciekawe krzewy i kwiaty, takie oryginalne. Tak mi się zdaje, że to Ty masz pomniejszone okna z przodu i nowoczesną elewację, z tego co pamiętam bardzo spoko:) Też mam pomniejszone okna z przodu. Zdjęcia potem nie dały się otworzyć (te starsze )i nie mogłam sobie podpatrzeć:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany jak ten czas leci i jakie zaległości mamy w czytaniu.To wszystko przez tą wykończeniówkę ,za około miesiac wprowadzamy się.

 

BLACKY - 28 sierpnia prosiłeś o zdjecia kuchni,dopiero przeczytałam ,pstrykniemy i wkleimy

 

NUTKA - super macie domek i w jakim tempie rośnie:)wpadnijcie kiedyś przejazdem na pogaduszki budowlane:)

 

Wszystkich pozdrawiamy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, u nas własnie cieśla skończył dach i zostało deskowanie:)

Okna mamy zamówione ostateczny koszt 11 tysięcy (mąż pracuję w tej firmie wiec z dużym rabatem), brama garażowa 3 tys wiśniowski nie wymiarowa bo mamy łuk w drzwiach, drzwi wejściowe 2,500 tys. i juz nie długo będe mogła ogłosić STAN SUROWY ZAMKNIETY la,la, la,

Kallula czekam na zdjęcia kuchni

a oto aktualne foty:

http://images35.fotosik.pl/919/2c35159a914a423egen.jpg

http://images39.fotosik.pl/1073/0b87870a4e907e1egen.jpg

Edytowane przez ewelka-sochaczew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR, właśnie przeglądałam Twój ogród. Baardzo fajne roślinki, pewnie kosztowały fortunę:) Mamy coś wspólnego, ja też uwielbiam ciekawe krzewy i kwiaty, takie oryginalne. Tak mi się zdaje, że to Ty masz pomniejszone okna z przodu i nowoczesną elewację, z tego co pamiętam bardzo spoko:) Też mam pomniejszone okna z przodu. Zdjęcia potem nie dały się otworzyć (te starsze )i nie mogłam sobie podpatrzeć:)

 

Tak, mam pomniejszone okna z przodu, wejscie od poludnia wiec swiatla i ciepla jest az nadto. Kotłowni zimą nie trzeba ogrzewac. W kuchni drugie z okien jest przesuniete. Okno w salonie tez jest pomniejszone aby zachowac proporcje z oknami na górze. No i wszystkie okna na gorze tez pozmnieniane. Elewka w wariancie nowoczesnym bialo-szara a zdjecia sie nie otwieraja, bo galerie domu zamienilam na ogrodowa i tez juz pojemnosc mi sie konczy :D, a ogrod to studnia bez dna, wczesniej pisalam o kosztach zalozenia ogrodu, do tej kwoty spoko mozna dorzucic z 10-12 tys ktore wydalam w ciagu sezonu, na rosliny, dodatkowe oslony i inne potrzebne pierdolety ogrodowe. za to bardzo cieszy, a ja juz rozwazam mala modernizacje ogrodu (troche podosadzac), teraz zas najwazniejsze dla mnie jest przemalowanie salonu i zamowienie na wymiar mebli, zadne z gotowcow mi nie pasi. trudno trafic na jasne meble (nie biale), wszystko ciemne.

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajnie to wszystko wygląda. :) Kto ma gust to ma:D Kiedy mnie będzie stać na ogród.. jestem w połowie z domem, bez kredytu.. wiec jeszcze sporo wody w rzece upłynie zanim będzie można zamieszkać. No i dom z piwnicą to i koszty większe.:( Edytowane przez Kasia1314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Kasia witaj w klubie bo i my bez kredytu ale dobijamy na razie do SSO na ten rok i sterczy yyy znaczy starczy.

 

Mam pytanie, bo cieśla looknął w papier i oznajmił mi że belka główna (ta która idzie wzdłuż dachu a dokładnie ta która podparta jest słupem tym słupem co wypada na środku pokoju na górze) będzie odkryta. Czy może ktoś mi napisać czy rzeczywiście tak jest? wg projektu spód belki będzie na wys. 2,55m bez wylewek- nie podnosiliśmy ścianki kolankowej.

 

Ewelka- czy ja dobrze widzę - o 2 pustaki wyżej?

 

 

A o to 1 dzień pracy naszego cieśli - jest ich 2 :)

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiezba.jpg

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiezba1.jpg

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/wiezba2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokmen zgadza się podniesiony o 2 cegły, powiem że długo się zastanawiałam czy podnieść o 2 czy 1, ale na szczęście niedaleko są takie dwa rodosy w których byłam w środku i dla mnie 2 cegły wyżej to jest co co chciałam.

Podpowiedzcie co myślicie o zółtym klinkierze na kominie. Brudzi się czy nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie
Chcieliśmy dać żółty. Ale perspektywa palenia ekogroszkiem spowodowała ze zakupilismy grafitowa wienerbergera podobała nam się titan N ale kosztuje za drogo Edytowane przez Konto usunięte na żądanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany jak ten czas leci i jakie zaległości mamy w czytaniu.To wszystko przez tą wykończeniówkę ,za około miesiac wprowadzamy się.

 

NUTKA - super macie domek i w jakim tempie rośnie:)wpadnijcie kiedyś przejazdem na pogaduszki budowlane:)

 

Wszystkich pozdrawiamy!!!

 

Kochana, przyjeżdzajcie kiedy tylko Wam pasuje - w każdą sobotę praktycznie jesteśmy cały dzień na działce.

W ostatnią sobotę zamówiłam okna w Oknoplus.

 

Dla zainteresowanych - cena z montażem 18 tyś, okna trzyszybowe, ocieplone profile, U okna = 0,8 lub 0,9 (w zależności od wielkości okna), U dla szyby = 0,6.

Większość okien wybraliśmy dzielonych z ruchomym słupkiem w środku. Cena dla jednoskrzysłowych wychodzi znacznie niższa ale my jednak chcieliśmy prawie wszędzie dwuskrzydłowe.

Kolor drewnopodobny (orzech).

Czas oczekiwania od zamówienia do dnia montażu w Oknoplus to 4 tygodnie

(w Krakowie w Oknoplaście czas oczekiwania był znacznie krótszy niż w Oknoplus, natomiast w Jezierskim znacznie dłużyszy - niby 6 tygodni ale pan wspomniał pod nosem że może to być nawet 8 tygodni).

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte na żądanie

Witam.

 

Dziś pierwszy mały zgrzyt na budowie. Cieśle przyszły pędzą jak burze i nie myślą niestety. Robią co prawda wg projektu ale powiem szczerze, że ten projekt jest rypnięty. Główna belka wg projektu jest tak nisko że przy wykończeniu będzie trzeba ją przy najmniej do połowy odkryć co mnie trochę wpieniło. U większości widzę że podnoszą tą belkę do góry albo nad jętki albo nawet widziałem ktoś dał do góry razem z jętkami tyle że wtedy strych idzie bo jest za niski. Minusem tego rozwiązania jest to że ciężar dachu rozkłada się nierównomiernie gdyż belka podpierająca jest nie w połowie tylko w 1/3.

 

Druga sprawa której się nie pomyślało (tyle że to nie ja jestem od myślenia ja tylko płacę) i po przeniesieniu kotłowni za garaż komin wlazł prosto w linię tej belki przez co trzeba dołożyć słup, który będzie odstawał od ściany- chodzi o ścianę szczytową na stronę garażu.

 

Kolejnym bublem tego projektu wg mojej oceny jest belka podtrzymująca jętki od lukarny bo została zamówiona wg wymiaru z projektu z zapasem 10cm i się okazuje że zamiast spocząć na głównej belce (tej co mi w komin włazi) to ona dochodzi do tej beli i trzyma się tylko na śrubie do krokwy.

 

To tyle. Ogólnie majstry spoko dach opierniczyli praktycznie w 2 dni- jutro tylko skręcają śruby i kosmetyka. Jedyne co mam za złe to to że można było powiedzieć" słuchaj Pan jest tak i tak a możey być tak..."

 

http://www.republika.pl/ospskorcz/dzialka/dach.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookmen, dobrze że ja ominęłam te problemy bo mam poddasze murowane (wszystkie skosy i sufit też) i nie mieli wyjścia, musieli wszystko dać tak jak wychodzi na tym wymurowanym. Też by cuda wyszły przypuszczam. I tak powiedzieli, że jeszcze nigdzie nie widzieli żeby krokwie na garażu trzymały się tylko na murłacie i łatach i dali mi płatwie w połowie, bo wszystko inaczej będzie chodziło. Drewna mi jeszcze zostało to mogli sobie na to pozwolić, bo jętki u mnie nie są na wysokości sufitu bo jest murowany i nie muszą one służuć do przykęcania płyt, więc są u samej góry takie krótkie żeby jeszcze dało się po strychu przejść, tylko trzeba się mocno schylać:) A ja nie dałam im wolnej ręki przy robocie tylko mówiłam wyraźnie co mi nie pasuje. To ja tam będę mieszkać nie oni.

A ja mam blachę zamówioną, za tydzień będzie dostarczona:) Jednak ciemna zieleń i profil hera z firmy Bratex:) Tak oryginalnie:) Jesli chcesz szary dach to mocno zastanów się nad elewacją..biała lub szara?? Zastanawiałam się też nad tym. Do czerni za to pasuje wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...